1000 niderlandzkich słów(ek). Ilustrowany słownik niderlandzko polski, polsko-niderlandzki
Ucz się przydatnych słów z pomocą wesołych ilustracji! Wyrazy zapamiętasz szybciej i lepiej utrwalisz je w pamięci!
Obrazki przedstawiają typowe życiowe sytuacje, których codziennie doświadczamy, odnoszą się do postaci i rzeczy, z którymi często mamy styczność. Dotyczą one m.in. domu, miasta, szkoły, przyrody, rozrywki, podróży, sportu. Ilustracje zostały opisane, za każdym niderlandzkim słowem podano jego wymowę i polskie znaczenie.
Każdy blok tematyczny uzupełniają typowe, często używane zwroty. Na końcu książki znajduje się słowniczek oraz informacje na temat wymowy niderlandzkiej.
Niniejszy podręcznik jest przeznaczony dla dzieci, ale nie tylko dla nich. Lekka forma pomoże w opanowaniu podstawowego słownictwa także osobie zaczynającej się uczyć języka niderlandzkiego.
1000 niderlandzkich słów(ek). Ilustrowany słownik niderlandzko polski, polsko-niderlandzkipełny opis produktu
Ilustrowana encyklopedia nauki
Ta nowoczesna encyklopedia przedstawia skomplikowane zagadnienia naukowe w taki sposób, że stają się one zrozumiałe dla każdego młodego czytelnika. Jasny, przystępny tekst i szczegółowe ilustracje i fotografie powodują, że „Ilustrowana encyklopedia nauki” jest idealnym narzędziem do samodzielnych poszukiwań, a także wspaniałym źródłem informacji. Każdy młody czytelnik będzie studiować tę encyklopedię dla samej przyjemności zdobywania wiedzy.
Ilustrowana encyklopedia naukipełny opis produktu
Święci na każdy dzień. Tom I: marzec + medalik
Do książki dołączony został medalik ze św. Józefem, patronem rodzin. Kolekcja „Święci na każdy dzień” to wyjątkowa seria bogato ilustrowanych albumów, ukazujących życie, nauczanie i kult ponad trzech tysięcy świętych Kościoła katolickiego. Jest to nowe dzieło encyklopedyczne zredagowane przez najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie hiagiografii. Każdy tom przedstawia dzień po dniu sylwetki świętych z danego miesiąca. Do książki dołączony został album do kolekcjonowania medalików oraz medalik św. Jerzego, patrona szpitali i żołnierzy.
Święci na każdy dzień. Tom I: marzec + medalikpełny opis produktu
Święci na każdy dzień. Tom VI: sierpień + medalik
Kolekcja „Święci na każdy dzień” to wyjątkowa seria bogato ilustrowanych albumów, ukazujących życie, nauczanie i kult ponad trzech tysięcy świętych Kościoła katolickiego. Jest to nowe dzieło encyklopedyczne zredagowane przez najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie hagiografii. Każdy tom przedstawia dzień po dniu sylwetki świętych z danego miesiąca.
Wydanie z medalikiem św. Dominika patrona wzywanego w gorączce.
Święci na każdy dzień. Tom VI: sierpień + medalikpełny opis produktu
Święci na każdy dzień. Tom X: grudzień + medalik
Kolekcja „Święci na każdy dzień” to wyjątkowa seria bogato ilustrowanych albumów, ukazujących życie, nauczanie i kult ponad trzech tysięcy świętych Kościoła katolickiego. Jest to nowe dzieło encyklopedyczne zredagowane przez najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie hagiografii. Każdy tom przedstawia dzień po dniu sylwetki świętych z danego miesiąca.
Wydanie z medalikiem św. Barbary, patronki górników.
