Film GALAPAGOS Ostatni Mohikanin (Premium Collection) The Last of the Mohicans
Ostatni Mohikanin to przygodowy film wojenny amerykańskiej produkcji z 1992 roku. Jego reżyserem oraz współautorem scenariusza jest Michael Mann. Główne role zagrali: Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe, Russell Means.
Film GALAPAGOS Ostatni Mohikanin (Premium Collection) The Last of the Mohicanspełny opis produktu
Ferdydurke
Bohaterem tej filozoficznej powieści Witolda Gombrowicza jest trzydziestoletni Józio, któremu śni się, że został cofnięty do czasów gimnazjum. W trakcie tego „snu na jawie”, ubrany w szkolny mundurek, walczy przeciwko upupianiu, czyli narzucaniu jemu i innym uczniom ról – czyli tzw. „gęb”. Gęby te to nic innego jak wtłaczane pod pozorem nowoczesności, swobody obyczajowej formy konformizmu społecznego. Jego potyczki z resztą świata kończą się ”kupą” wobec czego, za namową swojego szkolnego kolegi „Miętusa” ucieka w poszukiwaniu „człowieka bez formy”. Groteskowy dystans wobec świata i psychologiczny rozdźwięk pomiędzy dorosłością a niedojrzałością bohatera gwałtem przebranego za uczniaka - są źródłem specyficznego komizmu tej powieści, a także jej adaptacji telewizyjnej.
Ferdydurkepełny opis produktu
Mikołajek
Mikołajek wiedzie spokojne życie. Ma rodziców, którzy go kochają, bandę fajnych kolegów, z którymi dobrze się bawi – i wcale nie chce, aby to się zmieniło! Lecz pewnego dnia podsłuchuje rozmowę swoich rodziców, z której wnioskuje, że jego mama spodziewa się dziecka. Mikołajek wpada w panikę i wyobraża sobie najgorsze: wkrótce pojawi się mały braciszek, którzy zajmie tyle miejsca w życiu rodziców, że jego, Mikołajka, porzucą samego w lesie jak Tomcia Palucha
Mikołajekpełny opis produktu
Złota Kolekcja - Jan Paweł II. Nieznane Życie Jana Pawła II
Tajemnica Jana Pawła II

Ceremoniarz Ojca Świętego Jan Pawła II i obecnego papieża Benedykta XVI, ks. prałat Konrad Krajewski, dzieli się po raz pierwszy publicznie swoimi wspomnieniami dotyczącymi Papieża-Polaka. Opowiada o nieznanych wydarzeniach z czasów Pontyfikatu, którym nie towarzyszyły kamery, o świętości i wielkości papieża, a także o wydarzeniach przejmujących i dramatycznych.
W filmie wykorzystano m.in. nieznane materiały, w tym zdjęcia z prywatnego archiwum ks. Konrada Krajewskiego.

scenariusz i reżyseria: Krzysztof Tadej
współpraca: Łukasz Kołtunowicz
zdjęcia: Wojciech Kozłowski
dźwięk: Wojciech Zająkała
montaż: Paweł Gołdziński
oprawa muzyczna: Joanna Fidos
kierownik produkcji: Marzanna Biedroń
producent: Wojciech Kasprzyk
konsultacja merytoryczna: Ks. Andrzej Majewski SJ
produkcja: Telewizja Polska S.A. 2011

Nieznane życie Jana Pawła II

O Papieżu Polaku mówią najbliżsi współpracownicy: Renato Buzzonetti - osobisty lekarz, który towarzyszył Ojcu Świętemu podczas wszystkich pielgrzymek zagranicznych Francesco Massela - gospodarz apartamentów papieskich, nazywany przez Jana Pawła II "Panem domu - złotą rączką" Arturo Mari - znany watykański fotograf, Grzegorz Gałązka - autor ponad miliona zdjęć Jana Pawła II, w tym zdjęcia beatyfikacyjnego Tarcisio Bertone - sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. A także osobiści sekretarze Papieża ks. kard. Stanisław Dziwisz i ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

