Jak wychować dziecko, psa, kota... i faceta
Trzy ekspertki, troszczące się zawodowo o dusze ludzi i zwierząt, spotkały się, by porozmawiać o tym, jak żyć, przetrwać i być szczęśliwym w rodzinie. Jak znaleźć złoty środek wychowując dzieci i domowe zwierzęta. Jak mądrze kochać i nie pozwolić sobie wejść na głowę domownikom. Jakie są granice tolerancji i kiedy powiedzieć stanowcze NIE! W pełnej zaskakujących zwrotów rozmowie autorki dzielą się nie tylko swoją wiedzą zawodową, ale korzystają z bogatych przeżyć osobistych, do których dyskretnie się odwołują. Dlatego każdy, kto żyje w relacjach z innymi i ma podobne problemy, zadaje odwieczne pytania: jak radzić sobie ze stresem, zrozumieć nastolatka, zawrzeć z mężem pakt o nieagresji, nauczyć się okazywać miłość. Jak uszanować sferę wolności należną każdej osobie, w tym i zwierzętom, które żyją w naszej bliskości? Błyszcząc poczuciem humoru, ale bez moralizowania, autorki uświadamiają czytelnikom, jak tworzyć szczęśliwą, pełną miłości rodzinę.
Jak wychować dziecko, psa, kota... i facetapełny opis produktu
Seks na wysokich obcasach
Zbiór wywiadów Pauliny Reiter z dr Alicją Długołęcką, edukatorką seksualną, które ukazały się na łamach "Wysokich Obcasów".
To bezwstydne rozmowy o seksualności - o tym, co to jest pożądanie, co robić gdy nie mamy ochoty na seks, gdzie jest punkt G, o problemach mężczyzn w łóżku, o zdradzie, o tym dlaczego (i czego) się wstydzimy, o wibratorach i innych zabawkach erotycznych, o fantazjach erotycznych, seksie oralnym, seksie tantrycznym i o tym jak zmienia się nasza seksualność gdy wchodzimy w kolejne fazy życia.
To rozmowy o wszystkim co dzieje się między kobietą i mężczyzną.
Książka została zilustrowana przez znaną rysowniczkę Agatę "Endo" Nowicką.
Seks na wysokich obcasachpełny opis produktu
12 rozmów o pamięci. Oswajanie nieobecności
W pierwszą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem ukazała się książka "12 rozmów o miłości. Rok po katastrofie" - rozmowy Joanny Racewicz z kobietami, które 10 kwietnia 2010 r. straciły bliskich. Wśród pasażerów tragicznego lotu był również Mąż autorki, kpt. Paweł Janeczek – funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, szef ochrony Prezydenta RP. Książka "12 rozmów o pamięci. Oswajanie nieobecności", to 2 część dyptyku autorstwa Joanny Racewicz - tym razem o stracie opowiedzą mężczyźni - wśród nich Wojciech Wasserman, Maciej Komorowski, funkcjonariusze BOR. Joanna Racewicz – karierę dziennikarską rozpoczęła, współpracując z lokalnymi mediami w Zamościu. W latach 1999–2006 pracowała na stanowisku reportera i prezentera w „Panoramie” (TVP2). W październiku 2006 odeszła z TVP. Od 17 marca 2007 prowadziła cykl „Dom otwarty” w programie „Dzień Dobry TVN”. Od stycznia 2011 ponownie w TVP jako prezenterka „Panoramy”.
12 rozmów o pamięci. Oswajanie nieobecnościpełny opis produktu
Moja czarna skrzynka. O katastrofie smoleńskiej rozmawia Michał Krzymowski
SPRZEDAŻ OD 18-04-2012!
Pułkownik Edmund Klich ujawnia kulisy badania katastrofy smoleńskiej. Nasz akredytowany przy MAK opowiada, co działo się od pierwszych godzin po katastrofie, jak reagowali Rosjanie, jak polski rząd, jak powstawał raport MAK, który za katastrofę wini wyłącznie stronę polską. Znaczną część książki wypełniają unikatowe, nigdy nie publikowane dokumenty.