Święci na każdy dzień. Tom X: grudzień + medalikpełny opis produktu
Słownik francusko-polski, polsko-francuski z rozmówkami
Słownik francusko-polski, polsko-francuski z rozmówkami jest jednym z serii słowników dwujęzycznych z rozmówkami. Słownik jest szczególnie polecany osobom rozpoczynającym naukę języka francuskiego oraz turystom podróżującym po wszystkich krajach, w których można się porozumieć po francusku. Zawiera: około 25000 haseł i zwrotów, współczesne słownictwo, podstawową terminologię dotyczącą wielu dziedzin m.in. techniki, informatyki, biznesu, kultury, zasady wymowy języka francuskiego.
Słownik francusko-polski, polsko-francuski z rozmówkamipełny opis produktu
Wielka Rock Encyklopedia. Tom 2. F - K
Kolejny, długo oczekiwany, tom fachowej mapy rocka i jego okolic - od bluesa po heavy metal. To obszerne dzieło zawiera pełne i szczegółowe informacje dotyczące najważniejszych zespołów sceny rockowej - przebieg kariery, zmiany personalne, ciekawostki, a wszystko wsparte pełną dyskografią poszczególnych zespołów i solistów. W "Wielkiej Rock Encyklopedii" nie brakuje tytanów, ale daje ona również okazję do zapoznania się z zarysem twórczości grup mniej znanych czy wręcz niszowych. Trudno wyobrazić sobie świat bez rocka - równie trudno wyobrazić sobie historię rocka bez jej skrupulatnego kronikarza, Wiesława Weissa. W tomie II m.in.: Faith No More Fish Franz Ferdinand Fugazi Peter Gabriel Garbage Genesis David Gilmour The Greatful Dead Green Day PJ Harvey Helmet Jimi Hendrix Him Interpol Iron Maiden Mick Jagger Jean-Michel Jarre Jefferson Airplane Jethro Tull Elton John Janis Joplin Joy Division King Crimson Korn Lenny Kravitz.
Wielka Rock Encyklopedia. Tom 2. F - Kpełny opis produktu
Rozmówki polsko-francuskie ze słowniczkiem
Rozmówki polsko-francuskie przeznaczone dla Polaków wyjeżdżających do Francji i nieznających francuskiego, zawierają podstawowe pytania, odpowiedzi i zwroty umożliwiające porozumiewanie się w różnych typowych sytuacjach.
W przypadku napisów z jakimi może się spotkać podróżujący, stroną wyjściową jest język francuski. Wziąwszy pod uwagę przeznaczenie rozmówek, każde zdanie francuskie ma podaną wymowę, zapisaną uproszczoną transkrypcją.
Jak każdy tego typu poradnik, rozmówki stanowią jedynie wybór najczęściej używanych zwrotów, mających być pomocą i ułatwieniem w rozwiązywaniu różnych problemów. Może też zachęcą do nauki tego pięknego języka.
Rozmówki polsko-francuskie ze słowniczkiem polsko-francuskim, francusko-polskim zawierają:
- 10 tysięcy haseł i zwrotów,
- współczesne słownictwo,
- użyteczne wyrażenia,
- przystępnie opisane zasady wymowy języka francuskiego.
Stanowią nieodzowną pomoc dla turysty.
Rozmówki polsko-francuskie ze słowniczkiempełny opis produktu
Akademia języka polskiego. Tom1. Słownik języka polskiego (a-poc)
Słownik języka polskiego podaje 36 000 definicji, informuje o znaczeniach, odmianie i sposobach użycia wyrazów, objaśnia najczęściej używane terminy specjalistyczne, związki frazeologiczne i znaczenia przenośne.
Akademia języka polskiego. Tom1. Słownik języka polskiego (a-poc)pełny opis produktu
Encyklopedia Kosmos
Wszechświat – zwany także kosmosem – jest wszystkim, co fizycznie istnieje i kiedykolwiek istniało i będzie istnieć. Książka, którą macie w ręku, zabierze Was w podróż po Wszechświecie, od najbliższego otoczenia Ziemi po najdalsze zakątki kosmosu w czasie i przestrzeni.

Książka zawiera pięć rozdziałów. Rozdział pierwszy wyjaśnia, jak Wszechświat wygląda z Ziemi, i omawia, jak astronomowie go obserwują i badają.
