Losowy produkt
Notebook SONY SVS1512X9E
Notebook SONY SVS1512X9E
Poeci piosenki 1956-1989. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski i Jonasz Kofta
Zjawisko piosenki, obecność poetów piosenki w literackiej hierarchii wartości plasuje się pomiędzy kulturą wysoką a kulturą niską. Autor traktuje epokę poetów piosenki jako zamkniętą całość, zjawisko już nieistniejące. Zaproponowane daty (1956-1989) są umowne i stanowią znaki określonych przemian - społecznych i politycznych oraz kulturowych. Wszyscy bohaterowie książki zaczynali swą działalność w kabaretach (w trzech przypadkach w teatrzykach studenckich), które we wskazanym okresie przynależały jeszcze zgodnie z tradycją do sztuki „dla wtajemniczonych”: miały własne kody porozumienia się z odbiorcą, przeznaczone były dla dość wąskiej publiczności, z całą pewnością nie masowej. Piosenki można uznać za zapis indywidualnego sposobu widzenia świata. Piotr Derlatka, dokonując ich wyboru, ukazuje świat codzienności, ulicy, zwykłych ludzi, „świat wokół budki z piwem” (Wojciech Młynarski), obecnego w świecie Boga, naturę oraz przemijanie i śmierć (Agnieszka Osiecka), świat sztuki i kultury (Jonasz Kofta), nadzieję i wierność sobie (w twórczości Młynarskiego) oraz świat alternatywny wobec rzeczywistego (Jeremi Przybora).
Poeci piosenki 1956-1989. Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski i Jonasz Koftapełny opis produktu
Przywództwo dla bystrzaków
Autorytet zamiast autorytaryzmu
  • Buduj swój wizerunek
  • Zdobywaj wiedzę
  • Miej otwarty umysł
Lista Twoich priorytetów:zapał, pogoda ducha, uczciwość, zaradność, altruizm, odwaga, stanowczość, sugestywność, chęć współpracy i wsparcia

Sztuka bycia przywódcą

Zostać Napoleonem... Churchillem... wybitnym przywódcą XXI wieku... a może po prostu liderem swojej firmy? Uważasz, że znakomicie odnajdziesz się na stanowisku menedżerskim? Zastanawiasz się, czy masz do tego odpowiednie kwalifikacje albo predyspozycje? Mało kto rodzi się przywódcą. Większość tych wielkich ludzi, do grona których właśnie aspirujesz, długo zdobywała szlify w terenie albo rozwijała w sobie niezwykłe umiejętności upartą, samodzielną pracą. Kierowanie ludźmi to odpowiedzialne zadanie. Wymaga ono solidnego zaplecza wiedzy.Wykształć w sobie wszelkie umiejętności wybitnego lidera. Staraj się pracować nad swoimi mocnymi stronami i minimalizować słabości. Naucz się nakłaniać innych do współpracy i wsłuchaj się w to, co mówią ludzie. Szanuj interesy innych i traktuj je jak swoje! Dowiedz się także, jak unikać czyhających na Ciebie pułapek i stawiać czoła przeciwnościom losu. Zdobądź szacunek otoczenia i służ innym swoim autorytetem. Przywództwo to nie hobby ani zawód - tak naprawdę to sposób życia.
  • Poznaj cechy prawdziwego przywódcy.
  • Odnieś sukces dzięki odpowiedzialności.
  • Umiejętnie ustalaj priorytety.
  • Poznaj sztukę arbitrażu i mediacji.
  • Usprawnij komunikację międzyludzką.
Piotr, lat 32, Lublin:
Książki z serii "Dla bystrzaków" to fantastyczna literatura tworzona przez fachowców. Ten podręcznik szczególnie mnie ucieszył. W sugestywny, a zarazem łatwy w odbiorze sposób przekazuje skondensowaną wiedzę na temat przywództwa. Zamiast sięgać po dziesięć innych książek, wystarczy mieć tę jedną - prawdziwą esencję całego zagadnienia.Anita, lat 23, Poznań:
Studiuję marketing i zarządzanie. Wiadomo, jako studentka nie mam wiele czasu na czytanie książek spoza listy lektur obowiązkowych. Dlatego podobają mi się "Bystrzaki". Nie muszę czytać od deski do deski, sięgam tylko do wybranego rozdziału i już wszystko wiem. Najlepsze jest to, że przydają mi się zarówno prywatnie, jak i podczas pracy na studiach.