Moja czarna skrzynka. O katastrofie smoleńskiej rozmawia Michał Krzymowskipełny opis produktu
Piękna dwudziestoletnia. 12 rozmów o wolnej Polsce
Po ’89 r. zmieniło się wszystko: styl życia, odbiór kultury, rola Kościoła, nawet nazwy ulic. Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski przeprowadzili dwanaście rozmów o minionym dwudziestoleciu. Zapytali swoich rozmówców o rzeczy ważne dla naszego kraju, i dla nas. Znakomity dowcip, cięte riposty, szczere i czasami ostre uwagi na temat polskiej rzeczywistości. Tylko z tej książki dowiesz się: jaki pomysł na reformę TVP ma Olga Lipińska o czym Manuela Gretkowska rozmawia z księdzem czego Andrzej Mleczko życzył Andrzejowi Lepperowi jaki sen miał Muniek Staszczyk podczas kampanii wyborczej dlaczego Jerzy Owsiak nie będzie politykiem.
Rozmówcy: Manuela Gretkowska, Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze, Jarosław Kurski, Olga Lipińska, Marcin Meller, Andrzej Mleczko, Jan Nowicki, Jerzy Owsiak, ks. Kazimierz Sowa, Muniek Staszczyk, Wiesław Walendziak, Marcin Wolski Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski prowadzili razem Kuluary i Prześwietlenie, a od 4 lat na antenie TVN autorski program Teraz my!, który zdobył prestiżową Nagrodę Mediów Niptel 2006. Otrzymali Wiktora 2005 i 2006 w kategorii „Najbardziej ceniony dziennikarz”, nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego, tytuł dziennikarza roku 2006 przyznawany przez środowisko dziennikarskie i nagrodę Telekamery (2007 i 2008). W 2007 r. zostali laureatami Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTory (kategorii NawigaTor). Andrzej Morozowski jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza). Pracował w Radiu Zet i TVP, gdzie był sprawozdawcą sejmowym Teleexpressu.Od wielu lat związany z TVN. Na antenie TVN24 prowadził takie programy jak: Skaner polityczny, Bohater tygodnia, Studio 24. Znany z ciętego poczucia humoru i charakterystycznego śmiechu. Gentelman w każdym calu. Tomasz Sekielski pochodzi z Bydgoszczy, gdzie rozpoczynał karierę w Radiu Vox. Następnie pracował w Radiu Wawa i Radiu dla Ciebie, Popularność zdobył, pracując w Faktach TVN od czasu ich powstania w roku 1997 do 2006 r. Prowadził piątkowe wydania Kropki na i, był również gospodarzem i autorem weekendowych wydań Magazynu 24. Posiadacz zniewalających oczu.
Piękna dwudziestoletnia. 12 rozmów o wolnej Polscepełny opis produktu
Jacqueline Kennedy. Historyczne rozmowy o życiu z Johnem F. Kennedym + CD
Przez całe życie Jacqueline Kennedy odmawiała rozmów o latach, które spędziła w Białym Domu u boku swego męża - prezydenta Johna F. Kennedy`ego.
Milczenie przerwała tylko raz.

Kilka miesięcy po tragicznej śmierci JFK zgodziła się na nagranie siedmiu rozmów. Zgodnie z jej życzeniem przez blisko pół wieku pozostawały w ukryciu.

W 2011 roku Caroline Kennedy, córka prezydenckiej pary, zdecydowała się na ich ujawnienie.

Dziś możemy poznać historię opowiedzianą przez samą Jacqueline Kennedy.
W niezwykle szczerej rozmowie z laureatem Pulitzera Arthurem M. Schlesingerem Jr. była Pierwsza Dama opowiada o życiu w Białym Domu. Historia jej małżeństwa splata się z najważniejszymi wydarzeniami XX wieku, których była świadkiem i uczestnikiem.
Opowieść Jackie Kennedy jest pełna dramatycznych momentów - takich jak kryzys kubański, gdy mimo bardzo prawdopodobnej groźba nuklearnej zagłady, nie zgodziła się na wyjazd w bezpieczne miejsce i pozostała u boku męża. Historia ta bywa jednak również niedyskretna i zabawna, gdy pani Kennedy plotkuje o tym, jak wyglądała kolacja z Nikitą Chruszczowem u boku lub jakie zastrzeżenia można mieć do pomnikowego Martina Luthera Kinga. Książka jest ilustrowana wyjątkowymi fotografiami z archiwum rodziny Kennedych. Została również wzbogacona o unikatowy dodatek - płytę CD MP3 z cyfrowo odtworzonym oryginalnym zapisem rozmów z Jacqueline Kennedy.

Rodzina Kennedych tworzyła historię świata.
