Quo vadis. Lektura z opracowaniem
Quo vadis Henryka Sienkiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Quo vadis. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Janko Muzykant. Lektura z opracowaniem
Janko Muzykant” Henryka Sienkiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w szkole podstawowej i gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Janko Muzykant. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Szkice węglem. Lektura z opracowaniem
Szkice węglem” Henryka Sienkiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Szkice węglem. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Ballady i romanse. Lektura z opracowaniem
Ballady i romanse” Adama Mickiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Ballady i romanse. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Wybór fraszek, pieśni i trenów. Lektura z opracowaniem
Wybór fraszek, pieśni i trenów” Jana Kochanowskiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Wybór fraszek, pieśni i trenów. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Kordian. Lektura z opracowaniem
Kordian” Juliusza Słowackiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Kordian. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Śluby panieńskie
Śluby panieńskie Aleksandra Fredro to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Śluby panieńskiepełny opis produktu
Skąpiec
`Skapiec\\" Moliera to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Skąpiecpełny opis produktu
Pinokio
„Pinokio” Carlo Collodiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w szkole podstawowej.
Pinokiopełny opis produktu
Pan Tadeusz
Pan Tadeusz Adama Mickiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Pan Tadeuszpełny opis produktu
Opowieść wigilijna
Opowieść wigilijna Karola Dickensa to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Opowieść wigilijnapełny opis produktu
Bajki
Bajki Ignacego Krasickiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Bajkipełny opis produktu
ABC/Nasza szkapa. Książka audio CD MP3
Utwór A...B...C... autorstwa Elizy Orzeszkowej to jedna z najważniejszych pozycji literatury pozytywistycznej. To opowieść o nauczycielce języka polskiego w zaborze niemieckim, Joannie Lipskiej... Ważna, znacząca nowela - teraz także jako audiobook. Nowela Marii Konopnickiej "Nasza Szkapa" to nowela, której akcja rozgrywa się na warszawskim Powiślu. Ukazuje ona zdarzenia codzienne, lecz napiętnowane dramatem śmierci, biedy i nędzy, który dotknął rodzinę kilkunastoletniego chłopca, bohatera utworu.
ABC/Nasza szkapa. Książka audio CD MP3pełny opis produktu
O krasnoludkach i sierotce Marysi. Książka audio CD MP3
O krasnoludkach i sierotce Marysi Marii Konopnickiej to wzruszająca baśń nie tylko dla dzieci. Baśń, uczy poszanowania dla pracy i umiłowania piękna. Dzieje sierotki Marysi i historię walki ubogiego chłopa z ugorem splecione są z baśniową wędrówką krasnoludków, istot sprzyjających dobrym poczynaniom i szlachetnym zamiarom. Czyta: Joanna Lissner
O krasnoludkach i sierotce Marysi. Książka audio CD MP3pełny opis produktu
Nad Niemnem. Lektura z opracowaniem
Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Nad Niemnem. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Chłopi. Lektura z opracowaniem
Chłopi Władysława Reymonta to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Chłopi. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Gloria victis. Lektura z opracowaniem
Gloria victis” Elizy Orzeszkowej to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Gloria victis. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Dobra pani. Lektura z opracowaniem
Dobra pani”Elizy Orzeszkowej to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Dobra pani. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Świętoszek. Lektura z opracowaniem
więtoszek” Moliera to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Świętoszek. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Świętoszek
Świętoszek Moliera to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Świętoszekpełny opis produktu
Tajemniczy ogród
Tajemniczy ogród Frances Hodgson Burnett to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w szkole podstawowej.
Tajemniczy ogródpełny opis produktu
Hamlet
Hamlet Williama Shakespearea to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Hamletpełny opis produktu
Bartek Zwycięzca
Bartek Zwycięzca Henryka Sienkiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Bartek Zwycięzcapełny opis produktu
Antygona
Antygona Sofoklesa to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Antygonapełny opis produktu
A... B... C...
