Losowy produkt
Notebook SONY SVE1513F1E
Notebook SONY SVE1513F1E
Dzikie kwiaty. Poradnik wycieczkowy
Dzięki tej fascynującej książce poznasz wspaniały świat dzikich kwiatów i zdobędziesz wiele ciekawych informacji. Dokładne wskazówki i rysunki pomogą ci rozpoznawać znalezione rośliny. Dowiesz się, jak ważną rolę odgrywają one w życiu zwierząt, ludzi i całej naszej planety. Dzięki dokładnym instrukcjom wykonasz wiele eksperymentów i ćwiczeń – od suszenia kwiatów do hodowli sadzonek. W serii dostępne są również: „Drzewa”, „Obserwowanie ptaków”.
Dzikie kwiaty. Poradnik wycieczkowypełny opis produktu
Rozmnażanie roślin
Propagacja stanowi tanią i niezawodną metodę pozyskiwania dużej liczby nowych roślin na potrzeby Twojego ogrodu. Od wysiewania nasion do postępowania z sadzonkami z liści i podziału cebulek - ten praktyczny przewodnik dostarcza instrukcji krok po kroku w zakresie wszystkich głównych technik, pomoże Tobie za każdym razem osiągnąć doskonałe rezultaty.
Rozmnażanie roślinpełny opis produktu
Rośliny trujące. 170 gatunków roślin ozdobnych i dziko rosnących
Przegląd trujących roślin występujących w naszej strefie klimatycznej. Aż trudno uwierzyć, że te piękne rośliny przedstawione na zdjęciach są aż tak groźne. Dzięki książce będziemy mogli cieszyć się ich urokiem, unikając niepożądanych skutków kontaktów z nimi. Poradnik zawiera opis każdej rośliny, miejsce pochodzenia oraz obszar, na których występuje. Napisano również, które części rośliny są trujące oraz jakie są objawy zatrucia.
Rośliny trujące. 170 gatunków roślin ozdobnych i dziko rosnącychpełny opis produktu
Wielka księga chmur
Chmury są jedną z najpiękniejszych form spotykanych w przyrodzie. Od zawsze stanowiły obiekt zachwytu i fascynacji. Kaprysy atmosfery powodują, że ciągle zmieniają kształty i kolory. Ich ulotny wdzięk sprawia, że w wielu kulturach uważa się je za symbol niepokoju i potęgi natury.
Każdy z wędrujących po niebie obłoków ma niepowtarzalny kształt. W książce tej, Richard Hamblyn - główny meteorolog biura meteorologicznego Wielkiej Brytanii i Irlandii - wprowadza w tajniki wszystkich rodzajów i gatunków chmur. Uczy nie tylko ich rozpoznawania i określania typu wyglądu nieba, lecz także tego, jak przewidywać zmiany zachmurzenia i prognozować pogodę na najbliższe godziny i dni.
Wszystkie chmury - od kipiących energią potężnych chmur Cumulonimbus, przez Altocumulus lenticularis przypominający kształtem statek kosmiczny, do zwiewnych Cirrus unicus - opisane zostały zgodnie z obowiązującą w meteorologii międzynarodową klasyfikacją chmur. Wyjaśniono także procesy ich powstawania, przekształcania się w inny rodzaj chmur i zanikania. Osobny rozdział poświęcono chmurom nietypowym: towarzyszącym, sztucznym i specjalnym, a także niecodziennym zjawiskom typu halo, gloria, tęcza, słońca poboczne.
Na fascynujących kolorowych zdjęciach zrobionych w różnych zakątkach świata przedstawiono opisywane typy zachmurzenia i zjawiska.
Wielka księga chmurpełny opis produktu
To zwierzę mnie bierze
- Po co ślimak pokazuje rogi?
- Po co dzięciołom tylu mężów?
- Dlaczego dzierzba nosi maskę?
- Który dzięcioł jęczy, zamiast stukać?
- Jak zaganiacz radzi sobie z kukułczym jajem?
- Dlaczego niedźwiedź to też człowiek?
- Dlaczego zięby pukają w okna?
