Drzwi percepcji. Niebo i piekło
Meskalina – substancja o właściwościach halucynogennych, występująca w naturze w niektórych gatunkach kaktusów, np. w pejotlu, znana była Indianom od stuleci. W laboratorium wytworzono ją pod koniec XIX wieku, ale jej działanie długo jeszcze pozostawało dla naukowców zagadką. Aldous Huxley (1894–1963) – brytyjski powieściopisarz, poeta i eseista – postanowił osobiście poznać skutki jej zażycia i wyruszyć w najdalszą podróż wgłąb własnego umysłu, do świata wizji i znaczeń ukrytych przed naszym codziennym wzrokiem. Co wynikło ze zderzenia niezwykle wrażliwego umysłu pisarza z halucynogenną substancją? Owocem tego eksperymentu stały się eseje Drzwi percepcji (1954) i Niebo i piekło (1956). Huxley dokładnie opisał i zinterpretował swoje wizje. Wyciągnął z nich daleko idące wnioski, a samo psychodeliczne doświadczenie na zawsze odmieniło jego sposób patrzenia na otaczającą go rzeczywistość, religię, sztukę i innych ludzi. Bowiem czy drzwi percepcji, które raz zostaną uchylone, można będzie całkowicie zamknąć? Tekst ten stał się biblią hippisów, a Jim Morrison pod wpływem jego lektury postanowił nazwać swój zespół „The Doors”. Zatem weźmy tę książkę do rąk i uchylmy raz jeszcze za Aldousem Huxleyem owe tajemnicze drzwi percepcji...
Drzwi percepcji. Niebo i piekłopełny opis produktu
Tom 16. Jazz (książka + CD)
Jazz, siódmy studyjny album Queen, był pierwszym nagranym przez zespół poza Wielką Brytanią, Sesja rozpoczęła się w lipcu 1978 roku w Montreux w Szwajcarii, a zakończyła w październiku tego roku w Super Bear w Nicei we Francji. Po raz kolejny grupa nagrała album inny niż poprzednie. Zmiana studia wpłynęła na nią inspirująco, a wynikiem było dzieło niezwykle świeże, zawierające trzynaście efektownych, zróżnicowanych utworów.
Tom 16. Jazz (książka + CD)pełny opis produktu
Pielgrzymki po Europie cz. 4 - Kalwaria Zebrzydowska i Kevelear (film + przewodnik)
LOURDES, Francja
Lourdes to miasto i gmina w południowo-zachodniej Francji, u podnóża Pirenejów. Największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodek kultu maryjnego i cel pielgrzymek. Sanktuarium odwiedzane jest rokrocznie przez 6 mln osób z całego świata. Według nauki kościoła rzymsko-katolickiego 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża. W roku 1874 w tym miejscu wzniesiono statuę Madonny z Lourdes, potem neogotycką bazylikę. Sama Bernadette Soubirous wstąpiła w 1866 roku do klasztoru Nevers, a w 1933 r. została kanonizowana. W Lourdes znajduje się źródło, którego wody uznawane są za lecznicze. Jego cudowne działanie udokumentowano kilkudziesięcioma cudami medycznymi.

LES SAINTES MARIES DE LA MER, Francja
Saintes Maries de la Mer, czyli Święte Marie z Morza, to małe miasteczko na wybrzeżu Prowansji we Francji. Słynie z odbywającego się 24 maja Święta Sary. Sara jest nieoficjalną świętą romskich chrześcijan. Była cyganką, która uratowała trzy umierające Marie – Marię Magdalenę oraz matki uczniów Jezusa – Jana i Jakuba. Zostały one wygnane i wypłynęły z Aleksandrii a ich statek zaczął tonąć u wybrzeży południowej Francji przy ujściu Renu do Morza Śródziemnego. Sara, dowiedziawszy się od ocalonych o zmartwychwstaniu Chrystusa, przyjęła chrzest. Od tej pory dziesiątki tysięcy Romów ciągnie corocznie do Saintes Maries de la Mer czcić swą patronkę, a Kościół Katolicki, choć nie uznał świętości Sary, uznał święto, w czasie którego posąg Sary jest wyprowadzany z krypty do morza.
