Buddha Nights
Jedna z najsłynniejszych chilloutowych kompilacji spod znaku Buddhy zawierająca także taneczno-medytacyjne brzmienia. Na trzech płytach CD umieszczono aż 60 nagrań. Rozkładany potrójny digipack. Godni polecenia są także inni wykonawcy, których wydawnictwo Not Now wyedytowało w podwójnych lub potrójnych digipackach lub eleganckich slipcasach z reguły w wersjach zremasterowanych. Są to między innymi takie sławy jak : Miles Davis, John Coltrane, Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Frank Sinatra, Nina Simone, Ornette Coleman, Modern Jazz Quartet, Jacques Brel, Georges Brassens, Charles Aznavour, Edith Piaf, Serge Gainsbourg, Compay Segundo, Omara Portuondo, Chet Baker, Charles Mingus, Django Reinhardt, Woody Guthrie, Pete Seeger, Sarah Vaughan, Bessie Smith, Dinah Washington, Bob Marley, Leadbelly, B.B. King, Art Blakey, Sonny Rollins, Thelonious Monk i wielu innych. Jest też wiele znakomitych jazzowych, bluesowych i latynoskich kompilacji.
Buddha Nightspełny opis produktu
Drugi Koncert
Orkiestra św. Mikołaja to jedna z legend polskiej muzyki folkowej. Drugi koncert, to nowe, twórcze spojrzenie na minioną - drugą już - dekadę działalności zespołu. Płyta jest zapisem koncertu, który odbył się w marcu 2010 r. w Radiu Gdańsk. Mikołaje - jak zawsze - zaczarowali publiczność w studiu i przed odbiornikami. Zabrali słuchaczy w podróż z Lubelszczyzny aż po Bałkany. Dobrze nam znane utwory nabrały nowego charakteru i niesamowitej dynamiki. Drugi koncert to potężna dawka energii. (Sonic)
Drugi Koncertpełny opis produktu
Boso
Muzycy zespołu Zakopower bardzo mocno związani są z Podhalem: to tutaj dorastali i stawiali swoje pierwsze muzyczne kroki, dlatego charakterystyczne podhalańskie brzmienia od zawsze były obecne w muzyce zespołu. Podobnie jest na ich nowej płycie. Piosenki Zakopower to nowoczesne kompozycje, pełne rockowej energii i oryginalnych brzmień. W nagraniach użyto bardzo zróżnicowanego instrumentarium: poczynając od tradycyjnych dźwięków skrzypiec, basów, przez jazzowy saksofon, rockową gitarę, bas i perkusję, aż po charakterystyczny dla muzyki elektronicznej syntezator.
Kompozytorem i producentem płyty jest Mateusz Pospieszalski, który stoi za sukcesami poprzednich krążków. Teksty piszą członkowie zespołu: Bartek Kudasik i Sebastian Karpiel.

Stawiamy na spontaniczność i energię, która wyzwala się wśród muzyków tylko na koncertach i właściwa jest tylko wspólnemu graniu. Chcemy osiągnąć koncertowy, żywiołowy efekt na studyjnej płycie i wiemy, że jest to możliwe! Zazwyczaj nagrywanie płyt polega na tym, że każdy muzyk z osobna nagrywa swoją partię instrumentalną w odizolowanym studiu, a często inni muzycy nie są nawet obecni przy nagraniu. My chcemy podejść do sprawy niestandardowo - zespół dostaje kompozycje, uczy się ich wspólnie, wspólnie aranżuje, razem ogrywa materiał na próbach, po czym rusza w sezon koncertowy z nowymi piosenkami. Utwory w toku sezonu koncertowego to „żywe organizmy”, układają się w rękach muzyków, każdy dodaje coś od siebie, po swojemu interpretuje, zespół wymienia się pomysłami, sposobami zagrania różnych partii itd., słowem: piosenka dojrzewa i dzięki równoległemu wkładowi każdego członka zespołu osiąga swoja pełnię. Co oczywiście nie jest możliwe, w sytuacji gdy wykonawca opracowuje materiał samodzielnie.
Z chwilą kiedy piosenka „dojrzeje” w najlepszej dla niej formie, zespół wchodzi do studia i nagrywa ją na tzw. „setkę“, co oznacza, że rejestruje ją od razu całym zespołem nadając utworowi pożądaną energię, spontaniczność, żywioł. Wspólne granie to większa radość dla muzyków, a dla słuchaczy koncertowa energia na studyjnym krążku!
Boso” to przebojowe kompozycje w nieco bardziej rockowej stylistyce, niż dwa poprzednie albumy. Teksty pisane są zarówno w języku literackim, jak i gwarze podhalańskiej. Tematem piosenek jest refleksja nad przemijaniem, wędrówką człowieka, czy prozaicznych problemach, gdy „gadka się nie klei”.
Bosopełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]