Losowy produkt
Notebook SONY SVE1113M1E
Notebook SONY SVE1113M1E
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Rodzinna. Wydanie pamiątkowe
2 kwietnia 2005 odszedł od nas ukochany Ojciec Święty, od 1 maja 2011 błogosławiony Jan Paweł II.
Niech Biblia z Jego osobistym błogosławieństwem dla rodzin, które wspólnie czytają Słowo Boże, będzie najlepszą pamiątką dla pokoleń Polaków.

Stary i Nowy Testament w tłumaczeniu biskupa Kazimierza Romaniuka, wybitnego biblisty, który tłumaczył teksty biblijne z języków oryginalnych przez 30 lat. Od czasów wydania tzw. BIBLII WUJKA tj. od roku 1599 nikt nie wykonał tłumaczenia Biblii samodzielnie i z języków oryginalnych. Biblia tłumaczona przez Jakuba Wujka została uznana za najwybitniejszy staropolski przekład Biblii, natomiast Biblia Romaniuka zachowując wierność wobec tekstu oryginalnego rezygnuje ze zbyt daleko posuniętej dosłowności przekładu na rzecz jego zrozumiałości.
24 barwne ilustracje z dziełami Wielkich Mistrzów takich jak Michelangelo Buonarotti, Rafael, Botticelli, Leonardo da Vinci, Rembrandt .
Kronika rodzinna to strony, na których jest miejsce na wpisanie ważnych wydarzeń z życia członków rodziny. Nadają jej osobistego, niepowtarzalnego, rodzinnego charakteru.
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Rodzinna. Wydanie pamiątkowepełny opis produktu
Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo
Prolog do bestsellerowego Jezusa z Nazaretu

Benedykt XVI domyka swój cykl książek o postaci i przesłaniu Jezusa. Tym razem Papież opowiada o najbardziej tajemniczym i najmniej znanym okresie Jego życia: narodzeniu i dzieciństwie. Pokazuje Jezusa, który przychodzi na świat w konkretnym miejscu, czasie i rodzinie. Stara się też odpowiedzieć na pytanie: co narodzenie Jezusa oznacza dla mnie?

Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo jest zapisem rozmyślań Benedykta XVI. To przejmująca medytacja kapłana i efekt osobistego odkrywania tajemnicy Wcielenia.
Jezus z Nazaretu. Dzieciństwopełny opis produktu
Pielgrzymki po Europie cz. 1 - Fatima i Góra Świętego Patryka (film + przewodnik)
FATIMA, Portugalia
Sanktuarium w Fatimie, choć dość młode względem innych cudownych miejsc, jest niezwykle popularnym celem wielu pielgrzymek katolickich i ośrodkiem kultu maryjnego. W 1917 roku trojgu pastuszkom z Fatimy objawiła się Matka Boska i przekazała im trzy tajemnice zwane później fatimskimi. Kościół katolicki uznał te objawienia za cud w 1930 roku. Już od roku 1927 przybywały do Fatimy zbiorowe pielgrzymki z innych krajów. W latach 1928-1953 w miejscu objawień wzniesiono bazylikę Matki Bożej Różańcowej, tam też pochowane są dzieci, które były świadkami cudu - Francisco i Jacinta Marto oraz Lucia dos Santos. Każdego roku do Fatimy przybywa ponad 5 milionów pątników ze wszystkich kontynentów, szukających tu pocieszenia i spełnienia modlitw.

GÓRA ŚWIĘTEGO PATRYKA, Irlandia
Odosobniona góra (765 m n.p.m.) o stożkowatym kształcie w zachodniej części Irlandii w hrabstwie Mayo. Miejsce pielgrzymkowe związane z kultem patrona Irlandii - świętego Patryka. Według wierzeń, święty spędził na niej 40 dni, modląc się i powstrzymując od jedzenia w czasie Wielkiego Postu w 441 r. Legenda głosi, że przy tej okazji przepędził wszystkie węże z wyspy. Od wieków jest to miejsce corocznych pielgrzymek, początkowo odbywających się 17 marca w dniu patrona, później, ze względu na trudne warunki pogodowe, przeniesionych na ostatnią niedzielę lipca. Pątnicy pokonują trudną, kamienistą trasę, część z nich idzie boso, aby osiągnąć wierzchołek z wybudowaną w 1905 roku kapliczką. Popularność miejsca sprawiła, że od kilku lat Msza z góry św. Patryka jest celebrowana przez biskupa i transmitowana w telewizji.