reżyseria: Krzysztof Tadej
scenariusz: ks. Andrzej Majewski SJ, Krzysztof Tadej
współpraca: Konrad Madejczyk
zdjęcia filmowe: Wojciech Kozłowski
dźwięk: Wojciech Zająkała
zdjęcia fotograficzne: Grzegorz Gałązka, Arturo Mari, Ted Matkowski (Australia), Krzysztof Tadej
montaż: Paweł Gołdziński
oprawa muzyczna: Joanna Fidos
tłumaczenia: Paulina Olczyk, ks. Andrzej Majewski SJ
kierownik produkcji: Ireneusz Gruca
współpraca: Magdalena Wolińska - Redi
producent: Wojciech Kasprzyk
produkcja: Telewizja Polska S.A. 2012
Złota Kolekcja - Jan Paweł II. Nieznane Życie Jana Pawła IIpełny opis produktu
Okręt wojenny Bismarck. Legendarne wraki
Zatopione statki fenickie sprzed tysięcy lat, łodzie podwodne rosyjskiej i amerykańskiej marynarki wojennej, niemiecki pancernik Bismarck oraz parowiec SS Republic z czasów wojny secesyjnej. National Geographic zaprasza na wyprawę w mroczne głębiny, dzięki której odkryjesz najlepiej strzeżone tajemnice "Legendarnych wraków". Seria liczy 9 tytułów.
Okręt wojenny Bismarck. Legendarne wrakipełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Prawdziwe męstwo True Grit
Prawdziwe męstwo to amerykański western dramatyczny reżyserii i według scenariusza braci Coen. W filmie wystąpili: Jeff Bridges, Matt Damon, Hailee Steinfeld i Josh Brolin.
Film IMPERIAL CINEPIX Prawdziwe męstwo True Gritpełny opis produktu
Niech żyje Meksyk! (kolekcja Sputnik)
Na Jukatanie, wśród pogańskich świątyń, kapłańskich miast i ogromnych piramid, w królestwie śmierci, gdzie relikty przeszłości nieprzerwanie panują nad światem współczesnym - tu właśnie rozpoczynamy swą opowieść. Niczym symbol przeszłości, pożegnanie ze starożytną cywilizacją Majów, przesuwa się po ekranie posępna procesja pogrzebowa. Oglądamy kapłanów pogańskich świątyń, maski bogów - fantomów dalekiej przeszłości. (fragment prologu filmu)
Niech żyje Meksyk! (kolekcja Sputnik)pełny opis produktu
Orbita. Niezwykła podróż Ziemi
Każdy krok w dziewięćsetczterdziestokilometrowej rocznej podróży Ziemi wokół Słońca ma ogromne znaczenie dla utrzymania życia, jakie znamy. Etapy tej podróży sprawiają, że zmienia się pogoda i pory roku odmieniają naszą planetę. W kwestii podtrzymywania życia na naszym globie, liczba 23 jest prawdziwie magiczna. Bez wyjątkowego nachylenia osi, nasz świat nie doświadczałby zmian pogodowych - rejony równikowe skazane byłyby na wieczną spiekotę, a bieguny polarne byłyby zawsze zamarznięte na kość. W tym serialu prześledzimy wszystkie etapy niesamowitej rocznej podróży Słońca. Oszałamiające zdjęcia lotnicze, czy obrazy z serca gwałtownej burzy, pomogą nam zrozumieć niezwykłą moc pór roku i klimatu oraz poznać powody, dla których moce te są jednocześnie tak twórcze i tak niszczycielskie.

Nazwy odcinków:
1. Ścieżka 2. Ruch obrotowy 3. Nachylenie osi.
Orbita. Niezwykła podróż Ziemipełny opis produktu
Pirania + 3 filmy gratis
Pirania (horror)
Jezioro Wiktoria to raj dla tysięcy młodych ludzi spragnionych słońca, wody i niesamowitych imprez do rana. Jednak spokojne zazwyczaj wody jeziora tego lata staną się żerowiskiem wyjątkowo krwiożerczych istot. Na skutek podwodnego trzęsienia ziemi uwięzione w głęboko położonym zbiorniku wodnym prehistoryczne piranie przedostaną się do jeziora i rozpoczną krwawe polowanie na ludzi. Piękna policjantka Julie staje na czele grupy nieznajomych, którzy wspólnie starają się uciec przed potężnymi szczękami krwiożerczych potworów.
Siedemnaście mgnień wiosny (dramat)
Maksym Maksymowicz Isajew jest tajnym agentem wywiadu radzieckiego standartenführer w Berlinie, który jako Otto von Stirlitz infiltruje szeregi SS. Dostaje pracę w Głównym Urzędzie Bezpieczeństwa Rzeszy i próbuje nakłonić do kapitulacji jednego z wodzów III Rzeszy, by zapobiec paktowi Niemiec z Zachodem przeciw Związkowi Radzieckiemu.

