Losowy produkt
Notebook ASUS G55VW
Notebook ASUS G55VW
Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku
Dokąd zmierza współczesna nauka? Jakie odkrycia w genetyce, kosmologii, badaniach nad sztuczną inteligencją przyniesie XXI wiek? Czy uda nam się rozpocząć podróże w czasie, dotrzeć do gwiazd i spotkać inne cywilizacje w kosmosie? Wizje co do przyszłości nauki snuje w tej książce fizyk teoretyk, który przyczynił się do rozwoju teorii strun. Wspomaga swą wyobraźnię rozmowami z blisko 150 znanymi uczonymi, nierzadko laureatami Nagrody Nobla.
Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wiekupełny opis produktu
Stulecie detektywów. Drogi i przygody kryminalistyki
Wisława Szymborska, felieton z cyklu „Lektury nadobowiązkowe”:
Był czas, kiedy kochałam się w dwóch naraz: Bohunie i Sherlocku Holmesie. Bohun zobojętniał mi wcześniej. Sam sobie zresztą był winien, miał oczy tylko dla Heleny. Pozostał Sherlock, niezłomny kawaler, serce wolne. Niewinności mojej nie niepokoił jeszcze fakt, że Sherlock mieszka od lat z dr. Watsonem. Co prawda i ta miłość wkrótce mi przeszła, ale pozostał sentyment i przekonanie, że nikt już nigdy ani w powieści, ani w życiu genialnemu detektywowi nie dorówna. Tytan intuicji! Gigant dedukcji! Ze śladu stopy na piasku zgadywał, że morderca zapuścił sobie właśnie rude bokobrody, a ze sposobu, w jaki dama przykładała lorgnon do oczu, wnioskował nieomylnie, że jej dziadek zmarł pięćdziesiąt lat temu w Indiach. W porównaniu z sukcesami Sherlocka prawdziwe dzieje kryminalistyki wyglądają wręcz żałośnie. Przepastne kartoteki, tysięczne laboratoria, setki wciąż niedoskonałych aparatów, zespołowe mozoły nad identyfikacją zbrodniarza i jego ofiary, nierzadko długoletnie dociekania okoliczności i rodzaju śmierci i w bardzo wielu wypadkach ciągle jeszcze niepewność, czy ustalenia nie były błędne... Nawet odkrycie daktyloskopii nie przyszło bez trudu. Dziś wydaje się tak oczywiste, że aż dziwimy się, że nie dokonano go jeszcze w epoce jaskiniowych malowideł. Tymczasem ludzkość czekała z tym do połowy XIX wieku. W tym też dopiero czasie toksykologia, nauka o zatruciach i ich objawach, zyskała solidne doświadczalne podstawy. Również balistyka, czyli wszystko, co dotyczy strzelania, a szczególnie odkrycie, że pocisk pociskowi nierówny, choćby oba wystrzelone zostały z dwóch rewolwerów tej samej fabrykacji. W grubej książce Thorwalda każdy kolejny problem śledczy ilustrowany jest autentycznym wypadkiem kryminalnym, co sprawia, że czytamy to dzieło jak jeden wielki kryminał złożony z kilkudziesięciu mikropowieści detektywistycznych.

