Ożenek + DVD
Ożenek, świetna komedia rosyjskiego mistrza, to również celna satyra obyczajowa. Gogol zrezygnował z miłosnej intrygi prowadzącej - pomimo piętrzących się przeciwności losu - do szczęśliwego zakończenia. W dramacie nie pada ani jedno słowo o miłości. Odbywa się zwyczajny targ i handlowa rywalizacja. Agafia Tichonowa nie jest typową, romantyczną amantką, ale osobą, która po kupiecku myśli o zmianie swojego społeczeństwa statusu. Chociaż dramat powstał w połowie dziewiętnastego wieku, nie stracił nic ze świeżości. Charakter człowieka jest odporny na zmiany i upływ czasu. Spektakl wg. dramatu Mikołaja Gogola w reżyserii Jerzego Stuhra. Występują: Maria Peszek, Anna Seniuk, Krzysztof Globisz, Jan Peszek, Jerzy Trela, Zbigniew Zamachowski.
Ożenek + DVDpełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 14. John Barry (książka + CD)
Prawdziwa legenda, człowiek od Jamesa Bonda (na naszej płycie: "Pozdrowienia z Rosji", "Goldfinger", "Żyje się tylko dwa razy", "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości", "Człowiek ze złotym pistoletem", "Ośmiorniczka". . . ). Barry stworzył do filmów zagentem 007 charakterystyczne brzmienie balansujące na granicy najwyższego napięcia i kiczowatej liryki, rozpoznawalne od pierwszych nut. Ma status kompozytora kultowego (i nawet polską stronę w internecie), ale nie spoczywa na laurach, choć coraz mniej ma wspólnego ze światem współczesnej produkcji. W 1993 r. został zatrudniony do napisania muzyki do "Bezsenności w Seattle", gdy jednak zorientował się, że producenci chcą umieścić na płycie także 20 piosenek innych twórców, za współpracę podziękował. Miał prawo, bo do muzyki pisanej jego ręką dorzucać niczego nie trzeba. Wystarczy posłuchać tematów z "Nocnego kowboja", "Tańczącego z wilkami" czy "Pożegnania z Afryką".
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 14. John Barry (książka + CD)pełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 18. John Williams (książka + CD)
Kolejny gigant Hollywood – ponad 40 nominacji do Oscara, pięć statuetek w kieszeni. Lista filmów oszałamiająca: "Gwiezdne wojny", "Harry Potter", "Drakula", "Superman", "JFK", "Wyznania gejszy", "Monachium". Ulubiony kompozytor Spielberga i Lucasa. Williams wyjmuje tematy jak z rękawa, zręcznie dopasowując je do zamówień. Ponoć Lucas, poszukując kompozytora do swej sagi, postawił za wzór muzykę Ryszarda Wagnera. Williams, który doskonale znał twórczość niemieckiego wizjonera opery, był taką wskazówką zachwycony. Podjął wyzwanie, a muzyka z "Gwiezdnych wojen" konkurowała z przebojami muzyki pop. I pozostało tak do dziś.
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 18. John Williams (książka + CD)pełny opis produktu
Giganci jazzu. Tom 3. John McLaughlin (książka + CD)
Czym jest jazz? Choć wszystkie encyklopedie i leksykony podają różne definicje jazzu, to większość autorów podkreśla, że definicje te są niepełne. Wybitny niemiecki znawca jazzu Joachim Berendt napisał: Jazz można poznać tylko poprzez zrozumienie jego istoty, o której muzycy jazzowi wiedzą zazwyczaj więcej niż teoretycy". Chciałoby się dodać, że nie tylko muzycy jazzowi, lecz także fani, wielbiciele jazzu wiedzą o nim więcej niż encyklopedyści, którzy próbują tworzyć mniej lub bardziej zgrabne definicje. Jazzu nie da się opisać - trzeba go poczuć. A poczuć go można, słuchając muzyki.
Od czego zacząć? Na przykład od naszej serii "Giganci jazzu", w której zaprezentujemy Państwu najwybitniejszych wykonawców, ich najlepsze i najsłynniejsze nagrania." - Dionizy Piątkowski i Ryszard Wojciul
Giganci jazzu. Tom 3. John McLaughlin (książka + CD)pełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 5. Krzesimir Dębski (książka + CD)
Komponowanie muzyki filmowej może być piękną przygodą. Podobnie jak aktorzy także kompozytor przenosi się w inne epoki, krainy - przeżywa przygody, miłości, dramaty. Bywa, że może bawić się muzyką przeszłości, a zaraz potem musi stworzyć muzykę przyszłości. Pisałem muzykę arabską i afrykańską, dla sycylijskich mafiosów, irlandzkich rybaków, wikingów, Kozaków, Celtów, druzów, wojów słowiańskich, mężczyzn brzydkich i występnych i kobiet upadłych, a nawet dla złośliwych dzieci. Do tego byłem kochankiem muzycznym i magnetycznym wielu pięknych kobiet i panów. Wiele przy tym było żartów. Toczyłem też wojny i uczestniczyłem w wielu krwawych bitwach. A wszystko to było na niby. Mam nadzieję, że dźwięki były prawdziwe.

