Losowy produkt
Notebook SAMSUNG NP350E7C
Notebook SAMSUNG NP350E7C
Florencja. Sztuka i architektura
Florencja, stolica Toskanii, kolebka humanizmu, siedziba wielu znakomitych osobistości i twórców – jeden z najbardziej znaczących europejskich ośrodków kultury. Niniejszy przewodnik po sztuce przedstawia wiele znaczących zabytków i skarbów sztuki, wraz z ich szczegółowymi opisami. Ponad sześćset kolorowych fotografii i ilustracji, liczne mapy,plany i szkice uzupełniają całość. Obszerny aneks, zawierający tablice chronologiczne, noty biograficzne artystów, słowniczek ważniejszych pojęć i opis florenckich stylów architektonicznych, stanowi niezastąpione źródło wiedzy.
Florencja. Sztuka i architekturapełny opis produktu
Wyjątkowe akty
Wyjątkowe akty to wspaniały zbiór unikatowych zdjęć. Znajdują się tu fotografie odważne , artystycznie i obyczajowo. Ten wspaniały album jest idealnym pomysłem na prezent.
Z tej serii polecamy też: Wyjątkowe apartamenty, Wyjątkowe auta, Wyjątkowe lofty i Wyjątkowe motocykle
Wyjątkowe aktypełny opis produktu
Kompendium. Kolory i tkaniny
Znakomity poglądowy przewodnik po dekorowaniu wnętrz: prezentuje najciekawsze aranżacje wykonane przez czołówkę współczesnych europejskich dekoratorów. Doskonałe zdjęcia i zwięzły komentarz pokazują, jak nadać upragniony styl, współczesny szyk i „duszę” naszym domom.
Szczególny nacisk położony jest na wybór i kombinację odpowiednich kolorów oraz materiały wykończeniowe, takie jak drewno, kamień, metal, skóra, płytki ceramiczne, syntetyki oraz bogactwo różnorodnych tkanin. W tym albumie pokazujemy wiele pięknych i oryginalnych zestawień kolorów i materiałów, a także – tak obecnie lubiane - „łączenie epok”, harmonijne połączenie we wnętrzu elementów nowoczesnych ze starymi.
Współczesny użytkownik, poszukujący inspiracji przy urządzaniu własnego domu, znajdzie tu kopalnię oryginalnych pomysłów, odkrywając przy tym zasady, które rządzą sztuką dekorowania wnętrz. Nauczy się je respektować i wykorzystywać w realizacji swoich marzeń.
Kompendium. Kolory i tkaninypełny opis produktu
Malarstwo Białego Człowieka. Tom 7
Malarstwo Białego Człowieka - tom 7.
Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Siódmy wolumin nowej, dziewięciotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie. Każdy tom tej edycji został wzbogacony o kilkadziesiąt dodatkowych ilustracji, przez co kolejne fragmenty tekstu sa precyzyjnie obrazowane.
Uwaga! Ta edycja będzie miała dwa dodatkowe tomy!
Malarstwo Białego Człowieka. Tom 7pełny opis produktu
Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego + CD
Publikacja o charakterze albumowym wykorzystuje fakt, że inspiracją dla wielu tekstów Jacka Kaczmarskiego były dzieła sztuki. Książka zawiera 32 wiersze Kaczmarskiego oraz odpowiadające im reprodukcje dzieł malarstwa polskiego i obcego. Towarzyszą im komentarze historyczno-plastyczne, ukazujące pierwotny kontekst poszczególnych obrazów i analizujące ich symbolikę, a także komentarze literackie, odnoszące się do wierszy Kaczmarskiego, ich wymowy i okoliczności powstania.
Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego + CDpełny opis produktu
Parowozy
W Europie kontynentalnej, a przede wszystkim w Polsce, historia kolei brytyjskich jest mało znana. Wszyscy ci, którzy choć trochę interesują się historią kolei żelaznych wiedzą kim był Stephenson (choć już nie bardzo wiedzą, że z historią kolei nierozerwalnie związanych było dwóch Stephensonów), wiedzą, czym była Rakieta, ale właściwie na tym kończy się ogólna wiedza dotycząca tego tematu. W Polsce, gdzie koleje żelazne, w odróżnieniu od większości ówczesnych państw Europy, rozwijały się jako trzy niezależne od siebie systemy kolejowe z dwoma różnymi rozstawami szyn, nie istniało coś takiego jak „narodowa szkoła budowy parowozów”. Polska szkoła budowy parowozów została zdominowana głównie przez niemiecką wersję, choć nie bez wpływów, co zrozumiałe, szkoły rosyjskiej i austriackiej. Stąd też w umysłach polskich historyków i pasjonatów kolei żelaznych, brytyjskie koleje i brytyjskie parowozy wydawały się nieco dziwne i mało interesujące. Czy słusznie? Ocenę pozostawiam czytelnikom tej książki.
Parowozypełny opis produktu
Malarstwo Białego Człowieka. Tom 6
Malarstwo Białego Człowieka - tom 6.
Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Szósty wolumin nowej, dziewięciotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie. Każdy tom tej edycji został wzbogacony o kilkadziesiąt dodatkowych ilustracji, przez co kolejne fragmenty tekstu sa precyzyjnie obrazowane.
Malarstwo Białego Człowieka. Tom 6pełny opis produktu
Psy
To niezwykłe kompendium prezentuje fascynujące spojrzenie na pochodzenie i historię udomowionych psów.
Opisy poszczególnych ras zostały wzbogacone pięknymi ilustracjami.
Każdy miłośnik psów znajdzie tutaj interesujące informacje i ciekawostki związane ze swoimi ulubieńcami.
Psypełny opis produktu
Maria Skłodowska-Curie - Listy
Bogato ilustrowany album, którego szatę graficzną stworzył Michał Batory, jeden z najbardziej cenionych plakacistów na świecie, wydany w trzech językach – po polsku, francusku i angielsku.

Maria Skłodowska-Curie. Pierwsza studentka Sorbony na wydziale nauk ścisłych. Pierwsza uczona uhonorowana dwiema Nagrodami Nobla. Pierwsza kobieta–profesor na Sorbonie. Jedyna kobieta, uczestnicząca w Konferencjach Solvayowskich. Pierwsza kobieta, która uzyskała prawo jazdy na samochody ciężarowe. Jedyna cudzoziemka, której prochy spoczęły w paryskim Panteonie wśród najznamienitszych Francuzów.
... Myślę, że w każdej epoce można mieć życie interesujące i użyteczne, a o to głównie chodzi, aby go nie zmarnować i móc sobie powiedzieć jak Romain Rolland: „Jak tylko mogłem”...
pisała 6 stycznia 1913 roku. Nie tylko nie zmarnowała życia, lecz przetarła nam wiele szlaków.

Z bogatej korespondencji Marii z rodziną i przyjaciółmi Alicji Albrecht udało się dokonać wyboru setki listów, z których wyłania się prawdziwa Maria – twórcza, dociekliwa, pełna namiętności, nowoczesna w czasach, w których żyła i nowoczesna do dziś.

W książce znaleźć można ekskluzywny wywiad z Hélene Langevin-Joliot – 85-letnią wnuczką Marii, oraz niepublikowaną dotąd w Polsce korespondencję z Paulem Langevinem, z którym Maria przeżyła burzliwy romans – romans, który w 1911 roku nieomal zrujnował jej karierę.

Album ukazał się nakładem naszego wydawnictwa i Alta Studio – Alicja Albrecht dzięki wsparciu:
• Polskiego Towarzystwa Chemicznego
• Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
• Muzeum Curie w Paryżu
• Warszawskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa
• Fundacji PZU w Warszawie
• Fundacji Polska Miedź w Lubinie
Maria Skłodowska-Curie - Listypełny opis produktu
Nasz dzidziuś
W tej uroczej książce rodzice mogą utrwalić najpiękniejsze wspomnienia związane ze swoim dzieckiem: zdjęcia czy obrazki...