Stulecie detektywów przedstawia jedną z najbardziej fantastycznych, a zarazem prawdziwych historii, jakie zna świat - dzieje nowoczesnej kryminalistyki. Jej początki sięgają drugiej połowy ubiegłego wieku, kiedy to po raz pierwszy posłużono się odciskami palców w identyfikacji podejrzanych, zastosowano fotografię kryminalistyczną oraz zwrócono uwagę na ślady pozostawione na miejscu przestępstwa, wykorzystując je w skomplikowanym procesie wyświetlania zbrodni. Jest to również epoka, w której medycyna sądowa wydarła zmarłym ich tajemnice, toksykologia stała się skuteczną bronią przeciw truciznom i trucicielom, a balistyka osiągnęła pewność w identyfikowaniu broni palnej na podstawie wystrzelonych z niej pocisków. To bez wątpienia jedna z najważniejszych i najlepiej napisanych książek spoza literatury pięknej. Została ona nominowana w 1966 roku do nagrody im. Edgara Allana Poe.
Stulecie detektywów. Drogi i przygody kryminalistykipełny opis produktu
Chemia miłości. Poznać i zrozumieć człowieka
Wybór odpowiedniego partnera jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu, ale zwykle decydują ułamki sekund. Dlaczego ktoś staje się nagle dla nas całym światem i co się z nami potem dzieje? Naukowcy przebadali fenomen miłości, także fizycznej, a o ich odkryciach można przeczytać w miesięczniku "Focus". Oto naukowy przewodnik po sztuce miłości, z którego dowiecie się m.in.:
- Jak wybieramy sobie partnerów?
- Ile kosztuje orgazm?
- O co chodzi w snach erotycznych?
- Czego dzieci nie nauczą się w szkole?
- Jakie wnioski wyciągać z nieudanych związków?
Chemia miłości. Poznać i zrozumieć człowiekapełny opis produktu
Piknik z Einsteinem. Naukowy zawrót głowy
Czy o czarnych dziurach, Wielkim Zderzaczu Hadronów, obcych cywilizacjach, planetach, teorii ewolucji i innych "najsmaczniejszych kąskach" nauki można pisać w sposób niezwykle zabawny, a jednocześnie wyjątkowo przystępny? Ben Miller, fizyk specjalista od cząstek elementarnych i popularny brytyjski komik, umie to robić doskonale. Obiecuje czytelnikom czystą rozrywkę i wciąga w zabawę z nauką. Okazuje się, że jeśli komik bierze na warsztat fizykę, matematykę czy chemię, nabierają one zupełnie nowego znaczenia. Ta książka nawet z humanisty zrobi pasjonata nauk ścisłych!
Piknik z Einsteinem. Naukowy zawrót głowypełny opis produktu
Historia brudu
Skąd się wzięło mydło? Co naprawdę działo się w łaźniach rzymskich? Która narodowość czyściła zęby uryną? Jak wyglądała poranna toaleta Ludwika XIV, Króla-Słońce?. Na te i inne pytania odpowiada w swej książce Katherine Ashenburg, tworząc jednocześnie wyjątkowy obraz ewolucji pojęcia higieny od czasów najdawniejszych po wiek XX. Na przestrzeni epok zmieniały się poglądy na brud " jako taki, co ściśle łączyło się z koncepcjami prywatności, zdrowia i choroby, śmierci, z poglądami na religię i seksualność, z koncepcjami dotyczącymi sensu życia. Instytucje państwowe, kościelne, lekarze, pisarze, autorytety moralne różnie podchodzili do dbania o czystość, raz gloryfikując, raz przeklinając ideę "mycia się "."
Historia brudupełny opis produktu
Krótka historia czasu
Autor przedstawia idee prezentujące najnowsze odkrycia w dziedzinie badania wszechświata wykracza poza teorię względności, mechanikę kwantową i wielki wybuch, aby sięgnąć do tańca geometrii, który doprowadził do powstania wszechświata, krainy zjawiskowych zdarzeń fizyki cząstek elementarnych, w której materia zderza się z antymaterią.
Krótka historia czasupełny opis produktu
Czy hipopotamy potrafią pływać?
SPRZEDAŻ OD 08-03-2013!
Czy wiesz, że mrówki śpią zaledwie kilka minut dziennie? Że kukułki podkładają swoje jaja do gniazd innych ptaków? Że sokoły w losie osiągają 280 km na godzinę? Że hipopotamy nie potrafią pływać? Że hieny się śmieją? Że szczygły ozdabiają swoje gniazda pachnącymi kwiatami? Że młode antylopy gnu są są w stanie biegać po trzech minutach od urodzenia? O tym wszystkim dowiesz się z niezwykłej książki Alona Shulmana, przeznaczonej dla miłośników w każdym wieku i w efektywny sposób łączącej zabawę z edukacją.

