Syn dobrze wychowany. Od niemowlęcia po mężczyznę. Poradnik bez kantów
Książka jest wznowionym wydaniem "Syn dobrze wychowany. Od niemowlęcia po mężczyznę. Poradnik bez kantów"

Gratulacje! Macie syna!

Pewnie doskonale pamiętacie dzień, w którym lekarz podzielił się z Wami tą szczęśliwą wiadomością? Wciąż czujecie wzruszenie na myśl, że jesteście rodzicami małego mężczyzny? I tę odrobinę strachu, wiążącą się z odpowiedzialnością za ukształtowanie jego osobowości?Dla każdego dziecka można by napisać podobny poradnik. Jednak płeć Waszej pociechy determinuje niektóre cechy i zachowania. Jak nie wpaść w pułapkę stereotypów? Co zrobić, gdy ulubionym pojazdem synka jest wózek dla lalek, a nie wóz strażacki? W jaki sposób pomóc dorosnąć młodemu mężczyźnie, nie tłumiąc jego wrażliwości? Kiedy pozwalać na bunt, a kiedy wprowadzić wojskową dyscyplinę? Pytań pojawi się jeszcze więcej, a odpowiedzi na wszystkie znajdziecie właśnie w tej książce!Wybraliście już imię, urządziliście pokój i przygotowaliście wyprawkę. Od teraz przez kilkanaście najbliższych lat czeka Was wychowywanie tego malucha na szczęśliwego dorosłego człowieka. Na mężczyznę, który kiedyś sam zapragnie zostać ojcem i wcielać w życie wpojone przez Was zasady. Z przyjemnością powiemy Wam wówczas: "Gratulacje! Wychowaliście idealnego syna!".Niech wspólna droga przez życie obfituje w pasjonujące przygody... przy mniejszej liczbie siniaków.
 • Budowanie pewności siebie, wysokiej samooceny i komunikatywności Waszego syna.
 • Rozwijanie osobowości i odkrywanie świata.
 • Definiowanie właściwych zachowań i pomoc w niwelowaniu presji rówieśników.
 • Kształtowanie solidnych wartości.
 • Wspólne tworzenie pojęcia "męskości".
 • Podejmowanie zobowiązań wobec rodziny, społeczności i samego siebie.
Syn dobrze wychowany. Od niemowlęcia po mężczyznę. Poradnik bez kantówpełny opis produktu
W głębi kontinuum
Przetłumaczone na kilkanaście języków, bestsellerowe "W głębi kontinuum" to pionierska książka, która zapoczątkowała na Zachodzie nurt rodzicielstwa bliskości. Właśnie na fali zainteresowania koncepcją kontinuum do łask powróciły chusty i nosidła! Brytyjski Channel 4 uznał ją za jedną z trzech najbardziej wpływowych koncepcji wychowawczych XX wieku.
Jean Liedloff inspiruje do poszukiwania "straconego szczęścia", które sama znalazła wśród Indian z plemienia Yequana, z którymi żyła przez wiele miesięcy. Obserwując ich niesamowity spokój, pogodne usposobienie i umiejętność czerpania radości z codziennych wydarzeń, odkryła, że korzenie tego stanu ducha leżą w sposobie wychowywania przez nich dzieci.
W głębi kontinuumpełny opis produktu
Jak wychować szczęśliwe dziecko
Jak wychować mądre i szczęśliwe dziecko? Wystarczy, jak dowodzi John Medina, przestrzegać kilku prostych lecz niezwykle ważnych reguł. Pamiętajcie:
Zestresowana matka = zestresowane dziecko
Niech twoje "nie" oznacza "nie", a "tak" znaczy "tak"
Chwal wysiłek, nie IQ twojego dziecka
Najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem, a nie z telewizorem
Szczęśliwe dziecko ma zazwyczaj szczęśliwych rodziców.

Chcecie dowodów i wyjaśnień? Sięgnijcie po książkę specjalisty od rozwoju mózgu i ojca w jednej osobie. "Jak wychować szczęśliwe dziecko" to znakomita lektura popularno-naukowa i jednocześnie przejrzysty, poparty przykładami z życia, poradnik dla tych, którzy spodziewają się dziecka i dla świeżo upieczonych rodziców. Poznajcie Super Nianię w spodniach!
Jak wychować szczęśliwe dzieckopełny opis produktu
Pierwszy rok w życiu dziecka. Poradnik bez kantów
Pierwsze 12 miesięcy życia Twojego dziecka to prawdziwa epoka. Pełna radości, śmiechu, zupełnie nowych doświadczeń i stosu pieluszek