Krzesimir Dębski
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 5. Krzesimir Dębski (książka + CD)pełny opis produktu
Back In Town (książka + CD)
Back In Town to pierwsza po wielu latach solowa płyta Johna Portera.
Płytę w całości zarejestrowano w Londynie na przestrzeni listopada i grudnia 2010 w rekordowym tempie 12 dni. W roli współproducenta, obok samego Portera, wystąpił legendarny Phill Brown (Bob Marley, Talk Talk, Robert Plant, Dido, Beth Gibbons itd) 9 z 11 utworów zostało nagranych "100% live", co przy u życiu wyłącznie analogowej technologii, nadało całości wyjątkowo świeże , dynamiczne brzmienie.
W książce, do której jest dołączona - oprócz tekstów piosenek opowieść Johna o tym w jakich warunkach i okolicznościach doszło do nagrania materiału.
Back In Town (książka + CD)pełny opis produktu
Grzegorz Ciechowski (książka + 2CD + 2DVD)
Wydany z okazji dziesiątej rocznicy śmierci, album poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu w pełny sposób przedstawia fenomen tego wybitnego artysty, wyprzedzającego talentem i wyobraźnią swój czas.

Wydawnictwo zawiera wspomnienia przyjaciół i współpracowników, a także archiwalne zdjęcia artysty oraz pełną dyskografię. Potwierdzeniem geniuszu producenckiego i wykonawczego jest bez wątpienia materiał zebrany na czterech dołączonych płytach. Znajdziemy na nich utwory wykonywane przez Grzegorza Ciechowskiego (Republika, Obywatel G.C.), a także piosenki, których był producentem (w wykonaniu m.in. Justyny Steczkowskiej, Kasi Kowalskiej i Atrakcyjnego Kazimierza).

