Losowy produkt
Notebook SONY SVE1112M1E
Notebook SONY SVE1112M1E
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 1. Wojciech Kilar (książka + CD)
Zaczynamy od walca z "Trędowatej", kończymy na polonezie z "Pana Tadeusza" (o walcu z "Ziemi obiecanej" nie zapominając). Oto cały Kilar – wyrazisty, esencjonalny, idealnie zsynchronizowany z obrazem. I prawdziwy, nawet w muzyce z"Drakuli" Coppoli.Dla tego kompozytora pisanie do filmu to odrębny rozdział w życiorysie. Bo przecież Kilar to kompozytor utworów awangardowych (przypominanych na Warszawskiej Jesieni) oraz hitów filharmonicznych, "Orawy" i "Krzesanego", ale także patetycznej "Missa Pro Pace" napisanej na stulecie Filharmonii Narodowej.Napisał muzykę do ponad 130 filmów. Jego związki z filmem zaczęły się już w 1958, kiedy napisał muzykę do "Narciarzy" N. Brzozowskiej. Współpracował z wieloma reżyserami: Andrzejem Wajdą, Kazimierzem Kutzem, Krzysztofem Zanussim (począwszy od Struktury kryształu stworzył muzykę do niemal wszystkich filmów tego reżysera), Krzysztofem Kieślowskim, Stanisławem Różewiczem, Wojciechem Hasem, Tadeuszem Konwickim, Markiem Piwowskim, Romanem Polańskim, Francisem Fordem Coppolą, Jane Campion. O ile sukcesy religijnych utworów komponowanych w ostatnich latach właściwie ograniczają się do polskiej publiczności, to międzynarodowym uznaniem i popularnością cieszy się jego muzyka filmowa, a wyjątkowy sukces odniósł kompozytor "Drakulą".
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 1. Wojciech Kilar (książka + CD)pełny opis produktu
Złota Płyta - ciąg dalszy (książka + CD)
Po ponad dwudziestu latach i różnych muzycznych przygodach Shakin Dudi powrócił do prostego, stylowego rock`n`rolla z lat pięćdziesiątych. Krótkie, przebojowe kompozycje Dudka zilustrował swoją "poezją" Darek Dusza. Płyta powstała w 2 dni! Początkowo muzycy chcieli nagrać demo, które miało służyć do dalszej pracy nad utworami. Zebrali się w studiu nagraniowym Polskiego Radia w Katowicach. Nagrywali na tzw. setkę - czyli wszystkie instrumenty razem. Również wokal. Część tekstów Irek śpiewał z kartki. Przecież to tylko miało być demo. Ale los chciał inaczej ... Po przesłuchaniu materiału okazało się, że nic nie trzeba poprawiać, dogrywać. Nie trzeba stosować różnych studyjnych oszustw, podstrajać, czyścić. W końcu rock`n`roll to żywa muzyka. Płytę promuje klip i singiel radiowy z utworem "Goście idą"
Złota Płyta - ciąg dalszy (książka + CD)pełny opis produktu
Kultowa muzyka filmowa. Tom 3. Gorączka sobotniej nocy OST (książka + CD)
Kultowa Muzyka Filmowa to unikatowa kolekcja soundtracków wszech czasów z muzyką filmową w oryginalnym wykonaniu składająca się z 20 książek z płytą CD. Po raz pierwszy w jednej serii znajdują się hity z takich filmów, jak "Pulp Fiction", "Gladiator", "Gorączka sobotniej nocy" czy "Misja"!
Kultowa muzyka filmowa. Tom 3. Gorączka sobotniej nocy OST (książka + CD)pełny opis produktu
Kultowa muzyka filmowa. Tom 5. Misja OST (książka + CD)
Kultowa Muzyka Filmowa to unikatowa kolekcja soundtracków wszech czasów z muzyką filmową w oryginalnym wykonaniu składająca się z 20 książek z płytą CD. Po raz pierwszy w jednej serii znajdą się hity z takich filmów, jak "Pulp Fiction", "Gladiator", "Gorączka sobotniej nocy" czy "Misja"!
Kultowa muzyka filmowa. Tom 5. Misja OST (książka + CD)pełny opis produktu
Teatr Malucha Wiosna (książka + CD)
