Losowy produkt
Notebook SONY SVS1311E3E
Notebook SONY SVS1311E3E
Alkohole świata
Alkohole świata to bogato ilustrowana pozycja o objętości ponad 800 stron, która zawiera wiedzę konieczną do sporządzania wszelkiego rodzaju koktajli. Czytelnik znajdzie tu również przydatne informacje na temat pochodzenia praktycznie wszystkich rodzajów alkoholu.
Bary są nieodłącznym elementem krajobrazu każdego miasta na całym świecie. Alkohole świata opisują wszelkie rodzaje barów: od pubów w dzielnicach robotniczych, po kapiące od luksusu, zaprojektowane przez najlepszych architektów long bary w pięciogwiazdkowych hotelach. Oczywiście wystrój wnętrza jest ważny,ale najważniejszym elementem baru jest jakość wódek, rumów, rumów, koniaków, brandy i whisky, które są nieodłącznym składnikiem koktajli lub spożywane są w „stanie naturalnym”.

Alkohole świata wprowadzą czytelnika w fascynującą krainę alkoholi, które towarzyszą człowiekowi od tysiącleci. Nadarza się okazja, by zapoznać się z ich historią, często dramatyczną. Autorzy zdradzają też sekrety produkcji ( a często sztuki tajemnej) wszelkich rodzajów trunków, które powstają zarówno w małych rodzinnych wytwórniach, jak i w supernowoczesnych destylariach.
Przejrzysty układ książki pozwala na błyskawiczne zapoznanie się z interesującym rodzajem alkoholu czy koktajlu. Prawie 3000 fotografii doskonale ilustruje kompetentny tekst. Alkohole świata to fascynująca lektura zarówno dla czytelnika amatorsko zajmującego się tą dziedziną, jak i barmanów, którzy potrzebują pogłębionej wiedzy.