Tylko ta książka pozwoli ci poznać historię, którą światu chciała opowiedzieć Jackie Kennedy.
Jacqueline Kennedy. Historyczne rozmowy o życiu z Johnem F. Kennedym + CDpełny opis produktu
Wywiad z władzą
Po bestsellerowym „Wywiadzie z historią”, który we Włoszech ukazał się w 1974 roku, a w Polsce został wydany po raz pierwszy w lutym 2012 roku, przedstawiamy drugi tom rozmów słynnej włoskiej dziennikarki z wpływowymi postaciami światowej polityki. Znajdziemy w nim wywiady m.in. z Mieczysławem Rakowskim, ajatollahem Chomeinim, Kaddafim, Deng Xiaopingiem, Robertem Kennedy, Dalaj Lamą i Arielem Sharonem. A także legendarny wywiad z Lechem Wałęsą przeprowadzony w marcu 1981 roku. Fallaci jak zwykle jest bezkompromisowa, a jej rozmowy przeradzają się często w iście sensacyjne reportaże, jak opis wizyty u Chomeiniego w Teheranie tuż po rewolucji, albo pełna ironii opowieść o wizycie w Libii u Kaddafiego.
Wywiad z władząpełny opis produktu
Głosy spoza chóru
Zbiór rozmów poświęconych najnowszej historii Kościoła. Poruszone zostały m.in. tematy: homoseksualizm duchownych, pedofilia, oszustwa finansowe banku watykańskiego, dokumenty ujawnione w tzw. aferze Vatileaks, prawdopodobne przyczyny dymisji Josepha Ratzingera, kondycja Kościoła w epoce postwojtyłowej.
Kiedy autorka przeprowadzała te rozmowy, nie wiedziała jeszcze ani o abdykacji Benedykta XVI, ani o wyborze kardynała Jorge Maria Bergoglia na papieża. Jej książka przepowiada te wydarzenia.
Głosy spoza chórupełny opis produktu
Żyletka
yletka pomaga zajrzeć pod powierzchnię zdarzeń, których nie chcemy pamiętać, a które sprawiły, że jesteśmy kim jesteśmy. Żyletka zdziera lakier z rodzinnych fotografii wymazując twarze tych, o których chcielibyśmy zapomnieć. Żyletka przecina więzi, te dobre i te złe. Żyletka przynosi ulgę, jeśli nic innego już przynieść jej nie może. Żyletka to 10 prawdziwych rodzinnych historii opowiedzianych przez Katarzynę Surmiak-Domańską. Wśród matek, ojców i dzieci rozpoznasz również siebie.
Rodzina nie jest faktem naturalnym, jak mówi Claude Lévi-Strauss. To fakt społeczny, kulturowy i polityczny. Każda rodzina jest częścią szerszej struktury, której kształt powtarza w mikroskali. Nie tylko ludzka psychika, ale także ciało stanowi materiał, w który wszywany jest wzór rodzinnych relacji. To dlatego, nawet mimo świadomości opresji, wyrwanie się jest tak trudne i bolesne. A czasem niemożliwe.
Reportaże Katarzyny Surmiak - Domańskiej pokazują, jak w rodzinie reprodukowana jest przemoc wobec siebie i innych, i miłość. Niekiedy bywają one splątane tak, że tytułowa żyletka nie jest w stanie przeciąć, odciąć, ani wyciąć tego, co boli.
Żyletkapełny opis produktu
Bartoszewski. Opowieści przyjaciół
Niezwykłe spotkania z profesorem Władysławem Bartoszewskim opisują jego znajomi i przyjaciele. Opowiadają o rzeczach wesołych, ważnych, ale i o miłych błahostkach, które wspaniale oddają charakter wyjątkowo zacnej, ale i barwnej postaci, jaką jest Bartoszewski. Można się z nim nie zgadzać, ale nie można się z nim nudzić..
Bartoszewski. Opowieści przyjaciółpełny opis produktu
Lennon wspomina
Pełen wywiad jakiego John Lennon udzielił reporterowi Rolling Stone`a w 1970 roku. Niesamowicie szczery, pełen zaskakujących spostrzeżeń i wspomnień dotyczących rozpadu The Beatles, jego ulubionych utworów i historii ich powstania, a także innych muzyków, życia z Yoko, jego wkładu w rozwój ruchów pacyfistycznych i spraw związanych z narkotykami.