Świadek bez pamięci (thriller)
Wydawałoby się, ze Chris Pratt jest prawdziwym dzieckiem szczęścia. Pochodzący z majętnej rodziny obiecujący sportowiec, gwiazda drużyny hokeja, ze śliczną dziewczyną u boku i wspaniałymi perspektywami na przyszłość. Jednak w ułamku sekundy traci to wszystko - w następstwie wypadku samochodowego doznaje obrażeń mózgu i częściowo traci pamięć. Po powrocie ze szpitala zamieszkuje ze swym przyjacielem, ociemniałym Lewisem. Udaje mu się zdobyć pracę nocnego sprzątacza w lokalnym oddziale banku. Pewnego dnia spotyka dawnego kumpla ze szkoły, Gary`ego, który pomaga mu ponownie uwierzyć w siebie, a nawet poznaje z pewną dziewczyną, striptizerką Luvlee. Wkrótce jednak okazuje się, że Gary szykuje wielki skok na bank, a ważnym elementem tego skoku ma być Pratt.

Malowany dom (dramat)
Lata 50. ubiegłego wieku. Dziesięcioletni Luke mieszka wraz z dziadkami i rodzicami na farmie w Arkansas. Cała rodzina, a także najemni pracownicy farmy ciężko pracują, aby plantacja bawełny przyniosła jak największe możliwe zyski. Chłopiec nie przestaje marzyć o życiu w lepszych warunkach. To szczególnie ciężkie lato zapamięta na długo - los postawi przed nim wyzwania, dzięki którym dowie się, kim naprawdę jest.
Pirania + 3 filmy gratispełny opis produktu
Film PRO-MOTION 3:10 do Yumy 3:10 to Yuma
3:10 do Yumy to western produkcji amerykańskiej z 2007 roku. Reżyserem jest James Mangold. Twórcami scenariusza są: Michael Brandt, Derek Haas. W rolach głównych występują: Christian Bale, Russell Crowe.
Film PRO-MOTION 3:10 do Yumy 3:10 to Yumapełny opis produktu
Ich czworo
Realistyczna, precyzyjnie pod względem psychologii bohaterów skonstruowana historia trójkąta małżeńskiego przedstawiona w jednej z najbardziej znanych komedii Gabrieli Zapolskiej. Mąż – inteligent który ożenił się z pustą i głupią córką właścicielki pralni w nadziei na błogi spokój, który pozwoliłby mu zagrzebać się ulubionych książkach i papierach pod czułym, troskliwy okiem kochającej żony. Żona - ograniczona, płytka egoistka o umyśle dziecka która wyszła za mąż dla tzw. kariery. Gdy już nacieszyła się dobrobytem i pozycją towarzyska zapragnęła urozmaicenia monotonii życiowej i bezmyślnie rzuciła się w objęcia pierwszego napotkanego durnia. Fedycki – Kochanek żony, który z głupotą łączy cynizm, zepsucie i brak wszelkich hamulców moralnych. Kieruje nim tylko i wyłącznie żądza i chęć zakosztowania wszystkich rozkoszy żywota. Dziecko – Lusia, niezawiniona ofiara głupoty ludzi, wśród których przyszło jej żyć. Mania - Ta skromna domowa szwaczka staje się w końcu następczynią żony w domu profesora. Sprytnie zjednała sobie profesora i zagarnęła władzę w jego domu w swoje ręce.
Ich czworopełny opis produktu
Bulwar odkupienia
Zabawna komedia z gwiazdorską obsadą. Carl (Greg Kinnear), były grzesznik, a obecnie wzorowy chrześcijanin, przypadkiem jest świadkiem, jak jego pastor (Pierce Brosnan) ciężko rani profesora-ateistę Blaylocka (Ed Harris). Nieoczekiwanie wszyscy obarczają winą Carla. To początek tragikomicznych tarapatów, w których Carl nie raz otrze się o śmierć. Tymczasem tajemniczy przyjaciel proponuje pastorowi iście szatański układ…
Bulwar odkupieniapełny opis produktu
Avatar / Titanic 3D (6 Blu-Ray)
AVATAR POWRÓT NA PANDORĘ Bohater, który wcale nie chce nim być. Niezwykła wyprawa. Wielka przygoda. Wybór pomiędzy życiem, które zostawił a niezwykłym nowym światem, który poznaje i uczy się nazywać swoim domem. Oto AVATAR Jamesa Camerona - najwspanialszy przygodowy film wszech czasów. TITANIC ZDOBYWCA 11 NAGRÓD AKADEMII? W TYM ZA NAJLEPSZY FILM Oto najwspanialsza historia miłosna wszech czasów - TITANIC Jamesa Camerona - epickie arcydzieło uhonorowane 11 Nagrodami Akademii?, w tym za najlepszy film. Rose (Kate Winslet) jest młodą arystokratką nieszczęśliwą, podporządkowaną aroganckiemu narzeczonemu. Jack (Leonardo DiCaprio) to beztroski artysta, wolny duch, który od pierwszego wejrzenia fascynuje Rose, by w rezultacie skraść jej serce. Kiedy statek zderza się z górą lodową na wodach mroźnego Atlantyku, podróż młodych kochanków przeradza się w dramatyczną, zapierającą dech walkę o życie.