Nigdy nie myślałem, że będąc starszym i dużym facetem zawitam do... Teatru Malucha. Frajda to dla mnie przeogromna z kilku powodów. Przecież uwielbiam od dziecka muzyczne shows a zamykająca uroczy cykl Czterech Pór Roku - Wiosna, od zawsze była dla mnie czasem najmilszym, pobudzającym do życia, śmiechu i działania. Znakomicie oddają ten radosny klimat hitowe piosenki jednego z największych polskich kompozytorów, Mistrza Marka Sarta i jego ucznia, Roberta Obcowskiego. Fantastycznie wpisali się w ten kolorowy obraz świata autorzy dowcipnych i naprawdę fajnych tekstów - niezmiennie wiosenna, Lidia Gierwiałło i Marek Bartkowicz. Trudno usiedzieć przy tej płycie. Nogi same niosą i aż chce się śpiewać z tymi świetnymi dzieciakami. Nie wspomnę już o pani Jolancie Fraszyńskiej i panu Cezarym Żaku, którzy odgrywają pierwszoplanowe role w tej rewii przebojów. I tak się zastanawiam nad sobą, czy czasem nie zdziecinniałem? Ja, starszy i duży facet, nie mogę oderwać się od tego krążka...- Marek Wiernik
Teatr Malucha Wiosna (książka + CD)pełny opis produktu
Dlaczego nie (książka + CD)
Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska oraz Mikołaj Pospieszalski po ponad roku od wydania swojej debiutanckiej płyty, za którą zdobyli statuetkę Fryderyka 2011 za Album Roku w kategorii Folk / Muzyka Świata, powracają z nowym materiałem.
Ostatni rok muzycy poświęcili koncertowaniu, poznawaniu innych kultur, poszukiwaniu brzmień i odkrywaniu na nowo siebie i swojego świata. Wszystkie te doświadczenia odzwierciedla album "Dlaczego nie".
Muzyka na drugiej płycie to utwory z tak szerokiego zakresu gatunków jak folk, muzyka świata, jazz, poezja śpiewana, a nawet muzyka klasyczna.
Album "Dlaczego nie" to również bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne. W nagraniach uczestniczyli liczni goście z Polski m.in. Mirosław Baka, Mateusz Pospieszalski, Mateusz Smoczyński, Kapela ze Wsi Warszawa, a także z pustynnej części Maroka - Hmad ait Ibrahim.
Oprócz tekstów ludowych i autorskich "Dlaczego nie" ukazuje współpracę DAGADANA z Sofiją Andruchowycz oraz Janem Gabrielem Szutkowskim. Tak dopracowanej brzmieniowo i koncepcyjnie płyty dawno nie było na polskim rynku.
Dlaczego nie (książka + CD)pełny opis produktu
Kalendarz ścienny ze zdjęciem 2013. Marzipan
Wklej swoje ulubione zdjęcie i bądź uporządkowany. Każdy miesiąc zawiera tyle linijek ile dni oraz zdjęcie najbardziej uroczych postaci jakimi są Marzipanki. Na pewno starczy Ci miejsca na notatki i ważne daty. Znajdziesz tu wszystkie święta państwowe, ustawowe i ... Dzień bez Samochodu, Dzień Języków Obcych, Dzień Zwierzą, Dzień Mycia Rąk...
Kalendarz ścienny ze zdjęciem 2013. Marzipanpełny opis produktu
Książka AGORA Wojnę szatan spłodził. Zapiski 1939 - 1945
Wojnę szatan spłodził. Zapiski 1939 - 1945 to książka scalona przez Rafała Podrazę, badacza losów rodziny Kossaków, na którą składają się niepublikowane dotąd zapiski i dzienniki Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, a także jej liczne zdjęcia, rękopisy wierszy i dokumenty.
Książka AGORA Wojnę szatan spłodził. Zapiski 1939 - 1945pełny opis produktu
Kore. O chorych, chorobach i duszy medycyny
Kore to po grecku dziewczyna. A także – źrenica. Grecy mówili, iż duszę, w postaci maleńkiej dziewczynki, zobaczyć można przez oka źrenicę. Skąd mogli wiedzieć, że źrenica to jedyne okienko z widokiem na mózg, na jego nerwy wzrokowe? A gdzie dziś podziała się dusza? Co mówi nam o niej medycyna? Czy w sobie też duszy wygląda? I szuka jej w swoich odwiecznych światach – gdzieś między życiem a śmiercią, zdrowiem a chorobą, nauką a sztuką, a także – w miłości. Chodźmy więc na poszukiwanie razem z nią. Niech nas prowadzi. Przed nami wyprawa po duszę. Duszę medycyny”.
Kore. O chorych, chorobach i duszy medycynypełny opis produktu
Krąg łgarzy. Powiastki filozoficzne z całego świata. Tom 1
SPRZEDAŻ OD 20-02-2013!
Historie o mądrości? To płaskie jak uroczyste rozdanie nagród. Historie o umiejętności życia? O nauczaniu? Historie zabawne i pożyteczne, jakby powiedziano niegdyś? Zabawne historyjki? To by wyglądało na zbiór dowcipów. Baśnie o przestrzeni i czasie? O tym co tutaj i co gdzie indziej? O wczoraj i o zawsze?

