Losowy produkt
Notebook SAMSUNG NP355E7C
Notebook SAMSUNG NP355E7C
Wnętrza Gwiazd. Domy Gwiazd. Piękne wnętrza sławnych ludzi
Dzięki książce "Domy Gwiazd", każdy z nas ma szansę zajrzeć do mieszkań sławnych ludzi. Autorki książki - Aleksandra Szarłat i Alina Mrowińska odwiedziły m.in Irenę Eris, Monikę Jaruzelską, Marię Nurowską, Karolinę Wajdę.
Katarzyna i Cezary Żakowie opowiedzieli o domowych zapachach, Katarzyna Frank-Niemczycka o oliwkowej kanapie, a Ewa Błaszczyk o modrzewiach. To nie tylko rozmowy o wnętrzach - to rozmowy o życiu, rodzinie i miłości.
Wnętrza Gwiazd. Domy Gwiazd. Piękne wnętrza sławnych ludzipełny opis produktu
Między Majdanem a Smoleńskiem
Rozmowa dwóch doświadczonych dziennikarzy z Pawłem Kowalem, bliskim współpracownikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego, europosłem i prezesem partii Polska Jest Najważniejsza, dotyczy przede wszystkim Wschodu. Kowal, prawdziwy ekspert w tej dziedzinie, podkreśla, że stosunki ze wschodnimi sąsiadami powinny stanowić priorytet w naszej polityce zagranicznej. Na kartach Między Majdanem a Smoleńskiem znajdziemy oryginalne refleksje na temat Ukrainy, Białorusi, Rosji i Gruzji oraz barwne sylwetki polityków jemu znanych osobiście, a nam - z pierwszych stron gazet. Paweł Kowal jawi się w tej książce nie tylko jako politolog i historyk, ale również jako podróżnik i publicysta. W książce znajdą się relacje ze spotkań międzynarodowych i zakulisowych rozmów, prognozy i scenariusze na przyszłość, wreszcie relacje naocznego świadka z dramatycznych wydarzeń wokół katastrofy smoleńskiej.
Między Majdanem a Smoleńskiempełny opis produktu
Nasza dobra klasa + CD
Zapraszamy do zapoznania się z książkowym dopełnieniem najnowszej płyty Krzysztofa Daukszewicza "Nasza dobra klasa" pod tym samym tytułem. Wydawnictwo zawiera wywiad przeprowadzony przez długoletniego przyjaciela artysty, satyryka i dziennikarza radiowej Trójki, Artura Andrusa. Rozmowa, która odbyła się w połowie września przy ulicy Myśliwieckiej, jest przekrojową opowieścią o bogatym życiorysie artysty. Obfitująca w zabawne zdarzenia historia, składa się na obraz barda, którego twórczość zmieniała się wraz z Polską, o której tak często śpiewa i pisze. Wywiad obfituje w liczne opowieści i anegdoty związane z pracą twórczą. Dowiadujemy się m.in. co łączy Daukszewicza z szydełkowaniem oraz jaki mają do niego stosunek ...skinheadzi. Wydawnictwo jest uzupełnione o zestaw nagrań, które wypełniały pierwotne wydanie CD. Jeżeli cokolwiek mogę o niej powiedzieć to, to że nie muszę się jej wstydzić. Dobrego słuchania. Krzysztof Daukszewicz
Nasza dobra klasa + CDpełny opis produktu
Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki
Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki - czy to prawda, czy kolejna prowokacja Marka Raczkowskiego, jednego z najpopularniejszych rysowników? Książka do czytania i oglądania - kilkadziesiąt fantastycznych rysunków Raczkowskiego i po raz pierwszy publikowane zdjęcia z baaaardzo prywatnego archiwum.
Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotykipełny opis produktu
Jak błądzić skutecznie
Zbigniew Mikołejko ostro wadzi się z feministkami, upolitycznionymi mediami i … z własnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Ze śmiercią i każdą formą nacisku. Wskazuje to, co - wbrew naszej woli - wciąż nami kieruje, i nie tylko są to uczucia czy historia. Choć w rozmowach, przeprowadzonych upalnego lata 2012, roku opowiada jak przez życie przechodzi konkretny człowiek filozof Zbigniew Mikołejko, to podobne doświadczenia mogły być doświadczeniami wielu z nas.

