Losowy produkt
Notebook SONY SVS1311E3E
Notebook SONY SVS1311E3E
Punkara
Znalazły się tu wszystkie elementy stylistyczne, z których Asian Dub Foundation jest znany od lat: dub, banghra, hiphop, rock. Nie zabrakło znakomitego coveru "No Fun" Iggy`ego Popa z gościnnym udziałem tego znakomitego wokalisty (Iggy, po przeżyciu koncertu Asian Dub Foundation, powiedział muzykom grupy, że są najlepszymi wykonawcami, jakiego widział na scenie od 30 lat). W zamykającym "Punkarę" utworze "S.O.C.A." wystąpiła gościnnie znana punkowo-cygańska formacja Gogol Bordello. (Isound)
Punkarapełny opis produktu
3
Nouvelle Vague dali się się poznać jak twórcy doskonałych interpretacji klasyków alternatywnego popu i rocka z lat 80, zaaranżowanych w stylu bossa novy i easy listening. Zespół tworzą dwaj doświadczeni producenci Marc Collin i Olivier Libaux, którym w studio i na scenie towarzyszą zaproszone wokalistki. Na ich płytach znaleźć można doskonałe interpretacje kompozycji takich kultowych formacji, jak Depeche Mode, The Cure, Joy Division, The Clash, Blondie, Yazoo, New Order, Visage czy The Sisters Of Mercy. Marc Collin na wczesniejszych płytach Nouvelle Vague, a także w znakomitym filmowym projekcie "Hollywood Mon Amour" współpracował m. in. z wokalistką Morcheeby - Skye Edwards, Juliette Lewis - aktorką i piosenkarką znaną z filmów Tarantino, Oliviera Stone`a i Martina Scorsese czy też Brazyliką Cibelle. Na trzeci album lounge`owi interpretatorzy nowej fali i popu zaprosili Anię Dąbrowską, która znalazła się w doborowym towarzystwie, w którego gronie znaleźli się: Martin Gore z Depeche Mode, Barry Adamson z Magazine, Ian McCulloch z Echo & the Bunnymen czy Terry Hall from The Specials. Nie zabrakło też urzekających niewieścich głosów, należących do Nadeah Miranda, Mélanie Pain, Eloisii, Sophie Delila czy Mariny Celeste.
3pełny opis produktu
Der Berggeist
Opera romantyczna w trzech odsłonach. Duchy i baśniowe światy były dla niemieckiego romantyzmu zjawiskami tak samo ważnymi, jak realne problemy człowieka i jego ziemskiej egzystencji. Szósta opera Louisa Spohra, "Der Berggeist" z roku 1824 to fantastyczna opowieść o miłości, którą zapałał tytułowy Duch Gór do śmiertelniczki - księżniczki Almy. Co z tego wyniknie, czy to uczucie stanie się zaczynem szczęścia, czy - przeciwnie - przyniesie nieoczekiwane kłopoty bohaterom opery Spohra?

Obsada: Susanne Bernhard (sopran) - Alma Agnieszka Piass (sopran) - Ludmilla Dan Karlstrom (tenor) - Oskar Wojtek Gierlach (bas) - Domoslav Eduard Tsanga (bas) - Der Berggeist Szabolcs Brickner (tenor) - Troll, ein Erdgeist
Der Berggeistpełny opis produktu
Listy Julii
Na zamieszczony tu zapis recitalu złożyły się piosenki Elvisa Costello z płyty "The Juliet Letters" w polskich tłumaczeniach Katarzyny Groniec. Utwory angielskiego kompozytora zyskały nową, niezwykle oryginalną szatę dźwiękową - aranżacje na siedmioosobowy zespół pod kierownictwem Łukasza Damrycha, w którego skład wchodzą m. in. : saksofon, tuba, puzon, waltornia, fortepian, gitara basowa, perkusja. W 1992 roku Elvis Costello wraz z Brodsky Quartet nagrał płytę inspirowaną ujmującą tradycją zostawiania pod domem Capulettich miłosnych listów czy kłódek mających symbolizować zatrzymanie na wieki miłości swojego życia. Za pomocą dwudziestu piosenek udało mu się nakreślić diametralnie różne charaktery pojawiających się postaci - ich osobiste dramaty i odczuwanie miłości. Zdradzona kobieta, dziecko, dziewczyna, żołnierz, samobójca, starzejący się Romeo czy diabelski sprzedawca, to tylko niektóre z nich. Na potrzeby projektu "Listy Julii", którego premiera odbyła się na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, powstały nowe polskie tłumaczenia oraz aranżacje - i oczywiście wyjątkowe interpretacje Katarzyny.