Czy hipopotamy potrafią pływać? to kompendium zadziwiających faktów o prawie 200 stworzeniach - od mrówek, jeży i pingwinów do zebr, tygrysów i małp. Podanym informacjom, dotyczącym wyglądu, trybu życia, ewolucji i zachowania przedstawicieli fauny pod każdą długością i szerokością geograficzną, towarzyszą piękne czarno-białe ilustracje. Autor uświadamia nam, jak przebogaty, różnorodny i niezwykły jest świat zwierząt. Powinniśmy otoczyć go ochroną, aby - śladem dodo i gołębia wędrownego - nie wyginęły bezpowrotnie następne gatunki.
Czy hipopotamy potrafią pływać?pełny opis produktu
Kod Talentu. Jak zostać geniuszem
Przetłumaczony na trzynaście języków bestseller nareszcie w Polsce!
Dlaczego brazylijscy piłkarze w latach 50. XX w. zaczęli nagle gromić najlepsze drużyny świata?
Czy Michał Anioł był, jako dziecko, przeciętny chłopcem, którego nauczyciele zmienili w geniusza?
Dlaczego jeden moskiewski klub tenisowy wykształcił w ostatnich latach więcej graczy czołówki światowej niż całe Stany Zjednoczone?
Co trzeba zrobić, aby zostać światowej sławy muzykiem?
Czy można nauczyć się jak zostać gwiazdą muzyki pop?

Amerykański dziennikarz i autor bestsellerów z listy "New York Times`a" Daniel Coyle przez dwa lata jeździł po najlepszych kuźniach talentu. Miejscach, które wypuściły najwięcej na świecie mistrzów w swoich dziedzinach. Dotarł do źródła sukcesu wybitnych trenerów i ich podopiecznych. I odkrył, że geniuszem nie trzeba się urodzić. Można się nim stać.
Kod Talentu. Jak zostać geniuszempełny opis produktu
DMT. Molekuła Duszy
Pomiędzy 1990 a 1995 rokiem dr Rick Strassman przeprowadził zatwierdzone przez DEA badania kliniczne na Uniwersytecie Nowego Meksyku, podczas których sześćdziesięciu ochotników otrzymało DMT - jeden z najpotężniejszych znanych nam psychodelików. Niniejsza książka stanowi niezwykle szczegółowy opis owych sesji, stawiając przy tym pytania dotyczące natury ludzkiego umysłu oraz terapeutycznego potencjału psychodelików. DMT jest substancją występującą głównie w roślinach, ale produkuje ją także ludzki mózg. Wywołała ona u badanych szereg doświadczeń z pogranicza śmierci oraz przeżyć mistycznych. Wielu ochotników opisało niezwykle realistyczne spotkania z inteligentnymi istotami, przy czym na szczególną uwagę zasługują przypadki nawiązania kontaktu z "obcymi". Niemal wszyscy uznali, że udział w badaniach był jednym z najważniejszych doświadczeń ich życia.

Strassman łączy DMT z szyszynką, a więc miejscem, w którym, według Hindusów, znajduje się siódma czakra i które Kartezjusz nazywał "siedliskiem duszy". W DMT: Molekuła duszy stawia on śmiałą tezę, w myśl której naturalnie uwalniane przez szyszynkę DMT umożliwia duszy wniknięcie do ciała oraz jego opuszczenie, towarzysząc także doświadczeniom narodzin i śmierci, osiąganiu najwyższych stanów medytacyjnych, a nawet seksualnej transcendencji. Strassman uważa także, że przypadkowe uwalnianie DMT może prowadzić do doświadczeń uprowadzenia przez obcych. Substancja ta, używana z rozwagą, może w znaczącym stopniu przyczynić się do dokładniejszego zbadania najbardziej mistycznych obszarów ludzkiego umysłu i ludzkiej duszy.
DMT. Molekuła Duszypełny opis produktu
Ciekawość świata. Wynalazki, które wyprzedziły swój czas
Publikacja przedstawia zjawiska, fakty i idee, które znacznie, niekiedy o całe stulecia, wyprzedzały swoje epoki. Zaletą pracy jest narracja - prosta, żywa, bezpośrednia, pełna humoru i odniesień do naszego codziennego życia. Niektóre z tych wynalazków zostały zapomniane, ponieważ ludzie nie potrafili ich zrozumieć, i weszły do użytku dopiero po upływie stuleci. Książka znakomita, erudycyjna i przykuwająca uwagę.
Ciekawość świata. Wynalazki, które wyprzedziły swój czaspełny opis produktu
Sekrety geniuszu. Poznać i zrozumieć człowieka
Wydaje nam się, że typowy wynalazca to szaleniec z rozwianym włosem na głowie. Czy tak jest w istocie? Na łamach „Focusa” często piszemy o geniuszach, są bowiem równie fascynujący jak dzieła, które przeszły do historii. Kim są ludzie, którzy zmienili świat i w czym tkwi tajemnica ich geniuszu?