Rozdział drugi dotyczy Układu Słonecznego – opisuje Słońce, Ziemię, siedem innych planet i najróżniejsze inne obiekty Układu od księżyców po ziarna pyłu.
Rozdział trzeci zabiera nas poza Układ Słoneczny, by opisać gwiazdy, grupy gwiazd, takie jak układy podwójne, gromady gwiazdowe czy galaktyki. Wyjaśnia także, jak powstają gwiazdy, jak się zmieniają i jak na koniec umierają.
Rozdział czwarty opisuje, jak ludzie rozpoczęli eksploatację kosmosu zarówno za pomocą załogowych statków kosmicznych, jak i za pomocą teleskopów kosmicznych i robotów kosmicznych.
Rozdział piąty sięga w przyszłość – próbuje opisać scenariusz eksploracji przestrzeni kosmicznej, zadziwiające statki i bazy, jakie mogą kiedyś zostać zbudowane w kosmosie, oraz cudowne i niezwykłe możliwości, jakie są przed nami do odkrycia i osiągnięcia.
Encyklopedia Kosmospełny opis produktu
The new choice. English thesaurus
Clearly and concisely presented. Ideal for home, school and office. Clear, easy to read typeface.
The new choice. English thesauruspełny opis produktu
Angielsko-polski i polsko-angielski sprytny słownik + CD + Uniwersalny słownik
Oddajemy do rąk użytkowników zupełnie nowy słownik języka angielskiego wraz z płytą CD. Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla uczniów i studentów. Z uwagi na szeroki zakres materiału nasz słownik będzie również bogatym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych językiem angielskim.
Hasła do naszego słownika zostały dobrane tak, by nie zabrakło w nim najbardziej przydatnych wyrazów i zwrotów, również tych używanych w mowie potocznej.
Szczególna uwaga zwrócona została na przejrzysty układ haseł, a praktyczne przykłady ukazują, jak poprawnie używać danych słów w różnych kontekstach i utartych wyrażeniach. Nieocenioną pomocą dla uczniów będą również porady dotyczące problematycznych słów angielskich.
Do słownika dołączony został szczegółowy przegląd angielskiej gramatyki, wraz z przykładami ilustrującymi użycie omawianych zasad w praktyce. Dzięki temu przyswojenie sobie podstaw języka stanie się jeszcze łatwiejsze.
Wyjątkowo ciekawym dodatkiem do naszego słownika są rozmówki, które mogą posłużyć jako interesujący materiał pomocniczy na lekcjach, podczas przygotowań do matury, a także samodzielnej nauki. Praktyczne tematy dotyczące szkoły i pracy, życia codziennego oraz zainteresowań na pewno okażą się pomocne w nabieraniu swobody wypowiedzi i rozwijaniu umiejętności językowych.
Do wszystkich haseł słownikowych i wyrażeń zawartych w rozmówkach dołączono transkrypcje wymowy.
Na płycie CD znajduje się słownik EasyLex2 angielsko-polski i polsko-angielski, który zawiera około 40 000 haseł, nagraną wymowę i funkcję mouse over - błyskawiczne tłumaczenia słów. Więcej informacji o słowniku EasyLex2 znajdą Państwo tutaj.
Angielsko-polski i polsko-angielski sprytny słownik + CD + Uniwersalny słownikpełny opis produktu
Słownik rosyjsko-polski, polsko-rosyjski z rozmówkami
Słownik rosyjsko-polski, polsko-rosyjski z rozmówkami jest jednym z serii słowników dwujęzycznych z rozmówkami.
Słownik jest szczególnie polecany osobom rozpoczynającym naukę języka rosyjskiego oraz turystom podróżującym po wszystkich krajach, w których można porozumieć się po rosyjsku.
Słownik zawiera:
- Około 25 000 haseł i zwrotów, współczesne słownictwo,
- Podstawową terminologię dotyczącą wielu dziedzin (m.in. techniki, informatyki, biznesu, kultury),
- Wyrazy rosyjskie opatrzono akcentem ułatwiającym wymowę,
- Rozmówki polsko-rosyjskie zawierające zwroty przydatne przy robieniu zakupów, zwiedzaniu, podróżowaniu itp.