Przy pracy nad Alkoholami świata Andre Domine i Armin Faber odwiedzili praktycznie wszystkie zakamarki naszego globu, aby osobiście zapoznać się z tajnikami produkcji najbardziej egzotycznych alkoholi.
Alkohole świata to bogato ilustrowana pozycja o objętości ponad 800 stron, która zawiera wiedzę konieczną do sporządzania wszelkiego rodzaju koktajli. Czytelnik znajdzie tu również przydatne informacje na temat pochodzenia praktycznie wszystkich rodzajów alkoholu.
Alkohole światapełny opis produktu
Star Wars. Wielki ilustrowany przewodnik. Wydanie specjalne
Niezwykły album, przybliżający odległą galaktykę.
„Star Wars. Wielki ilustrowany przewodnik” prezentuje historię Gwiezdnej Sagi w całej okazałości. Obszerne informacje o uniwersum Gwiezdnych Wojen opatrzono licznymi kadrami z filmów i kreskówek, grafikami z komiksów i powieści, a także fotosami z planu filmowego.
Niniejsze wydanie specjalne zostało uzupełnione informacjami o najnowszych komiksach, gadżetach, a także konwentach fanów.
Przedmowa Iana McDiarmida (Imperatora Palpatine`a).
Star Wars. Wielki ilustrowany przewodnik. Wydanie specjalnepełny opis produktu
Byliny w ogrodzie. Tom 1. Byliny w ogrodzie skalnym
Przewodnik ten prezentuje ponad 900 znanych i rzadkich bylin nadających się do uprawy w ogrodach skalnych. Są to gatunki górskie, ich formy uprawne oraz rośliny, które znalazły się tu ze względu na odpowiedni pokrój i charakter wzrostu, a nie są roślinami górskimi. Każdy takson ilustrowany jest zdjęciem i wyczerpująco opisany w postaci piktogramów. We wstępie zawarto informacje dotyczące zakładania ogrodów skalnych oraz pielęgnacji rosnących w nich roślin, z uwzględnieniem ich specyficznych wymagań uprawowych.
Byliny w ogrodzie. Tom 1. Byliny w ogrodzie skalnympełny opis produktu
Atlas przyrody
Rodzinne spacery, wycieczki rowerowe lub wspólne wędrówki są wspaniałą okazją do poznawania rodzimej przyrody. W tej wyjątkowej książce każdy rodzic znajdzie ważne informacje o roślinach i zwierzętach najczęściej występujących na terenie Polski. Kolorowe zdjęcia pomogą dzieciom rozpoznać poszczególne gatunki flory i fauny. Dzięki ciekawostkom i barwnym ilustracjom obcowanie z przyrodą stanie się wspaniałą przygodą.
Atlas przyrodypełny opis produktu
Dinozaury. Niezwykłe spotkania w zaginionym świecie dinozaurów
Wyobraź sobie świat niczym z przedziwnego snu, w którym śmiercionośni mięsożercy przemierzają lądy, zaś w powietrzu królują wielkie skrzydlate gady.
Zgłębiaj kolejne warstwy historii naszej planety i dołącz do tropicieli zaginionego świata dinozaurów.
Dinozaury. Niezwykłe spotkania w zaginionym świecie dinozaurówpełny opis produktu
Kamienie szlachetne i ozdobne
Znany w środowisku międzynarodowym ekspert, profesor dr Walter Schumann prezentuje pełny i aktualny obraz fascynującego świata kamieni szlachetnych.
Na barwnych tablicach widnieje 1900 okazów - kamieni surowych i w różny sposób oszlifowanych. Sąsiednie strony zawierają precyzyjne opisy nawiązujące do zdjęć.
Dodatkowe rozdziały informują o powstaniu, budowie i własnościach kamieni szlachetnych, a także ich złożach, wydobyciu i obróbce, naśladowaniu i fałszowaniu oraz klasyfikacji.
Uwzględniono również wiadomości na temat syntetycznych kamieni szlachetnych, kamieni leczniczych, nowych znalezisk oraz nowoczesnych metod analitycznych i pomiarowych.
Ten niepowtarzalny podręcznik, przeznaczony dla kolekcjonerów, jubilerów, handlarzy kamieniami i minerałami, złotników i wszystkich innych miłośników kamieni szlachetnych, zamykają tabele ułatwiające identyfikację kamieni.
Kamienie szlachetne i ozdobnepełny opis produktu
Odrzutowe samoloty myśliwskie i wielozadaniowe
Po II wojnie światowej na masową skalę weszły do użycia samoloty odrzutowe, co zmieniło charakter współczesnego pola walki. Samoloty te walczyły w Korei, Wietnamie, w konfliktach arabsko-izraelskich, na Falklandach, itp.

Każdy z 300 najsłynniejszych samolotów odrzutowych przedstawiony jest na kolorowej ilustracji. Szczegółowe dane taktyczno-techniczne każdego samolotu: typ i przeznaczenie, zespół napędowy, wymiary, masa, osiągi oraz uzbrojenie. Opisy przybliżają historię każdego samolotu: powstanie i rozwój konstrukcji oraz dalsze losy
Odrzutowe samoloty myśliwskie i wielozadaniowepełny opis produktu
Grzyby - leśne skarby na naszym stole
Sprawa jest prosta - świat się dzieli na mikrofilów i mikrofobów, czyli inaczej mówiąc grzybofilów i grzybofobów. Pierwsi prezentują ludy zbierające i jedzące grzyby, drudzy - ludy obawiające się grzybów i podchodzące do nich z wielką nieufnością. Oczywiście w czasach, gdy na świecie dominuje kuchnia fusion", podziały nie są tak czytelne jak kiedyś, jednak bez trudu można nadal stwierdzić jak biegnie linia podziału. No, przynajmniej w tak ważnej kwestii jak stosunek do jedzenia i zbierania grzybów. Nasi czytelnicy z pewnością należą do rodziny grzybojadów i z myślą o Nich właśnie ta książka została przygotowana."
Grzyby - leśne skarby na naszym stolepełny opis produktu
Historia sztuki. Tom 2. Grecja
Tom 2 kolekcji „Grecja” zabiera nas na południową cześć Półwyspu Bałkańskiego, do cywilizacji, która była podstawą późniejszego rozwoju sztuki w Europie. To właśnie jej zawdzięczamy stworzenie kanonów estetyki, to Grecy mieli niesamowite wyczucie harmonii i symetrii. Publikacja zapoznaje nas z przejawami sztuki tego rejonu, począwszy od kultur przedhelleńskich (cywilizacji minojskiej i mykeńskiej), skończywszy na Grecji hellenistycznej 4 w. p.n.e., jej architekturze, rzeźbie, malarstwie i sztuce użytkowej.