W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania:
– Skąd wynalazcy czerpią pomysły?
– Czy geniusz i dziwactwo zawsze idą w parze?
– Jakie eksperymenty przeprowadzają na sobie naukowcy?
– Kto zbił fortunę na cudzych odkryciach?
– Jaki wynalazek zawdzięczamy lenistwu?
Sekrety geniuszu. Poznać i zrozumieć człowiekapełny opis produktu
Wiedza niesamowita
wiat i życie są jednym wielkim znakiem zapytania. Na pierwszy rzut oka nic nie jest jednoznaczne, wszystko jest zagadką. A przecież nic wokół nas nie dzieje się bez przyczyny. Na wszystko jest jakieś wytłumaczenie - czasem proste, kiedy indziej bardziej skomplikowane. Tego zadania podejmuje się autor, udzielając prostych odpowiedzi na 98 pytań z najróżniejszych dziedzin życia i nauki.

Książka jest podzielona na dziewięć głównych działów: tajemnice kuchni, małe i duże katastrofy, tajemnice natury, fizyka życia, jak się przemieszczamy, skąd pochodzą słowa, co się w nas dzieje, ludzkie i arcyludzkie spojrzenia.
Wiedza niesamowitapełny opis produktu
Ziemia. Życie planety
Poznaj przełomowe momenty, dzięki którym Ziemia stała się planetą jedyną w swoim rodzaju.