Avatar / Titanic 3D (6 Blu-Ray)pełny opis produktu
Roman Barbarzyńca
Plemię kulturystycznych barbarzyńców cieszy się w krainie Wszechściemia sławą niepokonanych wojowników. Jednak pewnego dnia, wskutek zdradzieckiej intrygi, prawie wszyscy bitni pakerzy trafiają do niewoli okrutnego księcia, chorobliwie napalonego na władzę nad światem. Prawie czyni wielką różnicę. Obdarzony wąskimi barami i szerokim uśmiechem Roman, wieczny przedmiot kpin współplemieńców, pozostał na wolności i musi zebrać w sobie nadludzką odwagę, aby ruszyć z odsieczą uwięzionym barbarzyńcom. W pełnej przygód i śmiechu wyprawie herosowi z przypadku towarzyszyć będą: bard zdolny do wszystkiego (poza śpiewaniem), dziewica, która świetnie radzi sobie z każdym orężem oraz wiedziony proroczymi wizjami elf-niedorajda.
Roman Barbarzyńcapełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Django Django Unchained
Django to western z 2012 roku w reżyserii i według scenariusza Quentina Tarantino, w którym główne role zagrali Jamie Foxx, Christoph Waltz oraz Leonardo DiCaprio.
Film IMPERIAL CINEPIX Django Django Unchainedpełny opis produktu
Film GALAPAGOS 300
300 to historyczny film wojenny amerykańskiej produkcji z 2007 roku, którego reżyserem jest Zack Snyder. Główne role zagrali: Gerard Butler, Lena Headey, David Wenham, Dominic West.
Film GALAPAGOS 300pełny opis produktu
Film TIM 1920 Bitwa Warszawska 1920 Bitwa Warszawska
1920 Bitwa Warszawska to film wojenny produkcji polskiej z 2011 roku. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Jerzy Hoffman, współtwórcą scenariusza Jarosław Sokół, a w rolach głównych występują Borys Szyc, Natasza Urbańska oraz Daniel Olbrychski.
Film TIM 1920 Bitwa Warszawska 1920 Bitwa Warszawskapełny opis produktu
Kłopoty to moja specjalność
Adaptacja powieści Raymonda Chandlera ze znakomitą rolą niezapomnianego Jerzego Dobrowolskiego, który wcielił się w postać słynnego detektywa Philipa Marlowe`a. Charakterystyczny dla głównego bohatera zdystansowany i żartobliwy ton narracji został przez twórców znakomicie zestawiony z dramatyzmem wydarzeń. Panna Hunt, dziewczyna pracująca dla właściciela kasyna, nawiązuje romans z młodym mężczyzną, który ma odziedziczyć ogromny spadek po matce pod warunkiem, że się ożeni. Ojciec chłopaka wynajmuje prywatnych detektywów, aby odsunęli dziewczynę od syna. Jeden z detektywów zostaje zabity przez ludzi właściciela kasyna i odtąd detektyw Philips Marlowe zmuszony jest działać sam.
Kłopoty to moja specjalnośćpełny opis produktu
Planeta dinozaurów
Planeta dinozaurów ożywia na ekranie monstra bardziej przerażające i dziwaczniejsze niż kiedykolwiek dotąd pokazane w filmach. Potwory, o których istnieniu nie mieli pojęcia naukowcy. Aż kilka lat temu… W ciągu ostatnich dziesięciu, kilkunastu lat odkryto bardzo wiele nieznanych dotąd gatunków dinozaurów. W tym serialu można będzie je zobaczyć, jakby do dziś stąpały po Ziemi. Przyjrzeć się ich zwyczajom, miejscom, w których żyły. A w porównaniu z niektórymi z nich T-Rexy wydają się całkiem niegroźnymi gadami.
Planeta dinozaurówpełny opis produktu
Pozdrowienia z Paryża + 3 filmy gratis
Pozdrowienia z Paryża (sensacja)
Kiedy Charlie Wax pojawi się w Paryżu, nic nie będzie jak dawniej. Łysy i napakowany agent CIA nie uznaje kompromisów i nie wie, co to litość. Kocha swoją robotę, a podczas misji z twarzy nie schodzi mu uśmiech. James to kompletne przeciwieństwo Charliego. Zostają przydzieleni jako partnerzy do tego samego zadania. W ciągu najbliższych czterdziestu ośmiu godzin James będzie musiał bardzo szybko polubić pracę ze swoim nowym partnerem. Albo się dogadają, albo zginą.