Pielgrzymki po Europie cz. 4 - Kalwaria Zebrzydowska i Kevelear (film + przewodnik)pełny opis produktu
Lęk wysokości
Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera „Królika po berlińsku” Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński). Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los? „Lęk wysokości jest jak terapia wstrząsowa. Każe zrobić rachunek sumienia. I przynosi następną wielką rolę Marcina Dorocińskiego oraz Krzysztofa Stroińskiego.” Barbara Hollender, Rzeczpospolita
Lęk wysokościpełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 15. Jerzy Duduś Matuszkiewicz (książka + CD)
Kompozytor - to słowo brzmi dumnie. Ale aby nim być, trzeba zdobyć wielką wiedzę muzyczną i warsztat kompozytorski, a do tego mieć dużą wrażliwość na piękno dźwięku, co w potocznym języku nazywa się talentem. - Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 15. Jerzy Duduś Matuszkiewicz (książka + CD)pełny opis produktu
Rok 2010. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 1
Kolekcja obejmuje lata 2007-2011. W jej skład wchodzi pięć albumów ułożonych przez Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego.
Rok 2010. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 1pełny opis produktu
Rok 2010. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 2
Kolekcja obejmuje lata 2007-2011. W jej skład wchodzi pięć albumów ułożonych przez Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego.
Rok 2010. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 2pełny opis produktu
Kalendarzyk do torebki Miś 2013. Marzipan
Uroczy maleńki kalendarzyk tygodniowy do każdej torebki, plecaka lub kieszeni. Zawiera spis ważnych telefonów, indeks Twoich najważniejszych numerów np. biuro, szkoła, fryzjer, dentysta, bank, pizzeria. Znajdziesz tu horoskop, indeks z adresami i telefonami, numery kierunkowe, wagi i miary oraz masę innych ściąg przydatnych w codziennym życiu. Żadna ważna data Ci nie umknie, nawet Dzień Ziemi, Tańca, Dzień Dobrej Oceny czy Dzień Snowboardu... Kalendarzyki można kupować pojedynczo lub w cudownym kolorowym display`u mieszczącym 20szt. (Mix 4 wzorów)
Kalendarzyk do torebki Miś 2013. Marzipanpełny opis produktu
Kalendarzyk z gumką Myszka 2013. Marzipan
Uroczy maleńki kalendarzyk tygodniowy do każdej torebki, plecaka lub kieszeni. Gumeczka zabezpiecza go przed niekontrolowanym otwieraniem się. Zawiera spis ważnych telefonów, indeks Twoich najważniejszych numerów np. biuro, szkoła, fryzjer, dentysta, bank, pizzeria. Znajdziesz tu horoskop, indeks na adresy i telefony oraz notatnik. Ponadto nie zapomnisz o żadnej ważnej dacie - podaliśmy wszystkie święta państwowe, ustawowe oraz ważne dni: Pizzy, Dzień Kota, Dzień Teściowej, Dzień Dentysty i inne...
Kalendarzyki można kupować pojedynczo lub w cudownym kolorowym display`u mieszczącym 20szt. (Mix wzorów)
Kalendarzyk z gumką Myszka 2013. Marzipanpełny opis produktu
Jak Homo stał się sapiens
Punktem wyjścia jest tu teoria ewolucji. Autor wykazuje, że w dużej mierze humanistyczna koncepcja człowieka wywodzi się z ewolucyjnego podejścia do historii o naszym powstaniu. Opisuje ponadto, jak powstało niepowtarzalnie ludzkie myślenie i udowadnia, że ludzka wiedza i jej nabywanie mają uwarunkowanie biologiczne.
Autor postawił sobie dwa cele: pierwszy - przedstawienie własnej teorii ewolucji myślenia, która jest syntezą materiałów pochodzących z wielu różnych dziedzin nauki, drugi - opowiedzenie w przystępny sposób, jak powstał Homo sapiens, człowiek rozumny.
Jak Homo stał się sapienspełny opis produktu
Opowieści Belzebuba dla wnuka
G. I. Gurdżijew (ok. 1870-1949) jest uznawany za autora jednego z najbardziej oryginalnych nauczań duchowych naszych czasów, choć jednocześnie jego nazwisko otoczone jest fantastyczną legendą. W rzeczywistości poświęcił on wiele lat swego życia na poszukiwanie zapomnianej wiedzy, a następnie niełatwe zadanie przekazania jej ludziom współczesnym. Wprawdzie stosował różne formy przekazu - w tym wykłady, tańce i muzykę - szczególną wagę przykładał jednak do publikacji \\"Opowieści Belzebuba dla wnuka\\", pierwszego z trzech cykli swoich pism zatytułowanych wspólnie \\"Wszystko i rzecz wszelka\\".