Fani znajdą też zapis filmowy koncertu Republiki z 1999 roku pt. "Masakra", a także film dokumentalny "Siódma pieczęć Grzegorza Ciechowskiego" z 2002 roku na DVD.
Grzegorz Ciechowski (książka + 2CD + 2DVD)pełny opis produktu
Classic. Wielka kolekcja disco polo. Tom 6 (książka + CD)
Przebycie trudnej ścieżki wiodącej od grania podczas weselisk, majówek i festynów do sławy, sprzedaży płyt i występów na wielkich estradach wymaga zarówno talentu, jak i siły przebicia. Tych atutów nie brak muzykom z zespołu Classic. Na ich koncertach bawią się bywalcy dyskotek i pilni studenci, ludzie dojrzali i dorastające dzieci.
Classic. Wielka kolekcja disco polo. Tom 6 (książka + CD)pełny opis produktu
Rok 2007. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 1
Kolekcja obejmuje lata 2007-2011. W jej skład wchodzi pięć albumów ułożonych przez Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego.
Rok 2007. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 1pełny opis produktu
Rok 2008. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 1
Kolekcja obejmuje lata 2007-2011. W jej skład wchodzi pięć albumów ułożonych przez Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego.
Rok 2008. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 1pełny opis produktu
Kalendarzyk z gumką Ptaszki 2013. Marzipan
Uroczy maleńki kalendarzyk tygodniowy do każdej torebki, plecaka lub kieszeni. Gumeczka zabezpiecza go przed niekontrolowanym otwieraniem się. Zawiera spis ważnych telefonów, indeks Twoich najważniejszych numerów np. biuro, szkoła, fryzjer, dentysta, bank, pizzeria. Znajdziesz tu horoskop, indeks na adresy i telefony oraz notatnik. Ponadto nie zapomnisz o żadnej ważnej dacie - podaliśmy wszystkie święta państwowe, ustawowe oraz ważne dni: ważne dni Leworęcznych, Filatelisty, Sprzątania biurka, Kubusia Puchatka i inne...
Kalendarzyki można kupować pojedynczo lub w cudownym kolorowym display`u mieszczącym 20szt. (Mix wzorów)
Kalendarzyk z gumką Ptaszki 2013. Marzipanpełny opis produktu
W obronie Kory i wolności. List do premiera
SPRZEDAŻ OD 17-10-2012!
Książka Kamila Sipowicza to odpowiedź na proces Kory w sprawie posiadania niecałych 3 gramów marihuany. Napisana w formie listu do premiera Donalda Tuska zawiera ostre oskarżenie polskiej polityki oraz Tuska, który sam kiedyś palił marihuanę.
Kamil Sipowicz opisuje poranek 12 czerwca, kiedy do ich wspólnego domu z Korą wpadła policja w poszukiwaniu narkotyków. Książka jest także kopalnią informacji na temat używek, również tych, które przez wieki używali Polacy, również nasi narodowi wieszcze. Krasiński wybrał sobie eter i opium, tak jak Słowacki i Mickiewicz. Poeci młodopolscy Kasprowicz i Tetmajer wielbili haszyszowe upojenie. Oczywiście klasykiem halucynogennych podróży był Witkacy. Stanisław Lem używał LSD i jest wielce prawdopodobne, że opowiadanie Solaris w tej substancji ma swe korzenie. Adam Włodek, pierwszy mąż Wisławy Szymborskiej, opisywał swoje doświadczenie z LSD w „Przekroju”.
W obronie Kory i wolności. List do premierapełny opis produktu
Jak żyć?
Książka w jasny i przystępny sposób opisuje historię filozofii. Autorowi udało się sprawić, że nawet najmniej przygotowany czytelnik rozumie głęboki sens wielkich wizji świata, które wywarły wpływ na historię myśli. Dzięki niemu, filozofia nie ma nic mrocznego ani onieśmielającego. Czytelnik zaś ulega czarowi pasjonującej podróży w świat myśli, jaki proponuje ta niezrównana książka.
Jak żyć?pełny opis produktu
Palacz zwłok. Literatura czeska. Tom 9 + film DVD
Główny bohater „palacza zwłok” jest wzorowym pracownikiem krematorium, ma gołębi charakter, a o swojej żonie mawia pieszczotliwie „moja delikatna”. Do czasu. Bo każdy człowiek będzie potworem, tylko trzeba mu dać szansę. O tym opowiada powieść Ladislava Fuksa z 1967 roku, a więc napisana kilka lat przed słynnym eksperymentem psychologicznym Philipa Zimbardo. Książka i eksperyment pokazują, że ludzie dobrze to tacy, co uniknęli sytuacji, która wyzwoli w nich zło. (A film na podstawie tej książki jest być może najlepszym filmem świata!).

W 17 tomach znalazły się dzieła uznanych czeskich pisarzy m.in. Haška, Čapka, Hrabala, Havla, Škvorecky’ego w najlepszych polskich przekładach. Tę listę uzupełniają nazwiska niemniej sławnych reżyserów m.in. Formana, Menzla, Kachyni, Svěráka itp. Ich filmy bowiem, zrealizowane na podstawie dzieł tworzących serię, zostały dołączone w formie DVD do każdego z tomów.
Palacz zwłok. Literatura czeska. Tom 9 + film DVDpełny opis produktu
Biuro Wszelkiego Pocieszenia
Wojciech Zimiński kocha radio, a radio kocha Wojciecha Zimińskiego, czyli ta książka jest owocem szczęśliwej miłości. Sam redaktor Zimiński, niestrudzony komentator naszej rzeczywistości, jak mało kto potrafi wytykać ludzkie słabości. Na szczęście wszyscy myślimy, że to nie o nas. Ja też. Dlatego jestem jego wielbicielką.
Magdalena Jethon

