Wiersze i rysunki
Kolejny po „Rysunkach i aforyzmach” doskonały mariaż dowcipu słownego i rysunkowego. Ostra, ironiczna kreska przeplata się tu z wyrafinowaną zabawą poetycką. Mleczko pokazuje w krzywym zwierciadle polską rzeczywistość, trafnie komentuje zachowania Polaków, a także pokazuje paradoksy życia społecznego i politycznego.
Wiersze i rysunkipełny opis produktu
Dużo szczęścia!
Bez względu na to, przed jakim wyzwaniem masz stanąć, ta książeczka będzie Ci w tym towarzyszyć.
Dużo szczęścia!pełny opis produktu
Świat oczami kobiet/Świat oczami mężczyzn
Polujący wzrokiem mężczyzna i zmysłowo uwodząca kobieta, to znane już realia dotyczące cech obu płci. Ale czego naprawdę pragną kobiety? Jak postrzegają mężczyzn i przyjaźń? Dokąd prowadzą ich niekończące się wypowiedzi? Jak to się dzieje, że kobieta szybciej czuje niż mężczyzna myśli? Czy mężczyźni są uzależnieni od kobiet? To pytania, na które odpowiedzi znajdziesz w tej książce.
Treść jest bogatą bazą wiedzy psychologicznej, podpartej aforyzmami znanych i wielkich ludzi, której uzupełnienie stanowią pełne fantazji ilustracje. Humorystyczne ujęcie niektórych kwestii zapewnia przy lekturze dobrą zabawę. Bo dobrze jest, kiedy potrafimy pośmiać się z samych siebie... Odkryj więc, czy kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa...? Może jednak z tej samej „bajki”, w której wszyscy pragną miłości...?
Książka – edytorsko – niezwykle wydana. Z jednej strony „Świat oczami kobiet” odwracając książkę na druga stronę mamy przód drugie: „Świat oczami mężczyzn”. Dwie książki w jednej!!!
Świat oczami kobiet/Świat oczami mężczyznpełny opis produktu
Żyć kolorowo
Czyż nie byłoby pięknie, budzić się każdego dnia z poczuciem lekkości i zadowolenia, a świat postrzegać w kolorach tęczy? Jest to możliwe, bo na nasze życie ogromny wpływ mamy właśnie my sami. Niech ta książeczka stanie się inspiracją do mądrych przemyśleń i przeżyć na każdy dzień w roku, a zawarte w niej „promyki” oświetlą każde serce.
Żyjmy kolorowo!
Żyć kolorowopełny opis produktu
Różowe piórka
Różowe piórka to zbiór fraszek erotycznych mistrza gatunku. Wydanie oparte na dotychczasowych zbiorach, bogato ilustrowane rysunkami Mai Berezowskiej.

„Miłość lubi półmroki, półśrodki i półkroki” – pisał poeta i satyryk, Jan Izydor Sztaudynger. A swymi króciutkimi, niedopowiedzianymi utworami erotycznymi i miłosnymi dowiódł prawdziwości tej tezy. Miłość i żądza pokochały fraszki, a fraszki odwzajemniły się tym samym. Powstał duet niezwykły, pełen namiętności, delikatności, żaru, smutku, radości, lekkości, rozkoszy, pikanterii, na przemian ciętego i figlarnego dowcipu, okraszony tu i ówdzie sugestywnymi rysunkami Mai Berezowskiej. Zebrane w tomie „Różowe piórka” fraszki erotyczne, to zaledwie fragment olbrzymiej, obejmującej niemal pięć tysięcy króciutkich utworów spuścizny Sztaudyngera.  Fragment przez samego autora raczej lekceważony.

„Wszystkie inne fraszki piszę z rozmysłem, z rozwagą, przeważnie z zamysłem i z dystansem, a te nieprzyzwoitki  dopadają  mnie, gdzie chcą, wkręcają mi się natrętnie do ucha, dopędzają  mnie na przechadzce, budzą w łóżku i notuję je, przewidując, że ani nie ujrzą światła dziennego, ani nie przysporzą mi grosza zysku” – odpowiedział przed laty dziennikarce „Głosu Robotniczego” (nr 312/1960: H. Batorowicz  „Sztaudynger z mojej szufladki”)  autor „piórek”.
Różowe piórkapełny opis produktu
Ty i ja w 7 niebie
Od kiedy cię znam...
bujam w obłokach i jestem w 7 niebie,
z miłości mogę uściskać cały świat,
a moje serce bije tylko dla ciebie!”
Ty i ja w 7 niebiepełny opis produktu
Prosiaczek o Miłości
Zbiór najpiękniejszych cytatów o miłości i przyjaźni zaczerpniętych ze skarbnicy jaką jest Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka.
Prosiaczek o Miłościpełny opis produktu
Dozownik wesołości
Nie należy uznawać rzeczy za tak tragiczne, jakimi są. (Karl Valentin)
Dozownik wesołościpełny opis produktu
Niezapomniane cytaty. Nieśmiertelne słowa i historie, które się za nimi kryją
Kto, kiedy, gdzie i dlaczego?
Antologia ponadczasowych cytatów, sentencji wielkich pisarzy, filozofów i mówców.
370 cytatów, którym towarzyszy opis ich powstania i biografia autora.
Ułożone chronologicznie.
W zbiorze, oprócz cytatów i sentencji znanych osób, znajdują się również złote myśli zaczerpnięte z innych źródeł: listów, dzienników, przemówień monarchów, polityków. Wszystkie z nich od lat prowokują do myślenia i zastanowienia się nad ludzką naturą oraz przedstawiają obraz czasów, w których powstały.
Niezapomniane cytaty. Nieśmiertelne słowa i historie, które się za nimi kryjąpełny opis produktu