Słownik rosyjsko-polski, polsko-rosyjski z rozmówkamipełny opis produktu
Alfabetyczna encyklopedia dla dzieci
Ta pełna kolorowych ilustracji i tabel encyklopedia jest niezbędnym kompendium współczesnej wiedzy. Alfabetyczny układ haseł znakomicie ułatwia poznawanie wybranych zagadnień i tematów. W przygotowaniu się do szkolnych sprawdzianów i testów „Alfabetyczna encyklopedia dla dzieci” może stać się niezbędnym narzędziem pracy. Nowoczesny sposób prezentowania wiedzy – tekst, kolor, zdjęcie, ilustracja i przejrzysty układ odsyłaczy oraz powiązań – jest niezaprzeczalną wartością tej encyklopedii.
Hasła encyklopedii:
- podzielone są na dwie cześć: definicyjną i faktograficzną,
- treść wszystkich akapitów hasła tworzy spójny i pełny opis,
- wielobarwne ilustracje wyjaśniają omawiany temat i uzupełniają definicje,
- w ramkach wydzielono ciekawostki i informacje dodatkowe,
- w każdym haśle znajdują się też odesłania do haseł pokrewnych.
Alfabetyczna encyklopedia dla dziecipełny opis produktu
Rozmówki polsko-włoskie ze słowniczkiem
Rozmówki przeznaczone dla Polaków wyjeżdżających do Włoch i nieznających języka włoskiego, zawierają podstawowe pytania, odpowiedzi i zwroty umożliwiające porozumiewanie się w różnych typowych sytuacjach.
W przypadku odpowiedzi, komunikatów, napisów, poleceń i pytań z jakimi może się spotkać podróżujący, stroną wyjściową jest język włoski i dlatego są one podane najpierw po włosku, pismem półgrubym, a dopiero potem przetłumaczone na język polski, odwrotnie niż w przypadku pytań, odpowiedzi i stwierdzeń wypowiadanych przez Polaka.
Jak każdy tego typu poradnik, rozmówki stanowią jedynie wybór najczęściej używanych zwrotów, mających być pomocą i ułatwieniem w rozwiązywaniu różnych problemów. Może też zachęcą do nauki tego pięknego języka.
Rozmówki zawierają:
- 10 tysięcy haseł i zwrotów,
- współczesne słownictwo,
- użyteczne wyrażenia,
- przystępnie opisane zasady wymowy języka włoskiego.
Stanowią nieodzowną pomoc dla turysty.
Rozmówki polsko-włoskie ze słowniczkiempełny opis produktu
Konie. Encyklopedia
Koń jaki jest, każdy widzi - tak w 1745 roku pisał w pierwszej polskiej encyklopedii powszechnej jej autor, ksiądz kanonik Benedykt Joachim Chmielowski. Dziś sprawa nie wydaje się już tak oczywista... Każdy miłośnik koni wie, że występuje wiele ras tych pięknych zwierząt, że różnią się one temperamentem, budową ciała, że zaliczane są do różnych typów użytkowych. Z myślą o uporządkowaniu tej wiedzy powstała niniejsza książka. Obszerny leksykon w wyczerpujący, a zarazem przystępny sposób opisuje historię powstania poszczególnych ras i ich cechy charakterystyczne wszystkie opisy uzupełniono barwnymi fotografiami. Dzięki temu zarówno wytrawni znawcy, jak i osoby rozpoczynające dopiero swoją jeździecką przygodę będą mogły w łatwy i niezawodny sposób rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości dotyczące ich ukochanych zwierząt. Cennym uzupełnieniem naszej encyklopedii są rozdziały wstępne poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z anatomią i fizjologią koni, ich zdrowiem, żywieniem oraz warunkami chowu. Czytelnik znajdzie tam również artykuły traktujące o ich wyjątkowym miejscu w polskiej tradycji narodowej.