Historie przemyślane, wypracowane, stworzone po to, by pomagać żyć, a czasem umrzeć. Często nas zdumiewają, rozśmieszają i w ten sposób rozbudzają naszą czujność, ale także rozbrajają nas. Kto się śmieje, ten łatwiej godzi się z tym co nie do przyjęcia, a nawet bezczelne, tajemnicze.

Te opowieści włóczą się po ulicach, zwłaszcza nocami. W pozornym dobrobycie stanowią nieoczekiwany element zaciekawienia, niepokoju. Dotykają z wdziękiem wszystkich punktów ludzkich niepewności, niczym iskry latające wokół jednego ogniska. Wydaje mi się, że w pełni zasługują na nazwę "baśni filozoficznych".

Jean-Claude CARRIERE
Francuski pisarz, eseista, tłumacz, dramaturg, scenarzysta. Pisał scenariusze do filmów światowej sławy reżyserów, takich jak Luis Bu?uel, Miloš Forman, Andrzej Wajda, Louis Malle, Volker Schlöndorff, Jean-Luc Godard, Carlos Saura, Michael Haneke.
Kilkunastoletnia współpraca z Peterem Brookiem zaowocowała 9-godzinną adaptacją sceniczną sanskryckiego eposu Mahabharata. Nakładem wydawnictwa Drzewo Babel ukazały się książki Alfabet zakochanego w Indiach i Alfabet zakochanego w Meksyku.
Krąg łgarzy. Powiastki filozoficzne z całego świata. Tom 1pełny opis produktu
Opera żebracza + film DVD
Opera żebracza opowiada o świecie, gdzie zwycięzcą jest ten, który każdemu w każdej sytuacji mówi co innego. Gdy władze komunistycznej Czechosłowacji zorientowały się, że nowa sztuka Havla (wariacja na temat The Beggar`s Opera Gaya i Pepuscha z 1728 r.) mówi o rzeczywistości, w której jedyną obowiązującą zasadą jest to, że nie ma żadnych zasad, natychmiast zakazały jej wystawiania. Premiera była przygotowywana tajnie (za każdym razem próba w innym mieszkaniu) a odbyła się w gospodzie pod Pragą, gdzie wszystkie okna zasłonięto materacami, żeby żadne dźwięki nie wydostały się na zewnątrz. A i tak nie uchroniło to twórców przed represjami Służby Bezpieczeństwa.
Opera żebracza + film DVDpełny opis produktu
Krótkie dni i noce
Horror. Groza. Makabra. Surrealizm.