Gurdżijew przedstawia w nim swoje idee w formie opowieści mitycznej, obejmującej wydarzenia na skalę całego wszechświata, ale jednocześnie nigdy nie odchodzi od kwestii podstawowej: znaczenia ludzkiego życia. Ta alegoryczna powieść, imponująca, jeśli chodzi o zakres, traktuje o powstaniu kosmosu i wszelkich form życia, opisuje dzieje różnych cywilizacji, a zarazem obfituje w szereg barwnych wątków i postaci. Opowieści Belzebuba zawierają wnikliwą krytykę kondycji ludzkiej, zawsze jednak łagodzoną pełnym empatii poczuciem humoru autora.
Gurdżijew używa niezwykle bogatego i jedynego w swym rodzaju języka, który opiera się wszelkim próbom klasyfikacji.
Opowieści Belzebuba ukazały się po raz pierwszy w tłumaczeniu angielskim w 1950 roku, a oryginalny tekst rosyjski został opublikowany dopiero w 2000 roku. Niniejsze, pierwsze polskie wydanie jest przekładem z języka rosyjskiego i zostało porównane z rękopisami, jak również edycją angielską i francuską.
Opowieści Belzebuba dla wnukapełny opis produktu
Przystanek Alaska cz. 1
Najpierw wywołał burzę za oceanem - "Przystanek Alaska" po raz pierwszy wyemitowany12 lipca 1990 roku szybko zyskał miano kultowej produkcji: rzesze fanów, licznenagrody na prestiżowych imprezach filmowych. O sukcesie serialu zadecydowało wiele czynników. "Przystanek" wprowadził na małe ekrany nową jakość - widz znużony dotychczasową produkcją realizowaną według wzorów hollywoodzkich z wielkim zaangażowaniem zaczął się przyglądać mieszkańcom małego wielokulturowego miasteczka.
Przystanek Alaska cz. 1pełny opis produktu
Pogrzeb po polsku
Nowa wersja tragifarsy, rzadko grywanej na deskach teatru, obchodzącego 90. urodziny Tadeusza Różewicza.
Pogrzeb po polskupełny opis produktu
W pustyni i w puszczy (seria Kanon filmów polskich) (Książka + DVD)
Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza. Historia porwania i ucieczki 7-letniej Angielki o imieniu Nel i 16-letniego Polaka, Stasia.
W pustyni i w puszczy (seria Kanon filmów polskich) (Książka + DVD)pełny opis produktu
Szczęście małych rybek. Listy z Antypodów. O literaturze i nie tylko
Niezwykły spacer po świecie literatury i sztuki, pozwalający niemal zajrzeć na chwilę do okien sławnych pisarzy i artystów. Podglądamy burzliwe relacje pisarz-wydawca, zabawne dziwactwa i zaskakujące upodobania, obsesje i odwieczny lęk przed pustą kartką. Simon Leys w pięknym stylu pokazuje nam barwną rzeczywistość twórców.

Książki są boskie, a kto żyje bez nich, ten nie jest godzien życia - przekonuje każda ze stron tej niewielkiej i pięknej pochwały czytania.
Książka Simona Leysa jest jak szampan z truskawkami przy słynnym Place du Tertre paryskiego Montmartre`u. Czytam z ołówkiem w ręku, podkreślam zdania, które chcę zapamiętać. Tę książkę muszę wykuć na pamięć. Omal każde ze zdań odurza.
Remigiusz Grzela
Szczęście małych rybek. Listy z Antypodów. O literaturze i nie tylkopełny opis produktu
E-biznes po godzinach. Jak zarabiać w sieci bez rzucania pracy na etacie. Wydanie kieszonkowe
Własny biznes bez ryzyka
 • Jak możesz zarabiać w internecie?
 • Gdzie są (dodatkowe) pieniądze?
 • Jak pogodzić pracę i e-pracę?

Biznes czy etat? A gdyby tak jedno i drugie?

