Losowy produkt
Notebook SONY SVE1711K1E
Notebook SONY SVE1711K1E
Miejsca niesamowite. Praktyczny przewodnik
Za miejsca niesamowite uznajemy takie, które nawiedzają duchy, widma, zjawiska, postacie dam i rycerzy, ale też takie, w których człowiek doznaje mocnych wrażeń, np. słyszy tajemnicze odgłosy. Miejsca z aurą niesamowitości od zawsze intrygowały ludzi. Niewyjaśnione zjawiska, często wielokrotnie wzmocnione przez ludowe przekazy, dziś niektórzy traktują wyłącznie jako atrakcję turystyczną. W Europie modne jest odwiedzanie zamków zamieszkanych ponoć przez duchy i upiory, a nawet kupowanie domów, w których \\"straszy\\". Również w Polsce nie brakuje obiektów, gdzie niektórzy czuliby się nieswojo, gdyby przyszło im samotnie spędzić tam noc... Książkę traktujemy jako rodzaj bogato ilustrowanego przewodnika, który jednocześnie przekazuje rzetelną wiedzę historyczną, kulturową i przedstawia niezwykłe, jakże często dramatyczne biografie.
Miejsca niesamowite. Praktyczny przewodnikpełny opis produktu
Miłość w płatkach róży
Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: Na którejś z nich jest moja róża."
"Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery
Co takiego wyjątkowego jest w tym pełnym sprzeczności kwiecie? Czy to dwojaki charakter nie pozwala się jej określić? W jednej sekundzie potrafi nas zauroczyć, by w drugiej zranić…
Pojawienie się róży owiane jest tajemnicą. To wiekowa panna i na pewno ma starszy rodowód niż człowiek. Odciski kopalne róży z okresu eocenu liczące około 32 milionów lat znaleźli amerykańscy paleobiolodzy w Dolinie Kolorado i Oregonie. Najdawniejszy zaś znany dziś zapis o róży pojawił się na glinianych tabliczkach sumeryjskiego króla o imieniu Sarukinu (prawowity król), który jest bardziej znany jako Sargon I Wielki. Obecnie na świecie występuje ponad dwieście dzikich gatunków róż oraz blisko dwadzieścia tysięcy odmian szlachetnych.
Miłość w płatkach różypełny opis produktu
Wodniacy. Pasjonaci wioślarstwa 1878-1939
Prezentujemy drugi z kolei tom serii Historie obrazkowe". Tym razem opowiadamy o wodniakach czyli pierwszych polskich pasjonatach wioślarstwa. Dziś słowo "wodniacy" kojarzy się przede wszystkim z żeglarzami, ale to wioślarze byli pionierami sportów wodnych w Polsce i królowali na wodach aż do okresu powojennego."
Wodniacy. Pasjonaci wioślarstwa 1878-1939pełny opis produktu
Polska. Atlas najpiękniejszych zabytków
Malownicze dwory, piękne pałace, zabytkowe kościoły - te najsłynniejsze są nam znane. Wiele z nich odwiedziliśmy, inne poznaliśmy dzięki fotografiom, i opisom w książkach oraz przewodnikach. Jest jednak wiele cennych zabytków architektury, o których nigdy nie słyszeliśmy, ukrytych nierzadko w małych miejscowościach. Często stanowią one wspaniałe przykłady stylów i są prawdziwymi dokumentami epok, w których powstały. Nasza publikacja ułatwi z pewnością, dzięki mapom i przejrzystemu podziałowi na regiony, zlokalizowanie interesujących nas zabytków i zaplanowanie wycieczki. Będzie też niezwykle pomocna przy wszelkich pracach naukowych, wymagających szybkiego odnalezienia danego obiektu.
Polska. Atlas najpiękniejszych zabytkówpełny opis produktu
Polska. Atlas Parków Narodowych
23 parki narodowe Polski zajmują łącznie 1% terytorium kraju. Chronią najcenniejsze klejnoty polskiej przyrody, miejsca o wyjątkowym krajobrazie, siedliska unikatowych roślin i zwierząt, obszary o wielkiej różnorodności form życia - zarówno spektakularnych, widocznych na pierwszy rzut oka przedstawicieli flory i fauny, jak i niepozornych organizmów, które to bogactwo utrzymują w rozkwicie.
Prezentowany album łączy wyczerpujące informacje o najpiękniejszych regionach naszego kraju i miejscach, które zachowały swój dziewiczy charakter, z zachwycającymi zdjęciami przyrodniczymi.