Można w niej opisywać niezapomniane momenty z tego pięknego okresu i uzupełniać miesięczne kalendarzyki naklejkami obrazującymi najważniejsze wydarzenia z pierwszego roku życia malucha.

Książka dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych okładki.
Nasz dzidziuśpełny opis produktu
Parki Narodowe. Polska i świat
Naturą natury jest zdolność do tworzenia rozmaitych, nierzadko zachwycających form - roślin, zwierząt, krajobrazów. Najcenniejsze przyrodniczo miejsca Ziemi chronione są jako parki narodowe. Spore powierzchnie i przemyślane sposoby zachowania bądź odtworzenia ich naturalnych zasobów gwarantują przetrwanie szczególnie wartych uwagi ekosystemów dla dobra zarówno przyrody, jak i przyszłych pokoleń.
W niezwykłą podróż do ich wnętrza zabiera książka pełna ciekawych informacji i wspaniałych fotografii. Album dostępny z różnymi wersjami okładek (wysyłane losowo).
Parki Narodowe. Polska i światpełny opis produktu
Poland
Poland is particularly fortunate to have received a generous gift from Mother Nature: a variety of landscapes of exceptional beauty. At the same time, Polish material culture testifies to the nation`s glorious past, the permanence of traditions upheld by Poles and the diversity of foreign influences that could be felt in different regions throughout the centuries. It is hardly feasible to encapsulate the richness of experience this country has to offer in a few hundred pages of a guidebook.
Polandpełny opis produktu
1000 najwspanialszych plaż i miejsc do nurkowania
Dziewicze plaże, bezkres błękitnego morza, czyste powietrze i cudowne uczucie wolności – nie trzeba niczego więcej, aby urlop był udany! Ten wspaniały album porwie każdego w fascynującą podróż dookoła globu: od Europy, przez Azję i Afrykę, aż po Amerykę, Karaiby oraz odległą Australię i Oceanię. Swoim urokiem zachwycają m.in. plaże Tajlandii z cudownym, miałkim piaskiem, czarne i czerwone plaże wulkaniczne Wysp Kanaryjskich, niezwykłe formy skalistych wybrzeży portugalskiej prowincji Algarve oraz dzikie piękno wysp Morza Południowego. Prezentujemy także najciekawsze na świecie miejsca do nurkowania, podwodny świat pełen różnorodnych gatunków roślin i zwierząt – od Oceanu Indyjskiego, poprzez Morze Czerwone, aż po Karaiby.
1000 najwspanialszych plaż i miejsc do nurkowaniapełny opis produktu
70 cudów architektury
70 imponujących arcydzieł wybranych spośród obiektów uznanych przez UNESCO za dziedzictwo ludzkości. Niezwykła podróż po pięciu kontynentach: ponad 300 kolorowych zdjęć oraz dokładne, bogate w informacje opisy.

W tej książce przedstawiamy 70 najsłynniejszych, najciekawszych, najbardziej reprezentacyjnych obiektów architektury świata. Czytelnik znajdzie tu m.in. Zadziwiające grot y w Altamirze, prekolumbijskie puebla w Mesa Verde w Kolorado, nubijskie zabytki a Abu Simbe, ateński Teotihuacan w meksyku, londyńska twierdzę Tower, zespół zabytkowy w Santiago de Compostella, moskiewski Kreml czy dzielnicę portową kanadyjskiego Quebecu.
Ta książka to doskonałe kompedium historii sztuki. Poprzez zachwycające wielkoformatowe fotografie i doskonale opracowany, bogaty w informacje opis prezentuje wybrane dzieła stworzone przez różne kultury, wykonane w różnorakich stylach, zachowując przejrzysty podział na kontynenty. To zarazem podróż po świecie, lekcja historii i przyjemność płynąca z obcowania z najpiękniejszymi dziełami rąk ludzkich.
