Ballady i romanse
Ballady i romanse Adama Mickiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Ballady i romansepełny opis produktu
Nowele. Lektura z opracowaniem
Nowele Henryka Sienkiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Nowele. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Dziady. Lektura z opracowaniem
Dziady Adama Mickiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Dziady. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Grzechy dzieciństwa. Lektura z opracowaniem
Grzechy dzieciństwa Bolesława Prusa to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Grzechy dzieciństwa. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Konrad Wallenrod. Lektura z opracowaniem
Konrad Wallenrod Adama Mickiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Konrad Wallenrod. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Siłaczka. Lektura z opracowaniem
Siłaczka” Stefana Żeromskiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Siłaczka. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Kamizelka. Lektura z opracowaniem
Kamizelka Bolesława Prusa to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Kamizelka. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Odprawa posłów greckich. Lektura z opracowaniem
Odprawa posłów greckich” Jana Kochanowskiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Odprawa posłów greckich. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Co słonko widziało. Lektury dla klas 1-3
Opisana przez Marię Konopnicką piękna polska przyroda, zabawy dzieci i stare obyczaje przez dziesiątki lat cieszyły naszych dziadków i rodziców.
Ten pięknie ilustrowany zbiór wierszy stanie się z pewnością ulubioną lekturą najmłodszych czytelników.
Co słonko widziało. Lektury dla klas 1-3pełny opis produktu
Balladyna
Balladyna Juliusza Słowackiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Balladynapełny opis produktu
Anielka
Anielka Bolesława Prusa to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Anielkapełny opis produktu
Wesele Wojciech Pszoniak - Kolekcja Mistrzowie Polskiego Kina. Tom 20
Postać Wojciecha Pszoniaka – aktora znanego nie tylko w Polsce, lecz także we Francji – przybliża dziennikarz i krytyk filmowy Jacek Szczerba. W częściowo biograficznym szkicu przedstawia karierę wybitnego artysty i omawia dzieła składające się na jego filmografię.Wojciech Pszoniak wkłada w grane role całego siebie, choć sam przyznaje, że aktorstwo nadwyręża psychikę i nie da się tego zawodu uprawiać bezkarnie. Teatralną kreację Piotra Wierchowieńskiego w „Biesach” Andrzeja Wajdy budował na wspomnieniu o tym, jak niemal nie zabił swojej matki. W filmie też wielokrotnie wcielał się w postaci trudne i niejednoznaczne. Był Chrystusem w „Piłacie i innych”, Robespierre’em w „Dantonie”. W „Ziemi obiecanej” zagrał Żyda Moryca Welta. U Andrzeja Żuławskiego był tytułowym diabłem, a u Jerzego Kawalerowicza w „Austerii” chasydem Josełe.

Po spektaklach Konrada Swinarskiego i Adama Hanuszkiewicza przyszedł czas na francuskie sceny. Wojciech Pszoniak występował m.in. w Théâtre National de Chaillot, gdzie grał króla Ubu w przedstawieniu Rolanda Topora. Przebojem stał się wystawiany w Théâtre Montparnasse „Sklep na rogu ulicy” w reżyserii Jeana-Jacquesa Zilbermanna, sam aktor zaś dostał doskonałe recenzje za rolę bezlitosnego szefa.

Druga część tomu zawiera filmografię artysty. Ilustrują ją zdjęcia z planu opatrzone komentarzami.Album dopełnia płyta DVD z filmem „Wesele” Andrzeja Wajdy w odświeżonej cyfrowo wersji. Elia Kazan zapytał kiedyś polskiego reżysera, kto mu napisał ten świetny scenariusz rozgrywający się w ciągu jednej nocy. O wartości przeniesionej na ekran sztuki Wyspiańskiego decydują też kreacje aktorskie. Zobaczymy w niej m.in. Wojciecha Pszoniaka, Marka Walczewskiego, Daniela Olbrychskiego i Andrzeja Łapickiego.
Wesele Wojciech Pszoniak - Kolekcja Mistrzowie Polskiego Kina. Tom 20pełny opis produktu
Nowele. Lektura z opracowaniem
Nowele Bolesława Prusa to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Nowele. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Syzyfowe prace. Lektura z opracowaniem
Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Syzyfowe prace. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Opowiadania. Lektura z opracowaniem
Opowiadania Stefana Żeromskiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Opowiadania. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
W pustyni i w puszczy. Lektura z opracowaniem
W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w szkole podstawowej.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
W pustyni i w puszczy. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
ABC. Lektura z opracowaniem
A...B...C...” Elizy Orzeszkowej to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
ABC. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Sonety krymskie. Lektura z opracowaniem
Sonety krymskie” Adama Mickiewicza to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Sonety krymskie. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Cierpienia młodego Wertera. Lektura z opracowaniem
Cierpienia młodego Wertera” Johna Wolfganga Goethego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Cierpienia młodego Wertera. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Król Edyp. Lektura z opracowaniem
Król Edyp”Sofoklesa to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Król Edyp. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Dziady. Część 2
Lektura plus opracowanie to nowatorskie opracowanie lektury zgodnie z podstawą programową. W książce zostały wyróżnione ważne cytaty potrzebne w czasie pracy nad lekturą, a także streszczenie ułatwiające interpretację. Ponadto każdy uczeń znajdzie w niej plan wydarzeń porządkujący przebieg akcji, wzory wypowiedzi i prac pisemnych według klucza egzaminacyjnego, pytania sprawdzające wiedzę na temat lektury oraz informacje o odniesieniach kulturowych.
Dziady. Część 2pełny opis produktu
Syzyfowe prace
Syzyfowe prace Stefana Żeromskiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Syzyfowe pracepełny opis produktu
Zemsta
Zemsta Aleksandra Fredro to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Zemstapełny opis produktu
Kandyd
Bohater, wygnany z zamku za miłość do córki barona Kunegundy, wyrusza w świat w towarzystwie swojego nauczyciela Panglossa, wyznawcy filozofii optymizmu, który uważa, że "wszystko dzieje się najlepiej na tym najlepszym z możliwych światów". Ofiary grabieży i niesprawiedliwości społecznej, świadkowie mordów, gwałtów i wojen, trafiają w różne zakątki świata, z licznych opresji cudem uchodzą z życiem. Podczas gdy Pangloss niezachwianie trwa przy swoich optymistycznych poglądach, Kandyd porzuca łatwy optymizm, ale i nie poddaje się najczarniejszemu pesymizmowi.
Kandydpełny opis produktu
Przypadki Robinsona Cruzoe. Lektura z opracowaniem
Przypadki Robinsona Cruzoe Daniela Defoe to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Przypadki Robinsona Cruzoe. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Moralność pani Dulskiej. Lektura z opracowaniem
Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum.
Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
Moralność pani Dulskiej. Lektura z opracowaniempełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]