Otrzymujemy tu portret muzycznego geniusza u szczytu kariery. Czasami cierpiącego, czasami wzburzonego, często refleksyjnego i wzruszającego. Poznanie tych wywiadów pozwala na zrozumienie kim był John Lennon i dlaczego jego twórczość wciąż znajduje nowych wielbicieli.
Lennon wspominapełny opis produktu
Śmierć spóźnia się o minutę. Trzy rozmowy Teresy Torańskiej
To nie są rozmowy o śmierci i Zagładzie, utrzymane w wojennych schematach. Ale o tajemnicach. Skrywanych, ugniatanych i wypieranych z pamięci. Które dopiero po dziesiątkach lat znowu zaczynają uwierać i dojrzewać do tego, by je wyłuskać z podświadomości. I nazwać. To są rozmowy: – o losie, który nie mieści się w żadnym logicznym porządku i nie da je się zamknąć w przewidywalnych rozwiązaniach – o napotykanych po drodze ludziach, wychodzących poza stereotypowe i uproszczone zachowania, przez których historia staje się zbyt skomplikowana, by można ją było szybko i łatwo przetrawić. Oraz poddać jednowymiarowej ocenie – i o pamięci, która selekcjonując zdarzenia, wymazuje z nich najdrażliwsze doznania, a zachowane oczyszcza z emocji.
Teresa Torańska - wstęp do książki
Śmierć spóźnia się o minutę. Trzy rozmowy Teresy Torańskiejpełny opis produktu
Wszystko jest lekko dziwne
Nie miałem nigdy problemów z popularnością, ponieważ mnie jakoś mało rozpoznają. Nawet nie wiem, czy to powinno mnie drażnić czy cieszyć - mówi w charakterystyczny dla siebie sposób Jerzy Radziwiłowicz. Trudno w te słowa uwierzyć, wszyscy bowiem zapamiętaliśmy Radziwiłowicza choćby z dwóch ról: Mateusza Birkuta w \\"Człowieku z marmuru\\" i Macieja Tomczyka w \\"Człowieku z żelaza\\" Andrzeja Wajdy. Dzięki nim przeszedł przecież do legendy. Inna rzecz, że konsekwentnie odmawiał wywiadów czy to gazetom, czy kolorowym pismom, czy telewizjom - \\"Nie bywam w talk-shows, bo to nie jest mój żywioł\\". Zawsze małomówny, skryty. Ostatecznie dał się jednak namówić na rozmowę Łukaszowi Maciejewskiemu. I całe szczęście.
Wyłania się z niej portret wrażliwego artysty, świadomego, intelektualnego, precyzyjnego. Radziwiłowicz zajmująco opowiada o swoich teatralnych doświadczeniach - współpracy ze Swinarskim, Wajdą, Jarockim, Grzegorzewskim (\\"lubię wiedzieć, w jakich rejonach się poruszam, kim jest mój bohater, do jakiego świata przynależy. Wydaje mi się, że tę cechę przejąłem od Jerzego Jarockiego, który szuka sensów wokół adaptowanego tekstu. Tropi apokryfy, inedita, precyzyjnie analizuje konteksty. I od Konrada Swinarskiego\\"). Wspomina też role i pracę na planie ze Stanisławem Różewiczem, Kazimierzem Kutzem, Jacques`em Lasalle`em, Michelem Piccolim (\\"Piccoli chodzi, chodzi i nagle zaczął się przypieprzać, zaczyna robić mi awanturę, zaczyna mnie wyzywać od marnych aktorów, że co ja sobie wyobrażam, ja - słaby polski aktor. I tak na mnie wrzeszczy\\").
Sporo dowiadujemy się też o pasjach Radziwiłowicza - miłości do literatury, do Francji, o podróżach. Ale nie tylko. Aktor uważnie śledzi polską politykę i ujawnia wyraziste poglądy. Jest wreszcie w tej książce Radziwiłowicz osobisty - opowiadający z nostalgią o swoim dzieciństwie na warszawskim Grochowie, zakładzie fryzjerskim ojca, studiach - pełen autoironii, dystansu do siebie i świata.
Mądra, głęboka, bliska rozmowa. Warto było na nią poczekać.
Wszystko jest lekko dziwnepełny opis produktu
Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniu
Rozmowy o czekaniu, pasji, miłości i poświęceniu.