Tytuły działów:
- Grecja
- Kultury przedhelleńskie
- Starożytna Grecja
- Grecja klasyczna
- Grecja hellenistyczna
Historia sztuki. Tom 2. Grecjapełny opis produktu
Sławni ludzie. Baza faktów
Niezbędny podręcznik dla dociekliwych umysłów.
Atrakcyjna książka dla dzieci od 8 roku życia:
historia świata poprzez losy wybitnych jednostek.
Podział tematyczny na 10 rozdziałów.
Układ chronologiczny w ramach każdego rozdziału.
Staranny dobór opisywanych postaci.
Atrakcyjne, żywe notki biograficzne.
Oryginalne zdjęcia i ilustracje.
Sławni ludzie. Baza faktówpełny opis produktu
Najlepsze piwa świata
Pełna historia piwa, od ziarna do szklanki, od chmielu do mieszkania i od browaru do baru.
Na 288 stronach pięknie wydanej książki amatorzy złotego napoju znajdą fotografie butelek, etykiet i miejsc, gdzie powstają najlepsze gatunki wszelkich odmian piwa. Czytelnik znajdzie tu rozdziały o tym jak powstaje piwo, jak dokonuje się selekcji, 10 najlepszych piw świata, opisy piw: brytyjskich, belgijskich, niemieckich, czeskich skandynawskich, francuskich, szwajcarskich, polskich i wschodnioeuropejskich, amerykańskich, azjatyckich i afrykańskich. Jest tu też spory rozdział poświęcony łączeniu piwa z jedzeniem - jakie piwo do jakiego rodzaju poczęstunku należy wybrać.
Znakomita i ciekawa lektura dla amatorów i znawców piwa.
Najlepsze piwa światapełny opis produktu
Historia sztuki. Tom 13. Sztuka XX wieku. Do czasów współczesnych
Tom 13 kolekcji - "Sztuka XX wieku. Do czasów współczesnych" - przenosi nas do okresu w historii współczesnej, którego początek wyznaczyło najtragiczniejsze w skutkach wydarzenie tego stulecia. II wojna światowa całkowicie przewartościowała świat sztuki. Europa i Paryż - wyłączna dotychczas stolica życia artystycznego - musiały poddać się nowym koncepcjom docierającym z przeciwnego brzegu Atlantyku. Motto "wszystko jest sztuką" stało się ulubionym hasłem artystów. Ich indywidualna twórczość nie podlegała już prawie żadnym ograniczeniom. Publikacja zapoznaje nas z kolejnymi etapami ewolucji sztuki współczesnej, począwszy od malarstwa powstającego w latach 40. w Paryżu i Nowym Jorku, poprzez wyjątkowe rzeźby i architekturę powojenną, skończywszy na momencie krytycznym modernizmu oraz próbach tworzenia nowych prądów.
Historia sztuki. Tom 13. Sztuka XX wieku. Do czasów współczesnychpełny opis produktu
Star Wars. Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana
W 1977 roku świat ujrzał Gwiezdne wojny – pierwszy ze wspaniałych filmów George`a Lucasa, który od razu podbił serca widzów na całym świecie.
Kolejne filmy, książki i komiksy zdobywały uznanie kolejnych pokoleń, tworząc świat Star Wars, będący częścią współczesnej kultury.
Dziś do rąk czytelników trafia PIERWSZA KOMPLETNA KRONIKA STAR WARS opisująca w porządku chronologicznym ponad trzydzieści lat historii świata GWIEZDNYCH WOJEN.
Ta niezwykła książka powstała dzięki wytwórni Lucasfilm i specjalistów w dziedzinie Gwiezdnych Wojen: Rydera Windhama, Daniela Wallace`a i Pabla Hidalga.
To prawdziwa kopalnia wiedzy o STAR WARS – począwszy od inspiracji, które pomogły Lucasowi stworzyć Gwiezdną Sagę, przez szczegółową historię jej powstania, na wszelkich gwiezdnowojennych produktach skończywszy. To także opowieści o ludziach, których pasja i talent zbudowały potęgę STAR WARS. To tysiące informacji, faktów, opisów wydarzeń.
Wszystko to tworzy prawdziwą kronikę świata GWIEZDNYCH WOJEN, jakiej jeszcze nie było!
Wydanie kolekcjonerskie, dwa wyjątkowe zdjęcia w prezencie.
Star Wars. Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowanapełny opis produktu
Wielka księga wynalazków
Książka prezentuje najdonioślejsze wynalazki w historii ludzkości w dziedzinie podróży, wykorzystywania energii, przekazu informacji, rejestrowania dźwięków i obrazów, medycyny i wielu innych. Zawiera wiele ciekawych informacji, które trudno znaleźć w innych popularnych encyklopediach.
Wielka księga wynalazkówpełny opis produktu
Encyklopedia wina
Encyklopedia ta opisuje najważniejsze regiony i znaki gwarantowanego pochodzenia na całym świecie. Czytelna struktura - podział na kontynenty i kraje - pozwala szybko odnaleźć potrzebne informacje.