- Co stresuje świstaka?
- Po co drą się rzekotki?
To zwierzę mnie bierzepełny opis produktu
Tajemnicze życie ryb
wiat pod powierzchnią wody, niedostępny dla istot lądowych, ma posmak pewnej tajemnicy. Jego bogactwa nie znają również często wędkarze. Mamy wiele informacji o rybach i wędkarstwie, ale dopiero fotografie pochodzące z naturalnego środowiska ryb odsłaniają pełen zagadek świat, którego na ogół nie możemy obejrzeć własnymi oczami.
Tajemnicze życie rybpełny opis produktu
Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć? Poznaj tajemnice kociej psychologii
KOT to zwierzę:
  • krańcowo mądre
  • o mocnym charakterze
  • totalnie nieustępliwe
Mało? Zajrzyj do środka (książki, nie kota)...
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie, nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway
Krąży po świecie taka przypowiastka:
Pies myśli: "Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku - jest moim bogiem!". Kot myśli: "Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku - jestem jego bogiem!".
Nie ma w tym wcale przesady. Każdy kot jest wielkim indywidualistą. Nie oczekuj, że będzie Cię przepraszał czy się przed Tobą płaszczył - takie zachowania zostawmy służalczym psom. Koty są dumne z tego, że otwarcie okazują, czego chcą, wtedy, kiedy tego chcą. Jeśli potrafisz zaakceptować ten istotny aspekt zachowania kota, w którym manifestuje on swoją wrodzoną niezależność i przywiązanie do własnych ścieżek, cała reszta jego charakteru podbije Twoje serce na zawsze.
Ten przewodnik przeznaczony jest zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kotami, jak i dla długoletnich miłośników tych niezwykłych istot. Zgłębianie natury kota jest przyjemnością trwającą czasem całe życie. Książka ta pomoże Ci poznać tajemnice kociego rozumowania i działania, zrozumieć dziwactwa Twojego przyjaciela, a ponadto udzieli Ci odpowiedzi na dziesiątki pytań, które masz ochotę zadać weterynarzowi, ale zwykle nie ma na to czasu:
  • Czy można oduczyć kota złych nawyków?
  • Jak sprawdzić IQ Twojego kota?
  • Czy można po wyglądzie ocenić jego osobowość?
  • Czy koty mają poczucie humoru?
  • W jaki sposób radzić sobie z małym neurotykiem?
  • Dlaczego koty ukrywają ból?
  • Ile jest prawdy w opowieściach o leczniczym oddziaływaniu kota?
Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć? Poznaj tajemnice kociej psychologiipełny opis produktu
Encyklopedia bylin. Tom 1 (A-J)
Encyklopedia bylin to publikacja zawierająca opisy około 6350 gatunków, podgatunków, odmian i odmian uprawnych roślin wieloletnich zielnych o różnorodnych walorach ozdobnych, zimujących w warunkach Niżu Środkowoeuropejskiego, ilustrowanych ponad 3600 fotografiami. Opisy roślin zawierają informacje o ich morfologii, występowaniu geograficznym, wymaganiach siedliskowych, zastosowaniu, sposobie uprawy i rozmnażaniu. Pomocą dla czytelnika jest zamieszczony w encyklopedii ilustrowany rycinami słowniczek pojęć botanicznych.
Encyklopedia bylin. Tom 1 (A-J)pełny opis produktu
1000 dinozaurów
Dinozaury oraz inne ogromne jaszczury budzą grozę i fascynują – przez ponad 150 milionów lat niepodzielnie panowały na Ziemi, aby nagle, w erze mezozoiku , prawie zupełnie wymrzeć. Jednak niesamowite znaleziska i najnowocześniejsze metody badawcze pozwoliły na stopniowe odkrywanie ich tajemnic. Dzięki tej książce można odbyć podróż do królestwa dinozaurów i ich krewnych. Przedstawiono w niej najsłynniejsze rodzaje i gatunki: od najdawniejszych pragadów po gigantyczne dinozaury, pterozaury i gady morskie. Ponad 1000 ilustracji wiernie oddających wygląda prehistorycznych gigantów oraz rzeczowa charakterystyka pozwalają na wyobrażenie sobie ich wyglądu, sposobu życia oraz ówczesnego środowiska naturalnego. Dzięki temu możemy prześledzić rozwój dinozaurów aż do ich zagłady.
