Książka WYDAWNICTWO HELION C#. Praktyczny kurs. Wydanie II
"C#. Praktyczny kurs. Wydanie II" to podręcznik przeznaczony dla osób, które chcą nauczyć się programowania w języku C#. Czytelnik pozna m.in. podstawowe informacje na temat języka C# i platformy .NET, strukturę programów, proste typy danych i ich zastosowanie, podstawy programowania obiektowego.
Książka WYDAWNICTWO HELION C#. Praktyczny kurs. Wydanie IIpełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION HTML5. Programowanie aplikacji
"HTML5. Programowanie aplikacji" to podręcznik opisujący w jasny i przejrzysty sposób możliwości języka HTML5. Czytelnik nauczy się m.in. testować aplikacje internetowe, korzystać z bazy IndexedDB, pracować w trybie offline i wykorzystać gniazda WWW.
Książka WYDAWNICTWO HELION HTML5. Programowanie aplikacjipełny opis produktu
Poradnik WYDAWNICTWO HELION Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła
"Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła" to książka przedstawiająca metody profesjonalnego fotografowania potraw. Czytelnik dowie się jak dobrać odpowiedni sprzęt, oświetlenie oraz rekwizyty. Oprócz tego nauczy się obrabiać i retuszować gotowe zdjęcia w programie Adobe Photoshop.
Poradnik WYDAWNICTWO HELION Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydziełapełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Podręcznik genialnych pomysłów. Od inspiracji po realizację. Smashing Magazine
"Podręcznik genialnych pomysłów. Od inspiracji po realizację. Smashing Magazine" to książka będąca źródłem inspiracji dla projektantów stron internetowych. Zawiera ponad 700 przykładów rozwiązań i konceptów zaczerpniętych ze stron internetowych, świata fotografii, opakowań, architektury, projektów wnętrz, mody, mebli, zabawek itd.
Książka WYDAWNICTWO HELION Podręcznik genialnych pomysłów. Od inspiracji po realizację. Smashing Magazinepełny opis produktu
Poradnik WYDAWNICTWO HELION Cyfrowa ciemnia. Komputerowy warsztat fotografa
"Cyfrowa ciemnia. Komputerowy warsztat fotografa" to podręcznik pozwalający opanować techniki fotografii cyfrowej.
Poradnik WYDAWNICTWO HELION Cyfrowa ciemnia. Komputerowy warsztat fotografapełny opis produktu
Niderlandzki - krok dalej (książka + 3 CD)
Niderlandzki Krok dalej to rozbudowany kurs dla osób znających podstawy języka niderlandzkiego i chcących utrwalić poznane kiedyś słownictwo i gramatykę. Kurs uczy języka na poziomach A2-B1. Krok dalej poszerza znajomość języka niderlandzkiego, rozbudowuje zasób słownictwa, utrwala gramatykę oraz doskonali umiejętność konwersacji na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym. W skład kursu wchodzi Podręcznik (158 strony) i zestaw 3 płyt Audio CD, obejmujących łącznie aż 232 minut nagrań native speakerów. Podręcznik zbudowany jest z: części gramatycznej, leksykalnej (18 rozbudowanych lekcji) oraz części poświęconej czasom przeszłym i ich formom nieregularnym.
Niderlandzki - krok dalej (książka + 3 CD)pełny opis produktu
Niemiecki - niezbędne zwroty i wyrażenia. Audio kurs (książka + 2 CD) nowa edycja
Niemiecki Niezbędne zwroty i wyrażenia przeznaczony jest dla osób znających język na poziomie początkującym i średnio zaawansowanych. Kurs uczy zwrotów i zdań niezbędnych podczas płynnego porozumiewania się.

Kurs uczy ponad 500 zwrotów niezbędnych do swobodnej komunikacji. Wszystkie wyrażenia zilustrowano zdaniem lub krótkim dialogiem pokazującym ich użycie w kontekście. Teraz już samodzielnie kupisz bilet, zapytasz o drogę, zrobisz zakupy i umówisz się na spotkanie.