Pielgrzymki po Europie cz. 1 - Fatima i Góra Świętego Patryka (film + przewodnik)pełny opis produktu
Nowy testament. Postacie i epizody
Kolejny tom z serii Leksykon - historia, sztuka, ikonografia ", przedstawia postacie i epizody z Nowego Testamentu. Pierwszy rozdział poświęcony Ewangelistom i ich symbolom, drugi omawia Rodzinę Jezusa. W trzecim przedstawiono Narodziny i dzieciństwo Jezusa, czwarty zaś porusza Dzieje Jana Chrzciciela. Piąty ukazuje działalność publiczna Jezusa w szóstym pokazane są cuda i przypowieści. Męka Pańska omówiona została w rodziale siódmym. Zaś ostatni rozdział został poświęcony okresowi po zmartwychwstaniu."
Nowy testament. Postacie i epizodypełny opis produktu
Religie
Religie” zawierają wyczerpujące opisy najważniejszych wyznań oraz mniej znanych wierzeń Afryki i obu Ameryk. Pochodzenie i dzieje każdej religii zostały przedstawione od chwili jej powstania po czasy współczesne. Książka opisuje praktyki religijne i tradycje każdego z systemów wierzeń – od codziennych rytuałów po najważniejsze święta religijne. W przewodniku znajdziemy także szczegółową charakterystykę bogów, bóstw i postaci czczonych w różnych religiach.
Religiepełny opis produktu
Stary Testament. Postacie i epizody
Kolejny tom z serii Leksykon – historia, sztuka, ikonografia ", przedstawia postacie i epizody ze Starego Testamentu. Tekst książki odzwierciedla układ ksiąg biblijnych. Każda przedstawiona postać bądź epizod zostały opatrzone informacjami na marginesach oraz wiernym omówieniem odnośnego fragmentu tekstu biblijnego. Jako uzupełnienie licznych odniesień do Biblii, książka proponuje porównanie do innych kultur w postaci mitów i legend, podobnych do omówionego epizodu."
Stary Testament. Postacie i epizodypełny opis produktu
Biblia jako fenomen kulturowy
Książka jest rozwiniętym kompendium wiedzy biblijnej, przedstawionej w kontekście uwarunkowań kulturowych i może służyć wszystkim, którzy chcą poznawać fenomen Biblii w jego szerokim ujęciu, a przede wszystkim ukazany jako fenomen kulturowy. Książka może być pożyteczna dla wszystkich uczciwie szukających prawdy o Biblii bez względu na ich światopogląd i stosunek do religii. Wszystkim im życzę owocnego spotkania z Księgą, która, nie przestając być Księgą religijną, jest Księgą całej ludzkości i jako taka należy do pierwszorzędnych wartości kulturowych. Jej poniewieranie i opluwanie jest przejawem barbarzyństwa, podobnie, jak było nim spalenie Biblioteki Aleksandryjskiej, bombardowanie zabytków kultury, utrącenie nosa Sfinksowi w Egipcie i wiele innych czynów, które ludzkości nie przynoszą zaszczytu, a przeciwnie są powodem do hańby.
Biblia jako fenomen kulturowypełny opis produktu
Hurra, nie jestem Bogiem!
"Uczę się radośnie wypuszczać sprawy z rąk, mając świadomość, że człowiek nie może być wszystkim. Czynię to, czego nie mogę zwalić na kogoś innego, być po prostu Tomášem Halíkiem"
Książka Tomáša Halíka to zbiór trzynastu niezwykłych opowieści o wierze, nadziei i miłości. Próba odpowiedzi na pytania, jak ocalić siebie w czasach kryzysu, jak znaleźć sens w cierpieniu, gdzie szukać prawdy, jak żyć z wątpliwościami i jak wahać się mądrze. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy poszukują swojego miejsca w świecie.