A... B... C... Elizy Orzeszkowej to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
A... B... C...pełny opis produktu
Z przygód krasnala Hałabały
"– Czyś już wymyśliła bajkę o krasnalu? – pytają wszyscy, bo się widać od Tadeuszka wszystkiego dowiedzieli. – Owszem, wymyśliłam – mówię. – Siadajcie i posłuchajcie: Był sobie raz krasnal...". I tak zaczyna się toczyć baśń o krasnalu Hałabale, który już od bardzo, bardzo dawna, bo od 1936 roku przybywa i zabawia polskie dzieci.
Z przygód krasnala Hałabałypełny opis produktu
Faraon Jerzy Kawalerowicz - Kolekcja Mistrzowie Polskiego Kina. Tom 18
Postać Jerzego Kawalerowicza - jednego z czołowych polskich reżyserów - przybliża dziennikarz prasowy Paweł T. Felis. W częściowo biograficznym szkicu przedstawia karierę niezwykle ważnego dla polskiej kultury artysty i omawia dzieła, które składają się na jego filmografię.
Pierwsze samodzielnie zrealizowane przez Kawalerowicza filmy to socrealistyczna "Gromada", "Celuloza" i "Pod gwiazdą frygijską" - z propagandową tezą, zgodne z jedyną wówczas słuszną ideologią. Nakręcony kilka lat później "Pociąg" z Lucyną Winnicką, Leonem Niemczykiem i Zbyszkiem Cybulskim można już jednak zaliczyć do najciekawszych dzieł polskiej kinematografii. Podobnie jak surową, posępną, ale jednocześnie wstrząsającą "Matkę Joannę od Aniołów", za którą reżyser otrzymał Nagrodę Specjalną Jury w Cannes. Berlińskiego "Srebrnego Niedźwiedzia" przyznano mu zaś za "Śmierć prezydenta" - oryginalne połączenie kina politycznego i biograficznego. Sfilmowana przez Kawalerowicza na początku lat 80. "Austeria" miała szansę na nominację do Oscara, ale polskie władze sprzeciwiły się wystawieniu jej do konkursu.
Jako wieloletni szef Zespołu Filmowego "Kadr" Kawalerowicz wywarł duży wpływ na kształt polskiej kinematografii. Dzięki niemu powstały m.in. "Popiół i diament" i "Eroica". Druga część tomu to filmografia wybitnego reżysera. Ilustrują ją liczne zdjęcia z planu opatrzone bogatymi w treść komentarzami. Album dopełnia płyta DVD z filmem "Faraon" w odświeżonej cyfrowo wersji. To dzieło o niezwykle kunsztownej formie, niemal perfekcyjne - w scenografii, grze aktorskiej, realizacji. Odtwarzający główną rolę Ramzesa XIII Jerzy Zelnik - wówczas student PWST - nadal jest kojarzony głównie z tą kreacją. O wyjątkowości obrazu na tle polskiego kina świadczy też nominacja do Oscara w 1967 r.
Faraon Jerzy Kawalerowicz - Kolekcja Mistrzowie Polskiego Kina. Tom 18pełny opis produktu
Lord Jim. Lektura z opracowaniem
Treść książki oraz dokładne, wyczerpujące opracowanie pisane specjalną czcionką ułatwiającą szybkie czytanie. Jest więc: ciekawie napisana biografia pisarza, kalendarium jego życia i twórczości, szczegółowy plan wydarzeń, plan losów głównego bohatera, wyczerpująca charakterystyka postaci, interpretacja treści. Absolutną nowością jest indeks komentarzy do tekstu. Na marginesach poszczególnych stron oznaczone są fragmenty, w których jest mowa o czasie, miejscu akcji, poszczególnych bohaterach, najważniejszych wydarzeniach, scenach, opisach, motywach i symbolach występujących w książce. Spis tych informacji wraz z numerami odpowiednich stron pomoże łatwo odnaleźć potrzebny fragment i cytat.
Lord Jim. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Przygody Sherlocka Holmesa. Lektura z opracowaniem
Przygody Sherlocka Holmesa Artura Conan Doyle`a to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Przygody Sherlocka Holmesa. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]