Ziemia cały czas się rozwija. W ogromnym Wszechświecie jest błękitną iskrą życia, która narodziła się cztery i pół miliarda lat temu dzięki serii "wybuchowych" zdarzeń. Nie od razu miała obecny kształt - kolejne miliardy lat zajęło powstanie oceanów, atmosfery i rzadkiej kombinacji warunków, dzięki którym na planecie mogło powstać życie. Ziemia wciąż się zmienia, po części przez działania ludzi, a częściowo przez siły będące poza naszą kontrolą.
Przystępna historia Ziemi, opracowana przez akademickich ekspertów. Zawiera liczne ilustracje i szczegółowe opisy, które przedstawiają naukowe odkrycia dotyczące rozwoju naszej planety. W środku książki plakat przedstawiający historię naszej planety.
Ziemia. Życie planetypełny opis produktu
Zbrodnie robali. Wesz, która pokonała armię Napoleona, i inne diaboliczne insekty
Książka-kartoteka najmniejszych zabójców świata.
Jakiego fortelu używają pszczoły, by obronić się przed śmiercionośnym szerszeniem? Czemu zawdzięcza swą nazwę mucha śrubowa? Co jeden z biologów nazwał „wojną wietnamską entomologii”? Jak wygląda robak-wampir, wysysający soki z winorośli? Co należy zrobić, by uchronić książki przed robactwem
Odpowiedzi na te pytania oraz inne ciekawostki, m.in. o pladze szarańczy, której rój miał powierzchnię większą od stanu Kalifornia oraz o szczególnym roztoczu, który osiąga dojrzałość płciową w rytualnym spożyciu ludzkiej krwi, by zaraz potem przejść na wegetarianizm, znajdziemy w Zbrodniach robali, najnowszej książce Amy Stewart, kontynuacji bestsellerowej Zbrodni roślin.
Bez znieczulenia, z humorem i brawurą opisuje autorka największych okrutników owadziego świata. Obfitująca w anegdoty opowieść pokazuje, jak duży wpływ na historię i niejedną biografię mogą mieć te nierzadko lekceważone ze względu na swoją wielkość stworzenia.
Po lekturze Zbrodni robali inaczej spojrzysz na każdego owada. I strzeż się.
Zbrodnie robali. Wesz, która pokonała armię Napoleona, i inne diaboliczne insektypełny opis produktu
101 kwantowych pytań
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świecie, którego nie widać.
Pisząc "101 kwantowych pytań", Kenneth Ford podjął się misji wyjaśnienia w najprostszy możliwy sposób najistotniejszych idei tworzących podwaliny fizyki kwantowej. Książka, w przeciwieństwie do wielu dzieł skupiających się na konkretnej dziedzinie, na przykład teorii modelu standardowego, czy teorii strun, zawiera omówienie praktycznie wszystkich istotnych tematów. Nie oznacza to jednak daleko idących uproszczeń - autor zakłada, że dociekliwy czytelnik zechce naprawdę zrozumieć podstawy fizyki kwantowej.
Żywe opisy Forda wzbogacone zostały licznymi anegdotami o zdarzeniach, których świadkiem nierzadko był sam autor tej książki. "101 kwantowych pytań" jest pozycją przygotowaną tak, by można było przeczytać ją "od deski do deski" lub zaglądać do niej wedle uznania.
101 kwantowych pytańpełny opis produktu
Peter Higgs. Poszukiwania boskiej cząstki
Przystępnie napisane wprowadzenie do najnowszych badań z zakresu fizyki cząstek. Czwartego lipca 2012 roku świat obiegła wiadomość, że naukowcy z CERN-u odkryli ostatni brakujący element Modelu Standardowego: cząstkę Higgsa. Oficjalny komunikat jest bardziej wyważony i mówi o odkryciu cząstki „o własnościach zgodnych z przewidywanymi własnościami bozonu Higgsa”, ale to i tak wystarczyło, by na twarzy profesora Petera Higgsa pojawiło się nieskrywane wzruszenie. Czym jest owa tajemnicza cząstka i dlaczego jej odkrycie wywołuje tak silne emocje na całym świecie? Przecież fizycy odkryli już mnóstwo innych cząstek, więc czym szczególnym wyróżnia się bozon Higgsa? Poszukiwania tej cząstki trwają już od kilkudziesięciu lat, a ich historia obfituje w zaskakujące zwroty akcji i pełne napięcia chwile, gdy wydawało się, że upragniony cel jest już na wyciągnięcie ręki. Ian Sample porywająco opisuje odkrycie idei mechanizmu Higgsa i pełne napięcia poszukiwania nowej cząstki, które prowadzono w czołowych laboratoriach na całym świecie. Zbierając materiały do książki, Sample przeprowadził wywiady z najważniejszymi uczestnikami tych wydarzeń. Relacje z pierwszej ręki sprawiają, że opowiedziana tu historia badań nad źródłem masy we Wszechświecie jest niezwykle żywa i wciągająca. W celu odkrycia cząstki Higgsa fizycy na wyścigi konstruowali coraz potężniejsze akceleratory cząstek – najnowsze tego typu urządzenie, Wielki Zderzacz Hadronów, wciąż wzbudza powszechny podziw swym ogromem i osiąganą mocą wiązki. Badania prowadzone w CERN-ie są dopiero w początkowej fazie i bez wątpienia w najbliższej przyszłości będziemy świadkami kolejnych sensacyjnych doniesień i odkryć. Książka Iana Sample’a doskonale nas do tego przygotowuje, opowiadając historię badań i wyjaśniając mechanizmy fizyczne zjawisk obserwowanych w Wielkim Zderzaczu Hadronów. Ian Sample jest wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem, autorem artykułów popularnonaukowych w brytyjskim dzienniku „Guardian”. Związek Brytyjskich Pisarzy Naukowych uhonorował go w 2005 roku tytułem „Dziennikarza Roku”. W przeszłości Sample pisał również felietony do tygodnika „New Scientist”.
Peter Higgs. Poszukiwania boskiej cząstkipełny opis produktu
Fascynująca fizyka
Anne Rooney przedstawia historię fizyki od starożytnych odkryć do dzisiejszych wynalazków. Ujawnia tajemnice rządzące wszechświatem i zabiera czytelnika w podróż od narodzin fizyki i astronomii do najnowszych osiągnięć techniki. Książka nie jest leksykonem, a jedynie wybiórczą i ciekawą opowieścią o wybranych elementach historii fizyki.
Fascynująca fizykapełny opis produktu
Czy niedźwiedzie polarne czują się samotne? i 101 innych intrygujących pytań
Druga część głośnego bestsellera „Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?”. Ta książka to wyjątkowy zbiór 102 niezwykle ciekawych pytań i jeszcze ciekawszych odpowiedzi, to musująca mieszanka nauki i humoru, smakowity koktajl rozrywki i wiedzy, przyrządzony przez czytelników magazynu „New Scientist”, którzy objaśniają zagadki codzienności i nie tylko.