Tu Biuro Wszelkiego Pocieszenia. Jak powiadają starsi wiekiem, kiedyś to był boży porządek. Rok miał cztery pory, a dzieci nie miały po 40 lat. Z grubsza rzecz ujmując, świat, mimo rozmaitych mankamentów i paskudztw, był dorosły. Cechą człowieka dorosłego, odróżniającą go od dziecka, jest umiejętność realistycznej oceny rzeczywistości wynikającej z doświadczenia. Jakoś tak się stało, że dzisiaj każdy musi móc wszystko, nie bacząc na realne możliwości. Przed laty mężczyzna, który miał 160 cm wzrostu, nie domagał się możliwości gry w reprezentacji kraju w koszykówce. Wiedział natomiast, że - w przeciwieństwie do potencjału dwumetrowego olbrzyma - otwiera się przed nim kariera dżokeja. Dziś każdy musi mieć prawo do reprezentowania kraju w drużynie koszykówki. Tylko to może mu dać szczęście. Grubi muszą wygrywać w biegu na 100 metrów, a chudzi pokonać mistrza sumo. Bo muszą być szczęśliwi. Człowiek dorosły wie, że skoro z różnych względów nie może robić jednego, to szuka szczęścia w innym. Okazuje się, że umożliwienie łysemu reklamowania szamponu jest miarą postępu.

O Wojciechu Zimińskim będą kiedyś pisać wiersze.
To znaczy - już piszą. To znaczy - ja piszę:
Wojciechu Zimiński,
I Zalew Szczeciński,
I we wsi Otaląż
Niechaj Ciebie chwaląż

Artur Andrus

Patroni medialni:Biuro Wszelkiego Pocieszeniapełny opis produktu
Teatr Malucha Lato (książka + CD)
Wydawnictwo adresowane jest do dzieci w wieku 4-10 lat. Piosenki, których na płycie jest dwanaście, przeplecione są narracjami, dzięki czemu materiał nosi znamiona quasi słuchowiska. W nagraniu Lata udział wzięli Joanna Trzepiecińska i Piotr Fronczewski oraz zespół dziecięcy. Autorami tekstów piosenek są Lidia Gierwiałło i Marek Bartkowicz, a muzykę skomponowali Marek Sart oraz Robert Obcowski. Teksty narracji zostały napisane przez Marka Bartkowicza. Muzycznie seria odwołuje się do sprawdzonych, klasycznych wzorów związanych z muzyką jazzową, bluesową i musicalem. W nagraniach wzięli udział znakomici instrumentaliści, więc aranżacji tych dobrze się słucha. Świadomie nie ulegaliśmy chwilowym modom - materiał będzie atrakcyjny muzycznie i aktualny jeszcze przez wiele lat. (Polskie Nagrania)
Teatr Malucha Lato (książka + CD)pełny opis produktu
Angielski dla dzieci. W domu i w szkole (karty obrazkowe + poradnik + płyta CD)
Zestaw zawiera:
  • 104 kolorowe karty angielsko-polskie,
  • poradnik dla rodziców i nauczycieli,
  • płyta CD z nagraniami słówek i piosenek.
104 kolorowe karty polsko-angielskie
Zestaw kart obrazkowych opracowano specjalnie dla dzieci od 6 roku życia. Przeznaczony jest do nauki języka angielskiego w domu, w przedszkolu i szkole. Na kartach zamieszczono kolorowe zabawne ilustracje i podpisy pod angielsku (awers) i po polsku (rewers). Łącznie komplet uczy aż 104 słówek.

Poradnik dla rodziców i nauczycieli
Rodzice i nauczyciele znajdą w nim pomysły na 33 wspólne gry i zabawy z wykorzystaniem kart, a także przydatny w praktyce zapis wszystkich słówek i tekstów piosenek wraz z tłumaczeniem.