70 cudów architekturypełny opis produktu
100 najwspanialszych muzeów świata. Skarbnice sztuki sześciu kontynentów
Opracowana przez nas książka jest swego rodzaju przewodnikiem po muzeach sześciu kontynentów. Prezentuje zarówno muzealne zbiory (czyli dzieła sztuki i skarby kultury), jak i wybitnych malarzy i rzeźbiarzy (tych bardzo znanych i tych trochę mniej). Przybliża także różne, zmieniające się na przestrzeni wieków, style, kierunki i trendy.
Omawiamy te muzea, które wydały nam się najbardziej godne uwagi albo ze względu na wielkość i wagę zbiorów, albo ze względu na miejsce w kulturze określonego narodu, albo ze względu na jakieś specyficzne cechy wyróżniające właśnie je spośród tysięcy takich placówek na całym świecie. Oczywiście, dominują największe instytucje mające ogromne przekrojowe zbiory sztuki z całego świata. Staraliśmy się jednak zaprezentować także te muzea, które nie należą do największych i najzasobniejszych, ale mają coś, co je wyróżnia. Mamy nadzieję, że czytelnicy razem z nami odwiedzą wszystkie te niezwykłe miejsca.
100 najwspanialszych muzeów świata. Skarbnice sztuki sześciu kontynentówpełny opis produktu
Mitologia w arcydziełach malarstwa
Od Kronosa pożerającego swe dzieci – do Odyseusza wracającego do Penelopy
Słynne obrazy wielkich mistrzów – Rembrandta, Rubensa czy Poussina – przedstawiające sceny z życia mitycznych bohaterów, wciąż zachwycają nas i fascynują. Niestety, rozumiemy je coraz mniej, bo z pokolenia na pokolenie maleje nasza wiedza o przygodach Odysa, Acisa i Galatei czy Medei i Jazona. Gdy je poznamy lub sobie przypomnimy, na znanych obrazach odkryjemy, zobaczymy i zrozumiemy znacznie więcej...
Mitologia w arcydziełach malarstwapełny opis produktu
Psy
Na świecie żyje przypuszczalnie ponad 150 milionów psów. Nie ma jednak oficjalnych danych na ten temat, gdyż nie są prowadzone rejestry i statystyki wszystkich zwierząt. Liczba psów przypadająca na 100 mieszkańców, w zależności od rejonu świata, wynosi od kilku w Japonii do ponad 20 w USA i Australii. Zwierzęta te żyją niemal w każdym zakątku kuli ziemskiej, a różnorodność form, jakie przyjmują, nie występuje w żadnej innej grupie zwierząt udomowionych. Oficjalnie sklasyfikowano ponad 400 różnych ras, ale prawie z każdym rokiem pojawiają się nowe odmiany. Pies jest zwierzęciem, które człowiek udomowił najwcześniej. W zmieniających się czasach zwierzęta te wypełniają pustkę wielu samotnym ludziom. Są czasami jedynymi pomocnikami ludzi ciężko doświadczonych przez życie. Pies bywa też dla człowieka uciążliwym towarzystwem, dlatego szczególnie ważne jest, aby jego pojawienie się w domu było odpowiednio przemyślane. Co roku psy są wyrzucane i w najlepszym przypadku trafiają do schronisk dla bezdomnych zwierząt. Źle wychowane psy mogą stanowić zagrożenie. Należy pamiętać, że wciąż tkwi w nich instynkt drapieżnika i łowcy. Mogą dotkliwie pogryźć, a nawet zabić. Dlatego niezwykłego znaczenia nabiera edukacja ukierunkowana na odpowiedzialne i umiejętne przyjęcie tych zwierząt do rodzin ludzkich. Książka ta ma przybliżyć czytelnikowi podstawowe wiadomości na temat psowatych i pochodzących od nich psów domowych. Ze względu na zbyt obszerny materiał opisano tylko kilkadziesiąt wybranych ras.