Czy owady tyją?
Co spaja komórki naszego ciała?
Dlaczego kapsle mają po 21 ząbków?
Czy ryby bywają spragnione?
Na czym leżą piaski Sahary?
Dlaczego z wiekiem coraz trudniej nam schudnąć?

Po ogromnym sukcesie książki „Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?” oddajemy w Wasze ręce kolejny zbiór z mnóstwem zupełnie nowych, niezwykle ciekawych pytań i jeszcze ciekawszych odpowiedzi.
Tym razem z godną podziwu odwagą zmierzyli się m.in. z takimi zagadnieniami jak wyszukanie składników ekstremalnie wegetariańskiej diety „bez DNA”, zatrzymanie ruchu obrotowego Ziemi i nasłuchiwanie odgłosów pracy Słońca. Przeczytajcie, jak duża może być kropla deszczu i czy konie mogą cierpieć na chorobę morską. Sprawdźcie, czy istnieją wirusy, które nam sprzyjają i dlaczego tak trudno utrzymać równowagę na stojącym w miejscu rowerze.
Wszystko to i wiele więcej znajdziecie w tej rozrywkowej, ale jakże pouczającej książce!
Czy niedźwiedzie polarne czują się samotne? i 101 innych intrygujących pytańpełny opis produktu
Czy jest coś, co jada osy?
Czy natura wynalazła koło?
Jak bardzo trzeba przytyć, by stać się kuloodpornym?
Co by się stało, gdyby kosmici ukradli nam Księżyc?
Dlaczego siniaki zmieniają kolor?
Ile wody mieści się w chmurze?
I wreszcie, czy jest coś, co jada osy?

Przed Wami następna książka z bestsellerowej serii NewScientist wypełniona po brzegi intrygującymi pytaniami i odpowiedziami - kolejna porcja znakomitej rozrywki, fascynujących ciekawostek i zdumiewających faktów.

Pytania z życia wzięte mieszają się tu z hipotetycznymi, lecz niezwykle ciekawymi kwestiami. Dowiecie się, dlaczego herbata po dodaniu cytryny staje się jaśniejsza i dlaczego najzwyklejsze ziemniaki mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne. Poznacie maksymalną długość słomki, przez którą można napić się coli, i przekonacie się, jaki kierunek pokazuje kompas umieszczony w przestrzeni kosmicznej.

Czytelnicy i korespondenci magazynu "New Scientist" po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zadając mnóstwo arcyciekawych pytań i udzielając pasjonujących wyjaśnień. Jaki kolor wyszczupla i dlaczego? W jakie drzewa najczęściej trafiają pioruny? Dlaczego morze jest niebieskie? Z czego tak naprawdę wynika wzór bieżnika opon?
Przeczytajcie koniecznie!
Czy jest coś, co jada osy?pełny opis produktu
Pogromcy mitów. Ciało. Mity, prawdy i półprawdy
Najnowsza książka ekipy pogromców jest owocem niestrudzonych badań Adama i Jamiego prowadzonych na żywym organizmie ludzkim. Gdyby okazało się, że twoje zachowanie uległo gwałtownej zmianie w wyniku poznania zaprezentowanych tu faktów, będzie to znak, że dobrze wykonaliśmy swoją robotę!