Ile razy ostatnio sobie powtarzałeś: "Mam dość życia od pierwszego do pierwszego! Rzucam tę robotę! Rozkręcę własną firmę!"? I co? Zwolniłeś się? Masz już własne wizytówki? Twój notes jest wypełniony terminami spotkań z klientami? Jeśli tak - przyjmij gratulacje za odwagę i determinację. Jeśli jednak skończyło się tylko na obiecywaniu samemu sobie, nie przejmuj się. Istnieje rozwiązanie w sam raz dla Ciebie. To e-biznes... na etacie!Zwolnić się z pracy i założyć własną firmę: łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Jezioro problemów, morze formalności, ocean niepewności. Na szczęście pod ręką masz koło ratunkowe - biznes w sieci! Bez poświęcania całego wolnego czasu i bez ryzyka. Na własny rachunek (bankowy). Jeśli dobrze to rozegrasz, nadejdzie moment, w którym dodatkowe dochody staną się głównymi! Maciej Dutko podpowie Ci, jak prowadzić własny "E-biznes po godzinach":
 • E-biznes a etat - to da się pogodzić
 • Serwisy aukcyjne - idealne miejsce na start
 • Sklep internetowy dla początkujących - nawet nie wiesz, jakie to łatwe
 • E-usługi - marże w wysokości 500% i wyższe
 • Badania skuteczności - jak szybko sprawdzić, co działa, a co nie
 • Marketing w sieci - najlepsze i najprostsze sposoby
 • Przyszłość e-biznesu - czyli co będzie na topie
 • Przydatne adresy WWW

Dr Maciej Dutko - e-przedsiębiorca, właściciel firmy szkoleniowej Dutkon.pl, autor kilku książek (w tym dwóch bestsellerów: "Twoja pierwsza strona WWW" oraz "E-biznes. Poradnik praktyka"). Certyfikowany Wykładowca Allegro, który (w oparciu o sprawdzone w praktyce metody) przeszkolił kilka tysięcy sprzedawców internetowych, także za granicą. Przedmioty związane z e-biznesem wykłada na uczelniach wyższych w całej Polsce prowadzi blog ekspercki Akademia-Internetu.pl. Więcej informacji znajdziesz na stronie Dutko.pl.
E-biznes po godzinach. Jak zarabiać w sieci bez rzucania pracy na etacie. Wydanie kieszonkowepełny opis produktu
Książka DREAM MUSIC Moje lata na Downing Street The Downing Street Years
Moje lata na Downing Street to pierwsza część autobiografii Margaret Thatcher opisująca okres jej rządów jako premier Wielkiej Brytanii. Oryginalny tytuł książki to The Downing Street Years.
Książka DREAM MUSIC Moje lata na Downing Street The Downing Street Yearspełny opis produktu
Świadectwo + DVD
Świadectwo to filmowa opowieść o życiu Jana Pawła II. Opowieść wieloletniego sekretarza i przyjaciela Papieża, najbliższego świadka najważniejszych wydarzeń Wielkiego Pontyfikatu - księdza kardynała Stanisława Dziwisza. "Świadectwo" zaistniało najpierw, w 2007 roku, jako książka - zapis rozmów, jakie odbył z ks. kard. Dziwiszem włoski dziennikarz watykanista Gian Franco Svidercoschi. Przetłumaczona na kilkanaście języków, tylko w Polsce osiągnęła nakład ponad miliona egzemplarzy. Teraz ta niezwykła opowieść trafia na ekrany, bogatsza od książki o wiele nowych faktów - między innymi z lat młodzieńczych Karola Wojtyły. Ukazuje także przejmujące, a nieznane chwile z prywatnego życia Papieża, jest uzupełniona o kolejne interpretacje. Film zbudowany jest z materiałów dokumentalnych, a także fabularyzowanych rekonstrukcji wydarzeń. Oba plany spaja postać narratora, po mistrzowsku zagrana przez wybitnego aktora Michaela Yorka (m.in. "Kabaret", "Jezus z Nazaretu").
Świadectwo + DVDpełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 19. Krzysztof Komeda (książka + CD)
Muzyka była jego powietrzem, a jazz religią - mówiła o Krzysiu Zosia Komedowa. "Studiował laryngologię, aby do końca zgłębić tajemnicę dźwięków" - wspomina Ireana Orłowska, ukochana siostra Krzysztofa Komedy.