Psypełny opis produktu
Cuda świata
W niniejszej publikacji przedstawiamy ponad 200 miejsc i zabytków, przy realizacji których myśl i kunszt ludzki wzbiły się na szczyty. W naszej wędrówce - wiodącej prze wszystkie kontynenty, różne epoki i cywilizacje - docieramy zarówno do ruin miast starożytnych, monumentalnych zamków, warowni i fortalicji, jak również wielkich zespołów świątynnych, katedr i kościołów, pałacowych rezydencji oraz malowniczych miast i miasteczek. W niniejszym tomie w większym niż poprzednio stopniu prezentujemy również najwybitniejsze osiągnięcia świata współczesnego: sięgające nieba wieżowce, awangardowe budowle o różnorodnym przeznaczeniu, futurystyczne konstrukcje wznoszone z wykorzystaniem ultranowoczesnych technologii oraz cuda współczesnej inżynierii. Od dawna już tradycją naszych serii wydawniczych są wysokiej klasy fotografie reprodukowane w dużych formatach. Nie inaczej jest i w tym albumie, gdzie doskonałej jakości zdjęcia stanowią bezcenne uzupełnienie nieszablonowych testów przynoszących wiele ciekawych informacji, niejednokrotnie trudnych do odnalezienia w dostępnych na rynku podobnych publikacjach.
Cuda światapełny opis produktu
Cywilizacje starożytne
Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, ma być zaproszeniem do podróży w przeszłość. Z konieczności jest to tylko subiektywny wybór rozmaitych aspektów życia politycznego, społecznego i kulturalnego antyku. Ograniczeni objętością publikacji, unikaliśmy podawania nadmiernej liczby dat i imion, które łatwo mogłyby zniechęcić Czytelnika. Musieliśmy też zrezygnować z omówienia wielu starożytnych cywilizacji, które z pewnością na pamięć zasługują. Wybraliśmy te, których dziedzictwo miało szczególny wpływ na oblicze dzisiejszego świata. Przedstawiamy więc Egipt - kraj, którego wielka kultura u współczesnych budzi nie mniejszy podziw niż u starożytnych. Sporo uwagi poświęcamy Mezopotamii, kolebce najstarszych miast, miejscu narodzin najdawniejszej cywilizacji. To tam formowały się pierwsze imperia, których twórcy pragnęli podporządkować sobie "cztery strony świata". Ich spadkobiercą stało się państwo perskie rozciągające się od doliny Indusu po Macedonię, z królami władającymi mieszkańcami trzech kontynentów. Piszemy o Palestynie - kraju, który stał się "ziemią obiecaną" Izraelitów oraz Ziemią Świętą dla chrześcijan, a także o sąsiadujących z nią Fenicją i Syrią. Przede wszystkim skupiamy się jednak na świecie Greków i Rzymian, których osiągnięcia miały największy wpływ na kształt naszej cywilizacji. Chęć zaprezentowania Czytelnikowi możliwie najszerszego wachlarza dokonań starożytnych sprawiła, że omawiamy zarówno zagadnienia związane z meandrami wielkiej polityki, prezentujemy wybitne postaci, uważane niekiedy za symbole epoki, ale też przedstawiamy zdobycze kultury. Naszym pragnieniem było ukazanie życia duchowego starożytnych oraz ich osiągnięć na takich polach, jak produkcja ceramiki, budowa dróg, akweduktów czy amfiteatrów.