Książka zawiera:
- szczegółowe i aktualne informacje na temat upraw, bodeg, odmian winogron i win
- ponad 500 kolorowych fotografii butelek, etykiet i krajobrazów
- rady: jak pić wino, jaka jest idealna temperatura wina, które roczniki są najlepsze
Encyklopedia winapełny opis produktu
Dinozaury. Baza faktów
Niezbędny podręcznik dla dociekliwych umysłów.
Oto doskonałe wprowadzenie do świata paleontologii dla dzieci od lat ośmiu!
WIEDZA bogate w informacje teksty o dinozaurach i wyraziste, „jak żywe” ilustracje pozwalają dokładnie poznać te wymarłe zwierzęta, a także środowisko, w którym żyły.

PRZYRODA poszczególne gatunki dinozaurów przedstawiane są w porządku chronologicznym, tak jak się pojawiały na ziemi. Lektura staje się więc podróżą w czasie i przestrzeni, a rozpoczyna się ponad 60 milionów lat temu.

ROZWÓJ wymarły prehistoryczny świat jest ożywiany dzięki ogromnej wiedzy i pracy paleontologów, którzy znajdują i interpretują skamieniałości.
Warto zadać sobie trud, by zgłębiać wybraną dyscyplinę nauki.

WYOBRAŹNIA odległa przeszłość ziemi zaklęta w skamieniałościach pokazuje, jak wielkie zmiany tu nastąpiły. Skłania też do wyobrażenia sobie zmian, które jeszcze nastąpią, do puszczenia wodzy fantazji...
Dinozaury. Baza faktówpełny opis produktu
Wyjątkowe wina
Na świecie znajdziemy tysiące wielkich win. Jak poznać te najlepsze, jakimi kryteriami kierować się, by znaleźć te, które będą wyróżniały się na tle innych?
Francuski poeta i koneser, Jeant Orizet napisał:
„Aby zrobić wielkie wino potrzeba szaleńca, który założy winnicę, mędrca, który ustali zasady jej funkcjonowania, prawdziwego artysty, który je z uwielbieniem wypije...”.
Wyjątkowe winapełny opis produktu
Leksykon zabytków architektury Małopolski
Autorzy, historycy sztuki, przedstawiają w układzie alfabetycznym zabytki architektury poszczególnych regionów. W 1500 hasłach opisują m.in. budowle sakralne, świeckie budowle publiczne, pałace i dwory, domy mieszkalne i zabudowania gospodarcze, obiekty architektury przemysłowej, mosty, bramy itd. - często zapomniane, bo leżące poza głównymi szlakami turystycznymi. Całość zilustrowana została około 460 planami ukazującymi kolejne etapy powstania poszczególnych założeń oraz 500 archiwalnymi i współczesnymi fotografiami.
Leksykon zabytków architektury Małopolskipełny opis produktu
Piłka jest okrągła. 1000 najlepszych piłkarzy świata
Piłka nożna to w Polsce najbardziej popularna i wzbudzająca największe emocje dyscyplina sportu. Podobnie jest zresztą na całym świecie: najzagorzalsi kibice wprost żyją rozgrywkami. Dość przypomnieć, że transmisje meczów XVIII Mistrzostw Świata rozgrywanych w Niemczech, obejrzało w Polsce, za pośrednictwem telewizji, ponad 30 mln widzów!
Co właściwie leży u podstaw niezwykłej powszechnej fascynacji tym sportem?
Najważniejszym czynnikiem jest prawdopodobnie wszechstronność wrażeń, jakich dostarczają widzom wielkie widowiska piłkarskie i skala emocji, jakie wyzwalają. Walka drużyn i popisy kunsztu najwybitniejszych zawodników, strategia gry zespołowej i widowiskowe solówki! Szczególne miejsce w świecie piłki nożnej zajmują piłkarskie gwiazdy, które są nie tylko twarzami klubów i wielką atrakcją stadionów, ale także ulubieńcami mediów. Biegają za nimi paparazzi, firmy reklamowe proponują im milionowe kontrakty, a czytelniczki ilustrowanych magazynów śledzą szczegóły ich życia prywatnego.
W tej książce zebraliśmy razem, tworząc obszerne, bogate w informacje, wzbogacone fascynującymi zdjęciami kompendium najsławniejszych piłkarzy świata.
Piłka jest okrągła. 1000 najlepszych piłkarzy światapełny opis produktu
Atlas. Grzyby - łatwe rozpoznawanie