Przywództwo dla bystrzakówpełny opis produktu
Giganci jazzu. Tom 15. Bill Evans (książka + CD)
Genialny pianista improwizator. Był pionierem całkowicie nowego stylu interpretacyjnego. Bywa często nazywany poetą fortepianu. Nastrój dominujący w jego muzyce i jego znak rozpoznawczy to melancholia.
Giganci jazzu. Tom 15. Bill Evans (książka + CD)pełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 17. Jan A.P. Kaczmarek (książka + CD)
W Europie tradycyjnie kompozytor ma więcej wolności. Wynika to czasami z szacunku, a czasami ze zwykłego lenistwa reżysera. Nigdy nie wiadomo, skąd się ta wolność bierze, ale z reguły jest. Ale jest też inna sprawa, której nie znoszę. W Europie muzykę nadmiernie się montuje. To znaczy kompozytor pisze muzykę, ona jest napisana do filmu" w tym sensie, że jest w jakiś sposób nim inspirowana, ale właściwie umieszczenie muzyki w filmie dokonuje się przy udziale montażysty, który tnie ją na kawałki i - lepiej albo gorzej - "wpasowuje" w film. Nie lubię tego. Mój warsztat zbudowałem sobie w Stanach, gdzie pisze się bardzo precyzyjnie i kompozytor ma dużo większą kontrolę nad strukturą, nie jest zaskakiwany. Oczywiście nie chcę demonizować. Czasami interwencja osoby trzeciej, montażysty, przynosi nadzwyczajne skutki i niespodzianki, które witam z radością. Z reguły jednak wolę, żeby ten proces był bardziej kontrolowany przeze mnie, przez kompozytora, a nie przez inne osoby. " - Jan A. P. Kaczmarek, www. interia. pl, 2002
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 17. Jan A.P. Kaczmarek (książka + CD)pełny opis produktu
Giganci jazzu. Tom 20. The Best of the Rest (książka + CD)
Na finał kolekcji "Giganci jazzu" przedstawiamy "kolekcję kolekcji" - utwory innych ważnych naszym zdaniem twórców, bez których historia jazzu byłaby uboższa. Każdy z tych muzyków mógłby być bohaterem następnej kolekcji.
Giganci jazzu. Tom 20. The Best of the Rest (książka + CD)pełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 20. Maurice Jarre (książka + CD)
Nawet jeśli w muzyce filmowej jest dużo przeciętniactwa i zwykłego zapychania czasu, to jest także dużo znakomitej muzyki, która nie tylko pomaga obrazowi, ale jest też dobra niezależnie od niego. Kompozycje awangardowe mogą zostać wykonane raz w czasie koncertu i nikt już więcej ich nie usłyszy. A twórca muzyki filmowej powinien być bardzo zdyscyplinowany i jednocześnie elastyczny, bo jego muzyka musi zadowolić reżysera, producentów itd. , zaś on sam musi pozostać wierny sobie. To dla mnie najbardziej interesujące. - Maurice Jarre
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 20. Maurice Jarre (książka + CD)pełny opis produktu
Rok 2008. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 2
Kolekcja obejmuje lata 2007-2011. W jej skład wchodzi pięć albumów ułożonych przez Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego.
Rok 2008. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 2pełny opis produktu
25 (książka + CD)
Płyta wypełniona utworami stworzonymi w trakcie dwudziestu pięciu lat pracy solowej i w ramach grupy De Mono to nie tylko okazja do przypomnienia takich przebojów jak "Kochać inaczej", "Statki na niebie", czy "Szczęśliwego Nowego Jorku", ale także możliwość zapoznania się z ich nowymi, świetnie brzmiącymi wersjami. Marek Kościkiewicz tytułową rocznicę świętuje w otoczeniu równie utalentowanych i uwielbianych przez polską publiczność przyjaciół - piosenki wykonują m.in. Kayah, Andrzej Piaseczny, Stanisław Soyka, Patrycja Markowska i Rafał Brzozowski.