W skład kursu wchodzą: książka oraz dwie płyty audio z nagraniami.

Książka (96 str.) zawiera dialogi, dodatkowe słownictwo, różnorodne ćwiczenia z odpowiedziami do każdej lekcji, zapis nagrań, testy sprawdzający znajomość słownictwa oraz indeks najważniejszych słówek.

Wysokiej jakości nagrania (136 min) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę. Niemiecki zwroty oraz dialogi zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Uczysz się słówek oraz rozumienia ze słuchu bez konieczności zaglądania do książki!

Niemiecki Niezbędne zwroty i wyrażenia polecamy jako repetytorium leksykalne dla wszystkich uczących się języka niemieckiego, w szczególności dla tych, którzy planują wyjazd do krajów niemieckojęzycznych w celach zawodowych, edukacyjnych lub turystycznych. Opanuj niezbędne zwroty i zacznij swobodnie rozmawiać!
Niemiecki - niezbędne zwroty i wyrażenia. Audio kurs (książka + 2 CD) nowa edycjapełny opis produktu
Hiszpański - krok po kroku (2 książki + 5 CD + program multimedialny)
Hiszpański krok po kroku kurs do kompleksowej nauki języka hiszpańskiego od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1-B1). Polecany jest osobom zaczynającym naukę oraz wszystkim, którzy chcą doskonalić językowe umiejętności, poszerzyć zasób słownictwa oraz poprawić wymowę.
 • 6 godzin wysokiej jakości nagrań - rodowici Hiszpanie,
 • współczesne dialogi i praktyczne wyrażenia z tłumaczeniami,
 • 3200 niezbędnych słów i zwrotów,
 • program multimedialny,
 • przystępnie objaśniona gramatyka,
 • ćwiczenia z odpowiedziami,
 • różnorodne ciekawostki.


Kurs uczy 3200 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień, przystępnie objaśnia i utrwala najważniejsze zasady gramatyczne oraz uczy prowadzenia swobodnych rozmów z obcokrajowcami i rozumienia ze słuchu. Różnorodne ciekawostki urozmaicają naukę i zapoznają z obyczajami oraz kulturą Hiszpanii.

Książki (łącznie 384 str.) zawierają 31 lekcji tematycznych, zestawy słówek, ciekawe dialogi, interesujące ćwiczenia utrwalające, dodatkowe sekcje dla ambitnych, pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami na język polski, ilustrowane ciekawostki. Część gramatyczna przystępnie wyjaśnia najważniejsze zagadnienia.

Wysokiej jakości nagrania (ponad 6 godzin) na pięciu płytach audio pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę. Słówka, zwroty oraz dialogi zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Specjalnie przygotowana szósta płyta zawiera wszystkie nagrania w formacie mp3.

Program multimedialny uczy nowych słówek i utrwala zdobytą wiedzę. Zawiera interaktywne ćwiczenia, gry, testy, doskonali umiejętność pisania, rozumienia ze słuchu oraz umożliwia samodzielny trening wymowy.