Drabble. Utwory ekstremalnie krótkie, dokładnie na 100 słów. Te zawarte w niniejszym zbiorze są jak nagłe uderzenia pioruna, jak błyski błyskawicy, walnięcia młotem pneumatycznym w nieświadomy niczego umysł.

Rafał Kuleta zaprasza do klaustrofobicznego, nadrealnie odrealnionego świata pełnego horroru, koszmaru, grozy, makabry, groteski, przemocy, surrealizmu, zamkniętych pomieszczeń i nawiedzonych słów. Wszyscy znamy ten świat, gdyż wszyscy w nim żyjemy. W niniejszym zbiorze ukazane jest jego prawdziwe oblicze zaobserwowane i opisane w mrocznym wnętrzu autobusu, w jelitach SKM, na wykrwawionym łonie plaży, w koszmarnej drodze na opuszczoną uczelnię, w martwym sklepie, dawno nieistniejącym kinie, na rozwijającym macki molo...
Krótkie dni i nocepełny opis produktu
Dexter. Taki sympatyczny morderca
Nazywam się Dexter i nie jestem pewien, kim jestem. Wiem tylko, że jest we mnie coś mrocznego, ukrywam to i nie mówię o tym, ale On bez przerwy we mnie tkwi - mój Mroczny Pasażer. Gdy przejmuje kontrolę, czuję, że żyję.
Wszystkie moje poprzednie próby kontaktu z ludźmi skończyły się, cóż... śmiercią.Mężczyzna powinien mieć pasję, coś, co może robić w wolnym czasie, by rozładować całodzienne frustracje. Może być kolekcjonerem znaczków, miłośnikiem piłki nożnej, brydżystą albo... seryjnym mordercą. I choć ta forma spędzania wieczorów ma długą tradycję i nawet kilku dość znanych propagatorów, większość społeczeństwa niestety jej nie akceptuje... Trudno wyobrazić sobie, by przy podwieczorku ktoś rzucił od niechcenia: "Mogę zabić człowieka, poćwiartować i zdążyć na wieczór z Lettermanem, ale gdy moja dziewczyna czuje się niepewnie, nie wiem, co robić".Pamiętacie czasy, kiedy pozytywny bohater wjeżdżał na białym koniu, rozprawiał się ze złoczyńcami i odjeżdżał w stronę zachodzącego słońca? No to zapomnijcie, to se ne wrati! Świat nie jest czarno-biały. Niestety, nie jest także różowy. Świat Dextera ma kolor purpury. Oto zimnokrwisty morderca, który z uśmiechem na twarzy wbija nóż w związane ciało swojej ofiary, a my patrząc na niego, nie czujemy oburzenia ani wstrętu. Co więcej - kibicujemy mu, trzymając kciuki za jego dalsze sukcesy.Poznaj wszystkie tajemnice Dextera, odkryj nieznane fakty z jego podwójnego życia i rozpraw się z mitami. Jeśli masz odwagę, spróbuj zagłębić się w psychikę bezwzględnego mordercy, przyjrzyj się narodzinom potwora i przez chwilę popatrz na świat jego oczami. Przeczytaj także wywiad z ojcem Dextera - autorem książek o seryjnym mordercy z przedmieść - Jeffem Lindsayem.