Polska. Atlas Parków Narodowychpełny opis produktu
Tybet. Dach świata przeszłości i teraźniejszości + DVD
Polskie wydanie książki uzupełnione zostało mową Dalajlamy XIV wygłoszonej podczas pobytu w Polsce w 2000 roku. Ludziom zachodu Tybet wydaje się być wspaniała, odizolowaną i niezmienną fortecą, bronioną przez potężny łańcuch Himalajów. Książka ta przedstawia najważniejsze zagadnienia dotyczące geografii, historii, religii i społeczeństwa tego kraju a także próbuje ukazać dramatyczne zmiany zachodzące we współczesnym Tybecie. Opisuje zjawisko wyroczni, wciąż istniejąc w odległych rejonach, mnichów buddyjskich uparcie broniących swojej wiary, ludowe wierzenia i religijne praktyki, klasztory-muzea oraz budynki ze szkła i betonu w dzisiejszej Lhasie. Do książki dołączony został dokumentalny film „Call it Karma”, relacjonujący niezwykłą ścieżkę życia tybetańskiego mnicha, który potajemnie opuścił Tybet i siadł w Vancouver, by tam prowadzić własną działalność religijną.
Tybet. Dach świata przeszłości i teraźniejszości + DVDpełny opis produktu
Najpiękniejsze sanktuaria. Śląsk. Tom VII
Kolekcja „Sanktuaria” to wybór najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych świętych miejsc chrześcijan. Po raz pierwszy czytelnik ma możliwość dogłębnego poznania najważniejszych sanktuariów w Polsce i na świecie. Zdjęcia najlepszych fotografów przedstawiają urokliwe zakątki tych miejsc, przybliżają odbywające się w nich uroczystości. Fascynujące opisy dostarczają niezbędnych pielgrzymom informacji i wprowadzają w religijną atmosferę.
Najpiękniejsze sanktuaria. Śląsk. Tom VIIpełny opis produktu
Francja. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc
Cuda Świata to ekskluzywna kolekcja 25 albumów. Każdy z nich to wyczerpująca i barwna publikacja przybliżająca czytelnikowi kraj, jego kulturę oraz najważniejsze miejsca i obiekty z prestiżowej listy Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Każdy tom kolekcji zawiera opis 100 najważniejszych zjawisk, miejsc, rzeczy, które tworzą niepowtarzalny klimat przedstawianego państwa. Czytelna chronologia i łatwa nawigacja oraz unikalne zdjęcia, najbardziej aktualne i różnorodne informacje, których dotąd trzeba było szukać w wielu odrębnych publikacjach, oraz wysoki poziom edytorski wydania wyróżnia kolekcję i czynią ją niezwykle atrakcyjną i unikalną dla wszystkich miłośników podróży, historii świata i ludzkości. Tomy podzielone zostały na działy: Perły architektury, Magia przyrody, Skarby kultury, Ludzie i styl życia.
Francja. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejscpełny opis produktu
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Ten wyjątkowy dzień w Twoim życiu powinien zostać nie tylko w pamięci, ale również w zbiorach rodzinnych pamiątek. Prezentujemy piękny i elegancki album, który można ofiarować dziecku jako pamiątkę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej.
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętejpełny opis produktu
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej
Ten wyjątkowy dzień w Twoim życiu powinien zostać nie tylko w pamięci, ale również w zbiorach rodzinnych pamiątek.
Prezentujemy piękny i elegancki album, który można ofiarować dziecku jako pamiątkę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej.
Pozwala on na wklejenie zdjęć i pamiątek z tego uroczystego dnia.
Pamiątka Pierwszej Komunii Świętejpełny opis produktu
Dali. Dzieła wybrane
Picasso called Dalí "an outboard motor that`s always running." Dalí thought himself a genius with a right to indulge in whatever lunacy popped into his head. 
Painter, sculptor, writer, and filmmaker, Salvador Dalí (1904–1989) was one of the century`s greatest exhibitionists and eccentrics — and was rewarded with fierce controversy wherever he went. He was one of the first to apply the insights of Sigmund Freud and psychoanalysis to the art of painting, approaching the subconscious with extraordinary sensitivity and imagination. 
This lively monograph presents the infamous Surrealist in full color and in his own words. His provocative imagery is all here, from the soft watches to the notorious burning giraffe. A friend of the artist for over thirty years, privy to the reality behind Dalí`s public image, author Robert Descharnes is uniquely qualified to analyze Dalí — both the man and the myth.