25 (książka + CD)pełny opis produktu
Bogactwo narodów
Wydane w 1776 roku \\"Bogactwo narodów\\" Adama Smitha było pierwszą pracą w całości poświęconą ekonomii politycznej. Dzisiaj uchodzi za najbardziej wpływową książkę wszech czasów, a jej autor zyskał tytuł ojca klasycznej ekonomii. Uczynił dla tej dziedziny tyle samo co Darwin dla nauk biologiczno-fizycznych. Karen McCreadie dokonuje interpretacji inspirującej książki dla potrzeb współczesnych finansów, ekonomii i biznesu, a ponadczasowe idee Smitha ilustruje przykładami z XXI wieku.
Bogactwo narodówpełny opis produktu
Pielgrzymki po Europie cz. 2 - Lourdes i Les Saintes Maries de la Mer (film + przewodnik)
KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, Polska
Kalwaria Zebrzydowska to sanktuarium pasyjno-maryjne oo. Bernardynów wzorowane na jerozolimskim, wpisane na listę zabytków UNESCO. Jest jednym z ważniejszych miejsc kultu pasyjnego i maryjnego oraz centrum pielgrzymkowym w Polsce. W Sanktuarium znajduje się Obraz Matki Boskiej Kalwaryjskiej. Ideą przewodnią kalwaryjskiego sanktuarium jest odwzorowanie ostatniej drogi Chrystusa - Drogi Pojmania i Drogi Krzyżowej. Kalwaryjską specyfiką są odgrywane w okresie Wielkiego Tygodnia na łonie natury niezwykle barwne misteria pasyjne, oraz w sierpniowy odpust misteria Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP. Kalwaryjskie uroczystości należą do najbardziej okazałych w Polsce. Było to jedno z ulubionych miejsc pielgrzymek Jana Pawła II także za czasów jego młodości.

KEVELAER, Niemcy
Kevelaer to miasto w Niemczech, w Nadrenii Północnej-Westfalii, w powiecie Kleve, 6 km od granicy z Holandią. Znane jest ze znajdującego się tam centrum pielgrzymkowego poświęconego kultowi maryjnemu, które jest odwiedzane rocznie przez prawie milion pielgrzymów, głównie z Niemiec i Holandii. Wywodzi się z XVI w. kiedy zwykłemu kupcowi objawiła się wizja kaplicy, którą wybudował i która zasłynęła dzięki cudownemu obrazowi Matki Boskiej Bolesnej Pocieszycielki Strapionych z Luksemburga.
Pielgrzymki po Europie cz. 2 - Lourdes i Les Saintes Maries de la Mer (film + przewodnik)pełny opis produktu
Koledzy (książka + CD)
Siedemnaście utworów muzycznych w wykonaniu Maleńczuka i Waglewskiego.
Koledzy (książka + CD)pełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 11. Andrzej Kurylewicz (książka + CD)
Moim zdaniem muzyka Kurylewicza ma wartość immanentną, niczego jej nie brakuje i nic nie grozi od wewnątrz. Konstrukcyjnie, formalnie jest spełniona. Nie potrzebuje ulepszeń. Jeśli jest poddawana takim próbom - bo przecież nie można ich zabronić - to w swoim drugim, trzecim i dalszym przetworzonym życiu ewoluuje w stronę czegoś innego niż jej istota, ale w swoim pierwszym, nienaruszonym życiu pozostaje sobą. Doświadczony słuchacz sam usłyszy różnicę, a słuchacz początkujący wyruszy w podróż poznawczą do jej zrozumienia. I zapewniam - żaden z nich nie będzie się nudził. - Gabriela Kurylewicz
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 11. Andrzej Kurylewicz (książka + CD)pełny opis produktu
Kakadu (książka + CD)
Najnowsza płyta Ewy Bem.
Kakadu (książka + CD)pełny opis produktu
Giganci jazzu. Tom 19. Dave Brubeck (książka + CD)
Wielki autorytet. Koncertował podczas moskiewskiego szczytu Gorbaczow - Reagan, jego recitale są ozdobą prestiżowych wydarzeń, od Białego Domu po Watykan. W gorących latach 60., gdy gatunek rozwijał się na kilku niezależnych płaszczyznach, Brubeck był jednym z jego najbardziej wpływowych kreatorów, a jego kwartet święcił największe sukcesy.
Giganci jazzu. Tom 19. Dave Brubeck (książka + CD)pełny opis produktu
Harmonia (książka + CD)
Harmonia to wyjątkowy projekt z udziałem wybitnych artystów wywodzących się z różnorodnych kręgów kulturowych Polski, Ukrainy i świata.