GRATIS płyta CD z nagraniami słówek i piosenek
Znajdują się na niej wszystkie słówka i piosenki udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Dzięki nagraniom dzieci szybciej nauczą się poprawnej wymowy, będą lepiej rozumiały angielskie wypowiedzi i chętniej rozmawiały w języku obcym.
Angielski dla dzieci. W domu i w szkole (karty obrazkowe + poradnik + płyta CD)pełny opis produktu
Angielski dla dzieci. 100 pierwszych słówek (karty obrazkowe + poradnik + płyta CD)
Zestaw zawiera:
  • 104 kolorowe karty angielsko-polskie,
  • poradnik dla rodziców i nauczycieli,
  • płyta CD z nagraniami słówek i piosenek.
104 kolorowe karty polsko-angielskie
Zestaw kart obrazkowych opracowano specjalnie dla dzieci od 3 roku życia. Przeznaczony jest do nauki języka angielskiego w domu, w przedszkolu i szkole. Na kartach zamieszczono kolorowe zabawne ilustracje i podpisy po angielsku (awers) i po polsku (rewers). Łącznie komplet uczy aż 104 słówek.

Poradnik dla rodziców i nauczycieli
Rodzice i nauczyciele znajdą w nim pomysły na 33 wspólne gry i zabawy z wykorzystaniem kart, a także przydatny w praktyce zapis wszystkich słówek i tekstów piosenek wraz z tłumaczeniem.

GRATIS płyta CD z nagraniami słówek i piosenek
Znajdują się na niej wszystkie słówka i piosenki udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Dzięki nagraniom dzieci szybciej nauczą się poprawnej wymowy, będą lepiej rozumiały angielskie wypowiedzi i chętniej rozmawiały w języku obcym.
Angielski dla dzieci. 100 pierwszych słówek (karty obrazkowe + poradnik + płyta CD)pełny opis produktu
Rodzicielstwo dla bystrzaków

Dowiedz się więcej i zostań Superrodzicem!