"Czeski ksiądz TomášHalík jest jedynym księdzem, którego słucham z uwagą. Mam wrażenie, że jest to także jedyny ksiądz, którego chętnie słuchają zsekularyzowani Czesi. "Mówi tak pięknie, że nic przeciwko niemu się we mnie nie buntuje" - powiedziała mi pewna Czeszka, która jest ateistką od 78 lat. Od dawna zastanawiam się, czy ksiądz Halík na pewno wierzy w tego samego Boga, w jakiego wierzy się w Polsce."
Mariusz Szczygieł
Hurra, nie jestem Bogiem!pełny opis produktu
To ja, Karol. Nie poznajesz mnie?!
To ja, Karol! Nie poznajesz mnie?!” to 138 opowieści o Ojcu Świętym zebranych przez Grzegorza Polaka, dziennikarza stacji Religia.TV. Ozdobą książki są dowcipne ilustracje Marcina Wichy – celnie komentujące stosunek Polaków do Papieża.
Tomik zawiera nieoficjalne opowiastki i prywatne wspomnienia, nieraz bardzo osobiste, ze spotkań najpierw z Karolem Wojtyłą, a potem Janem Pawłem II. W antologii tych króciutkich, błyskotliwych tekstów znajdziemy historie z czasów, kiedy przyszły papież był dla znajomych Lolkiem albo księdzem Karolem. Wypowiedzi abp. Józefa Życińskiego, bp. Tadeusza Pieronka sąsiadują z anegdotami opowiadanymi przez szkolnych kolegów Karola i rzymskiego fryzjera zwierzchnika Kościoła katolickiego.
Książka przedstawia Jana Pawła II z mniej znanej, zwyczajnej, ludzkiej strony. Ukazuje człowieka, który miał słabostki i któremu przydarzały się przeróżne wpadki. Był serdeczny, ale czasem wpadał w gniew i wówczas stawał się srogi. Dowcipny, lecz także uszczypliwy.
„Kwiatki” papieskie udowadniają, że pamięć o Karolu Wojtyle jest ciągle żywa. Rozdawał bowiem szczodrze nie tylko dobro i miłość, lecz również radość i uśmiech.
To ja, Karol. Nie poznajesz mnie?!pełny opis produktu
Mistrzowie franciszkańscy i dominikańscy
Mistrzowie franciszkańscy i dominikańscy to kontynuacja katechez papieskich głoszonych podczas środowych audiencji generalnych. Poprzednie tomy wydane nakładem W drodze to: Blisko, najbliżej Chrystusa. Apostołowie i pierwsi uczniowie, Ojcowie Kościoła. Od Klemensa Rzymskiego do Augustyna oraz Mistrzowie duchowi. Ojcowie i pisarze pierwszego tysiąclecia, Mistrzowie duchowi Ojcowie i pisarze średniowiecza.
Mistrzowie franciszkańscy i dominikańscypełny opis produktu
Szukaj Boga we wszystkim
wiczenia duchowe świętego Ignacego Loyoli należą do kanonu chrześcijańskich arcydzieł. Z tego zbioru medytacji i praktyk prowadzących do duchowej doskonałości przez wieki korzystało miliony zakonników i ludzi świeckich.
"Szukaj Boga we wszystkim" odsłania przed czytelnikiem głębię praktyk świętego Ignacego, przekazując proste rady i mądrość, które pomagają człowiekowi poruszać się po często trudnych, nieznanych drogach w wędrówce do Boga. Autor wzywa nas, byśmy wznieśli się na nowy poziom duchowego zrozumienia, uczyli się, jak słuchać głosu Boga, modlić się w sposób niepowierzchowny, a także praktykować skruchę i żyć na co dzień miłością.
Książka została spisana na podstawie wykładów wygłoszonych przez Anthony`ego de Mello przed jego przedwczesną śmiercią w 1987 roku. Ucieszy każdego wielbiciela talentu autora "Przebudzenia", "Śpiewu ptaka" czy "Modlitwy żaby"
Szukaj Boga we wszystkimpełny opis produktu
Posynodalna Adhortacja Apostolska Africae Munus
Posynodalna Adhortacja Apostolska Africae Munus papieża Benedykta XVI do biskupów, duchowieństwa, osób konsekrowanych i wiernych świeckich o Kościele w Afryce w służbie pojednania, sprawiedliwości i pokoju.