Dali. Dzieła wybranepełny opis produktu
Alkohole świata
Alkohole świata to bogato ilustrowana pozycja o objętości ponad 800 stron, która zawiera wiedzę konieczną do sporządzania wszelkiego rodzaju koktajli. Czytelnik znajdzie tu również przydatne informacje na temat pochodzenia praktycznie wszystkich rodzajów alkoholu.
Bary są nieodłącznym elementem krajobrazu każdego miasta na całym świecie. Alkohole świata opisują wszelkie rodzaje barów: od pubów w dzielnicach robotniczych, po kapiące od luksusu, zaprojektowane przez najlepszych architektów long bary w pięciogwiazdkowych hotelach. Oczywiście wystrój wnętrza jest ważny,ale najważniejszym elementem baru jest jakość wódek, rumów, rumów, koniaków, brandy i whisky, które są nieodłącznym składnikiem koktajli lub spożywane są w „stanie naturalnym”.

Alkohole świata wprowadzą czytelnika w fascynującą krainę alkoholi, które towarzyszą człowiekowi od tysiącleci. Nadarza się okazja, by zapoznać się z ich historią, często dramatyczną. Autorzy zdradzają też sekrety produkcji ( a często sztuki tajemnej) wszelkich rodzajów trunków, które powstają zarówno w małych rodzinnych wytwórniach, jak i w supernowoczesnych destylariach.
Przejrzysty układ książki pozwala na błyskawiczne zapoznanie się z interesującym rodzajem alkoholu czy koktajlu. Prawie 3000 fotografii doskonale ilustruje kompetentny tekst. Alkohole świata to fascynująca lektura zarówno dla czytelnika amatorsko zajmującego się tą dziedziną, jak i barmanów, którzy potrzebują pogłębionej wiedzy.

Przy pracy nad Alkoholami świata Andre Domine i Armin Faber odwiedzili praktycznie wszystkie zakamarki naszego globu, aby osobiście zapoznać się z tajnikami produkcji najbardziej egzotycznych alkoholi.
Alkohole świata to bogato ilustrowana pozycja o objętości ponad 800 stron, która zawiera wiedzę konieczną do sporządzania wszelkiego rodzaju koktajli. Czytelnik znajdzie tu również przydatne informacje na temat pochodzenia praktycznie wszystkich rodzajów alkoholu.
Alkohole światapełny opis produktu
Star Wars. Wielki ilustrowany przewodnik. Wydanie specjalne
Niezwykły album, przybliżający odległą galaktykę.
„Star Wars. Wielki ilustrowany przewodnik” prezentuje historię Gwiezdnej Sagi w całej okazałości. Obszerne informacje o uniwersum Gwiezdnych Wojen opatrzono licznymi kadrami z filmów i kreskówek, grafikami z komiksów i powieści, a także fotosami z planu filmowego.
Niniejsze wydanie specjalne zostało uzupełnione informacjami o najnowszych komiksach, gadżetach, a także konwentach fanów.
Przedmowa Iana McDiarmida (Imperatora Palpatine`a).
Star Wars. Wielki ilustrowany przewodnik. Wydanie specjalnepełny opis produktu
Byliny w ogrodzie. Tom 1. Byliny w ogrodzie skalnym
Przewodnik ten prezentuje ponad 900 znanych i rzadkich bylin nadających się do uprawy w ogrodach skalnych. Są to gatunki górskie, ich formy uprawne oraz rośliny, które znalazły się tu ze względu na odpowiedni pokrój i charakter wzrostu, a nie są roślinami górskimi. Każdy takson ilustrowany jest zdjęciem i wyczerpująco opisany w postaci piktogramów. We wstępie zawarto informacje dotyczące zakładania ogrodów skalnych oraz pielęgnacji rosnących w nich roślin, z uwzględnieniem ich specyficznych wymagań uprawowych.
Byliny w ogrodzie. Tom 1. Byliny w ogrodzie skalnympełny opis produktu
Atlas przyrody
Rodzinne spacery, wycieczki rowerowe lub wspólne wędrówki są wspaniałą okazją do poznawania rodzimej przyrody. W tej wyjątkowej książce każdy rodzic znajdzie ważne informacje o roślinach i zwierzętach najczęściej występujących na terenie Polski. Kolorowe zdjęcia pomogą dzieciom rozpoznać poszczególne gatunki flory i fauny. Dzięki ciekawostkom i barwnym ilustracjom obcowanie z przyrodą stanie się wspaniałą przygodą.