Atlas zawiera 130 najważniejszych gatunków grzybów, dodatkowo charakterystyczne cechy do zapamiętania oraz ponad 200 kolorowych zdjęć.
Praktyczny: idealny przewodnik formatu kieszonkowego, z poradami dotyczącymi zbierania i przyrządzania grzybów, wygodny podczas leśnych spacerów i wędrówek.
Przejrzysty: rozpoznawanie najważniejszych gatunków grzybów według ich kształtu i budowy jest ułatwione dzięki oznaczeniu stron kolorami i piktogramami o przydatności do spożycia informują odpowiednie symbole.
Pouczający: zawiera zilustrowane zdjęciami opisy cech, występowania i możliwości wykorzystania grzybów.
Sygnalizujący zagrożenie: ostrzega przed grzybami trującymi.
Atlas. Grzyby - łatwe rozpoznawaniepełny opis produktu
E213. Tabele składników i dodatków chemicznych czyli wiesz, co jesz
Tartrazyna, polidekstroza i E133 - czy zaryzykujesz ich spożycie? Z tego kieszonkowego poradnika konsumenta dowiesz się, które składniki chemiczne zawarte w artykułach spożywczych są bezpieczne, a których lepiej unikać.
W tabelach zawierających alfabetyczną listę związków chemicznych znajdziesz przydatne informacje o potencjalnym wpływie dodatków chemicznych na twoje zdrowie. O stopniu ich szkodliwości informują kolory. Z książki dowiesz się również, co oznaczają kody zaczynające się literą E. Informacje te pomogą Ci zadecydować, które produkty włożyć do koszyka, a które lepiej zostawić na półce.
E213. Tabele składników i dodatków chemicznych czyli wiesz, co jeszpełny opis produktu
Zwierzęta. Baza faktów
Niezbędny podręcznik dla dociekliwych umysłów.
Atrakcyjna książka dla dzieci od 8 roku życia:
ilustrowany przewodnik po królestwie zwierząt!
15 rozdziałów ukazujących typy zwierząt.
Przejrzysty podział na gatunki w ramach rozdziałów.
Atrakcyjny dobór przedstawicieli poszczególnych gatunków.
Wszechstronnie opracowane, zapadające w pamięć opisy.
Oryginalne, wyraziste zdjęcia i rysunki poglądowe.
Zwierzęta. Baza faktówpełny opis produktu
Historia sztuki. Tom 1. Prehistoria i pierwsze cywilizacje
Jeśli ktoś uważa, że historią sztuki nie można się zainteresować, powinien zapoznać się z tym wydawnictwem. Zaczynamy od sztuki prehistorii.
Tom 1 kolekcji „Prehistoria i pierwsze cywilizacje” zabiera nas w odległe czasy 2,5 mln lat temu, do epoki paleolitu, w której pojawiły się prymitywne narzędzia, a wraz z nimi pierwsze przejawy aktywności artystycznej. Opisuje rozwój sztuki jaskiniowej i jej możliwe interpretacje, a także techniki wykonań i kompozycje. Publikacja zapoznaje nas z osiągnięciami dwóch wielkich cywilizacji – Mezopotamii i Egiptu, ale też architekturą i rzeźbą Sumerów, sztuką Asyrii czy sztuką starożytnego Egiptu.
Historia sztuki. Tom 1. Prehistoria i pierwsze cywilizacjepełny opis produktu
Historia sztuki. Tom 12. Sztuka XX wieku. Do II wojny światowej
Wszyscy historycy sztuki posługują się terminem „awangarda” w odniesieniu do wszelkich ruchów artystycznych powstałych od schyłku XIX wieku aż do połowy XX stulecia. Określenie wywodzi się z języka francuskiego i ma wyraźnie wojskowe pochodzenie, jako że słowo avant-garde oznacza w armii straż przednią odpowiedzialną za rozpoznanie terenu i za pierwsze bezpośrednie starcia z przeciwnikiem. Pojęcie to przywołuje więc przede wszystkim ideę walki nielicznej grupy osób, wyróżniającej się z większości. Nie trzeba więc tłumaczyć, że w dziedzinie sztuki ruchy artystyczne powstałe we wskazanym okresie odegrały rolę owej „pierwszej linii”, rozpoznając i tworząc nowe „fronty walki” o całkowicie radykalną zmianę form i treści.
Historia sztuki. Tom 12. Sztuka XX wieku. Do II wojny światowejpełny opis produktu
Świat Tolkiena. Śródziemie: postacie i miejsca
Wyrusz w niesamowitą podróż do Śródziemia, w miejsce pełne przygód i magii.