Rozmowy o Andrzeju Zawadzie z jego żoną Anną Milewską, o Macieju Pawlikowskim z jego żoną Elżbietą, o Eugeniuszu Chrobaku z jego żoną Grażyną Jaworską-Chrobak, o Darku Załuskim z jego mamą Ireną, o Dobrosławie Miodowicz-Wolf z jej bratem Konstantym Miodowiczem, o Wandzie Rutkiewicz z jej bratem Michałem Błaszkiewiczem, o Piotrze Pustelniku z jego synem Pawłem, o Andrzeju Heinrichu z jego bratem Stefanem, o Andrzeju Czoku z jego żoną Wandą, o Jerzym Kukuczce z jego synem Wojtkiem.

Posłuchaj, jak o górach opowiadają rodziny słynnych himalaistów. Ludzie, którzy żyją górami, nie zdobywając ośnieżonych szczytów. Ci, którym zamiłowanie ich bliskich do górskich wypraw wiele daje, ale i dużo zabiera. Wsłuchaj się w rozmowy z bohaterami drugiego planu.
Góry na opak, czyli rozmowy o czekaniupełny opis produktu
Żyj wystarczająco dobrze
Czytając naszą książkę możecie się poczuć miotani sprzecznymi diagnozami na swój własny temat. O to nam chodziło, abyście w kolejnych wywiadach zobaczyli kawałek siebie, własnych dziwactw, lęków, natręctw i namiętności.
Każdy człowiek ma w sobie wszystko. Najzdrowszy i najbardziej zrównoważony egzemplarz składa się z kawałka narcyza, odrobiny neurotyka w stylu allenowskim, ćwiartki paranoika, a to wszystko z domieszką zmiennej osobowości borderline. Ten galimatias całkowicie sprzecznych cech jakoś łączymy w sobie w jedność. I żyjemy sami ze sobą we względnej zgodzie.
Ta jedność bywa jednak krucha. Kiedy przychodzi kryzys w ważnych relacjach, w postrzeganiu samego siebie, w pracy - zaczyna kołatać w głowie pytanie: Jak żyć?
Rozmawiamy z najlepszymi polskimi terapeutami i psychoanalitykami, którzy pomogli tysiącom ludzi stanąć na nogi. Pytamy ich o to, dlaczego boimy się być sobą? Jak docenić to, co mamy? Jak sobie radzić z zawiścią i zazdrością? Jak nie zapracować się na śmierć? Jak przetrwać kryzys w związku? Co nam dali rodzice? Dlaczego uciekamy w uzależnienia?
Staraliśmy się, aby ta książka była dla was ciekawą podróżą do własnego wnętrza, przewodnikiem po zachwycających sprzecznościach osobowości. Czytajcie i dziwcie się samym sobie!
Agnieszka Jucewicz, Grzegorz Sroczyński
Żyj wystarczająco dobrzepełny opis produktu
Polonez na polu minowym
Ta książka nie powstałaby, gdyby Eustachy Rylski nie napisał do premiera Donalda Tuska e-maila z diagnozą naszego państwa: rozchwianego, neurotycznego, represyjnego wobec jednostki i rejterującego przed tłumem. List wrócił do niego bez odpowiedzi. Wtedy Dorota Wodecka postanowiła przepytać pisarzy o kondycję Polski i Polaków.
Czy list autora "Na Grobli" był jedynie buntem jednostki, czy całego środowiska? Powstały wywiady prawdziwe i mocne. Tak szczerze o Polsce nie zwykliśmy rozmawiać publicznie. Dla Janusza Rudnickiego żywot polskiego patrioty to polonez na polu minowym. Dla Andrzeja Stasiuka polskość to los Bombeliny - kota, którego jego córka znalazła przed Bożym Narodzeniem w kapliczce z Matką Boską. A Joanna Bator polski katolicyzm nazywa talibanatem w wersji słowiańskiej. Mocno? Bohaterowie tej książki nie mają litości... dla siebie i dla nas.
"Polonez na polu minowym" to druga książka Doroty Wodeckiej w naszym wydawnictwie. Tym razem autorka przepytuje "z Polski" słynnych pisarzy. Na liście znalazło się 15 nazwisk: Bator, Karpowicz, Kolski, Krall, Kuczok, Ostachowicz, Piątek, Pilot, Rudnicki, Rylski, Sieniewicz, Stasiuk, Tulli, Twardochi Varga.