Ideą przedsięwzięcia jest łączenie pokoleń i kultur. W utworach pojawiają się, oprócz języka polskiego, ukraiński, angielski i hebrajski.
Projekt powstał w prestiżowej serii wydawniczej Strefa Inne Brzmienia jako wynik warsztatów i współpracy artystów biorących udział w Festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie, którego wyznacznikiem jest wielokulturowość. To niezwykłe muzyczne spotkanie, mieszanka oryginalnych brzmień i energetycznych dźwięków.
Całość oparta jest na pojemnej stylistyce muzyki współczesnej: od ballady, rocka, reggae po brzmienia ukraińskie i żydowskie. Artyści pokazują to, co w ich muzyce jest najbardziej nośne - przywiązanie do tradycji, połączone z niezwykłą energią i wielką wyobraźnią. Ta muzyka jest przetworzeniem tego, co wynika z korzeni narodowych i tradycji etnicznych, a także muzyki zachodniej. To również artystyczna reinterpretacja własnego doświadczenia. Harmonia sztuki słowa i muzyki źródeł.
Książka, do której dołączona jest płyta zawiera notki biograficzne artystów oraz ich wypowiedzi na temat wielokulturowości.
Harmonia (książka + CD)pełny opis produktu
Małe Wu Wu śpiewa wiersze ks. Jana Twardowskiego (książka + CD)
Album to niezwykłe połączenie poezji ks. Jana Twardowskiego z muzyką skomponowaną przez członków zespołu Voo Voo. Fragmenty opowiadań, dowcipne rymowanki i wiersze zostały zaadaptowane dla potrzeb piosenek i zaadresowane do najmłodszych słuchaczy.
Małe Wu Wu śpiewa wiersze ks. Jana Twardowskiego (książka + CD)pełny opis produktu
Tischner (książka + CD)
Wiersze ks. Tischnera śpiewane przez Trebunie Tutki, Voo Voo, Nootki.
Tischner (książka + CD)pełny opis produktu
Miłość jak dynamit (książka + CD)
Sztywny Pal Azji powraca po latach z nowym wokalistą, Bartoszem Szymoniakiem (laureat trzeciego miejsca jednej z edycji polskiego Idola "), proponując piosenki tym razem nieco bardziej rock`n`rollowe niż znane z dotychczasowego dorobku grupy. Znajdziemy tu 14 premierowych kompozycji składających się koncept album opisujący kilka miesięcy z życia młodego człowieka - jego samotność, miłość i uwikłanie w problemy współczesnego świata. Znakomite uzupełnienie materiału muzycznego stanowi książeczka z komiksem Mirosława Urbaniaka, ilustrującym historię opowiedzianą w piosenkach. "
Miłość jak dynamit (książka + CD)pełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 9. Zygmunt Konieczny (książka + CD)
Ilustracja, dublowanie środków wyrazu w filmie nie kojarzą mi się najlepiej. Dwa podstawowe błędy, które czasami popełniają kompozytorzy piszący muzykę do filmu, to właśnie popadanie w ilustracyjność albo - z drugiej strony - w obojętność względem obrazu. Pracuję na antypodach tych metod. Z reguły najpierw oglądam film, jeszcze bez muzyki, i próbuję odnaleźć w sobie widza, który powiedziałby mi, czego w nim brakowało, jakiego rodzaju muzyka byłaby niezbędna. Potem zapisuję jako kompozytor to, co zrozumiałem wcześniej jako widz.

Zygmunt Konieczny
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 9. Zygmunt Konieczny (książka + CD)pełny opis produktu
Pan Kleks i inni
Zrobienie dobrego spektaklu dla dzieci to wyzwanie. Zrobienie dobrego spektaklu muzycznego dla dzieci, z piosenkami, które nuci się po wyjściu z teatru, to też niełatwa sztuka. Wiedzą o tym reżyserzy, rodzice i przede wszystkim mali widzowie. Z tym większą radością przedstawiamy wybrane piosenki z czterech uroczych przedstawień familijnych, które powstały w warszawskim Teatrze Muzycznym "Roma": "Piotruś Pan", "Akademia Pana Kleksa", "Mały Książę" i "Adonis ma gościa". Czy są to przeboje, które wpadają w ucho? Oceńcie sami.
Pan Kleks i innipełny opis produktu
Rok 2007. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 2
Kolekcja obejmuje lata 2007-2011. W jej skład wchodzi pięć albumów ułożonych przez Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego.