Patroni medialni:

Dexter. Taki sympatyczny mordercapełny opis produktu
Mount everest biznesu
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu
Pablo Picasso

Podróż na sam szczyt

Wyznaczanie celów i planowanie tras, które prowadzą na sam szczyt. Praca nad kondycją, umiejętnościami i własną determinacją. Gromadzenie niezbędnego ekwipunku. Pokonywanie ograniczeń ciała i ducha. Brzmi jak zaprawa przed górską wspinaczką? A może jak strategiczne planowanie wspinaczki po ścieżce kariery? Okazuje się, że zarządzanie i zdobywanie górskich szczytów mają ze sobą wiele wspólnego. Łączy je ta sama filozofia pokonywania przeszkód i osiągania celów.Autorzy tej książki po latach wspólnych wykładów i warsztatów zebrali swoje przemyślenia i przygotowali niniejszą publikację. Da Ci ona tę samą inspirację, którą otrzymują uczestnicy ich szkoleń. Wszyscy trzej - Krzysiek, Zbyszek i Marcin - gorąco wierzą, że można ułatwić sobie życie, jeśli tylko będzie się do tego dążyć. I o tym właśnie chcą z Tobą porozmawiać.
 • Wyznaczanie celu i drogi do jego osiągnięcia.
 • Szef mądry mądrością swoich ludzi.
 • Charyzma jako zdolność do zarażania ludzi własnym systemem wartości.
 • Potrzeba odpoczynku, wakacji i resetu.
 • Partnerska relacja człowiek-człowiek i siła synergii.
 • Lider w czasach kryzysu.
 • Zarządzanie własnym rozwojem i karierą.

Pobierz darmowy mini e-book i przekonaj się, jak wiele zależy od lidera -- tak w górach, jak i w biznesie:
pobierz darmowy mini e-book

Patron medialny:
Mount everest biznesupełny opis produktu
Terytorium wroga
Grupa komandosów wyszkolonych do pracy w ekstremalnych warunkach podejmie się uwolnienia porwanej w Afganistanie dziennikarki. Dlaczego właśnie ta akcja staje się ich "misją niemożliwą"? Czy ocalenie jednej osoby jest więcej warte od życia sześciu? Czy warte tego jest uczucie, które zrodzi się pomiędzy jednym z żołnierzy a dziennikarką? Czego nie jest w stanie przewidzieć wojskowy regulamin? Terytorium wroga, to pierwszy film wojenny, w którym na tak wielką skalę francuskie siły zbrojne zaangażowały zarówno swoich zawodowych żołnierzy, jak i najnowocześniejszą wojskową technologię. Rozmach produkcji jest oszałamiający i przywodzi na myśl największe hollywoodzkie produkcje -  "Szeregowca Ryana" czy "Helikopter w ogniu". Zdjęcia kręcono na trzech kontynentach, co pozwoliło stworzyć widowiskowe, zapierające dech w piersiach, realistyczne kino akcji. Powstał film niezwykły. Mocny, ale jednocześnie ściskający za gardło.
Terytorium wrogapełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 16. Nino Rota (książka + CD)
- Panie i panowie, powinienem opowiedzieć wam coś o sobie, ale to niełatwe zadanie. Dlatego wymiguję się zawsze od tego grą na pianinie. . . Miałem wielkie szczęście, bo byłem muzykiem i urodziłem się w muzycznej rodzinie - tak przedstawia się Nino Rota w jednym z nielicznych dokumentów zrealizowanych za jego życia - "The Composer Nino Rota at the Piano"
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 16. Nino Rota (książka + CD)pełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 7. Henryk Kuźniak (książka + CD)
Charakter mojego sposobu komponowania określa podejście do barwy. Kiedy pierwszy raz oglądam film, nie myślę o melodii czy harmonii, ale o kolorystyce. Zapisuję instrumenty: obój, wibrafon, harfa, skrzypce... Eksperymentuje ze składami, żeby nie wpaść w pułapkę powielania. Zamiast klasycznych wolę stosować składy nietypowe, częśto też dokonuję pewnej "obróbki kolorystycznej" brzmienia instrumentów tradycyjnych.
Film - od momentu zapalenia światła - jest oszustwem. Ale jeżeli jest to oszustwo doskonałe, to film zmienia się w dzieło sztuki. Ja mam uwiarygodnić za pomocą dźwięków to, co widać na ekranie. Żeby tak się stało, muszę wiedzieć wszystko. Na początku siadam więc z reżyserem i pytam: A dlaczego ta scena? Co znaczy ten gest? A czemu tutaj takie ujęcie? Filmowcy tego nie lubią - Feliks Falk, mój dawny student, powiedział mi kiedyś: "Pan to nas tak przepytuje". Nie mam innego wyjścia.
Potem zaczyna się dla mnie życie w innym świecie i ogromnie dużo stresów. Pisanie muzyki to dramatyczne przeżycie, jakby człowiek działał przeciwko sobie. Trzeba coś wstydliwego z siebie wyrwać, przekuć to w dźwięki. Odkryć się, obnażyć - to krępuje... Dlatego dziś rzadko już daje się namówić. Czasem Andrzejowi Barańskiemu, który bierze mnie pod włos. Dzwoni i mówi: "Ratuj, pomóż!". No i ja pomagam.