Jak każdy Rodzic, wiążesz ze swoim dzieckiem wielkie nadzieje. W okresie niemowlęctwa chcesz zapewnić mu najlepszą opiekę, potrzebujesz więc setek informacji o tym, jak troszczyć się o swojego maluszka. Gdy nieco podrośnie, musisz wiedzieć, jak dbać o jego dobre samopoczucie, zdrowie i bezpieczeństwo. A to dopiero początek!Z całą pewnością zależy Ci na tym, by wpoić swemu dziecku pewne wartości. Pragniesz, by rozwijało swoje talenty, zdobywało cenne umiejętności i wartościową wiedzę. Chcesz stać się jego opoką, drogowskazem i mentorem. Boisz się, że możesz stać się zanadto surowym albo nadopiekuńczym rodzicem? Nie chcesz rozpuścić swojej latorośli ani tym bardziej jej stłamsić? Jak znaleźć złoty środek? Jak stać się rodzicem (prawie) doskonałym? Drogi Rodzicu, ten podręcznik powstał, by służyć Ci pomocą, oferować cenne rady i odpowiadać na setki pytań, które każdego dnia sobie zadajesz, rozwiązując napotkane problemy, takie jak:
  • odżywianie, karmienie piersią, kąpiele, pory snu, nauka siusiania do nocnika
  • zabezpieczenie się na wypadek groźnych dla zdrowia sytuacji, pierwsza pomoc
  • wzajemne relacje między rodzicami i dziećmi oraz temat kar i dyscypliny
  • konsekwencja w wychowywaniu i umiejętność realizowania swoich zamierzeń.
Podróżniku, odkrywco, wolny człowieku...
Seria "Dla bystrzaków" to niezbędnik każdego poszukiwacza wiedzy. Pisane lekkim stylem książki pełne są humoru, a jednocześnie zawierają czytelne informacje, przygotowane przez specjalistów w swoich dziedzinach. Dzięki nim odkryjesz, że potrafisz chłonąć wiedzę niczym gąbka, dobrze się przy tym bawiąc. Świetna lektura przy śniadaniu, w łóżku, w podróży i na bezludnej wyspie.
Rodzicielstwo dla bystrzakówpełny opis produktu
Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny (książka + CD)
Na krążku znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m. in. "Byłaś serca biciem", "Bądź moim natchnieniem, "C`est la vie" czy "Siódmy rok", zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. W nagraniach wzięli udział wybitni muzycy, m. in. Henryk Miśkiewicz i Robert Majewski. Płyta dołączona jest do książeczki, zawierającej teksty piosenek, wywiad z wokalistą oraz życiorysy Kuby Badacha i Andrzeja Zauchy.
Kuba Badach, znany m. in. ze współpracy z Robertem Jansonem przy albumie "Trzeci Wymiar" i frontman zespołu Poluzjanci, we wczesnej młodości miał okazję poznać Andrzeja Zauchę i do dzisiaj pozostaje pod wrażeniem jego talentu. To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo "hołd". . . Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory i zaprosić do współpracy tych muzyków, którzy zawsze byli dla mnie mistrzami - Henryka Miśkiewicza i Roberta Majewskiego - opowiada o albumie Badach. (Agora)
Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny (książka + CD)pełny opis produktu
Męska muzyka (książka + CD)
Nowy Rok witamy nowym - tym razem rodzinnym - projektem. To Waglewski (Wojtek) oraz jego synowie - Bartek (Fisz) oraz Piotrek (Emade) i ich pierwsza wspólna pełnowymiarowa, przebojowa, choć w sumie bardzo kameralna muzyka - "męska muzyka". Premiera książki z płytą - już drugiej w serii "Inne brzmienia", wydawanej wspólnie przez Agorę i Kiton Art Records - 1 lutego 2008. Fisz, który napisał tu sześć z piętnastu tekstów piosenek, podgląda i opisuje te bardziej śmieszne (lub ciemne) strony życia "uczuciowego". . . Sam też o nich w sześciu odsłonach na płycie tej śpiewa. A Wagiel, jakby "na kontraście", spogląda "do siebie, do wewnątrz" i najzwyczajniej swym spokojnym głosem pociesza i podpowiada. . . Choć w tytułowym utworze wyznaje, że "męska muzyka to nie pocieszenie", w innym z kolei ("Dziób pingwina"), że "nie potrafi dawać rad", jednak prościej i intymniej, a przy tym tak mocno, nie można już chyba w tej materii darować rad. . .
Męska muzyka (książka + CD)pełny opis produktu
Voo Voo i Haydamaky (książka + CD)
Na krążku znalazły się utwory powstałe dzięki wyjątkowej współpracy zespołów Voo Voo i Haydamaky - mieszanka folku i rocka, oryginalnych brzmień i energetycznych dźwięków. Album "Voo Voo i Haydamaky" to prawdziwie męskie śpiewanie, oparte głównie na repertuarze ukraińskim, czerpiącym w naturalny sposób z korzeni, skal i rytmów bałkańskich, ale również z bardzo pojemnej stylistyki rocka. Artyści w nagranych utworach połączyli elementy z muzyki narodowej i tradycji etnicznych z własnymi doświadczeniami i muzyką zachodnią.
Voo Voo i Haydamaky (książka + CD)pełny opis produktu
Skaner. Wielka kolekcja disco polo. Tom 10 (książka + CD)
Według jednej z definicji skaner to czułe urządzenie, które pozwala radioamatorom odczytać pasma fal radiowych. Wybierając nazwę dla swojego zespołu, dwaj młodzi krótkofalowcy sami zostali "skanerami" wyłapującymi miłe dla ucha tony i rytmy, by potem wykorzystać je w swojej muzyce.