Hiszpański krok po kroku to unikalna i bardzo skuteczna forma poznawania języka - łączy naukę z podręcznikiem, słuchanie nagrań na płytach audio lub mp3 z pracą z programem komputerowym. Pakiet polecamy do samodzielnej nauki w podróży, w domu, w samochodzie.
Hiszpański - krok po kroku (2 książki + 5 CD + program multimedialny)pełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Word i Excel. Dla seniorów
"Word i Excel. Dla seniorów" to pozycja przeznaczona dla początkujących użytkowników Worda i Exela. Jej autorami są Paweł Milewicz i Magdalena Gunia.
Książka WYDAWNICTWO HELION Word i Excel. Dla seniorówpełny opis produktu
Poradnik WYDAWNICTWO HELION Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelby\'ego The Digital Photography Book, Volume 2
"Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelby'ego" to podręcznik zawierający sekrety fotografii cyfrowej znanego fotografa Scotta Kelby'ego.
Poradnik WYDAWNICTWO HELION Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. Nowe ujęcia Scotta Kelby\'ego The Digital Photography Book, Volume 2pełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION PostgreSQL. Wydanie II
"PostgreSQL. Wydanie II" to podręcznik zawierający całą niezbędną teorię, stojącą za działaniem nowoczesnych baz danych, oraz strukturę i sposób korzystania z języka SQL.
Książka WYDAWNICTWO HELION PostgreSQL. Wydanie IIpełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION jQuery. Rusz głową!
"jQuery. Rusz głową!" to podręcznik przedstawiający stosowanie biblioteki jQuery przy tworzeniu stron internetowych. Czytelnik nauczy się m.in. wykorzystywać efekty specjalne, modyfikować drzewo DOM i nasłuchiwania zdarzeń. Książka nie wymaga znajomości języka JavaScript.
Książka WYDAWNICTWO HELION jQuery. Rusz głową!pełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION E-learning w edukacji. Jak stworzyć multimedialną i w pełni interaktywną treść dydaktyczną
"E-learning w edukacji. Jak stworzyć multimedialną i w pełni interaktywną treść dydaktyczną" to książka przedstawiająca zagadnienia dotyczące e-learningu, czyli nauki na odległość. Ponadto czytelnik dowie się m.in. jak tworzyć multimedialną i w pełni interaktywną treść dydaktyczną oraz pozna zastosowanie narzędzi teleinformatycznych.
Książka WYDAWNICTWO HELION E-learning w edukacji. Jak stworzyć multimedialną i w pełni interaktywną treść dydaktycznąpełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Flash i Wallaby. Projektowanie animacji zgodnych z HTML5 Creating HTML5 Animations with Flash and Wallaby
"Flash i Wallaby. Projektowanie animacji zgodnych z HTML5" to podręcznik opisujący tworzenie animacji w HTML5 za pomocą Flasha i Wallaby.
Książka WYDAWNICTWO HELION Flash i Wallaby. Projektowanie animacji zgodnych z HTML5 Creating HTML5 Animations with Flash and Wallabypełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Windows 8 PL. Ćwiczenia praktyczne
Windows 8 PL. Ćwiczenia praktyczne to podręcznik pomagający nauczyć się obsługi systemu operacyjnego Windows 8 w wersji polskiej. Zawiera szereg ćwiczeń związanych m.in. z instalacją, aktualizacją, interfejsami użytkownika, zarządzaniem systemem i rozwiązywaniem typowych problemów, bibliotekami, plikami, folderami oraz sieciami.
Książka WYDAWNICTWO HELION Windows 8 PL. Ćwiczenia praktycznepełny opis produktu
Komputer po pięćdziesiątce
Krótkie i ilustrowane instrukcje to mniej czytania, a więcej pracy z komputerem! Książka "Komputer po pięćdziesiątce" w wersji dla systemu Windows Vista to ilustrowany przewodnik pokazujący, jak radzić sobie z komputerem i nowymi technologiami.
Rozpoczęcie przygody z komputerem w wieku powyżej 50 lat ma niewątpliwie wpływ na wybór zagadnień, które czytelnik chce opanować. W mniejszym stopniu jest zainteresowany aplikacjami biurowymi, przydatnymi w pracy zawodowej, w większym narzędziami pozwalającymi rozwijać hobby, nawiązywać lub podtrzymywać znajomości, lub po prostu miło spędzać wolny czas.
Niniejsza książka uczy między innymi jak wykorzystywać komputery do pisania listów, drukowania dokumentów lub edycji zdjęć cyfrowych. Jak szukać przydatnych informacji w internecie, jak wysyłać e-maile, jak odszukać dawnych znajomych itd.
Komputer po pięćdziesiątcepełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION HTML5. Rusz głową!
HTML5. Rusz głową! to podręcznik umożliwiający naukę tworzenia stron internetowych z wykorzystaniem języka HTML5. Czytelnik dowie się jak korzystać m.in. z usług geolokalizacyjnych, elementów multimedialnych, bazy danych w przeglądarce i zaawansowanych funkcji graficznych.