Cywilizacje starożytnepełny opis produktu
Najpiękniejsze zabytki świata
Rokrocznie miliony osób przemierzają tysiące kilometrów na wszystkich kontynentach, aby na własne oczy zobaczyć najwspanialsze zabytki świata. W ten sposób doświadczają nie tylko piękna i harmonii zaklętych w architektonicznej formie, ale poznają również dzieje ludzkości, kręte ścieżki historii wypalające niezatarte piękno na budowlach wznoszonych niejednokrotnie w ciągu wielu stuleci. Nie ma znaczenia, czy jest to maleńki prowincjonalny kościół czy monumentalna gotycka katedra, wspaniały pałac cesarski czy ubogie drewniane domki rzemieślników, rozległe ruiny antycznego miasta czy średniowieczna warownia. Wszystkie one kryją Tajemnicę, której poznanie możliwe jest wyłącznie w bezpośredniej bliskości, stanowiącej podnietę dla podjęcia najbardziej nawet niezwykłych turystycznych wypraw. Nasz album daje Czytelnikowi rzadką okazję łatwego dotarcia do najodleglejszych miejsc. Przedstawiono w nim ponad 200 najpiękniejszych zabytków świata zilustrowanych wysokiej klasy barwnymi fotografiami i opisanych w nieszablonowy sposób. Książka ta może być zarówno doskonałym przewodnikiem umożliwiającym zaplanowanie najpiękniejszej podróży, jak również nostalgiczą pamiątką odbytych już wędrówek.
Najpiękniejsze zabytki światapełny opis produktu
Skarby Watykanu. Sztuka. Wiara (książka + DVD)
Muzea Watykańskie są pełne sprzeczności. Przy pięciu milionach turystów rocznie jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i najsłynniejszych miejsc świata, choć przecież wiele spośród najbardziej znanych dziś sal było niegdyś sanktuarium papieży, do którego wstęp miało jedynie kilkuset wybrańców z najbliższego otoczenia głowy Kościoła. Dziesiątki kolekcji pokazywanych w ponad 1400 salach mogą wydawać się wręcz przytłaczające, zbyt rozległe, aby dało się je ogarnąć. A gdyby tak spróbować utrwalić te ogromne, niezwykle zróżnicowane zbiory na zdjęciach? To zadanie byłoby chyba większym wyzwaniem niż samo gromadzenie eksponatów! Arturo Mari i Janusz Tatarkiewicz, autorzy zdjęć do niniejszego albumu, inspirowali się swymi osobistymi wizjami papieży i Muzeów Watykańskich. Mari, który przez 27 lat był osobistym fotografem Jana Pawła II, wniósł do tego projektu doświadczenie i wiedzę o Watykanie, a Tatarkiewicz, operator filmowy, dzięki świeżemu spojrzeniu przydał albumowi dramaturgii. Współpraca obu artystów zaowocowała pięknymi zdjęciami, które wprowadzają widza w świat watykańskich zbiorów i ukazują dynamiczną dwoistość tych miejsc - dostępnych dla tłumów, a zarazem bardzo osobistych.
Dr Elizabeth Lev

Do albumu dołączona jest płyta DVD z filmem "Vatican treasures - art and faith, Skarby Watykanu - sztuka i wiara" Jest to dokument odkrywający fascynujące zbiory Muzeów Watykańskich. Narratorem i oprowadzającym po zbiorach Muzeów jest ich obecny Dyrektor oraz włoski historyk sztuki Antonio Paolucci.
Skarby Watykanu. Sztuka. Wiara (książka + DVD)pełny opis produktu
Album mojego dziecka. Dziewczynka
Wspaniały album dla dziewczynki pozwoli zabieganym rodzicom udokumentować ważne chwile początkowego okresu życia ich dziecka. Zanotowanie takich faktów, jak godzina narodzin, pojawienie się pierwszego ząbka albo pierwszego słowa. Pomoże zapamiętać te momenty z życia maleństwa, do których wraca się najchętniej. Drzewo genealogiczne pozwoli dziecku szybciej zrozumieć jego miejsce w rodzinie. Skrupulatnie wypełniona książeczka będzie nieocenioną pamiątką dla kilkulatka ciekawego szczegółów ze swojego dzieciństwa, a także dla dorosłego porównującego postępy własnych pociech ze swoimi pierwszymi krokami.