"Świat dziś rozbił się nam na kawałki, ale całe szczęście, mamy profesora Zbigniewa Mikołejkę, który potrafi na powrót go posklejać i pokazać, co mają wspólnego sny, obrazy dawnych mistrzów, skandynawskie kryminały i facebook z naszymi dzisiejszymi niepokojami, nadziejami i lękami. Zbigniew Mikołejko to specjalista od rozbrajania oczywistości, zadawania niewygodnych pytań zarówno w sprawach ziemi, jak i nieba (oraz piekła). Nie ma dziś takich wielu."
Paweł Goźliński, redaktor naczelny magazynu Książki
Jak błądzić skuteczniepełny opis produktu
Ta straszna Środa?
Czy feministka wbrew stereotypom może być ciepłą, zwyczajną kobietą? Owszem i taką jest Magdalena Środa, która w biograficznym wywiadzie opowiada o sobie, życiu, rozterkach, wątpliwościach. A życie pani profesor było pełne niespotykanych doświadczeń i przeobrażeń. Czy ktoś zdawał sobie sprawę, że Magdalena Środa była wschodzącą gwiazdą szkoły baletowej? I czy ktoś wie, jaki to ma związek z późniejszym wyborem feminizmu jako ideowej drogi słynnej filozofki? A może chcielibyście wiedzieć, skąd w Środzie niechęć do Kościoła i jaki wpływ na jej poglądy miało doświadczenie z podróży do USA? Albo co dzieje się na sabatach czarownic, w których brała udział?
Ta straszna Środa?pełny opis produktu
Dama pik
Ta książka o relacja z unikalnych spotkań i zapis unikalnych rozmów, to szczere wyznania, wzruszenia, łzy i słabości, a także siła podejmowania decyzji i konsekwentnego dokonywania własnych wyborów. To także kulisy pracy w telewizji, wielomiesięcznych starań o wywiady, żmudnych i mozolnych przygotowań do wyjazdów kilkuosobowej ekipy, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące sytuacje na lotniskach i granicach, perypetie z ponad stukilogramowym bagażem i porywy serca, które – jak pokazuje życie – mogą się zdarzyć także podczas pracy.
Książka to zbiór portretów kobiet ze świata polityki i kultury. Kobiet wpływowych, szanowanych, opiniotwórczych, czasami też kontrowersyjnych. Kobiet, które intrygują nie tylko wypowiadanymi poglądami, ale też życiorysami i pasjami. Nie wszystkie osiągnęły wielkie sukcesy, niektóre są po prostu barwnymi postaciami. Co je łączy? Siła, z jaką forsują pojawiające się na ich drodze przeszkody.
Bazą tej książki są rozmowy i obserwacje przeprowadzone podczas pracy nad cyklem programów telewizyjnych „Dama Pik”, emitowanych w TVN24.
Dama pikpełny opis produktu
Arytmia uczuć
Pewnego dnia pewna kobieta zadała pewnemu mężczyźnie pytanie...
Tą kobietą była Dorota Wellman, a mężczyzną - Janusz Leon Wiśniewski.
Po pierwszym pytaniu przyszły kolejne - czasami trudne, często dowcipne, zawsze dociekliwe.
I tak powstała fascynująca podróż po rozmaitych miejscach i momentach życia znanego pisarza, a przede wszystkim po świecie jego emocji. Czy Janusz Leon Wiśniewski był kujonem? Kto jest jego sąsiadem? Za jakimi kobietami ogląda się na ulicy? Czego nie chciałby zrobić z Angelą Merkel? Czy jest snobem i gadżeciarzem? Na te i inne pytania pisarz odpowiada Dorocie Wellman. Poza tym - jak w każdej książce Janusza Leona Wiśniewskiego - solidna dawka naukowej wiedzy podana w erotyczno-poetyckiej formie.
Arytmia uczućpełny opis produktu
Arytmia uczuć
Pewnego dnia pewna kobieta zadała pewnemu mężczyźnie pytanie... Tą kobietą była Dorota Wellman, a mężczyzną - Janusz Leon Wiśniewski. Po pierwszym pytaniu przyszły kolejne - czasami trudne, często dowcipne, zawsze dociekliwe. I tak powstała fascynująca podróż po rozmaitych miejscach i momentach życia znanego pisarza, a przede wszystkim po świecie jego emocji. Czy Janusz Leon Wiśniewski był kujonem? Kto jest jego sąsiadem? Za jakimi kobietami ogląda się na ulicy? Czego nie chciałby zrobić z Angelą Merkel? Czy jest snobem i gadżeciarzem? Na te i inne pytania pisarz odpowiada Dorocie Wellman. Poza tym - jak w każdej książce Janusza Leona Wiśniewskiego - solidna dawka naukowej wiedzy podana w erotyczno-poetyckiej formie.
Arytmia uczućpełny opis produktu
Kościelna wiosna
Coraz częściej słyszymy o tym, że czas Kościoła już się skończył: coraz mniej osób chodzi na mszę, jeszcze mniej przystępuje do Komunii św., nie ufamy duszpasterzom, nie podobają nam się kazania. Dla wielu Kościół to wyłącznie spory o Radio Maryja i politykę. Księża oskarżani są o nadużycia wszelkiego rodzaju, pazerność i hipokryzję.