Jak długo Jamie przeżył w grobie i dlaczego tylko tyle?
Czy w trakcie rezonansu magnetycznego twój tatuaż wybuchnie?
Czy cukierki zawierające dwutlenek węgla mogą rozsadzić żołądek?
Czy da się złapać zębami wystrzeloną kulę?
Jaki nacisk wytrzyma ludzka kość?
Pogromcy mitów. Ciało. Mity, prawdy i półprawdypełny opis produktu
Największe wynalazki ewolucji
Książka o największych tajemnicach życia. Jak powstało życie? Skąd wzięło się DNA? Dlaczego umieramy? Dokonane w ciągu ostatnich dekad przełomowe odkrycia bardzo zbliżyły nas do odpowiedzi na te pytania. Biochemik Nick Lane wnikliwie analizuje dowody i drobiazgowo rekonstruuje historię życia, opisując największe wynalazki ewolucji – od DNA, przez rozmnażanie płciowe, stałocieplność, świadomość, aż po śmierć. Nick Lane nie obawia się stawiania naprawdę trudnych pytań i poruszania naprawdę trudnych kwestii. Frank Wilczek, autor „Lekkości bytu” Fascynująco i pięknie napisana książka o największych tajemnicach życia. Ian Stewart, autor „Stąd do nieskończoności”, „Dlaczego prawda jest piękna” Wspaniała i wizjonerska… pełna niezwykłych niespodzianek… fascynująca książka dla każdego, kto interesuje się ewolucją. „Nature” Nick Lane – biochemik, pracuje na Wydziale Genetyki, Ewolucji i Środowiska na University College London. Jego poprzednia książka „Power, Sex, Suicide” była nominowana do nagrody Royal Society i została uznana za książkę roku przez „Economist”. Najnowsza książka autora – „Największe wynalazki ewolucji” zdobyła nagrodę Royal Society dla książki popularnonaukowej.Książka o największych tajemnicach życia. Jak powstało życie? Skąd wzięło się DNA? Dlaczego umieramy? Dokonane w ciągu ostatnich dekad przełomowe odkrycia bardzo zbliżyły nas do odpowiedzi na te pytania. Biochemik Nick Lane wnikliwie analizuje dowody i drobiazgowo rekonstruuje historię życia, opisując największe wynalazki ewolucji – od DNA, przez rozmnażanie płciowe, stałocieplność, świadomość, aż po śmierć. Nick Lane nie obawia się stawiania naprawdę trudnych pytań i poruszania naprawdę trudnych kwestii. Frank Wilczek, autor „Lekkości bytu” Fascynująco i pięknie napisana książka o największych tajemnicach życia. Ian Stewart, autor „Stąd do nieskończoności”, „Dlaczego prawda jest piękna” Wspaniała i wizjonerska… pełna niezwykłych niespodzianek… fascynująca książka dla każdego, kto interesuje się ewolucją. „Nature” Nick Lane – biochemik, pracuje na Wydziale Genetyki, Ewolucji i Środowiska na University College London. Jego poprzednia książka „Power, Sex, Suicide” była nominowana do nagrody Royal Society i została uznana za książkę roku przez „Economist”. Najnowsza książka autora – „Największe wynalazki ewolucji” zdobyła nagrodę Royal Society dla książki popularnonaukowej.
Największe wynalazki ewolucjipełny opis produktu
Wszechświat. Podróż w głąb kosmosu
Wybierz się w podróż przez Galaktykę i poza jej granice, by poznać sekrety kosmosu.

Wszechświat jest ogromny, ale nasza wiedza na jego temat nieustannie rośnie. Ta książka w ekscytujący i obrazowy sposób przedstawia to, co wiemy o kosmosie, i to, co spodziewamy się odkryć. Dzięki niej poznamy między innymi typy planet krążących dookoła innych gwiazd i niesamowite tajemnice Układu Słonecznego. W trakcie naszej podróży natrafimy na zjawiska o ogromnej skali i dowiemy się, jak powstają i jak umierają gwiazdy i jakie niebezpieczeństwa grożą planetom.
Odległe regiony kosmosu pozostają tajemnicą, do której ta książka pozwala nam się zbliżyć.
Książka napisana i zilustrowana przez akademickich ekspertów. W środku rozkładany plakat Galaktyki.
Wszechświat. Podróż w głąb kosmosupełny opis produktu
Rozplatanie tęczy
Wszyscy kochamy cuda. I tego nie ma nam za złe nawet Richard Dawkins. Wręcz przeciwnie - on sam jest wielbicielem rzeczy niezwykłych. Żeby jednak je dostrzec, zapewnia, nie trzeba wierzyć w duchy czy szukać pomocy astrologów. Wystarczy rozejrzeć się po świecie i spróbować zrozumieć otaczające nas zewsząd tajemnice. Poznanie praw rządzących pozornie tylko zwykłymi, bo codziennymi zjawiskami - chociażby takimi jak tęcza - może bowiem okazać się nie mniej zachwycające niż lektura najpiękniejszych strof poezji. I nie ma w tym ani grama przesady...
Rozplatanie tęczypełny opis produktu