Posynodalna Adhortacja Apostolska Africae Munuspełny opis produktu
Biblia w kulturze Zachodu
Biblia nazywana często \\"Księgą nad Księgami\\" jest nie tylko świadectwem spotkania człowieka z osobowym Bogiem, ale także fundamentem kultury Zachodu rozumianego, jako obszar historycznego oddziaływania chrześcijaństwa. Przetłumaczona została na 2355 języków i w dalszym ciągu dominuje na wszystkich listach bestsellerów. A jednak niewielu spośród współczesnych uświadamia sobie powszechność reminiscencji biblijnych w otaczającej ich kulturze. Emerytowany profesor Sorbony Philippe Sellier ukazuje nam bogactwo i różnorodność ksiąg tworzących Biblię, a także przypomina postacie i epizody, które wpłynęły na kształt kultury Zachodu, inspirując twórców we wszystkich bez mała dziedzinach: od poezji i malarstwa po produkcję filmową i telewizyjną. W kolejnych rozdziałach autor przedstawia najpierw tło historyczne poszczególnych ksiąg biblijnych oraz ich zasadnicze wątki, a następnie ukazuje najważniejsze odniesienia, jakie pojawiły się do nich w kulturze Zachodu.
Biblia w kulturze Zachodupełny opis produktu
Potęga uzdrawiania
Rozważając cudowne uzdrowienia Jezusa, opisane w Nowym Testamencie, doktor Joseph Murphy tłumaczy w prosty sposób, jak te same zasady i metody można zastosować w życiu każdego z nas po to, by pokonać fizyczne i mentalne dolegliwości.
Dr Joseph Murphy znany jest na całym świecie jako nauczyciel, wykładowca i autor około czterdziestu książek. Powszechnie uważa się go za "najbardziej popularnego autora Nowej Myśli" (Martin Larson, New Thought Religion, 1987). Zdobył wykształcenie w zakresie nauk ścisłych (chemia, farmakologia) i religioznawstwa. Posiadł również unikalne doświadczenie w zakresie uzdrawiania. Chętnie pomagał innym, przekazując swoją wiedzę w jasnych i prostych terminach.
Potęga uzdrawianiapełny opis produktu
Vademecum pokutnika, kierowcy i generała
Nowe wydanie Vademecum generała, czyli czego nie robić i co robić, kiedy władza wpadnie ci w ręce uzupełnione o Vademecum pokutnika oraz o Vademecum kierowcy. Koniecznie powinni po tę książkę sięgnąć wszyscy szefowie, ale też ci, którzy władzy innych podlegają. Ci drudzy zresztą szczególnie, aby wiedzieli, czego mogą się spodziewać po swoich szefach i czego od nich oczekiwać. Autor z humorem i dystansem podchodzi do swojej funkcji generała Zgromadzenia Księży Marianów, którą sprawował w latach 1993-1998. Ks. Boniecki postanowił uzupełnić swoje zapiski sprzed lat dwoma tekstami skierowanymi do penitentów oraz do kierowców. Luźne spostrzeżenia wprawnego obserwatora stosunków międzyludzkich mają wielką zaletę – są krótkie i trafiają w sedno spraw, o których mowa. Lektura tylko z pozoru zabawna. Zmusza do myślenia i wyciągania własnych wniosków.