Czy taki Kościół jest nam jeszcze potrzebny? Gdzie odnaleźć jego pełny i prawdziwy obraz? Jak rozumieć miejskie ewangelizacje, w których uczestniczą tysiące osób? Czym są nowe kościelne ruchy, powstające w wielu parafiach? Dlaczego rekolekcje i pielgrzymki ciągle przyciągają rzesze zainteresowanych? Gdzie Kościół popełnia błędy, i co robi, żeby je naprawić?

Na te wszystkie pytania w odważny sposób stara się odpowiedzieć bp Grzegorz Ryś - jeden z najmłodszych polskich hierarchów. Biskup nie boi się trudnych pytań, ale także nie unika odpowiedzi. Pokazuje, że wiosna w Kościele jest możliwa zwłaszcza dzięki nowym ruchom i wspólnotom - zarówno tym bardzo znanym, jak neokatechumenat, Emmanuel czy Oaza, jak i zupełnie nowym, dopiero powstającym. Ten kalejdoskop charyzmatów daje nadzieję na prawdziwe odrodzenie życia religijnego. Ta książka to nie tylko znakomity raport o Kościele współczesnym, to także przewodnik dla wszystkich, którzy stracili wiarę w sens istnienia Kościoła.
Kościelna wiosnapełny opis produktu
Niebo dla średnio zaawansowanych
Co zrobić, gdy zobaczysz światełko w tunelu?
Dlaczego warto uzbierać sobie czyśćcowych odpustów na zapas?
Czy niebo będzie jak wieczny orgazm, a w piekle będzie ciekawsze towarzystwo?
To tylko niektóre z pytań, które zawsze chciałeś zadać swojemu katechecie, ale się bałeś. Teraz jednego z najbardziej błyskotliwych polskich teologów - ks. Grzegorza Strzelczyka - w dogmatyczny kozi róg próbuje zapędzić Szymon Hołownia.
Efektem starcia tych dwóch godnych siebie rozmówców jest niezwykła książka. Tylko dzięki niej dowiesz się, czy w niebie będą małżeństwa (skoro ślubuje się tylko do śmierci), czy dalej będą dokuczać nam komary i dlaczego jedna z głównych prawd wiary jest głęboko nieprawdziwa.
Lekko, dowcipnie i intrygująco o sprawach bardzo poważnych. Sprawdź, co czeka Cię po drugiej stronie!
Niebo dla średnio zaawansowanychpełny opis produktu
Męskie pół świata
Wojciech Eicheberger i Tomasz Jastrun w rozmowach o mężczyznach.
Część I "Mężczyzna wobec kobiet" to rozmowy o kobietach w życiu mężczyzny - matkach, siostrach, żonach, kochankach i przyjaciółkach. A także o jędzach i babsztylach. O tym co łączy, a co dzieli kobiety i mężczyzn. O stereotypach oraz iluzjach tworzonych od setek lat. O męskich wyobrażeniach na temat pań i sposobach, w jaki archetypowe kobiece postacie pojawiają się w życiu mężczyzny.
W części II zatytułowanej "Męskie tajemnice" panowie rozmawiają o tym, czego mężczyźni się obawiają, co jest dla nich trudne i jakie tajemnice skrywają. Książka ta pomoże kobietom poruszać się w labiryncie męskiego świata, a mężczyznom - zrozumieć siebie.