Ten przewodnik po Śródziemu w sposób niezależny analizuje dzieła Tolkiena. Poznasz tu wielkich bohaterów, niezłomnych wojowników i skromne, lecz odważne hobbity. Odbędziesz podróż z zielonych wzgórz Shire na mroczne, pokryte popiołem równiny Mordoru. Odkryjesz sekrety świata, którego czarodziejskie lasy zamieszkiwali elfowie, a w jaskiniach głęboko w górach spały smoki.
Świat Tolkiena. Śródziemie: postacie i miejscapełny opis produktu
333 popkultowe rzeczy... Lata 90.
Fascynowało cię zbieranie karteczek do segregatora czy raczej chodzenie w Martensach? Śmieszył „Alf”, wzruszały „Cudowne lata”, olśniewała „Dynastia”? Zapadały w pamięć teksty z „Psów”? Melodia z „Kilera”? Lepszy był japoński Gigi czy disneyowskie Gumisie? Kręciło „Koło fortuny”, kusiła „Randka w ciemno” lub wręcz „Rykowisko”? Ulubiony napój to Frugo czy może był już czas na EB?

Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, to znaczy że pamiętasz lata 90. Kolorowa dekada wraca właśnie do mody. Leksykon „333 popkultowe rzeczy... lata 90.” pozwoli przypomnieć sobie wszystkie jej przejawy. To kontynuacja bestsellerowej książki o popkulturze PRL. Oparta na tej samej zasadzie: humor plus fakty. Do tego mnóstwo ilustracji.
333 popkultowe rzeczy... Lata 90.pełny opis produktu
Atlas budowy ludzkiego ciała
Ciało ludzkie to zadziwiający organizm wykonujący skomplikowane i zróżnicowane czynności. Każda z nich wymaga rozbudowanego układu, złożonego z wyspecjalizowanych narządów. Wszystkie układy uczestniczą w prawidłowym funkcjonowaniu ciała i utrzymaniu równowagi fizjologicznej.

Zrozumienie funkcji ciała to niezbędny warunek zachowania zdrowia. Mamy nadzieję, że „Atlas Budowy ludzkiego ciała” pomoże czytelnikom lepiej poznać własny organizm, a dzięki temu przyczyni się do poprawy jakości życia.