Vademecum pokutnika, kierowcy i generałapełny opis produktu
101 argumentów za niewiarą. Przewodnik małego ateisty
101 argumentów za niewiarą to zwięzłe wprowadzenie do ateizmu, jako niereligijnego sposobu pojmowania świata i człowieka. Autor, występujący pod pseudonimem S.C. Hitchcock, zwraca się przede wszystkim do młodych ludzi wychowanych w wierze, którzy zaczynają odkrywać pierwsze pęknięcia i niespójności w swym religijnym światopoglądzie. Wyjaśnia, że brak wiary nie jest chorobą, tylko głosem rozumu, a ludzie niewierzący powinni poczuwać się raczej do dumy niż do winy. Korzystając z przejrzystej argumentacji, z dorobku nauki i filozoficznej tradycji racjonalizmu, przedstawia zdecydowaną krytykę wierzeń religijnych jako szkodliwych przesądów i odważnie zachęca do przyjęcia całkowicie ateistycznej wizji świata, w której rzeczywistość pojmuje się dzięki zrozumieniu praw natury. Książka Hitchcocka, chociaż nie stroni od ironicznego tonu, jest donośnym apelem o odwagę myślenia, o bezkompromisową wierność rozumowi i przeciwstawianie się religijnej indoktrynacji.
101 argumentów za niewiarą. Przewodnik małego ateistypełny opis produktu
Jest wiele wiar. O co pytają dzieci
Jaki cel przyświecał napisaniu tej książki? Chodzi o odpowiedź na pytania dotyczące religii, jakie dzieci stawiają sobie i nam, dorosłym. Autorka książki, Monique Gilbert, jest dziennikarką. Na jej dziełko składają się cztery reportaże opisujące po kolei, jak wygląda dzień, tydzień, rok z życia chłopców i dziewczynek wychowanych w danej wierze: w katolicyzmie, islamie, protestantyzmie i judaizmie -czterech religiach występujących we Francji najczęściej. Dzięki tym dziecięcym postaciom autorka chce pokazać przede wszystkim, że pomiędzy przedstawionymi tu religiami - mimo różnic - zachodzi również wiele podobieństw. Zachęca dzieci do poznawania praktyk religijnych swoich kolegów i koleżanek, uważając, że dzięki tej wiedzy nauczą się wzajemnej tolerancji, a także będą lepiej rozumieć świat. W laickim kraju i w laickiej szkole wiara nie powinna dzielić dzieci, ale zbliżać je do siebie.
Jest wiele wiar. O co pytają dziecipełny opis produktu
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Rodzinna. Złocona
Stary i Nowy Testament w tłumaczeniu biskupa Kazimierza Romaniuka, wybitnego biblisty, który tłumaczył teksty biblijne z języków oryginalnych przez 30 lat. Od czasów wydania tzw. BIBLII WUJKA tj. od roku 1599 nikt nie wykonał tłumaczenia Biblii samodzielnie i z języków oryginalnych. Biblia tłumaczona przez Jakuba Wujka została uznana za najwybitniejszy staropolski przekład Biblii, natomiast Biblia Romaniuka zachowując wierność wobec tekstu oryginalnego rezygnuje ze zbyt daleko posuniętej dosłowności przekładu na rzecz jego zrozumiałości.
Kronika rodzinna to strony, na których jest miejsce na wpisanie ważnych wydarzeń z życia członków rodziny. Nadają jej osobistego, niepowtarzalnego, rodzinnego charakteru.
24 barwne ilustracje z dziełami Wielkich Mistrzów takich jak Michelangelo Buonarotti, Rafael, Botticelli, Leonardo da Vinci, Rembrandt .
Błogosławieństwo Ojca Świętego Jana Pawła II z odręcznym podpisem, udzielone 19 marca 2005 roku.
Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Biblia Rodzinna. Złoconapełny opis produktu
Papież Franciszek. Sługa nowego świata
Ileż trzeba wewnętrznej wolności, spontanicznej życzliwości i wyczucia chwili, żeby zaraz po wyborze na papieża wyjść na balkon i do wielotysięcznych tłumów powiedzieć całkiem po prostu, tak jak się mówi wchodząc do przyjaciół: "dobry wieczór".
Mam nadzieję, że przygotowana przez nas książka nie tylko pogłębi to wrażenie odwiedzin u przyjaciół, ale także pozwoli zrozumieć: kim jest i skąd się wziął papież Franciszek, przed jakimi problemami Kościoła i świata stanie (z jakimi mierzył się jego poprzednik, emerytowany papież Benedykt), czym jest papiestwo, a czym ubóstwo w Kościele. "Świat potrzebuje dziś nowego świętego Franciszka w Asyżu" - powiedział kiedyś błogosławiony Jan Paweł II. Ano właśnie.