Książka WYDAWNICTWO HELION HTML5. Rusz głową!pełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source
Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open source to książka przedstawiająca środowisko graficzne systemu operacyjnego Ubuntu oraz rozmaite narzędzia i programy użytkowe. Czytelnik nauczy się m.in. pobierać, instalować i aktualizować system, przeprowadzać podstawowe operacje w systemie plików, instalować oprogramowanie.
Książka WYDAWNICTWO HELION Ubuntu Oneiric Ocelot. Przesiądź się na system open sourcepełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Adobe Illustrator CS6/CS6 PL. Oficjalny podręcznik
Adobe Illustrator CS6/CS6 PL. Oficjalny podręcznik to książka umożliwiająca naukę korzystania z oprogramowania Adobe Illustrator CS6. Czytelnik pozna m.in. zasady organizacji przestrzeni roboczej, sposoby przygotowania grafik dla internetu oraz metody publikacji dokumentów.
Książka WYDAWNICTWO HELION Adobe Illustrator CS6/CS6 PL. Oficjalny podręcznikpełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Adobe InDesign CS6/CS6 PL. Oficjalny podręcznik
Adobe InDesign CS6/CS6 PL. Oficjalny podręcznik to książka umożliwiająca naukę korzystania z oprogramowania Adobe InDesign CS6. Czytelnik zapozna się m.in. z podstawami typografii, dowie się jak stworzyć interaktywny formularz PDF oraz w jaki sposób przygotować i opublikować e-book.
Książka WYDAWNICTWO HELION Adobe InDesign CS6/CS6 PL. Oficjalny podręcznikpełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION HTML5. Zaawansowane programowanie
HTML5. Zaawansowane programowanie to podręcznik przedstawiający zaawansowane możliwości języka HTML5. Czytelnik nauczy się m.in. wykorzystywać mechanizm geolokalizacji i element canvas oraz dowie się w jaki sposób zachować funkcjonalność aplikacji w przypadku braku połączenia z siecią.
Książka WYDAWNICTWO HELION HTML5. Zaawansowane programowaniepełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Wydanie II. Ćwiczenia praktyczne
Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Wydanie II. Ćwiczenia praktyczne to książka ukazująca jak monitorować i zwiększać ruch na stronie WWW. Czytelnik dowie się m.in. jak działa wyszukiwarka Google, pozna hiperłącza oraz sposoby zwiększania popularności witryny.
Książka WYDAWNICTWO HELION Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Wydanie II. Ćwiczenia praktycznepełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Drupal 7 w praktyce. Własna strona WWW w jeden dzień
"Drupal 7 w praktyce. Własna strona WWW w jeden dzień" to podręcznik opisujący tworzenie stron internetowych za pomocą programu Drupal 7.
Książka WYDAWNICTWO HELION Drupal 7 w praktyce. Własna strona WWW w jeden dzieńpełny opis produktu
Komputer Świat 2/2009. Filmy w DivX. Kompletny poradnik + CD
Odtwarzanie filmów w komputerze jest już tak popularne jak zwykła telewizja. I ma wiele zalet! Film możemy oglądać w dowolnej, najwygodniejszej dla nas porze, w każdej chwili go zatrzymać i powrócić do odtwarzania. Możemy go też obejrzeć tyle razy, ile tylko mamy ochotę. To wszystko jest możliwe dzięki technice DivX. DivX to dziś synonim cyfrowego wideo.
Komputer Świat 2/2009. Filmy w DivX. Kompletny poradnik + CDpełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Linux. Leksykon kieszonkowy. Wydanie II
Linux. Leksykon kieszonkowy. Wydanie II to książka zawierająca zestawienie poleceń najczęściej używanych w codziennej pracy z systemem operacyjnym Linux. Czytelnik dowie się m.in. jak stosować wyrażenia regularne, jak stosować wyrażenia regularne i jak szybko porównywać zawartość plików.
Książka WYDAWNICTWO HELION Linux. Leksykon kieszonkowy. Wydanie IIpełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Twoja pierwsza strona WWW. Stwórz profesjonalną i funkcjonalną stronę WWW bez znajomości programowania
"Twoja pierwsza strona WWW. Stwórz profesjonalną i funkcjonalną stronę WWW bez znajomości programowania" to podręcznik który pozwoli szybko i bez żadnych trudności wybrać odpowiedni kreator online, założyć konto w serwisie oraz opracować strukturę strony WWW.
Książka WYDAWNICTWO HELION Twoja pierwsza strona WWW. Stwórz profesjonalną i funkcjonalną stronę WWW bez znajomości programowaniapełny opis produktu
Niemiecki MultiPakiet
W skład MultiPakietu wchodzą tytuły: "Niemiecki Kurs podstawowy", "W podróży", "Niezbędne zwroty i wyrażenia", "Gramatyka (nagrania + podręcznik PDF)".