W atlasie przedstawiono systematyczny przegląd budowy ciała ludzkiego. Jest on podzielony na rozdziały, w których opisano poszczególne układy. Szczegółowe ilustracje i objaśnienia ułatwiają przyswojenie cennych informacji. Autorzy i wydawcy mieli na celu stworzenie atrakcyjnej publikacji, dającej odpowiedzi na większość pytań interesujących czytelników.

Dokładne ilustracje oraz zwięzłe i precyzyjne objaśnienia sprawiają, że atlas jest niezastąpioną pomocą dla uczniów szkół średnich i nauczycieli, kandydatów na studia medyczne oraz wielu grup zawodowych, m.in. Trenerów sportowych, fizjoterapeutów, sportowców, homeopatów, pielęgniarek i masażystów, a także dla wszystkich zainteresowanych medycyną.
Atlas budowy ludzkiego ciałapełny opis produktu
Legendarne postacie futbolu
Pasja, wspomnienia, wierność barwom... Spośród wielu dyscyplin sportu jedynie piłka nożna może wznieść się na wyżyny zastrzeżone dla literatury i filmu. Każdy kibic piłkarski potrafi wymienić jednym tchem ulubionych i podziwianych piłkarzy: pionierów z początku XX wieku – Rene Vignala i Giacinto Faccettiego, królów – Raymonda Kopę i Franza Beckenbauera, obrońców – Mariusa Tresora i Fabiena Bartheza, pitbulli – Franka Rijkaarda i Lothara Matthausa, strzelców wyborowych – Justo Fontaine`a i Marco Van Bastena, buntowników – Georgre`a Besta i Zbigniewa Bońka, architektów gry – Wolfganga Overatha i Ruuda Gullita, no i oczywiście wirtuozów – Ferenca Puskasa, Alfredo Di Stefano, Pele, Johana Cruyffa, Michela Platiniego, Diego Maradonę, Erica Cantonę i Zinedine Zidane. Ten album jest skromnym hołdem złożonym gigantom piłki nożnej.
Legendarne postacie futbolupełny opis produktu
Wielki ilustrowany leksykon kulinarny
Jesteś wielbicielem dobrej kuchni? Lubisz jeść i gotować? Nie możesz się doczekać, kiedy znów wypróbujesz nowy przepis i uwielbiasz kulinarne ciekawostki? Zbierasz książki kucharskie? Chcesz wiedzieć więcej o rozmaitych potrawach i ich składnikach, zarówno znanych w Polsce, jak i egzotycznych?
Ten bogato ilustrowany leksykon zawiera opisy wszystkich grup produktów spożywczych, w jasny i uporządkowany sposób przedstawia ich skład, smak i zastosowanie. Dzięki ponad 900 hasłom i wspaniałym zdjęciom pogłębisz swą wiedzę o pochodzeniu, sposobach przygotowania i możliwościach łączenia różnych elementów pożywienia.
Wielki ilustrowany leksykon kulinarnypełny opis produktu
Rękopis znaleziony w smoczej jaskini. kompendium wiedzy o literaturze fantasy
Fantasy jest czytana. Czy to się komuś podoba, czy nie. Od czasu, gdy w roku 1960 wydany został w Polsce Hobbit, czyli tam i z powrotem, napisany przez Johna Ronalda Reuela Tolkiena, gdy w latach 1961-63 wydany został tegoż autora trzytomowy cykl Władca Pierścieni, gdy w roku 1983 ukazał się Czarnoksiężnik z Archipelagu Urszuli K. Le Guin, a w roku 1985 Silmarillion Tolkiena, dobra passa fantasty trwa.
Mając to właśnie na uwadze, ośmieliłem się napisać i ośmielam się zaprezentować światu niniejszą książkę. Pomyślaną i wykoncypowaną jako przewodnik, bedeker. Jako nić Ariadny, pięknej córy króla Minosa, dzięki której Tezeusz, syn Egeusza, nie zbłądził w czeluściach labiryntu Krety. Albowiem fantasty jest Labiryntem. Labiryntem mrocznym, zawiłym i groźnym. Groźnym, albowiem czyha w nim monstrum, Minotaur.
Rękopis znaleziony w smoczej jaskini. kompendium wiedzy o literaturze fantasypełny opis produktu
Strona: [1] [2]