Henryk Kuźniak
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 7. Henryk Kuźniak (książka + CD)pełny opis produktu
Najmniejszy Koncert Świata (książka + DVD)
Kolekcja "Najmniejszy Koncert Świata"
Wyjątkowa seria 11 koncertów zorganizowanych przez Radio Roxy i OVI Muzyka. 9 z nich było rejestrowanych od października ubiegłego roku, 2 to reedycje wydanych w 2006 roku koncertów Myslovitz i T. Love.
Koncerty zagrali m. in: MARIA PESZEK, VOO VOO I HAYDAMAKY, TOMEK LIPIŃSKI & TILT, LECH JANERKA, HEY oraz GIULIA & LOS TELLARINI (wykonawcy przeboju Barcelona z filmu Vicky Cristina Barcelona, Woody`ego Allena).
Najmniejsze Koncerty Świata były nie tylko szansą na posłuchanie muzyki, ale też na kameralne spotkanie i rozmowę z artystami.
Najmniejszy Koncert Świata (książka + DVD)pełny opis produktu
Giganci jazzu. Tom 5. Wayne Shorter (książka + CD)
Czym jest jazz? Choć wszystkie encyklopedie i leksykony podają różne definicje jazzu, to większość autorów podkreśla, że definicje te są niepełne. Wybitny niemiecki znawca jazzu Joachim Berendt napisał: Jazz można poznać tylko poprzez zrozumienie jego istoty, o której muzycy jazzowi wiedzą zazwyczaj więcej niż teoretycy". Chciałoby się dodać, że nie tylko muzycy jazzowi, lecz także fani, wielbiciele jazzu wiedzą o nim więcej niż encyklopedyści, którzy próbują tworzyć mniej lub bardziej zgrabne definicje. Jazzu nie da się opisać - trzeba go poczuć. A poczuć go można, słuchając muzyki.
Od czego zacząć? Na przykład od naszej serii "Giganci jazzu", w której zaprezentujemy Państwu najwybitniejszych wykonawców, ich najlepsze i najsłynniejsze nagrania." - Dionizy Piątkowski i Ryszard Wojciul
Giganci jazzu. Tom 5. Wayne Shorter (książka + CD)pełny opis produktu
Kultowa muzyka filmowa. Tom 6. Fortepian OST (książka + CD)
Kultowa Muzyka Filmowa to unikatowa kolekcja soundtracków wszech czasów z muzyką filmową w oryginalnym wykonaniu składająca się z 20 książek z płytą CD. Po raz pierwszy w jednej serii znajdą się hity z takich filmów, jak "Pulp Fiction", "Gladiator", "Gorączka sobotniej nocy" czy "Misja"!
Kultowa muzyka filmowa. Tom 6. Fortepian OST (książka + CD)pełny opis produktu
Rok 2011. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 2
Kolekcja obejmuje lata 2007-2011. W jej skład wchodzi pięć albumów ułożonych przez Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego.
Rok 2011. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki". Vol. 2pełny opis produktu
Czy kapitalizm jest moralny?
Czy kapitalizm jest moralny? Nikt nie może się uchylić od odpowiedzi na to pytanie, ponieważ  nikt z nas nie może uniknąć ani moralności, ani kapitalizmu. Pracując, oszczędzając i konsumując, każdy uczestniczy w systemie gospodarczym, który jedni usprawiedliwiają, a inni potępiają w imię pojęć etycznych. Te dwie postawy intelektualne filozof André Comte-Sponville poddaje drobiazgowej, klarownej analizie. Książka pomaga zrozumieć nasze moralne uwikłanie w kapitalizm. Wzywa nas do odpowiedzialności za codziennie podejmowane decyzje i wybory, nie tylko konsumenckie. André Comte-Sponville – francuski filozof, zwolennik materializmu. W swej myśli rozwija spirytualistyczną koncepcję ateizmu. Autor Duchowości ateistycznej (Wydawnictwo Czarna Owca 2011).
Czy kapitalizm jest moralny?pełny opis produktu
Zen. Praktyczne wprowadzenie do medytacji
Klasyczne wprowadzenie do medytacji zen. Zarówno doświadczeni, jak i początkujący uczniowie znajdą w tej książce miarodajne informacje o stromej ścieżce medytacji zen prowadzącej do oświecenia.