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 19. Krzysztof Komeda (książka + CD)pełny opis produktu
Giganci jazzu. Tom 1. Miles Davis (książka + CD)
Czym jest jazz? Choć wszystkie encyklopedie i leksykony podają różne definicje jazzu, to większość autorów podkreśla, że definicje te są niepełne. Wybitny niemiecki znawca jazzu Joachim Berendt napisał: Jazz można poznać tylko poprzez zrozumienie jego istoty, o której muzycy jazzowi wiedzą zazwyczaj więcej niż teoretycy". Chciałoby się dodać, że nie tylko muzycy jazzowi, lecz także fani, wielbiciele jazzu wiedzą o nim więcej niż encyklopedyści, którzy próbują tworzyć mniej lub bardziej zgrabne definicje. Jazzu nie da się opisać - trzeba go poczuć. A poczuć go można, słuchając muzyki.
Od czego zacząć? Na przykład od naszej serii "Giganci jazzu", w której zaprezentujemy Państwu najwybitniejszych wykonawców, ich najlepsze i najsłynniejsze nagrania." - Dionizy Piątkowski i Ryszard Wojciul
Giganci jazzu. Tom 1. Miles Davis (książka + CD)pełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 3. Waldemar Kazanecki (książka + CD)
Waldemar Kazanecki należy do grona najznakomitszych kompozytorów muzyki filmowej w historii polskiego kina i telewizji. Urodził się 29 kwietnia 1929 w Warszawie, ukończył PWSM w Warszawie, kompozycję studiował u Stefana Kisielewskiego. Był kierownikiem muzycznym Teatru Powszechnego w Łodzi. Współpracował z rozgłośnią Polskiego Radia w Katowicach, a po śmierci Jerzego Haralda (1965) prowadził orkiestrę taneczną. Był wiceprezesem ZG ZAKR, uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Nowej Muzyki w Darmstadt. Skomponował muzykę do ponad 40 filmów fabularnych, miedzy innymi: "Hrabina Cosel", "Profesor Tutka", "Weekend z dziewczyną", "Wystrzał", 20 oświatowych i prawie 500 krótkometrażowych), seriali telewizyjnych "Czarne chmury" (1973), "Dom" (1980), dziecięcych filmów animowanych ("Przygody Bolka i Lolka").
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 3. Waldemar Kazanecki (książka + CD)pełny opis produktu
Martyna Jakubowicz (książka + 3CD + DVD)
Album "Martyna Jakubowicz" to nie tylko opowieść o znakomitej artystce, ale także opowieść o całym pokoleniu artystów swoją twórczością sprzeciwiających się rzeczywistości, odrzucających narzucony porządek, próbujących ubarwić chwile spędzane "w domach z betonu".

Album zawiera wspomnienia Martyny Jakubowicz oraz jej najbliższych współpracowników, a także wcześniej niepublikowane zdjęcia z prywatnego archiwum artystki. Na czterech dołączonych płytach znajdują się piosenki z albumów "Bardzo groźna księżniczka i ja", "Wschodnia wioska", ekskluzywne nagrania archiwalne, a także koncert Martyny Jakubowicz "Kołysz mnie" z 1992 roku na DVD.
Martyna Jakubowicz (książka + 3CD + DVD)pełny opis produktu
Wynalazki. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki"
13-tomowa kolekcja hitów Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z lat 2007-2011 - kontynuacja serii wydanej na 25-lecie Listy.
Kolekcja jest uzupełnieniem tej, która została wydana na 25-lecie i obejmuje lata 2007-2011.
5 albumów ułożonych jest i omówionych przez Marka Niedźwieckiego, a 5 przez Piotra Barona. Pozostałe 3 zawierają niespodzianki dla fanów trójkowej listy przebojów, których jest niemało.
Wynalazki. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki"pełny opis produktu
The Best Of. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki"
13-tomowa kolekcja hitów Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z lat 2007-2011 - kontynuacja serii wydanej na 25-lecie Listy.
Kolekcja jest uzupełnieniem tej, która została wydana na 25-lecie i obejmuje lata 2007-2011.
5 albumów ułożonych jest i omówionych przez Marka Niedźwieckiego, a 5 przez Piotra Barona. Pozostałe 3 zawierają niespodzianki dla fanów trójkowej listy przebojów, których jest niemało.