Wojciech Eichelberger - psycholog, psychoterapeuta, trener, pisarz. Współzałożyciel nowatorskiego Oddziału Terapii i Rozwoju Osobowości - OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji - pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia. Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI).
Autor i współautor kilkunastu książek poświęconych psychologii wychowania, religii, antropologii i rozwojowi ludzkiego potencjału. W latach 1997-1999 prowadził program "Okna" w TVP 2 a w roku 2005 w TVP Kultura program "Nocny stróż". Od lat związany z miesięcznikiem "Zwierciadło".

Tomasz Jastrun - poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, felietonista i reporter. Autor wielu książek m.in. Obok siebie, Rzeka podziemna. Był stałym felietonistą paryskiej "Kultury", na której łamach, pod pseudonimem Smecz, rozpoczął serię felietonów "Z ukosa", które następnie kontynuował w "Rzeczpospolitej" i "Newsweeku". Od lat związany z miesięcznikiem "Zwierciadło", gdzie m.in. publikuje niezwykle popularny cykl felietonów "Czułym okiem".
Męskie pół światapełny opis produktu
Adam Daniel Rotfeld. W cieniu
Adam Daniel Rotfeld jest naukowcem, dyplomatą i erudytą. To on godził zwaśnione strony w zagrożonym wojną Naddniestrzu i współorganizował okrągły stół w czasie pomarańczowej rewolucji na Ukrainie. W książce "W cieniu" opowiada o kulisach najważniejszych wydarzeń, w których brał udział: negocjacjach rozbrojeniowych i pokojowych, mediacjach w lokalnych i międzynarodowych konfliktach, zakulisowych działaniach polskiej i światowej dyplomacji. Nie stroni przy tym od anegdot i nieznanych faktów. Cofa się także do bolesnych, najdalszych wspomnień, gdy jako dziecko ocalał z Holokaustu wspomina edukację w PRL i swoje pierwsze - niewolne od wpadek - kroki w dyplomacji.