Niemiecki MultiPakiet to:
 • kompletny kurs języka niemieckiego dla początkujących
 • nauka słownictwa, pisowni, rozumienia ze słuchu i gramatyki
 • ponad 7 godzin wysokiej jakości nagrań - tylko profesjonalni lektorzy
 • 2500 słów i zwrotów - niezbędnych na co dzień, aby swobodnie mówić i rozumieć
 • gramatyka w pigułce - słuchaj i ucz się!
 • w książkach pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami
 • program multimedialny - nauka słówek, interaktywne ćwiczenia, samodzielny trening wymowy
 • różnorodne ćwiczenia z kluczem odpowiedzi
 • słownik komputerowy - ponad 14 000 haseł

Niemiecki MultiPakiet to unikalny kurs do samodzielnej i kompleksowej nauki języka niemieckiego, od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego (A1 - B1).
Polecany jest osobom zaczynającym naukę oraz wszystkim, którzy chcą doskonalić językowe umiejętności, poszerzyć zasób słownictwa, poprawić wymowę i nauczyć się prowadzenia swobodnych rozmów z obcokrajowcami.

2500 słów i zwrotów - aby swobodnie mówić i rozumieć
Z MultiPakietem opanujesz podstawowy zasób słownictwa. 2500 wyrażeń wystarczy, aby swobodnie porozumiewać się na co dzień. Książki (łącznie 256 stron) zawierają zestawy słówek i niezbędnych zwrotów, ciekawe dialogi, praktyczne przykłady zastosowania wyrażeń w kontekście, ćwiczenia sprawdzające i utrwalające, dodatkowe słownictwo, pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami, ciekawostki i testy.

Ponad 7 godzin wysokiej jakości nagrań - skuteczna nauka rozumienia ze słuchu
Nagrania profesjonalnych lektorów pozwalają osłuchać się z językiem, poznać prawidłową wymowę, a także ułatwiają zapamiętanie słówek i wyrażeń. Teraz możesz uczyć się samodzielnie w dowolnym miejscu i czasie.

Program multimedialny + słownik 14 000 haseł
Program uczy nowych słówek i utrwala zdobytą wiedzę. Zawiera interaktywne ćwiczenia, gry, testy, doskonali umiejętność pisania, rozumienia ze słuchu oraz umożliwia samodzielny i skuteczny trening prawidłowej niemieckiej wymowy. Nowością w programie jest ćwiczenie na obrazkach - przyjemna i skuteczna forma nauki. Dodatkowo słownik (14 000 haseł) pozwala sprawdzić znaczenie słów w dowolnym momencie.