Polonez na polu minowympełny opis produktu
Klasyka wywiadu polskiego
W Klasyce wywiadu polskiego przypominamy czytelnikom jeden z pierwszych w polskim dziennikarstwie cykl rozmów, opublikowanych latach 30. XX na łamach neokonserwatywnych pism – początkowo „Buntu Młodych”, a następnie będącej jego kontynuacja „Polityki. To ponad trzydzieści wywiadów z rozmaitymi osobami, najczęściej związanymi z życiem politycznym Polski międzywojennej. W tomie znajdują się rozmowy z Romanem Dmowskim, Władysławem Grabskim, Adamem Krzyżanowskim.
Klasyka wywiadu polskiegopełny opis produktu
Ludzie na walizkach. Nowe historie
To książka, która powstała na podstawie programu pod tym samym tytułem, który Szymon Hołownia prowadzi w Religia.tv. Rozmawia z ludźmi w sytuacjach granicznych - doświadczonymi przez chorobę, śmierć kogoś bliskiego lub inne trudne przejścia. Część z nich znana jest z mediów, jak Maciej Kozłowski czy Ewa Komorowska, inni toczą swoje zmagania z dala od blasku fleszy. W każdym jednak przypadku ich opowieści są autentyczne i poruszające. Uświadamiają nam, jak wielkim darem jest życie i zdrowie i jak niewiele trzeba, aby ten dar utracić. Szymon Hołownia prowokuje, pyta o bunt wobec Boga, o to, jak w ogóle można pogodzić się z takimi doświadczeniami. Odpowiedzi, które słyszy, mogą nas wiele nauczyć.
Ludzie na walizkach. Nowe historiepełny opis produktu
Magia i pieniądze. Z Agnieszką Holland rozmawia Maria Kornatowska
Fascynująca rozmowa z najbardziej uznaną polską reżyserką Prowadziłyśmy nasze rozmowy w jej gabinecie, przy kuchni, w ogrodzie, u podnóża zrujnowanej od wieków wieży templariuszy, nad morzem, a nawet w samochodzie. W różnych nastrojach i o różnych porach dnia - Maria Kornatowska. W niezwykle szczerej rozmowie autorka głośnych filmów „W ciemności” i „Europa, Europa” opowiada o spotkaniach, które ukształtowały jej osobowość, pasjach i upodobaniach, o losie emigranta i doświadczeniu obcości, o miejscach, gdzie przyszło jej żyć. Sławna reżyserka daje się poznać jako kobieta wrażliwa, kochająca życie i doceniająca jego uroki. Nie waha się odsłonić tajników swojego warsztatu, dzieli się wiedzą o magii tworzenia obrazów. Mówi o sztuce, ale i o pieniądzach, które napędzają machinę filmowego biznesu. Rozmowy są także komentarzem do jej filmów, przybliżają ich genezę, okoliczności powstania. Wydanie uzupełnione o wywiady prasowe, dotyczące najważniejszych projektów ostatnich lat, w których artystka zdradza m.in., co łączy Ludwika van Beethovena z Andrzejem Wajdą, dlaczego nie porzuci produkcji filmowych dla teatru i jak kręci się film, który dzieje się w ciemności.
Magia i pieniądze. Z Agnieszką Holland rozmawia Maria Kornatowskapełny opis produktu
Pierwsza połowa. Wywiad rzeka z Radosławem Majdanem
SPRZEDAŻ OD 14-05-2012!
Radosław Majdan postanowił przerwać milczenie.
Nadszedł czas, żeby powiedzieć wszystko - mówi Majdan - o moim związku z Dorotą, karierze sportowej, tym, co się naprawdę wydarzyło w Mielnie, kiedy zarzucono nam pobicie policjantów. Oraz o wielu innych sprawach. Jak dodaje, nie chce, żeby informacje te pojawiały się w tabloidach, zniekształcone sensacyjną formą. Dlatego zdecydował się na wywiad w formie książki. Jak zapewnia - nie kieruje nim chęć rewanżu na kimkolwiek. Majdan chce umożliwić czytelnikowi wyrobienie sobie własnej opinii dotyczącej m.in. jego małżeństwa z Dodą. Inaczej naświetlić wiele faktów, które do tej pory znane były jedynie z relacji osób trzecich. Opowie także o relacjach z mediami, kobietach, stylu życia, karierze sportowej. Ja mam zamiar powiedzieć wszystko, od A do Z i nigdy więcej do tego tematu nie wracać. Kończę 40 lat. Niech to będzie ich pełne podsumowanie - kończy Majdan.