1000 dinozaurówpełny opis produktu
Koty
KSIĄŻKA DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW KOTÓW.
Wszystko o naturalnych kocich zachowaniach, takich jak język ciała, zachowania socjalne i podczas polowania. Portrety i rzeczowe opisy najbardziej lubianych ras. Zasady dbania o dobre samopoczucie i zdrowego odżywiania kota oraz właściwej pielęgnacji. Wychowanie i pomysły na interesujące zabawy, aby życie z domowym pupilem było harmonijne. Rady dotyczące zdrowia i sposobów rozwiązywania trudnych problemów. Ponad 375 fotografii prezentujących kocie emocje i przygody.Najpierw tajemnicze spojrzenie ciemnozielonych oczu, a potem cichutkie skradanie się na miękkich poduszeczkach, zwinny skok i już mruczek zwija się w kłębek na naszych kolanach. O takich chwilach marzą wszyscy miłośnicy kotów.
Kotypełny opis produktu
Jak opiekować się złotymi rybkami
Seria "Złotych przewodników" to zbiór rzeczowych i przystępnych odpowiedzi na najczęściej zadawne pytania. Główne zasady pielęgnacji zwierząt są ułożone tematycznie i wyrażnie oznaczone. W książce znajdziesz też złote wskazówki, jak w prosty sposób zaradzić najczęściej pojawiającym się problemom.
Jak opiekować się złotymi rybkamipełny opis produktu
Drzewa i krzewy - łatwe i pewne rozpoznawanie. Przewodnik
Ponad 170 gatunków drzew i krzewów występujących w Europie. Kolory i symbole pomagają w odnajdywaniu informacji uwzględniających podział roślin według kształtu i układu ich liści. 320 kolorowych zdjęć ukazuje każdy gatunek w neutralnym otoczeniu wraz z jego charakterystycznymi cechami. 320 rysunków uwydatnia cechy szczególne, niezbędne do prawidłowego rozpoznania różnych gatunków. Dodatkowo: zegar wskazujący miesiące kwitnięcia oraz owocowania poszczególnych gatunków roślin.
Drzewa i krzewy - łatwe i pewne rozpoznawanie. Przewodnikpełny opis produktu
Wybierz psa dla siebie
W tej książce przedstawiono całą psią różnorodność, od psów, które uwielbiają być rozpieszczane, po psy, które uwielbiają występować publicznie. Książka dostarcza informacji niezbędnych do wybrania tego najwłaściwszego dla ciebie psa.
- Opis 130 ras zawiera informacje o wielkości, potrzebie ruchu i wymaganiach odnośnie pielęgnacji oraz najczęstszych problemach zdrowotnych.
- Ponad 200 wspaniałych fotografii wraz z opisami umożliwia poznanie najważniejszych cech każdej rasy.
- Specjalnie zaprojektowane tabele na końcu książki ułatwiają odpowiednie dopasowanie psa i właściciela.
Wybierz psa dla siebiepełny opis produktu
Encyklopedia bylin. Tom 2 (K-Z)
Encyklopedia bylin to publikacja zawierająca opisy około 6350 gatunków, podgatunków, odmian i odmian uprawnych roślin wieloletnich zielnych o różnorodnych walorach ozdobnych, zimujących w warunkach Niżu Środkowoeuropejskiego, ilustrowanych ponad 3600 fotografiami. Opisy roślin zawierają informacje o ich morfologii, występowaniu geograficznym, wymaganiach siedliskowych, zastosowaniu, sposobie uprawy i rozmnażaniu. Pomocą dla czytelnika jest zamieszczony w encyklopedii ilustrowany rycinami słowniczek pojęć botanicznych.
Encyklopedia bylin. Tom 2 (K-Z)pełny opis produktu