Boogeyman (horror)
Tim wydaje się przeciętnym dwudziestolatkiem - przyzwoita praca, pomyślnie rozwijający się związek z partnerką Jessicą. Nikt jednak nie wie, że od dzieciństwa dławi go paraliżujący strach, który z każdym dniem narasta.

Gunbus (film wojenny)
Dwaj kowboje dokonują nieudanego napadu na bank. W ramach kary zamiast do więzienia trafiają do Francji, na front I wojny światowej. Przypadkowo udaje im się zestrzelić niemiecki bombowiec i dzięki temu dostają się do eskadry Królewskiego Korpusu Lotniczego. Teraz ich celem staje się groźny, niemiecki sterowiec.

Zasada domina (thriller)
Roy Tucker, doświadczony strzelec wyborowy, weteran wojny w Wietnamie, trafia do więzienia za morderstwo. Jedna z tajnych agencji rządowych umożliwia Tuckerowi ucieczkę z więzienia. W ramach rewanżu Tucker musi zamordować latynoskiego polityka, który podobno zagraża demokracji w swoim kraju. Roy nie chce zabijać, a kiedy odkrywa prawdziwe przyczyny zamachu, wydaje wyrok śmierci na siebie samego.
Pozdrowienia z Paryża + 3 filmy gratispełny opis produktu
Film GALAPAGOS Invictus - Niepokonany (Premium Collection) Invictus
Invictus - Niepokonany to film biograficzny amerykańskiej produkcji z 2011 roku. Jego reżyserem jest Clint Eastwood. W rolach głównych wystąpili: Morgan Freeman, Matt Damon, Langley Kirkwood i Robert Hobbs.
Film GALAPAGOS Invictus - Niepokonany (Premium Collection) Invictuspełny opis produktu
Film PRO-MOTION Africa (Serengeti) / Niedźwiedzie
Africa (Serengeti) / Niedźwiedzie to zestaw dwóch filmów dokumentalnych z 1994 i 2001 roku. Reżyserem pierwszego z nich jest George Casey, natomiast drugiego Lickley David.
Film PRO-MOTION Africa (Serengeti) / Niedźwiedziepełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Ocean przygód 3D OceanWorld 3D
Ocean przygód to film dokumentalny w reżyserii Jeana-Jacquesa Mantello. Narratorką w polskiej wersji językowej jest Joanna Jabłczyńska.
Film MONOLITH VIDEO Ocean przygód 3D OceanWorld 3Dpełny opis produktu
Film TIM FILM STUDIO Dinozaury 3D. Giganty Patagonii Dinosaurs: Giants of Patagonia
Dinozaury 3D. Giganty Patagonii to film dokumentalny produkcji kanadyjsko - amerykańskiej z 2007 roku. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Marc Fafard, a w roli narratora Donald Sutherland.
Film TIM FILM STUDIO Dinozaury 3D. Giganty Patagonii Dinosaurs: Giants of Patagoniapełny opis produktu
Film TIM FILM STUDIO Dziki Ocean 3D Wild Ocean
Dziki Ocean to film to film przyrodniczo - dokumentalny produkcji amerykańskiej z 2008 roku. Reżyseria i scenariusz Luke Cresswell i Steve McNicholas, a w roli narratora Piotr Fronczewski.
Film TIM FILM STUDIO Dziki Ocean 3D Wild Oceanpełny opis produktu
Film GALAPAGOS Elvis w trasie Elvis on Tour
Elvis w trasie to amerykański film dokumentalny z 1972 roku, którego reżyserem i scenarzystą jest Pierre Adidge. W filmie wystąpili we własnych osobach John Wilkinson, Ronnie Tutt, Elvis Presley, Bill Baize, Estell Brown. W filmie wykorzystano muzykę Elvisa Presley'a.
Film GALAPAGOS Elvis w trasie Elvis on Tourpełny opis produktu
Film TIM FILM STUDIO Delfiny i wieloryby 3D. Plemiona oceanów Dolphins and Whales 3D: Tribes of the Ocean
Delfiny i wieloryby 3D. Plemiona oceanów to film dokumentalny zrealizowany w 2008 roku. Wyreżyserował go Jean-Jacques Mantello. Narratorem polskiej wersji językowej jest Wojciech Malajkat.
Film TIM FILM STUDIO Delfiny i wieloryby 3D. Plemiona oceanów Dolphins and Whales 3D: Tribes of the Oceanpełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292]