Ks. Adam Boniecki
Papież Franciszek. Sługa nowego światapełny opis produktu
Kto zabił Jezusa? Prawda i interpretacje
Kto zabił Jezusa to fascynująca biografia intelektualna centralnej postaci naszej cywilizacji - Jezusa Chrystusa. Biografia obejmująca dwa tysiące lat badań, sporów, starań o dotarcie do prawdy i zrozumienie oraz jej zamącania i naginania do bieżących potrzeb. Autor prowadzi nas przez gąszcz faktów i interpretacji z wielką erudycją i biegłością, dzięki czemu poznawanie wraz z nim losów wiary chrześcijańskiej staje się nie trudem, ale niezwykłą, porywającą przygodą.
Rafał A. Ziemkiewicz
Kto zabił Jezusa? Prawda i interpretacjepełny opis produktu
Malowanka AMEET Kolorowanka i naklejki. Disney/Pixar Filmy
Kolorowanka i naklejki. Disney/Pixar Filmy to malowanka z bohaterami bajek takich jak Potwory i spółka, Merida Waleczna oraz Toy Story.
Malowanka AMEET Kolorowanka i naklejki. Disney/Pixar Filmypełny opis produktu
Malowanka AMEET Disney Księżniczka
Disney Księżniczka to kolorowanka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zawiera rysunki, ćwiczenia rozwijające zdolności manualne oraz naklejki.
Malowanka AMEET Disney Księżniczkapełny opis produktu
Malowanka AMEET Jake i piraci z Nibylandii
Jake i piraci z Nibylandii to kolorowanka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zawiera rysunki, ćwiczenia rozwijające zdolności manualne oraz naklejki.
Malowanka AMEET Jake i piraci z Nibylandiipełny opis produktu
Malowanka AMEET Maluch rysuje. My Little Pony
Maluch rysuje. My Little Pony to książeczka ułatwiająca naukę rysowania. Zawiera zadania takie jak rysowanie po śladzie, łączenie punktów czy odwzorowywanie obiektów w kratkach.
Malowanka AMEET Maluch rysuje. My Little Ponypełny opis produktu
Malowanka AMEET Barbie
Barbie to malowanka, którą dziecko może pokolorować za pomocą pędzelka zamoczonego w wodzie.
Malowanka AMEET Barbiepełny opis produktu
Malowanka AMEET My Little Pony. Kolorowanka i naklejki
My Little Pony. Kolorowanka i naklejki to kolorowanka z sympatycznymi kucykami w roli głównej. Zawiera rysunki, różne zadania oraz naklejki.
Malowanka AMEET My Little Pony. Kolorowanka i naklejkipełny opis produktu
Malowanka AMEET Auta. Bujdy na resorach
Auta. Bujdy na resorach to kolorowanka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zawiera rysunki, ćwiczenia rozwijające zdolności manualne oraz naklejki.
Malowanka AMEET Auta. Bujdy na resorachpełny opis produktu
Malowanka AMEET Barbie Księżniczka i piosenkarka
Barbie Księżniczka i piosenkarka to kolorowanka przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zawiera rysunki, ćwiczenia rozwijające zdolności manualne oraz naklejki.
Malowanka AMEET Barbie Księżniczka i piosenkarkapełny opis produktu
Malowanka AMEET Barbie i magiczne baletki
Barbie i magiczne baletki to kolorowanka z sympatyczną laleczką w roli głównej. Zawiera rysunki, różne zadania oraz naklejki.
Malowanka AMEET Barbie i magiczne baletkipełny opis produktu
Malowanka AMEET Maluch rysuje. Kubuś i Przyjaciele
Maluch rysuje. Kubuś i Przyjaciele to książeczka ułatwiająca naukę rysowania. Zawiera zadania takie jak rysowanie po śladzie, łączenie punktów czy odwzorowywanie obiektów w kratkach.
Malowanka AMEET Maluch rysuje. Kubuś i Przyjacielepełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]