Gramatyka w pigułce - słuchaj i ucz się!
MultiPakiet oferuje unikatową płytę z podstawami niemieckiej gramatyki do słuchania. Znajdziesz na niej: przystępne objaśnienie reguł, omówienie najważniejszych zagadnień, m.in. budowa zdania prostego, pytania, przeczenia, rodzajniki, zaimki, deklinacja rzeczownika, czasy przeszłe, liczne przykłady i ćwiczenia. Dodatkowo podręcznik "Niemiecki - gramatyka" i "Niemiecki w podróży" umieszczono na płytach w formacie PDF.

Z MultiPakietem:
 • nauczysz się aż 2500 wyrażeń,
 • będziesz rozumiał Niemców,
 • opanujesz prawidłową wymowę,
 • zrozumiesz gramatykę,
 • będziesz pisał bez błędów.
Niemiecki MultiPakietpełny opis produktu
Fotografia cyfrowa w podczerwieni. Warsztaty fotograficzne

Przestrzeń malowana surrealizmem

 • Jak dobierać odpowiedni sprzęt oraz przerabiać aparat?
 • Jak ustawiać balans bieli i ekspozycję?
 • Jak bawić się efektami z użyciem aparatu lub programu Photoshop?
Urzekający świat w podczerwieni
Fotografia analogowa powoli odchodzi w przeszłość. Z coraz większym sukcesem zastępuje ją cud technologii cyfrowej, pozwalający czerpać pełną radość z robienia zdjęć, z pominięciem wszelkich dotychczasowych niedogodności - takich jak czasochłonny proces wywoływania oraz ciągły niepokój, że odrobina światła albo niekompetentny technik zrujnują negatyw z cennymi fotkami. Format cyfrowy dla wszystkich ludzi obdarzonych talentem i kreatywnością oznacza wręcz nieograniczone możliwości. Ta niezwykła książka oferuje techniki, które pozwolą Ci eksperymentować do woli. Jedyną barierą będzie Twoja własna wyobraźnia. Poznaj hipnotyzujący świat fotografowania w podczerwieni. Teraz nie musisz już ograniczać się do tego, co zarejestrował Twój aparat - możesz kreować zupełnie nowe efekty. Wystarczy sięgnąć po filtr IR lub odpowiednio przerobiony aparat, a zaczniesz zmieniać zwykłe krajobrazy w przestrzenie nieziemskie i magiczne. W podczerwieni mogą robić zdjęcia zarówno fotoamatorzy, jak i profesjonaliści. Chociaż promieniowania tego nie można dostrzec gołym okiem, można nauczyć się wizualizować jego charakterystykę i efekty - widzieć je oczami wyobraźni - a potem tworzyć surrealistyczne fotografie, oparte na jego niezwykłych cechach.
 • Metody rejestracji światła podczerwonego
 • Ustawianie balansu bieli oraz ekspozycja w podczerwieni
 • Fotografowanie w różnych trybach koloru
 • Kompozycja zdjęć barwnych oraz IR
 • Długie ekspozycje, nakładanie obrazów, filtry efektowe
 • Przetwarzanie zdjęć w technice HDR
 • Fotografowanie pod kątem HDR
 • Przetwarzanie zdjęć IR w Photoshopie
 • Metody twórczej pracy w tym programie

Poznaj nowe inspirujące techniki, pobudź wyobraźnię, kreuj nowe światy!


Fotografia cyfrowa w podczerwieni. Warsztaty fotograficznepełny opis produktu
Książka WYDAWNICTWO HELION Microsoft Excel 2010 PL. Praktyczne podejście Microsoft Excel 2010 Plain & Simple
"Microsoft Excel 2010 PL. Praktyczne podejście" to podręcznik, który w jasny i przejrzysty sposób opisuje pełen zakres funkcji programu Excel w jego najnowszej wersji.
Książka WYDAWNICTWO HELION Microsoft Excel 2010 PL. Praktyczne podejście Microsoft Excel 2010 Plain & Simplepełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]