The Best Of. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki"pełny opis produktu
Andrzej Zaucha (książka + 3 CD + DVD)
Unikatowe wydawnictwo podsumowujące karierę znakomitego i wszechstronnego artysty, wokalisty i muzyka, jednej z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki.
Książka prezentuje jego muzyczną biografię, znajdziemy w niej fragmenty wywiadów oraz wypowiedzi przyjaciół, dzięki czemu dokładnie opisuje ona życie prywatne i dorobek artystyczny. Album jest bogato ilustrowany archiwalnymi zdjęciami.
Na trzech płytach audio towarzyszących wydawnictwu znalazły największe przeboje artysty, utwory wykonywane przez Andrzeja Zauchę z zespołami Dżamble oraz piosenki poetyckie. Na płycie DVD znajdziemy archiwalne nagrania telewizyjne i teledyski do najpopularniejszych utworów Andrzeja Zauchy.
Andrzej Zaucha (książka + 3 CD + DVD)pełny opis produktu
Plan miesięczny Wiewiórki 2013. Marzipan
Organizer dla każdego na notatki, ważne daty. Zawiera adresownik, indeks świąt i specjalnych okazji. Każdy miesiąc opatrzony jest specjalnym kolorowym zdjęciem jednego z marcepankowych bohaterów. Dużo miejsca na notatki. Kalendarz zawiera święta państwowe, ustawowe oraz wszystkie inne bardzo ważne wydarzenia: Dzień budyniu, Dzień Mycia Brudnych Samochodów, Dzień Żółwia, Dzień Kaszanki.... a reszty poszukaj sam.
Plan miesięczny Wiewiórki 2013. Marzipanpełny opis produktu
Niczego nie żałuję (Filmowe strony świata) (Książka + DVD)
Filmowe strony świata to prawdziwe perełki światowej kinematografii. nagradzane wieloma prestiżowymi nagrodami. Reżyserzy o niebanalnym spojrzeniu na świat, tematyka, której nie znajdziesz w komercyjnym kinie i klimat miejsc, który uwodzi widza. To cykl wybitnych filmów z różnych zakątków ziemi - od bliskich nam Wielkiej Brytanii, Francji przez egzotyczne RPA i Chiny, aż po tajemniczą Islandię.
Kameralne i z szerokiej perspektywy - tutaj to także miejsce opowiada historię, i jest jej kluczowym składnikiem.
Elegancki i kulturalny Wiedeń potrafi być duszny, klaustrofobiczny, surowy i brutalny, a fascynujące fiordy Islandii okazują się być śnieżnobiałym więzieniem. Podróż przez bezkresy Stanów Zjednoczonych jest podróżą do przeszłości, spacerem przez życie, a orientalne Chiny lat 20-tych nawet jeśli ograniczają się do małego wycinka rzeczywistości zaskakują swą tajemniczością i odmiennością.
Kolekcjonerską serię DVD w charakterystycznej szacie graficznej uzupełniają specjalne dodatki w postaci niedostępnych dotychczas materiałów filmowych i publikacji.
Niczego nie żałuję (Filmowe strony świata) (Książka + DVD)pełny opis produktu
Wielka Księga Sekretów + DVD
Wielka księga sekretów zaprasza nas do tego, byśmy pełniej doświadczali życia dzięki uświadamianiu sobie swoich myśli, zachowań i doznań zmysłowych. Osho przedstawia 112 technik medytacyjnych pochodzących ze starożytnego tekstu Tantra Widźńana Bhairawa (tytuł angielski: Vigyan Bhairav Tantra) oraz odpowiada na ponad 100 związanych z nimi pytań. Obszerne komentarze umożliwiają Czytelnikowi wypróbowanie tych technik i wybranie jednej lub kilku do stosowania na co dzień. Osho nie ogranicza doświadczenia medytacji do jakiegokolwiek konkretnego kontekstu religijnego ani duchowego, lecz opisuje podstawy radosnej, uważnej egzystencji tu i teraz.
Do książki dołączona jest płyta DVD z oryginalnym nagraniem wykładów Osho, w których odpowiada on na pytanie: "Czym jest medytacja?", wygłoszonych przez Osho do słuchaczy z całego niemal świata.
Wielka Księga Sekretów + DVDpełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5]