Atlas przyrodypełny opis produktu
Dinozaury. Niezwykłe spotkania w zaginionym świecie dinozaurów
Wyobraź sobie świat niczym z przedziwnego snu, w którym śmiercionośni mięsożercy przemierzają lądy, zaś w powietrzu królują wielkie skrzydlate gady.
Zgłębiaj kolejne warstwy historii naszej planety i dołącz do tropicieli zaginionego świata dinozaurów.
Dinozaury. Niezwykłe spotkania w zaginionym świecie dinozaurówpełny opis produktu
Kamienie szlachetne i ozdobne
Znany w środowisku międzynarodowym ekspert, profesor dr Walter Schumann prezentuje pełny i aktualny obraz fascynującego świata kamieni szlachetnych.
Na barwnych tablicach widnieje 1900 okazów - kamieni surowych i w różny sposób oszlifowanych. Sąsiednie strony zawierają precyzyjne opisy nawiązujące do zdjęć.
Dodatkowe rozdziały informują o powstaniu, budowie i własnościach kamieni szlachetnych, a także ich złożach, wydobyciu i obróbce, naśladowaniu i fałszowaniu oraz klasyfikacji.
Uwzględniono również wiadomości na temat syntetycznych kamieni szlachetnych, kamieni leczniczych, nowych znalezisk oraz nowoczesnych metod analitycznych i pomiarowych.
Ten niepowtarzalny podręcznik, przeznaczony dla kolekcjonerów, jubilerów, handlarzy kamieniami i minerałami, złotników i wszystkich innych miłośników kamieni szlachetnych, zamykają tabele ułatwiające identyfikację kamieni.
Kamienie szlachetne i ozdobnepełny opis produktu
Odrzutowe samoloty myśliwskie i wielozadaniowe
Po II wojnie światowej na masową skalę weszły do użycia samoloty odrzutowe, co zmieniło charakter współczesnego pola walki. Samoloty te walczyły w Korei, Wietnamie, w konfliktach arabsko-izraelskich, na Falklandach, itp.

Każdy z 300 najsłynniejszych samolotów odrzutowych przedstawiony jest na kolorowej ilustracji. Szczegółowe dane taktyczno-techniczne każdego samolotu: typ i przeznaczenie, zespół napędowy, wymiary, masa, osiągi oraz uzbrojenie. Opisy przybliżają historię każdego samolotu: powstanie i rozwój konstrukcji oraz dalsze losy
Odrzutowe samoloty myśliwskie i wielozadaniowepełny opis produktu
Grzyby - leśne skarby na naszym stole
Sprawa jest prosta - świat się dzieli na mikrofilów i mikrofobów, czyli inaczej mówiąc grzybofilów i grzybofobów. Pierwsi prezentują ludy zbierające i jedzące grzyby, drudzy - ludy obawiające się grzybów i podchodzące do nich z wielką nieufnością. Oczywiście w czasach, gdy na świecie dominuje kuchnia fusion", podziały nie są tak czytelne jak kiedyś, jednak bez trudu można nadal stwierdzić jak biegnie linia podziału. No, przynajmniej w tak ważnej kwestii jak stosunek do jedzenia i zbierania grzybów. Nasi czytelnicy z pewnością należą do rodziny grzybojadów i z myślą o Nich właśnie ta książka została przygotowana."
Grzyby - leśne skarby na naszym stolepełny opis produktu
Historia sztuki. Tom 2. Grecja
Tom 2 kolekcji „Grecja” zabiera nas na południową cześć Półwyspu Bałkańskiego, do cywilizacji, która była podstawą późniejszego rozwoju sztuki w Europie. To właśnie jej zawdzięczamy stworzenie kanonów estetyki, to Grecy mieli niesamowite wyczucie harmonii i symetrii. Publikacja zapoznaje nas z przejawami sztuki tego rejonu, począwszy od kultur przedhelleńskich (cywilizacji minojskiej i mykeńskiej), skończywszy na Grecji hellenistycznej 4 w. p.n.e., jej architekturze, rzeźbie, malarstwie i sztuce użytkowej.

Tytuły działów:
- Grecja
- Kultury przedhelleńskie
- Starożytna Grecja
- Grecja klasyczna
- Grecja hellenistyczna
Historia sztuki. Tom 2. Grecjapełny opis produktu
Sławni ludzie. Baza faktów
Niezbędny podręcznik dla dociekliwych umysłów.
Atrakcyjna książka dla dzieci od 8 roku życia:
historia świata poprzez losy wybitnych jednostek.