Twoja nowa funkcja - mama

Nie było łatwo zostać rodzicem, prawda? Dziewięć miesięcy z Obcym na Twoim pokładzie, a później jeszcze "cud narodzin", czyli koszmarne chwile w nieludzkich męczarniach. Możesz odetchnąć z ulgą, ale nie na długo. Przed Tobą najtrudniejsze zadanie - teraz musisz tym rodzicem być.Z niepokojem i bezradnością spoglądasz na malutką istotę, która od chwili obecnej staje się ośrodkiem Twojego wszechświata. Nie wiesz, o co jej chodzi, kiedy znów płacze w środku nocy? Dlaczego ma taką czerwoną buźkę? W jaki sposób właściwie pielęgnować jej pępek i radzić sobie z kolką? Kiedy bezpiecznie możecie wspólnie wybrać się na spacer i dalszą wyprawę? Możesz być pewna, że podczas pierwszego roku życia dziecka dowiesz się wszystkiego, co teraz jest dla Ciebie czarną magią. Autorka tej książki podzieli się z Tobą nie tylko cennymi poradami specjalistów - pediatrów i położnych, lecz także swoimi własnymi, innych matek, matek tych matek i samej Goździkowej. Odłóż teraz swój nowo narodzony skarb do łóżeczka i dowiedz się:
 • jak sprawić, by dziecko szybko zasypiało, wysypiało się i budziło zadowolone
 • którą z metod karmienia wybrać, jak przechowywać odciągnięty pokarm i kiedy zacząć włączać pokarmy stałe
 • w jaki sposób dbać o zdrowie i higienę noworodka i niemowlaka
 • jakie są kolejne etapy rozwoju Twojego dziecka oraz kiedy powinnaś nastawiać się na wyrzynanie pierwszego zęba i pierwszy samodzielny krok
 • jak zadbać o własne ciało, kondycję psychofizyczną i zyskać czas dla siebie... lub chwilę na romantyczną randkę.

Zrozum Małą Wielką Zagadkę.

Pierwszy rok w życiu dziecka. Poradnik bez kantówpełny opis produktu
Kiedy chłopiec staje sie mężczyzną. Poradnik dla rodziców
Książka ta ma na celu zapewnienie rodzicom informacji na temat rozwoju i dojrzewania ich synów oraz podsunięcie im odpowiedzi na pytania, które ich synowie mogą zadać. Akcentuje również znaczenie poczucia pewności siebie w tym kłopotliwym okresie i pomaga rodzicom zyskać orientację wśród rozmaitych konfliktów, które mogą przeżywać ich dojrzewający synowie, a które oni sami mogli już dawno puścić w niepamięć. Wiele wniosków zawartych w tej książce opiera się na doświadczeniach, jakie Purvis uzyskał, pracując z dojrzewającymi i dorosłymi mężczyznami podczas swej praktyki klinicznej w Oslo. Jest ona adresowana do wszystkich tych osób, które mają styczność z chłopcami w wieku dojrzewania - rodziców, nauczycieli i psychologów.
Kiedy chłopiec staje sie mężczyzną. Poradnik dla rodzicówpełny opis produktu
Córka doskonała. Jak wychować mądrą i szczęśliwą kobietę. Poradnik bez kantów
Książka jest wznowionym wydaniem "Córka doskonała. Jak wychować mądrą i szczęśliwą kobietę. Poradnik bez kantów"

Cud dziewczyna, miód, malina!

Wychowywanie dziewczynki - obowiązek wdzięczny niczym Twoja córeczka!Zostać mamą lub tatą najmilszej istoty na świecie to cudowne doświadczenie, prawda? Jest taka drobna, niewinna, bezbronna. Jak sprawić, by wyrosła na silną, niezależną i realizującą swoje marzenia kobietę? W jaki sposób uchronić ją przed stereotypami i dyskryminacją? A wcześniej - jak przetrwać bunt dwuletniej terrorystki?Dla każdego dziecka można by napisać podobny poradnik. Jednak płeć Waszej pociechy determinuje niektóre jej cechy i zachowania. Dziewczynka to dziecko obdarzone nieograniczonym potencjałem dawania, tworzenia i realizowania swoich zamierzeń. Jeżeli dobrze wymieszasz to z własną miłością, cierpliwością i zdrowym rozsądkiem, doczekasz się córki odważnej, zadowolonej z siebie i swojego życia.Dzisiejszy świat stawia przed dziewczynkami i ich rodzicami inne wymagania, niż bywało to wcześniej. Jednak bez względu na to, jaką rolę społeczną i zawodową będzie kiedyś pełnić Twoja córka, przez kilkanaście najbliższych lat czeka Cię jej wychowywanie i kształtowanie, aby wyrosła na szczęśliwą, spełnioną kobietę. Nie zapomnij przy tym o przysłowiu ludowym: "Jaka rodzina, taka dziewczyna!".
 • Różnice w wychowywaniu i przygotowywaniu do dorosłego życia chłopców i dziewcząt.
 • Zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo Twojej córeczki.
 • Radzenie sobie z napadami histerii, humorami i utrzymywaniem higieny osobistej.
 • Kształtowanie niezależnego umysłu, samodzielności i pewności siebie nastolatki.
 • Umiejętne podejście do procesu dojrzewania, menstruacji i buntu.
 • Skuteczne egzekwowanie zasad i utrzymywanie dyscypliny.
 • Rozwijanie świadomej, odnoszącej sukcesy młodej kobiety.
 • Budowanie z córką bliskiej relacji, która przetrwa całe życie.
Córka doskonała. Jak wychować mądrą i szczęśliwą kobietę. Poradnik bez kantówpełny opis produktu
Ateistyczna rodzina. Jak pomóc dziecku odnaleźć sens życia w świecie bez Boga?
Ateistyczna rodzina. Jak pomóc dziecku odnaleźć sens życia w świecie bez Boga to pierwsza książka, która w tak wyczerpujący sposób prezentuje podstawy filozofii rodzicielstwa wolnego od nadzoru religii. Wspiera niewierzących rodziców i opiekunów w wychowaniu wrażliwych, niezależnie myślących i otwartych dzieci. Jeśli postanowiliście wychować dziecko bez religii, ta książka może wam pomóc!