Zen nie jest związany z żadnym światopoglądem, dlatego każdemu i w każdej sytuacji może przynieść ulgę i wskazać, jak stać się spełnionym człowiekiem.
Zen. Praktyczne wprowadzenie do medytacjipełny opis produktu
Przystanek Alaska cz. 2
Najpierw wywołał burzę za oceanem - "Przystanek Alaska" po raz pierwszy wyemitowany12 lipca 1990 roku szybko zyskał miano kultowej produkcji: rzesze fanów, licznenagrody na prestiżowych imprezach filmowych. O sukcesie serialu zadecydowało wiele czynników. "Przystanek" wprowadził na małe ekrany nową jakość - widz znużony dotychczasową produkcją realizowaną według wzorów hollywoodzkich z wielkim zaangażowaniem zaczął się przyglądać mieszkańcom małego wielokulturowego miasteczka.
Przystanek Alaska cz. 2pełny opis produktu
Tramwaj zwany pożądaniem i inne dramaty
Literacki, sceniczny i filmowy fenomen w drapieżnym przekładzie Jacka Poniedziałka.

Przy życiu trzymają ich iluzje. Chance Wayne wierzy, że może przechytrzyć czas i marzy o wielkiej karierze aktorskiej. Tom ma dość gwiazd filmowych przeżywających przygody za zwykłych ludzi i układa scenariusz swojego życia z dala od matki i siostry. Były pastor Lawrence Shannon w żadnej z życiowych ról nie znajduje spełnienia. Blanche Dubois, chcąc oczarować innych, nie mówi prawdy, lecz jedynie to, co - jak uważa - powinno nią być. Margaret, by swe kłamstwa przemienić w rzeczywistość, nie cofnie się przed niczym.
Dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera tworzy szokująco aktualne studium zakłamania, rozpadu więzi międzyludzkich i upadku wartości rodzinnych. Bohaterów Tennessee Williamsa nękają niespełnione ambicje i wspomnienia o dawnej świetności. Zmagają się z uzależnieniami, tłumioną seksualnością i lękiem przed wyobcowaniem. Walczą przede wszystkim z własnymi słabościami.

Ekranizacje sztuk Williamsa, z niezapomnianymi kreacjami Marlona Brando, Elizabeth Taylor czy Paula Newmana, zdobyły łącznie 25 nominacji do Oscarów. Współczesnego przekładu pięciu najważniejszych dramatów dokonał Jacek Poniedziałek - aktor, reżyser i autor wielu tłumaczeń, m.in. Aniołów w Ameryce Tony`ego Kushnera i Kruma Hanocha Levina.