Podział tematyczny na 10 rozdziałów.
Układ chronologiczny w ramach każdego rozdziału.
Staranny dobór opisywanych postaci.
Atrakcyjne, żywe notki biograficzne.
Oryginalne zdjęcia i ilustracje.
Sławni ludzie. Baza faktówpełny opis produktu
Najlepsze piwa świata
Pełna historia piwa, od ziarna do szklanki, od chmielu do mieszkania i od browaru do baru.
Na 288 stronach pięknie wydanej książki amatorzy złotego napoju znajdą fotografie butelek, etykiet i miejsc, gdzie powstają najlepsze gatunki wszelkich odmian piwa. Czytelnik znajdzie tu rozdziały o tym jak powstaje piwo, jak dokonuje się selekcji, 10 najlepszych piw świata, opisy piw: brytyjskich, belgijskich, niemieckich, czeskich skandynawskich, francuskich, szwajcarskich, polskich i wschodnioeuropejskich, amerykańskich, azjatyckich i afrykańskich. Jest tu też spory rozdział poświęcony łączeniu piwa z jedzeniem - jakie piwo do jakiego rodzaju poczęstunku należy wybrać.
Znakomita i ciekawa lektura dla amatorów i znawców piwa.
Najlepsze piwa światapełny opis produktu
Historia sztuki. Tom 13. Sztuka XX wieku. Do czasów współczesnych
Tom 13 kolekcji - "Sztuka XX wieku. Do czasów współczesnych" - przenosi nas do okresu w historii współczesnej, którego początek wyznaczyło najtragiczniejsze w skutkach wydarzenie tego stulecia. II wojna światowa całkowicie przewartościowała świat sztuki. Europa i Paryż - wyłączna dotychczas stolica życia artystycznego - musiały poddać się nowym koncepcjom docierającym z przeciwnego brzegu Atlantyku. Motto "wszystko jest sztuką" stało się ulubionym hasłem artystów. Ich indywidualna twórczość nie podlegała już prawie żadnym ograniczeniom. Publikacja zapoznaje nas z kolejnymi etapami ewolucji sztuki współczesnej, począwszy od malarstwa powstającego w latach 40. w Paryżu i Nowym Jorku, poprzez wyjątkowe rzeźby i architekturę powojenną, skończywszy na momencie krytycznym modernizmu oraz próbach tworzenia nowych prądów.
Historia sztuki. Tom 13. Sztuka XX wieku. Do czasów współczesnychpełny opis produktu
Star Wars. Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana
W 1977 roku świat ujrzał Gwiezdne wojny – pierwszy ze wspaniałych filmów George`a Lucasa, który od razu podbił serca widzów na całym świecie.
Kolejne filmy, książki i komiksy zdobywały uznanie kolejnych pokoleń, tworząc świat Star Wars, będący częścią współczesnej kultury.
Dziś do rąk czytelników trafia PIERWSZA KOMPLETNA KRONIKA STAR WARS opisująca w porządku chronologicznym ponad trzydzieści lat historii świata GWIEZDNYCH WOJEN.
Ta niezwykła książka powstała dzięki wytwórni Lucasfilm i specjalistów w dziedzinie Gwiezdnych Wojen: Rydera Windhama, Daniela Wallace`a i Pabla Hidalga.
To prawdziwa kopalnia wiedzy o STAR WARS – począwszy od inspiracji, które pomogły Lucasowi stworzyć Gwiezdną Sagę, przez szczegółową historię jej powstania, na wszelkich gwiezdnowojennych produktach skończywszy. To także opowieści o ludziach, których pasja i talent zbudowały potęgę STAR WARS. To tysiące informacji, faktów, opisów wydarzeń.
Wszystko to tworzy prawdziwą kronikę świata GWIEZDNYCH WOJEN, jakiej jeszcze nie było!
Wydanie kolekcjonerskie, dwa wyjątkowe zdjęcia w prezencie.
Star Wars. Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowanapełny opis produktu
Wielka księga wynalazków
Książka prezentuje najdonioślejsze wynalazki w historii ludzkości w dziedzinie podróży, wykorzystywania energii, przekazu informacji, rejestrowania dźwięków i obrazów, medycyny i wielu innych. Zawiera wiele ciekawych informacji, które trudno znaleźć w innych popularnych encyklopediach.
Wielka księga wynalazkówpełny opis produktu
Encyklopedia wina
Encyklopedia ta opisuje najważniejsze regiony i znaki gwarantowanego pochodzenia na całym świecie. Czytelna struktura - podział na kontynenty i kraje - pozwala szybko odnaleźć potrzebne informacje.