Listy Juliipełny opis produktu
Spoko Spoko - Młynarski Jazzowo
Stefan Każuro i Grzegorz Kucias, będąc jeszcze aktorami znanego warszawskiego teatru "Rampa" założyli w 1992 roku kwartet wokalny, pojawiając się po raz pierwszy na galowym koncercie Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Od tej chwili nieustannie uczestniczą w kolejnych edycjach Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, współpracując m.in. z Laco Adamikiem i Andrzejem Strzeleckim. Rampa śpiewa wszystko, co nadaje się do wielogłosowej przeróbki brzmieniowej. Współpracuje z najlepszymi polskimi kompozytorami i aranżerami - Krzesimirem Dębskim, Piotrem Rubikiem, Włodzimierzem Korczem, Wiesławem Pieregorólką, Jerzym Satanowskim, Aleksandrem Maliszewskim, Jerzym Derflem i Juliuszem Lorancem. Przez lata wspólnego występowania wypracował własne brzmienie i rzadką dziś umiejętność śpiewania w harmonii wielogłosowej.
Spoko Spoko - Młynarski Jazzowopełny opis produktu
Lista Przebojów Trójki
Ze względu na spektrum słuchaczy Trójki, Lista Przebojów Programu Trzeciego to najbardziej zróżnicowana stylistycznie lista. Większość wykonawców, których nagrania znalazły się na tej płycie, rozpoczęła swoją karierę dzięki Trójce. Projekt powstał we współpracy z Piotrem Baronem, obecnym prezenterem Listy. Takiego zestawu nie znajdziecie na żadnej innej płycie: Dorota Miśkiewicz, Coma, Mika Urbaniak, Emiliana Torrini, Katie Melua, Nosowska, Plateau i Renata Przemyk, Blue October, Basia, Voo Voo, Coldplay, Empire of Sun czy A-ha. Muzyka ze znakiem jakości Trójki, zamknięta na krążku "Lista Przebojów Programu Trzeciego - prezentuje Piotr Baron" to zupełnie wyjątkowy i unikalny zestaw utworów. (My Music)
Lista Przebojów Trójkipełny opis produktu
On Stage
Album dla wszystkich, którzy zespół Indios Bravos cenią za charakterystyczną muzykę, szczerość, radość grania i coś, co określa się mianem prawdziwości. Na krążku znajdziemy przekrój całej twórczości Indiosów, począwszy od utworów z płyty Part One, poprzez Mental Revolution, Peace! skończywszy na produkcjach z najnowszego albumu Indios Bravos. "A kiedy dnia pewnego", "Małpa", "No, no, no, no", "Zabiorę Cię", "Wolna wola" czy "Nie rytmiczny Me How" w wersji "Live" to wyjątkowy prezent od zespołu z okazji 10-lecia istnienia formacji. Materiał na płytę "On Stage" został zarejestrowany w łódzki klubie Dekompresja w październiku 2009. (My Music)
On Stagepełny opis produktu
Kolędy W Teatrze Stu
Oddajemy do rąk Państwa kompletny zapis pięknego koncertu, który miał miejsce w 1991 roku w krakowskim Teatrze STU. Wzięli w nim udział wspaniali Artyści: Halina Frąckowiak, Alicja Majewska i niezapomniany Andrzej Zaucha, dla którego występ ten okazał się niestety jednym z ostatnich przed tragiczną śmiercią kilka dni później. Nad całością czuwał Włodzimierz Korcz, który także zaaranżował wszystkie wykonywane na koncercie utwory. Powstało jedyne w swoim rodzaju nagranie - do dziś urzekające niepowtarzalnym klimatem, perfekcyjne warsztatowo i jednocześnie niezwykle nastrojowe. Jak twierdzi wielu Słuchaczy - nie wyobrażają oni sobie Świąt Bożego Narodzenia w swoich domach bez "Kolęd w Teatrze STU". Muzyka (*), aranżacje wokalne i akompaniament: Włodzimierz Korcz. (Polskie Nagrania)
Kolędy W Teatrze Stupełny opis produktu
Feelin\' Good
Borys Szyc to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Teraz na ekranach są dwie najnowsze jego produkcje: "Enen" oraz "Mniejsze zło", a w listopadzie premiera "Handlarza cudów". Człowiek zapracowany. Owszem. Ale znalazł czas dla swojej drugiej wielkiej pasji - muzyki. Sam Borys o swojej płycie mówi tak: Zaczęło się od Michaela... Jego taniec, muzyka, rytmy przyciągnęły mnie jak magnes. I nie puściły nigdy. Dorastałem, poznałem wszystkie inspiracje Jacksona, zrozumiałem co zrobił dla muzyki Quincy Jones, Stevie Wonder, Ottis Reding i wieeelu innych wielkich twórców. Poszedłem do szkoły teatralnej, ale fascynacja muzyką pozostała. Pozostało marzenie, żeby kiedyś obcować z nią inaczej niż tylko dzięki głośnikom w domu. Marzyły mi się koncerty, tysiące ludzi na nich, najlepsi muzycy grający