Skaner. Wielka kolekcja disco polo. Tom 10 (książka + CD)pełny opis produktu
Rok 2009. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 2
Kolekcja obejmuje lata 2007-2011. W jej skład wchodzi pięć albumów ułożonych przez Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego.
Rok 2009. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 2pełny opis produktu
Żelowożalowe. Kolekcja \''30 Lat Listy Przebojów Trójki\''
13-tomowa kolekcja hitów Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z lat 2007-2011 - kontynuacja serii wydanej na 25-lecie Listy.
Kolekcja jest uzupełnieniem tej, która została wydana na 25-lecie i obejmuje lata 2007-2011.
5 albumów ułożonych jest i omówionych przez Marka Niedźwieckiego, a 5 przez Piotra Barona. Pozostałe 3 zawierają niespodzianki dla fanów trójkowej listy przebojów, których jest niemało.
Żelowożalowe. Kolekcja \''30 Lat Listy Przebojów Trójki\''pełny opis produktu
Marek Grechuta (książka + 2 CD + 2 DVD)
Czteropłytowe wydawnictwo "Marek Grechuta" to próba ukazania najciekawszych momentów kariery tego wybitnego wokalisty, kompozytora i autora tekstów. Ducha czasów kiedy powstawały genialne pieśni artysty oddają zebrane w albumie archiwalne fotografie, a także bardzo osobiste wspomnienia Magdy Umer.
Na czterech płytach towarzyszących wydawnictwu znajdują się "Złote przeboje Marka Grechuty" oraz piosenki z albumów "W malinowych chruśniaku" i "Magia obłoków" na CD, koncert "Złote przeboje Marka Grechuty" z Teatru STU, spektakl z udziałem Krystyny Jandy "Łąka", a także kultowy film poetycki "Korowód" na DVD.
Marek Grechuta (książka + 2 CD + 2 DVD)pełny opis produktu
Kalendarz ścienny Ptaszki 2013. Marzipan
Kalendarz ścienny z miejscem na zapiski. Każda kratka zawiera odpowiednie miejsce na codzienne sprawy. Każdy miesiąc ma swojego bohatera . Kalendarz zawiera święta państwowe, ustawowe oraz wszystkie inne bardzo ważne wydarzenia: Dzień Deskorolki, Dzień Pocałunku, Dzień Bez Krawata, Dzień UFO.... a reszty poszukaj sam.
Kalendarz ścienny Ptaszki 2013. Marzipanpełny opis produktu
Wyznania buddyjskiego ateisty
Pasjonujące i przełomowe odtworzenie postaci historycznego Buddy i jego przesłania. Błyskotliwe i odważne "Wyznania buddyjskiego ateisty" to relacja z osobistej wędrówki przez buddyzm, której owocem jest nowy, przełomowy portret historycznego Buddy. Stephen Batchelor wychował się pod Londynem. W latach sześćdziesiątych, podobnie jak inni ludzie poszukujący wtedy sensu życia, porzucił szkołę i wyjechał w świat. Osiedlił się w Indiach i został mnichem buddyjskim w Dharamsali, siedzibie tybetańskiego rządu na uchodźstwie. Należał do kręgu mnichów otaczających Dalajlamę. Później przeniósł się do klasztoru w Korei Południowej, by poznawać zen. Ale im więcej czytał o Buddzie, tym bardziej był przekonany, że buddyzm stoi w sprzeczności z naukami Buddy. Relacjonując swoją podróż duchową od hipisa przez mnicha do ateisty, Batchelor – znawca, nauczyciel i interpretator myśli buddyjskiej – odtwarza życie historycznego Buddy, sytuując go w konkretnych uwarunkowaniach społeczno-politycznych. Na podstawie badań starożytnych tekstów kanonu palijskiego – najwcześniejszych zapisków o życiu i naukach Buddy – dowodzi, że Budda był człowiekiem, który spojrzał na życie ludzkie w radykalnie nowy sposób. Od karmana i życia po śmierci bardziej interesowało go pytanie, jak ludzie powinni żyć w doczesnym świecie. Zdaniem Batchelora postawa Buddy była znacznie mniej nacechowana pobożnością i religijnością niż znany nam dziś buddyzm. "Wyznania buddyjskiego ateisty" to pasjonująca podróż w głąb religii, która wciąż fascynuje Zachód. Ta wnikliwa, rzetelna i sugestywna książka to lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się buddyzmem. „Ludzka tęsknota za transcendencją, świętością czy nawet za ekstazą jest zbyt uniwersalna i ważna, abyśmy pozostawili ją wyłącznie archaicznemu światu wiary i przesądów. W tej szczerej i doniosłej książce, pełnej autorefleksji i krytycznej wnikliwości, Stephen Batchelor sytuuje buddyzm w sferze wielu innych dziedzin, w których głoszona prawda i ślepa wiara ustępują miejsca etycznemu i naukowemu humanizmowi, stanowiącemu w rzeczywistości naszą jedyną nadzieję”. Christopher Hitchens pisarz, dziennikarz, krytyk literacki, autor głośnej książki „Bóg nie jest wielki. Jak religia wszystko zatruwa” STEPHEN BATCHELOR, były mnich w tradycji buddyzmu tybetańskiego i zenu, jest autorem takich książek, jak: Alone with Others, The Faith to Doubt, The Awakening of the West, Buddhism Without Beliefs i Living With the Devil. Mieszka z żoną Martine w południowo-zachodniej Francji. Naucza i prowadzi odosobnienia na całym świecie.
Wyznania buddyjskiego ateistypełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]