Książka zawiera:
- szczegółowe i aktualne informacje na temat upraw, bodeg, odmian winogron i win
- ponad 500 kolorowych fotografii butelek, etykiet i krajobrazów
- rady: jak pić wino, jaka jest idealna temperatura wina, które roczniki są najlepsze
Encyklopedia winapełny opis produktu
Dinozaury. Baza faktów
Niezbędny podręcznik dla dociekliwych umysłów.
Oto doskonałe wprowadzenie do świata paleontologii dla dzieci od lat ośmiu!
WIEDZA bogate w informacje teksty o dinozaurach i wyraziste, „jak żywe” ilustracje pozwalają dokładnie poznać te wymarłe zwierzęta, a także środowisko, w którym żyły.

PRZYRODA poszczególne gatunki dinozaurów przedstawiane są w porządku chronologicznym, tak jak się pojawiały na ziemi. Lektura staje się więc podróżą w czasie i przestrzeni, a rozpoczyna się ponad 60 milionów lat temu.

ROZWÓJ wymarły prehistoryczny świat jest ożywiany dzięki ogromnej wiedzy i pracy paleontologów, którzy znajdują i interpretują skamieniałości.
Warto zadać sobie trud, by zgłębiać wybraną dyscyplinę nauki.

WYOBRAŹNIA odległa przeszłość ziemi zaklęta w skamieniałościach pokazuje, jak wielkie zmiany tu nastąpiły. Skłania też do wyobrażenia sobie zmian, które jeszcze nastąpią, do puszczenia wodzy fantazji...
Dinozaury. Baza faktówpełny opis produktu
Wyjątkowe wina
Na świecie znajdziemy tysiące wielkich win. Jak poznać te najlepsze, jakimi kryteriami kierować się, by znaleźć te, które będą wyróżniały się na tle innych?
Francuski poeta i koneser, Jeant Orizet napisał:
„Aby zrobić wielkie wino potrzeba szaleńca, który założy winnicę, mędrca, który ustali zasady jej funkcjonowania, prawdziwego artysty, który je z uwielbieniem wypije...”.
Wyjątkowe winapełny opis produktu
Leksykon zabytków architektury Małopolski
Autorzy, historycy sztuki, przedstawiają w układzie alfabetycznym zabytki architektury poszczególnych regionów. W 1500 hasłach opisują m.in. budowle sakralne, świeckie budowle publiczne, pałace i dwory, domy mieszkalne i zabudowania gospodarcze, obiekty architektury przemysłowej, mosty, bramy itd. - często zapomniane, bo leżące poza głównymi szlakami turystycznymi. Całość zilustrowana została około 460 planami ukazującymi kolejne etapy powstania poszczególnych założeń oraz 500 archiwalnymi i współczesnymi fotografiami.
Leksykon zabytków architektury Małopolskipełny opis produktu
Piłka jest okrągła. 1000 najlepszych piłkarzy świata
Piłka nożna to w Polsce najbardziej popularna i wzbudzająca największe emocje dyscyplina sportu. Podobnie jest zresztą na całym świecie: najzagorzalsi kibice wprost żyją rozgrywkami. Dość przypomnieć, że transmisje meczów XVIII Mistrzostw Świata rozgrywanych w Niemczech, obejrzało w Polsce, za pośrednictwem telewizji, ponad 30 mln widzów!
Co właściwie leży u podstaw niezwykłej powszechnej fascynacji tym sportem?
Najważniejszym czynnikiem jest prawdopodobnie wszechstronność wrażeń, jakich dostarczają widzom wielkie widowiska piłkarskie i skala emocji, jakie wyzwalają. Walka drużyn i popisy kunsztu najwybitniejszych zawodników, strategia gry zespołowej i widowiskowe solówki! Szczególne miejsce w świecie piłki nożnej zajmują piłkarskie gwiazdy, które są nie tylko twarzami klubów i wielką atrakcją stadionów, ale także ulubieńcami mediów. Biegają za nimi paparazzi, firmy reklamowe proponują im milionowe kontrakty, a czytelniczki ilustrowanych magazynów śledzą szczegóły ich życia prywatnego.
W tej książce zebraliśmy razem, tworząc obszerne, bogate w informacje, wzbogacone fascynującymi zdjęciami kompendium najsławniejszych piłkarzy świata.
Piłka jest okrągła. 1000 najlepszych piłkarzy światapełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]