Konie. Encyklopediapełny opis produktu
Psy. Encyklopedia
Po tysiącach lat, w ciągu których pies - coraz bardziej oswajany - towarzyszył człowiekowi, zwierzęta te coraz rzadziej wykorzystuje się do pracy, coraz częściej natomiast są po prostu naszymi przyjaciółmi. Odpowiednia opieka nad czworonogiem wymaga jednak pewnej wiedzy. W jakich warunkach powinien być trzymany, co powinien jeść, jak postępować w przypadku choroby, w jaki sposób opiekować się szczenięciem, a w jaki psim seniorem - wszystkie te informacje umieszczono na stronach niniejszej książki. Przede wszystkim jednak znalazły się w niej usystematyzowane opisy ponad 160 ras (przedstawionych również na kolorowych fotografiach). Pisane przystępnym językiem, zawierają najważniejsze informacje dotyczące interesujących nas psów, pomagając - zanim dokonamy wyboru konkretnej rasy - podjąć przemyślaną i trafną decyzję.
Psy. Encyklopediapełny opis produktu
Akademia języka polskiego. Tom 2. Słownik języka polskiego (poc-żyz)
Słownik języka polskiego podaje 36 000 definicji, informuje o znaczeniach, odmianie i sposobach użycia wyrazów, objaśnia najczęściej używane terminy specjalistyczne, związki frazeologiczne i znaczenia przenośne.
Akademia języka polskiego. Tom 2. Słownik języka polskiego (poc-żyz)pełny opis produktu
Encyklopedia. Życie na ziemi
Dzielimy naszą planetę z milionami innych gatunków stworzeń, które są bardziej zróżnicowane.
Szybko rozmnażające się bakterie żyją minuty, a życie dorosłej jętki trwa krócej niż przeczytanie tej książki. Inne organizmy istnieją tysiące lat: niektóre drzewa klonują się od czasów ostatniej epoki lodowcowej, a jedno ze zwierząt jest praktycznie nieśmiertelne.
Encyklopedia ta ukazuje zdumiewającą różnorodność gatunków roślin i zwierząt zasiedlających Ziemię.
W jednym z rozdziałów omówiono gatunek, który wpłynął na życie na naszej planecie bardziej niż jakikolwiek inny: jest nim człowiek.
Encyklopedia. Życie na ziemipełny opis produktu
1000 angielskich słów(ek). Ilustrowany słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Ucz się przydatnych słów z pomocą wesołych ilustracji! Wyrazy zapamiętasz szybciej i lepiej utrwalisz je w pamięci!
Obrazki przedstawiają typowe życiowe sytuacje, których codziennie doświadczamy, odnoszą się do postaci i rzeczy, z którymi często mamy styczność. Dotyczą one m.in. domu, miasta, szkoły, przyrody, rozrywki, podróży, sportu. Ilustracje zostały opisane, za każdym angielskim słowem podano jego wymowę i polskie znaczenie.
Każdy blok tematyczny uzupełniają typowe, często używane zwroty. Na końcu książki znajduje się słowniczek oraz informacje na temat wymowy angielskiej.
Niniejszy podręcznik jest przeznaczony dla dzieci, ale nie tylko dla nich. Lekka forma pomoże w opanowaniu podstawowego słownictwa także osobie zaczynającej się uczyć języka angielskiego.
1000 angielskich słów(ek). Ilustrowany słownik angielsko-polski, polsko-angielskipełny opis produktu
Słownik angielsko-polski, polsko-angielski z rozmówkami
Słownik jest szczególnie polecany osobom rozpoczynającym naukę języka angielskiego oraz turystom podróżującym po krajach, w których można się porozumieć po angielsku.
W prezentowanym słowniku znalazło się:
- około 25 000 haseł i zwrotów, współczesne słownictwo,
- Podstawowa terminologia dotycząca wielu dziedzin m.in. techniki, informatyki, biznesu, kultury,
- Transkrypcja fonetyczna,
- Rozmówki polsko-angielskie (z wymową brytyjską i amerykańską) zawierają zwroty przydatne przy robieniu zakupów, zwiedzaniu, podróżowaniu itp.