Pierwsza połowa. Wywiad rzeka z Radosławem Majdanempełny opis produktu
Co mężczyzn kręci w kobietach
W świecie zdominowanym przez mężczyzn warto zdobyć oręż do walki o należne nam, kobietom miejsce. Ta książka pomoże Ci w życiu zawodowym, towarzyskim, uczuciowym. Mówią: Mateusz Damięcki, Michał Żebrowski, Stefan Niesiołowski, Krzysztof Cugowski, Andrzej Grabowski, Marcin Prokop, Tomasz Karolak, Kamil Durczok, Ryszard Kalisz i inni...
Co mężczyzn kręci w kobietachpełny opis produktu
Wnętrza Gwiazd. Domy Gwiazd. Piękne wnętrza sławnych ludzi
Dzięki książce "Domy Gwiazd", każdy z nas ma szansę zajrzeć do mieszkań sławnych ludzi. Autorki książki - Aleksandra Szarłat i Alina Mrowińska odwiedziły m.in Irenę Eris, Monikę Jaruzelską, Marię Nurowską, Karolinę Wajdę.
Katarzyna i Cezary Żakowie opowiedzieli o domowych zapachach, Katarzyna Frank-Niemczycka o oliwkowej kanapie, a Ewa Błaszczyk o modrzewiach. To nie tylko rozmowy o wnętrzach - to rozmowy o życiu, rodzinie i miłości.
Wnętrza Gwiazd. Domy Gwiazd. Piękne wnętrza sławnych ludzipełny opis produktu
Między Majdanem a Smoleńskiem
Rozmowa dwóch doświadczonych dziennikarzy z Pawłem Kowalem, bliskim współpracownikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, europosłem i prezesem partii Polska Jest Najważniejsza, dotyczy przede wszystkim Wschodu. Kowal, prawdziwy ekspert w tej dziedzinie, podkreśla, że stosunki ze wschodnimi sąsiadami powinny stanowić priorytet w naszej polityce zagranicznej. Na kartach Między Majdanem a Smoleńskiem znajdziemy oryginalne refleksje na temat Ukrainy, Białorusi, Rosji i Gruzji oraz barwne sylwetki polityków jemu znanych osobiście, a nam - z pierwszych stron gazet. Paweł Kowal jawi się w tej książce nie tylko jako politolog i historyk, ale również jako podróżnik i publicysta. W książce znajdą się relacje ze spotkań międzynarodowych i zakulisowych rozmów, prognozy i scenariusze na przyszłość, wreszcie relacje naocznego świadka z dramatycznych wydarzeń wokół katastrofy smoleńskiej.
Między Majdanem a Smoleńskiempełny opis produktu
Nasza dobra klasa + CD
Zapraszamy do zapoznania się z książkowym dopełnieniem najnowszej płyty Krzysztofa Daukszewicza "Nasza dobra klasa" pod tym samym tytułem. Wydawnictwo zawiera wywiad przeprowadzony przez długoletniego przyjaciela artysty, satyryka i dziennikarza radiowej Trójki, Artura Andrusa. Rozmowa, która odbyła się w połowie września przy ulicy Myśliwieckiej, jest przekrojową opowieścią o bogatym życiorysie artysty. Obfitująca w zabawne zdarzenia historia, składa się na obraz barda, którego twórczość zmieniała się wraz z Polską, o której tak często śpiewa i pisze. Wywiad obfituje w liczne opowieści i anegdoty związane z pracą twórczą. Dowiadujemy się m.in. co łączy Daukszewicza z szydełkowaniem oraz jaki mają do niego stosunek ...skinheadzi. Wydawnictwo jest uzupełnione o zestaw nagrań, które wypełniały pierwotne wydanie CD. Jeżeli cokolwiek mogę o niej powiedzieć to, to że nie muszę się jej wstydzić. Dobrego słuchania. Krzysztof Daukszewicz
Nasza dobra klasa + CDpełny opis produktu
Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki
Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki - czy to prawda, czy kolejna prowokacja Marka Raczkowskiego, jednego z najpopularniejszych rysowników? Książka do czytania i oglądania - kilkadziesiąt fantastycznych rysunków Raczkowskiego i po raz pierwszy publikowane zdjęcia z baaaardzo prywatnego archiwum.
Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotykipełny opis produktu
Jak błądzić skutecznie
Zbigniew Mikołejko ostro wadzi się z feministkami, upolitycznionymi mediami i … z własnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Ze śmiercią i każdą formą nacisku. Wskazuje to, co - wbrew naszej woli - wciąż nami kieruje, i nie tylko są to uczucia czy historia. Choć w rozmowach, przeprowadzonych upalnego lata 2012, roku opowiada jak przez życie przechodzi konkretny człowiek filozof Zbigniew Mikołejko, to podobne doświadczenia mogły być doświadczeniami wielu z nas.

"Świat dziś rozbił się nam na kawałki, ale całe szczęście, mamy profesora Zbigniewa Mikołejkę, który potrafi na powrót go posklejać i pokazać, co mają wspólnego sny, obrazy dawnych mistrzów, skandynawskie kryminały i facebook z naszymi dzisiejszymi niepokojami, nadziejami i lękami. Zbigniew Mikołejko to specjalista od rozbrajania oczywistości, zadawania niewygodnych pytań zarówno w sprawach ziemi, jak i nieba (oraz piekła). Nie ma dziś takich wielu."
Paweł Goźliński, redaktor naczelny magazynu Książki
Jak błądzić skuteczniepełny opis produktu
Ta straszna Środa?
Czy feministka wbrew stereotypom może być ciepłą, zwyczajną kobietą? Owszem i taką jest Magdalena Środa, która w biograficznym wywiadzie opowiada o sobie, życiu, rozterkach, wątpliwościach. A życie pani profesor było pełne niespotykanych doświadczeń i przeobrażeń. Czy ktoś zdawał sobie sprawę, że Magdalena Środa była wschodzącą gwiazdą szkoły baletowej? I czy ktoś wie, jaki to ma związek z późniejszym wyborem feminizmu jako ideowej drogi słynnej filozofki? A może chcielibyście wiedzieć, skąd w Środzie niechęć do Kościoła i jaki wpływ na jej poglądy miało doświadczenie z podróży do USA? Albo co dzieje się na sabatach czarownic, w których brała udział?
Ta straszna Środa?pełny opis produktu
Dama pik
Ta książka o relacja z unikalnych spotkań i zapis unikalnych rozmów, to szczere wyznania, wzruszenia, łzy i słabości, a także siła podejmowania decyzji i konsekwentnego dokonywania własnych wyborów. To także kulisy pracy w telewizji, wielomiesięcznych starań o wywiady, żmudnych i mozolnych przygotowań do wyjazdów kilkuosobowej ekipy, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące sytuacje na lotniskach i granicach, perypetie z ponad stukilogramowym bagażem i porywy serca, które – jak pokazuje życie – mogą się zdarzyć także podczas pracy.
Książka to zbiór portretów kobiet ze świata polityki i kultury. Kobiet wpływowych, szanowanych, opiniotwórczych, czasami też kontrowersyjnych. Kobiet, które intrygują nie tylko wypowiadanymi poglądami, ale też życiorysami i pasjami. Nie wszystkie osiągnęły wielkie sukcesy, niektóre są po prostu barwnymi postaciami. Co je łączy? Siła, z jaką forsują pojawiające się na ich drodze przeszkody.
Bazą tej książki są rozmowy i obserwacje przeprowadzone podczas pracy nad cyklem programów telewizyjnych „Dama Pik”, emitowanych w TVN24.
Dama pikpełny opis produktu
Arytmia uczuć
Pewnego dnia pewna kobieta zadała pewnemu mężczyźnie pytanie...
Tą kobietą była Dorota Wellman, a mężczyzną - Janusz Leon Wiśniewski.
Po pierwszym pytaniu przyszły kolejne - czasami trudne, często dowcipne, zawsze dociekliwe.
I tak powstała fascynująca podróż po rozmaitych miejscach i momentach życia znanego pisarza, a przede wszystkim po świecie jego emocji. Czy Janusz Leon Wiśniewski był kujonem? Kto jest jego sąsiadem? Za jakimi kobietami ogląda się na ulicy? Czego nie chciałby zrobić z Angelą Merkel? Czy jest snobem i gadżeciarzem? Na te i inne pytania pisarz odpowiada Dorocie Wellman. Poza tym - jak w każdej książce Janusza Leona Wiśniewskiego - solidna dawka naukowej wiedzy podana w erotyczno-poetyckiej formie.
Arytmia uczućpełny opis produktu
Strona: [1] [2]