Album mojego dziecka. Dziewczynkapełny opis produktu
Architektura. Elementy stylu architektonicznego
Architektura jest najbardziej uniwersalną sztuką, punktem, w którym spotykają się wzornictwo, inżynieria i przeżycia duchowe. Jej osiągnięcia to ikony światowych kultur: świątynie, pałace, wieżowce, stadiony, teatry i pomniki. Setki kolorowych zdjęć, ilustracji i szkiców pozwolą czytelnikowi głębiej zrozumieć zasady projektowania i wznoszenia tych różnorodnych konstrukcji. Znajdzie on tu szczegółowe opisy z estetycznego i technicznego punktu widzenia najważniejszych elementów budowli z całego świata: od starożytnej Grecji po ultranowoczesne rozwiązania XXI wieku, które nadają każdej z nich niepowtarzalny charakter.
Architektura. Elementy stylu architektonicznegopełny opis produktu
Najpiękniejsze zabytki UNESCO
Lista Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO obejmuje zabytki najcenniejsze dla dorobku całej ludzkości, bez względu na ich geograficzne położenie. Znajdziemy na niej zarówno europejskie katedry i warownie, azjatyckie świątynie buddyjskie, ruiny historycznych miast obydwóch Ameryk, jak również wyjątkowe budowle gliniane z terenu Afryki.
Równie bogaty jest niniejszy album. Znalazło się w nim ponad 400 zdjęć prezentujących najpiękniejsze obiekty z całego świata. Książka ta może być zarówno pamiątką odbytych podróży, jak również bezcennym poradnikiem dla osób zamierzających dopiero wyruszyć w najpiękniejszą wędrówkę swego życia.
Najpiękniejsze zabytki UNESCOpełny opis produktu
Perły architektury w Polsce
Są rozrzucone po całym kraju. Ich obecność zapowiadają długie aleje czasem kępy drzew lub wysokie wzgórza, które kiedyś umożliwiały obronę, czasem zaś brukowane ulice i zwarta zabudowa historycznych centrów miast. Wojny, reforma rolna, prawie pół wieku celowej dewastacji unicestwiły bezpowrotnie tysiące z nich. Mimo to do naszych czasów dotrwało całkiem sporo zamków, pałaców, pałacyków, dworów i willi - rezydencji, które niejednokrotnie ocalały jedynie dzięki temu, że zostały zamienione w muzea. O nich właśnie jest ta książka.
Perły architektury w Polscepełny opis produktu
Przedwojenne samochody i motocykle. Najpiękniejsze fotografie
Wystarczyło kilka kilometrów za kierownicą samochodu lub motocykla, aby zrozumieć, że ów pojazd to nie bezduszna maszyna i zwykły środek transportu, ale wehikuł, który pozwala zrealizować marzenia o ściganiu się z wiatrem. Czy takie emocje wywoływały u naszych dziadków szalone rajdy, ekscytujące wyprawy turystyczne, niedzielne przejażdżki i codzienna jazda samochodem bądź motocyklem? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie, oglądając archiwalne fotografie zamieszczone w tym albumie. Utrwalano na nich nie tylko pojazdy, lecz także ludzi - w strojach z tamtej epoki w miejscach, które przeszły do historii i przetrwały dziś tylko na zdjęciach. Zatrzymane w kadrze ulotne chwile pełne pasji, radości, ryzyka i brawury przybliżą nam świat ówczesnych miłośników pojazdów dwu- i czterokołowych. Dlaczego to jest takie ciekawe? Bo my dziś czujemy to samo...
Przedwojenne samochody i motocykle. Najpiękniejsze fotografiepełny opis produktu
Dzieje sztuki polskiej
SPRZEDAŻ OD 28-11-2012!
Znakomity album opisujący dzieje polskiej sztuki łączy świetnie napisane teksty o autorach i ich dziełach z fantastycznej jakości reprodukcjami. Książka może być podręcznikiem dla wszystkich uczniów szkół średnich, cennym zbiorem obrazów dla osób interesujących się polską sztuką oraz wspaniałym prezentem.