Rok 2007. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 2pełny opis produktu
Rok 2009. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 1
Kolekcja obejmuje lata 2007-2011. W jej skład wchodzi pięć albumów ułożonych przez Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego.
Rok 2009. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 1pełny opis produktu
Rok 2011. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 1
Kolekcja obejmuje lata 2007-2011. W jej skład wchodzi pięć albumów ułożonych przez Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego.
Rok 2011. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 1pełny opis produktu
World Orchestra (książka + CD)
Nowa płyta Grzecha Piotrowskiego i towarzyszących mu licznie muzyków zatytułowana "World Orchestra". Na krążku znalazł się melanż muzyki inspirowanej kulturą polską, holenderską, norweską, mołdawską i bułgarską.
World Orchestra (książka + CD)pełny opis produktu
Alfabet Tischnera
Mądrość, która daje nadzieję
Alfabet Tischnera to kolejna zachęta do spotkania z wciąż żywą i inspirującą myślą księdza i filozofa. Miłość i cierpienie, sumienie i wolność, krzyż i nadzieja, góry i górale, komunizm i demokracja - to tylko niektóre z haseł, jakie się w nim znalazły. Można je czytać jako komentarz do otaczającej nas rzeczywistości lub uniwersalne refleksje wybitnego kapłana. Alfabet... to jednak przede wszystkim książka, która pokazuje, jak iść przez życie, i skłania do rozmowy o tym, co naprawdę ważne.

”Wybór niniejszy bierze pod uwagę sytuację, w jakiej się znajdujemy. Nasze czasy nazywane są niekiedy czasami przełomowymi. W tej „godzinie przełomu” istotną rolę - przynajmniej w naszej części świata - odgrywa chrześcijaństwo i wpisana weń nadzieja. Chodzi o to, by popatrzeć na świat i spróbować go zrozumieć w perspektywie tej nadziei. Czy wolno nam mieć jeszcze „nadzieję na nadzieję”? Tischner był przekonany, że nie tylko wolno, ale że wręcz nie ma innego wyjścia - tylko ta nadzieja może „powiązać” inne, które są w naszym zasięgu. Czy miał rację? Czy byłby dziś w stanie nas o tym przekonać?”
(ze wstępu Wojciecha Bonowicza)
Alfabet Tischnerapełny opis produktu
Kalendarz ścienny rodzinny z bloczkiem i długopisem 2013. Marzipan
Wspaniała organizacja zajęć Twojej Rodziny. W tym kalendarzu każdy ma swoje miejsce podpisane imieniem. Już Ci nie umknie wizyta u dentysty, zebranie w szkole, fryzjer, czy odbiór prania. Planuj swój czas na kolorowych stronach i sprawdzaj jakie ważne święto dziś wypada, a może po prostu dziś jest Dzień Całowania!!!!
Kalendarz ścienny rodzinny z bloczkiem i długopisem 2013. Marzipanpełny opis produktu
Kalendarzyk do torebki Ptaszki 2013. Marzipan
Uroczy maleńki kalendarzyk tygodniowy do każdej torebki, plecaka lub kieszeni. Zawiera spis ważnych telefonów, indeks Twoich najważniejszych numerów np. biuro, szkoła, fryzjer, dentysta, bank, pizzeria. Znajdziesz tu horoskop, indeks z adresami i telefonami, numery kierunkowe, wagi i miary oraz masę innych ściąg przydatnych w codziennym życiu. Żadna ważna data Ci nie umknie, nawet Dzień Teatru, Muzeów, Książki dla dzieci, Ptaków..... Kalendarzyki można kupować pojedynczo lub w cudownym kolorowym display`u mieszczącym 20szt. (Mix 4 wzorów)
Kalendarzyk do torebki Ptaszki 2013. Marzipanpełny opis produktu
Nowa płyta (książka + CD)
Grupa Voo Voo powraca z nowym studyjnym albumem pod niezwykle stosownym do okazji tytułem "Nowa płyta".
Dowodzona przez Wojciecha Waglewskiego grupa z nową energią, w nowym studiu i z nowym realizatorem stworzyła nowe piosenki.
"Nowa płyta" na pewno nie zawiedzie fanów Voo Voo, a swoim świeżym brzmieniem i niemal młodzieńczą energią zaintryguje poszukiwaczy nowych brzmień.
Nowa płyta (książka + CD)pełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5]