Słownik angielsko-polski, polsko-angielski z rozmówkamipełny opis produktu
Dlaczego? Encyklopedia pytań i odpowiedzi. Nowe zagadnienia, rekordy, ciekawostki
Gdzie rosną najwyższe drzewa? Jak powstają wyspy? Kiedy wynaleziono płytę winylową? Kto wymyślił papier toaletowy? Jak długo żyją małże?
Kolejna, nowa encyklopedia zawierająca odpowiedzi na niezwykłe pytania dotyczące nauki, przyrody, historii, sztuki, geografii, gospodarki, sportu, anatomii, medycyny i środków transportu.
Poszczególne rozdziały zawierają ponad 1000 pytań, rozpoczynających się od słów Kto, Gdzie, Jak i Kiedy, oraz odpowiedzi na nie. Ponadto w setkach ramek z bardziej szczegółowymi informacjami opisane są, w ujęciu naukowym, różne zagadnienia, w tym także i te najdziwniejsze, które przyciągną uwagę nawet najbardziej rozkojarzonego czytelnika. Książka dla „Detektywów wiedzy”.
Dlaczego? Encyklopedia pytań i odpowiedzi. Nowe zagadnienia, rekordy, ciekawostkipełny opis produktu
Encyklopedia zwierząt. Pytania i odpowiedzi
Bogato i ciekawie ilustrowana książka obejmuje szeroki zakres zagadnień, związanych ze światem organizmów żywych, przedstawiony w przystępnej i atrakcyjnej formie. Jest przeznaczona dla młodych czytelników i może również służyć jako ciekawa pomoc w nauce przyrody. Rośliny i zwierzęta przedstawiono w ujęciu ewolucyjnym z uwzględnieniem wszelkich problemów międzygatunkowych, jednak jako tworzące jeden spójny ekosystem. Każdy czytelnik, niezależnie od wieku, znajdzie w tej książce odpowiedzi na liczne nurtujące go pytania.
Encyklopedia zwierząt. Pytania i odpowiedzipełny opis produktu
Słownik rosyjsko-polski, polsko-rosyjski z rozmówkami
Słownik rosyjsko-polski, polsko-rosyjski z rozmówkami jest jednym z serii słowników dwujęzycznych z rozmówkami. Słownik jest szczególnie polecany osobom rozpoczynającym naukę języka rosyjskiego oraz turystom podróżującym po wszystkich krajach, w których można się porozumieć po rosyjsku. Zawiera: około 25000 haseł i zwrotów, współczesne słownictwo, podstawową terminologię dotyczącą wielu dziedzin m.in. techniki, informatyki, biznesu, kultury, zasady wymowy języka rosyjskiego.
Słownik rosyjsko-polski, polsko-rosyjski z rozmówkamipełny opis produktu
Encyklopedia dla dzieci. Zwierzęta
Ta drobiazgowo opracowana, lekko napisana i wspaniale ilustrowana książka to prawdziwe „who is who” świata zwierząt.
„Encyklopedia dla dzieci. Zwierzęta” to:
- ponad 1500 przedstawionych zwierząt,
- fascynujące fakty,
- zasięgi występowania wszystkich dużych grup zwierząt,
- fotografie przedstawiające zwierzęta w ich naturalnym środowisku,
- najnowsze dane dotyczące zagrożonych gatunków.

W książce znalazły się również:
- ciekawostki ze świata zwierząt,
- lista wymiarów wszystkich opisywanych zwierząt oraz ich nazwy naukowe (łacińskie).

„Encyklopedia dla dzieci. Zwierzęta” została opracowana pod kierunkiem międzynarodowych autorytetów w dziedzinie zoologii, zawiera obszerny indeks oraz słowniczek. Przydatna przy wyszukiwaniu informacji do szkolnych referatów!