Ta wyjątkowa synteza, łącząca dogłębną wiedzę ze znakomitą stroną wizualną, zapewni Czytelnikowi prawdziwą ucztę intelektualną i estetyczną.
Dzieje sztuki polskiejpełny opis produktu
Przedwojenne śródmieście Warszawy. Najpiękniejsze fotografie
Ekspansywnie rozwijające się śródmieście Warszawy ostatecznie okrzepło na przełomie XIX i XX w. jako niezwykle wydłużony obszar, ograniczony Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskich po stronie wschodniej oraz wielokilometrowym ciągiem równoległej ul. Marszałkowskiej po stronie zachodniej. Zapraszamy na spacer po śródmieściu Warszawy międzywojennej - tej z lat trzydziestych, w pełni już metropolitalnej, pozbawionej rysu prowincjonalności pogranicznego, gubernialnego miasta rosyjskiego. Właśnie powstaje wiele nowoczesnych budynków, a sklepowe salony, kinoteatry i lokale gastronomiczne prześcigają się we wprowadzaniu światowych nowinek. Ruch samochodowy, wielobarwne neony i wspaniale urządzone witryny sklepowe przynajmniej w części uzasadniają miano Paryża Północy, jakim wówczas często obdarzano stolicę. Śródmieście Warszawy w przededniu wojennej katastrofy nie było może miejscem zbyt wygodnym do mieszkania, ale niewątpliwie pełnym uroku i wielkomiejskich pokus.
Przedwojenne śródmieście Warszawy. Najpiękniejsze fotografiepełny opis produktu
Przedwojenny Żoliborz. Nieznane fotografie
oliborz - ktoś pewnie powie, że to jedna z kilku dzielnic Warszawy nie różniąca się specjalnie od pozostałej części miasta. Jednak dla wielu jest ona miejscem niezwykłym i magicznym. Swoją niepowtarzalność zawdzięcza szczególnemu miejscu na mapie stolicy, historii, która nie była dla niej zbyt łaskawa, i ludziom, którzy tu mieszkali i mieszkają. Spacerując po Żoliborzu, nieustannie odkrywamy go na nowo. Chociaż wielokrotnie przemierzamy te same uliczki i place, wciąż znajdujemy coraz to nowe miejsca, do których chcemy wracać. Żoliborz w okresie międzywojennym to nie tylko nowoczesne bloki, budynki wielorodzinne i wille, ale też magiczne zakątki: uliczki, parki, kościoły, place. Uwiecznione na kliszy fotograficznej zachowały się w pamięci wielu osób i stanowią świadectwo przeszłości tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. W albumie zamieszczono ponad osiemdziesiąt nowych fotografii Żoliborza, a wiele z nich publikowanych jest po raz pierwszy. Bogaty zasób zdjęć i ich różnorodne źródła sprawiły, że w tym wydaniu książki znalazły się fotografie niezamieszczone w poprzednim tomie. Zapraszamy na spacer po dzielnicy, którą uważano przed wojną za jedną z najpiękniejszych dzielnic nowoczesnej Warszawy.
Przedwojenny Żoliborz. Nieznane fotografiepełny opis produktu
Piękno konia
Ten wspaniały album fotograficzny jest wyrazem podziwu dla urody, wdzięku i siły konia oraz podziękowaniem za szczególną więź, jaka przez stulecia łączyła go - i nadal łączy - z człowiekiem.
Doskonale napisany i zawierający wiele ciekawych informacji tekst będą z prawdziwą przyjemnością czytać wszyscy, którzy żywią podziw dla tych pięknych stworzeń.

"Piękno konia" jest książką, która sprawi radość wszystkim wielbicielom koni, a ponad 250 zapierających dech kolorowych zdjęć jednego z najsłynniejszych fotografów koni na świecie z pewnością spotka się z uznaniem miłośników piękna w każdej postaci.
Piękno koniapełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]