Dale McGowan - psycholog, jeden z autorów "Jak wychować wolnomyśliciela. Praktyczny poradnik wychowania poza wiarą "(Wydawnictwo Czarna Owca 2012). Mieszka w Atlancie z żoną i trójką dzieci.
Ateistyczna rodzina. Jak pomóc dziecku odnaleźć sens życia w świecie bez Boga?pełny opis produktu
Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać?
Gdy twoje dzieci są grzeczne, cały świat jaśnieje.
Rewolucyjna metoda, która sprawi, że twoje dzieci będą słuchać bez powtarzania, przypominania lub krzyku.
Dlaczego czasem jest tak trudno skłonić dzieci, by cię słuchały? Prosisz dziecko, by wyłączyło telewizję, zrobiło lekcje, spakowało się do szkoły lub poszło spać. Wiesz, że słyszy, co mówisz, lecz ignoruje to. Prosisz ponownie i… nadal brak jest jakiejkolwiek reakcji. Próbowałeś już wszystkiego - odsyłania do kąta, powtarzania tego samego po raz setny, liczenia do trzech - lecz żadna z tych metod nie działa.
W książce "Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać?" ekspertka ds. wychowania Amy McCready, organizatorka kursów internetowych znanych pod nazwą Positive Parenting Solutions (Pozytywne metody wychowywania dzieci) przedstawia metodę, która eliminuje wielokrotne powtarzanie tego samego lub krzyczenie na dzieci. Proponuje rozwiązanie pełne miłości i jednocześnie niezwykle skuteczne, jeżeli chodzi o skłanianie ich do pożądanych zachowań.
Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać?pełny opis produktu
Moje dziecko. Część 2. Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać dzieci w wieku szkolnym
Dorota Zawadzka znana z programów ,,Superniania" i "Świat według dziecka" podpowiada, jak radzić sobie z problemami dzieci w wieku 6-12 lat. Porusza tematy, z którymi najczęściej borykają się rodzice - zarówno te, związane ze sferą emocjonalną jak i fizyczną. Mówi o dojrzewaniu, okazywaniu uczuć, podejmowaniu samodzielnych decyzji, uzależnieniu od Internetu, o tym jak rozwijać w dziecku pasje, jakie stosować wobec niego kary i nagrody i jak być dla niego autorytetem. Sporo miejsca poświęcono szkole, której początek jest dla dziecka najczęściej szokiem. Pierwsza książka na rynku, która tak dogłębnie zajmuje się problemami wychowania dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Moje dziecko. Część 2. Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać dzieci w wieku szkolnympełny opis produktu
Ciąża tydzień po tygodniu/Witaj na świecie
Dwie książki w jednej. Specjalny kalendarz dla przyszłej mamy, rozpisany tydzień po tygodniu na cały czas trwania ciąży. Niezbędne informacje, praktyczne wskazówki i porady. Zawiera też wolne strony na notatki, pamiątkowe zdjęcia czy wydruki USG. Druga część książki to kalendarz, który miesiąc po miesiącu opisuje kolejne etapy rozwoju Twojej pociechy w pierwszym roku życia. Znajdziesz tu informacje dotyczące: wzrostu, wagi ciała, odruchu chwytania, umiejętności skupiania uwagi, odżywiania, rozwijającej zabawy. Jest też miejsce na własne zapisy i pamiątkowe zdjęcia, by najpiękniejsze chwile nie popadły w zapomnienie.
Ciąża tydzień po tygodniu/Witaj na świeciepełny opis produktu