Wspaniała literatura, aktualne i bulwersujące historie w przekładzie, który podbije serca nowego pokolenia.
Krystyna Janda

Sądzę, że dramaty Williamsa wrócą triumfalnie na polskie sceny także między innymi dzięki przekładom Jacka Poniedziałka.
Jan Englert

Tennessee Williams odważnie szedł pod prąd. Choć powstało tyle wspaniałych spektakli i ekranizacji, jego dramaty wciąż chce się odkrywać na nowo. Wciąż chce się w nich grać.
Andrzej Chyra
Tramwaj zwany pożądaniem i inne dramatypełny opis produktu
Wieczór Trzech Króli
Kolejnym dramatem w serii jest Wieczór Trzech Króli - niezwykle popularna komedia dworska, z brawurowo rozegranym motywem przebieranki scenicznej. Fabuła skupia się na perypetiach bliźniąt, Wioli i Sebastiana, rozdzielonych morską katastrofą i nieświadomych swych wzajemnych losów. Próba przetrwania w nowej rzeczywistości pociąga za sobą serią zabawnych nieporozumień, prowokując zarazem do głębszej refleksji nad tożsamością i pułapkami miłosnych złudzeń. W tle króluje okrutna farsa: pałacowi birbanci i utracjusze toczą wojnę z purytańskim majordomem. Wartkie dialogi i misterne intrygi spajają zaprawione dziegciem melancholii pieśni błazna Feste. To najbardziej "muzyczna" ze wszystkich sztuk Shakespeare`a jej tekst zaczyna się wręcz od refleksji na temat związku muzyki z miłością.
Wieczór Trzech Królipełny opis produktu
Francuski dla bystrzaków
Książka jest wznowionym wydaniem "Francuski dla bystrzaków"

Parlez-vous français? Bien sû r -- wspaniały język!
Poznaj magię języka miłości...

Francuski jest bez wątpienia jednym z najbardziej intrygujących języków. Fakt, że zaledwie nikły procent Polaków potrafi się nim płynnie posługiwać, sprawia, że rynkowe zapotrzebowanie na osoby znające ten język nieustannie rośnie. A nauka jest prostsza, niż myślisz. Profesjonalne materiały dydaktyczne to połowa Twojego sukcesu.Przygotowaliśmy dla Ciebie podręcznik oparty na znanej na całym świecie metodzie Berlitza. Będzie on stanowił doskonały substytut każdego kursu językowego lub stanie się jego znakomitym uzupełnieniem. Z pewnością docenisz go, jeśli szukasz książki oferującej klarownie opisaną gramatykę, a przy tym pomysły na praktyczne zastosowanie poznanego słownictwa. Naucz się porozumiewać po francusku w podróży, restauracji, muzeum i podczas zakupów. Odkryj szerokie możliwości stosowania tego języka także na co dzień -- nie bez przyczyny przecież ukuto dlań nazwę "język miłości".
 • Ćwicz wymowę oraz akcent i prowadź płynne rozmowy po francusku.
 • Sprawdź, jak można gładko opanować gramatykę i odmianę czasowników.
 • Poznaj i naucz się stosować na co dzień idiomy i popularne powiedzenia.
 • Dowiedz się, jak sobie radzić w sytuacjach zaskakujących oraz kryzysowych.
Ponadto znajdziesz tu dekalogi: 10 zdań, dzięki którym staniesz się prawdziwym Francuzem, 10 świąt, które trzeba zapamiętać, 10 wyrażeń, których nie wolno używać, oraz 10 sposobów na szybkie opanowanie języka francuskiego.DODATKI SPECJALNE:
Dialogi z książki na płycie CD
Tabele odmiany czasowników
Słowniczek polsko-francuski i francusko-polski
Francuski dla bystrzakówpełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]