ze mną. Chciałem być Bono, ale jakiś Irlandczyk zwinął mi ksywę i gra do dziś, podobno nieźle -). W podstawówce zakochałem się również w muzyce Prince`a. I to uczucie także nie minęło. To właśnie dzięki jego Purple Rain zaczęła się przygoda z moją płytą. Nagrałem kiedyś ten utwór trochę dla żartu, trochę by samemu sobie zrobić przyjemność. Usłyszała to Pati Sokół, pokazała Piotrkowi Kabajowi i - here I am... Nie uważam się za wokalistę, jestem świadom swoich niemożności i braków. I choć obiecałem sobie kiedyś nie robić rzeczy, w których nie jestem dobry to jednak... ta pokusa była silniejsza. To uczucie. Miłość do muzyki i wręcz dziecięca radość z samego muzykowania. To niewysłowiona przyjemność i radość. I tą radością postanowiłem się podzielić z innymi. Produkcją zajął się Grzech Piotrowski. Na płycie gościnnie pojawiają się: Kasia Cerekwicka, Ewa Bem, Justyna Steczkowska oraz Marysia Starosta. (EMI)
Feelin\' Goodpełny opis produktu
Almost Alice
Eklektyczny zestaw premierowych piosenek w wykonaniu znanych artystów, które powstały z inspiracji "Alicją w krainie czarów". Znajdziemy tutaj m. in. takie utwory jak "In Transit" w wykonaniu Marka Hoppusa i Pete`a Wentza, nagrania zespołów The All-American Rejects, Shinedown, 3OH!3, Franz Ferdinand i All Time Low oraz pochodzącą z disnejowskiej animacji z 1951 roku kompozycję "Very Good Advice" w wykonaniu Roberta Smitha. Całość uzupełnia piosenka ilustrującą napisy końcowe filmu Tima Burtona - "Alice (Underground)" autorstwa Avril Lavigne wyprodukowana przez Butcha Walkera. Płyta objęta patronatem amaZonka. pl
Almost Alicepełny opis produktu
Skąddokąd
Po kilku latach milczenia zespół Raz, Dwa, Trzy zarejestrował nowe autorskie piosenki. Jak dotąd w twórczości grupy ważne były pewne idee poboczne, które ukierunkowywały jej działania, oraz w przeszłości stanowiły o brzmieniu całości nagrywanych piosenek. Jedną z takich idei jest poszukiwanie. Ono jawi się momentami jako ważniejsze od efektu końcowego, którego słuchacze skłonni są oczekiwać. Przez lata postępując autonomicznie w stosunku do oficjalnego nurtu rozrywki, do oczekiwań i do zapotrzebowań Zespół pisał piosenki, które wynikają z potrzeby znalezienia się pomiędzy hałasem muzycznym, a tym co jako wykonawcy chcieliby usłyszeć i zagrać. Dlatego nowe utwory nie epatują mocnym, wygenerowanym przez studyjną maszynerię brzmieniem. Jako zwolennicy naturalności sięgnęli w dużej mierze po instrumenty akustyczne, a użyte partie elektryczne harmonijnie współgrają z całością. Zależało im, aby poskromić nabyte przez zgoła dwadzieścia lat pracy ambicje i doświadczenie. Po to, aby sobą nie zastępować muzyki i słów. Żeby muzyce pozwolić grać, a słowom znaczyć. Po to, by oddać nastrój poszukiwania, by zaangażować serce i wyobraźnię, a nie tylko zmysł słuchu, poczucie rytmu, czy sformatowany czas odbioru, który skłonniśmy poświęcać na wysłuchanie piosenki trwającej nie dłużej niż przysłowiowe trzy minuty i trzydzieści sekund. Nowak jako autor słow zwrócił uwagę na tematy, które w obrębie piosenki popularnej są, jeśli nie pomijane, to z pewnością rzadko poruszane. Tymi wyróżnionymi są: problem braku nadziei oraz akceptacji śmierci jako zjawiska nieodłącznego od naszych narodzin. Lęku, który degraduje naszą świadomość i poczucie wartości. Lęku zniewalającego nas od wewnątrz i lęku, który ma przyczynę w zjawiskach zewnętrznych. Lęku niepokojącego serce.
Przyjacielem muzyki zespołu i producentem płyty jest towarzyszący grupie od przeszło dziesięciu lat Marcin Pospieszalski. Realizacją płyty zajął się, tak jak w przypadku "Trudno nie wierzyć w nic" Rafał Paczkowski. Jego pomoc, przenikliwość i doświadczenie są nie do przecenienia. Wirtuozerią gry na instrumentach perkusyjnych piosenki wzbogacił, grający już wcześniej z grupą Tomas Celis Sanchez.
Skąddokądpełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410] [411] [412] [413] [414] [415] [416] [417] [418] [419] [420] [421] [422] [423] [424] [425] [426] [427] [428] [429] [430] [431] [432] [433] [434] [435] [436] [437] [438] [439] [440] [441] [442] [443] [444] [445] [446] [447] [448]