Encyklopedia dla dzieci. Zwierzętapełny opis produktu
Alfabetyczna encyklopedia dla dzieci
Ta pełna kolorowych ilustracji i tabel encyklopedia jest niezbędnym kompendium współczesnej wiedzy. Alfabetyczny układ haseł znakomicie ułatwia poznawanie wybranych zagadnień i tematów. W przygotowaniu się do szkolnych sprawdzianów i testów „Alfabetyczna encyklopedia dla dzieci” może stać się niezbędnym narzędziem pracy. Nowoczesny sposób prezentowania wiedzy – tekst, kolor, zdjęcie, ilustracja i przejrzysty układ odsyłaczy oraz powiązań – jest niezaprzeczalną wartością tej encyklopedii.
Hasła encyklopedii:
- podzielone są na dwie cześć: definicyjną i faktograficzną,
- treść wszystkich akapitów hasła tworzy spójny i pełny opis,
- wielobarwne ilustracje wyjaśniają omawiany temat i uzupełniają definicje,
- w ramkach wydzielono ciekawostki i informacje dodatkowe,
- w każdym haśle znajdują się też odesłania do haseł pokrewnych.
Alfabetyczna encyklopedia dla dziecipełny opis produktu
Egipt. Obrazkowa encyklopedia dla dzieci
Jak powstał Egipt? Dlaczego Egipt w okresie Nowego Państwa był kolosem na glinianych nogach? W jaki sposób podpisywali się faraonowie? Dlaczego Tutanchamon panował tak krótko? Dlaczego faraonowie uprawiali kazirodztwo? Dlaczego bogowie egipscy mają głowę lub tułów zwierzęcia? Dlaczego Izyda nosi na głowie krzesło? Dlaczego mumie miały maski? Dlaczego Egipcjan chowano w "futerałach"? Dlaczego pierwsze piramidy mają kształt schodów?
W serii ukazały się tytuły: Przyroda, Nauka, Ciało, Zwierzęta, Prehistoria, Ekologia, Sport, Kosmos i Morze
Egipt. Obrazkowa encyklopedia dla dziecipełny opis produktu
Prehistoria. Obrazkowa encyklopedia dla dzieci
Jakimi metodami bada się wiek skamieniałości? Skąd wiemy jaki kolor skóry mieli nasi przodkowie? Dlaczego ogień usprawnił broń? Dlaczego neandertalczyków nazywamy czasami okrutnymi ogrami? Dlaczego myśliwi oswoili wilka?
Odpowiedzi na te i na prawie 500 innych pytań znajdują się w tej ilustrowanej książce, która jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, zarówno dla młodszych, jak i dla starszych.
W serii ukazały się tytuły: Przyroda, Nauka, Ciało, Zwierzęta, Prehistoria, Ekologia, Sport, Kosmos i Morze
Prehistoria. Obrazkowa encyklopedia dla dziecipełny opis produktu
Akademia języka polskiego. Tom 3. Słownik ortograficzny
Podaje formy odmiany 50 000 współczesnych wyrazów, uwzględnia trudne nazwy własne, których pisownia i odmiana sprawiają najwięcej trudności, wskazuje zalecane miejsca podziału wyrazu przy przenoszeniu do nowej linii, zawiera najważniejsze reguły ortograficzne i interpunkcyjne. Obowiązkowy na maturze.
Akademia języka polskiego. Tom 3. Słownik ortograficznypełny opis produktu
Szkolny słownik niemiecko - polski, polsko - niemiecki. Idiomy i gramatyka
Trzy w jednym, czyli: Słownik: 33 000 haseł, współczesne słownictwo, zasady wymowy niemieckiej, lista niemieckich czasowników nieregularnych. Idiomy niemieckie: 4000 idiomów i zwrotów niemieckich, 1000 związków frazeologicznych z czasownikiem, indeks polskich odpowiedników. Zarys gramatyki niemieckiej: podstawowe informacje o wszystkich częściach mowy, zastosowanie rodzajników, rodzaje zdań, 100 ćwiczeń wraz z odpowiedziami.
Szkolny słownik niemiecko - polski, polsko - niemiecki. Idiomy i gramatykapełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]