Rozmowy toczą się w cieniu wielkich postaci XX wieku: Kapuścińskiego, Miłosza, Baumana, Kołakowskiego, Kissingera, Kohla, de Gaulle`a, Jana Pawła II, Gorbaczowa i Giedrojcia - intelektualistów i mężów stanu, którzy wywarli wpływ na sposób myślenia Rotfelda. Z niektórymi spośród nich spotykał się, wymieniał poglądy, rozmawiał.
Adam Daniel Rotfeld. W cieniupełny opis produktu
Koniec PIS-u
SPRZEDAŻ OD 18-04-2012!
Po bestsellerowych "Kulisach Platformy" Janusza Palikota, teraz kulisy Pis-u. Jaki naprawdę jest Jarosław Kaczyński? Czy jeszcze może wrócić do władzy? Dlaczego PiS jest partią bez przyszłości? Andrzej Morozowski, znany dziennikarz polityczny rozmawia o tym z Michałem Kamińskim, przez wiele lat jednym z najbliższych współpracowników Jarosława i Lecha Kaczyńskich.
Koniec PIS-upełny opis produktu
Dekalog szczęścia
Trzymasz w ręce „Dekalog szczęścia”, w którym znajdziesz dziesięć rozmów z wyjątkowymi psychologami, terapeutami, coachami.
Katarzyna Miller opowie Ci o radości życia, która jest możliwa, nawet gdy samotność dokucza. Wojciech Eichelberger pokaże, jak cieszyć się z upływającego czasu. Maria Rotkiel poradzi jak znaleźć własny przepis na szczęście. Dowiesz się też jak kochać szczęśliwie, nie martwić się o pieniądze i znaleźć więcej radości w byciu rodzicem. Miłosz Brzeziński pomoże upolować szczęście w godzinach pracy, Jagna Ambroziak znaleźć je w przyjaźni, a Tomasz Srebnicki nie zgubić podczas rodzinnych spotkań. Krzysztof Korona opowie, jak odkryć uroki intymności we dwoje.

Wszyscy rozmówcy mówią szczerze, z serca, bo jak inaczej mówić o szczęściu? To nie tylko wybitni specjaliści, ale wyjątkowi ludzie.
Czasem są politycznie niepoprawni, lecz mówią o szczęściu, którego doświadczyli na własnej skórze. Rozmowy z nimi pomogły mi odnaleźć radość życia. Teraz Twoja kolej. Powodzenia.
Dekalog szczęściapełny opis produktu
Życie umysłowe i uczuciowe
Żywa opowieść, niezwykła bohaterka. I historia polski ostatnich 50 lat widziana z najbardziej zaskakujących perspektyw, także przez drzwi sypialni. Jadwigi Staniszkis nie da się zamknąć w żadnym schemacie, dlatego od dziejów jej życia nie sposób się oderwać. - Piotr Zaremba, publicysta, pisarz

"Pędziłam na rowerze na spotkanie z moją pierwszą miłością - mechanikiem okrętowym, w którym się zakochałam płynąc do Londynu. Wpadłam pod ciężarówkę. Po tym ciężkim wypadku miałam wielką bliznę na twarzy. Nie chciałam, żeby on to widział. I wpadłam na pomysł, że jak przed naszym spotkaniem umaluję się jaskrawoczerwoną szminką, to on będzie patrzył na moje usta i nie zwróci uwagi na tę szpetną bliznę."
Życie umysłowe i uczuciowepełny opis produktu
Kiełbasa i sznurek
Starcie tytanów inteligencji, dowcipu, ironii i finezji językowej.
Prof. Jerzy Bralczyk, wybitny i popularny językoznawca, nieprzymuszany przez Ogórka ujawnia nie tylko nieznane i niewygodne fakty dotyczące języka polskiego. Odsłania także całą prawdę o sobie: o swej ciężkiej doli dziecka chłopskiego, o swym porażeniu w Bazylice Świętego Piotra, o swych lekturach tajnych i jawnych, o zauroczeniach, fascynacjach i pasjach etc., etc. I dokonuje coming outu: przyznaje się, dlaczego lubił PRL i był w PZPR do końca.

Michał Ogórek zaś, felietonista „Gazety Wyborczej”, nieprzymuszany przez Bralczyka opowiada o swej śląskiej opcji, której ukryć się nie da i - w rezultacie - przyznaje się do wszystkiego. Obaj, w rozmowach prowadzonych w lekkiej formie, inteligentnych i dowcipnych, pastwią się nad sobą, przeszłością, współczesnością i oczywiście - nad językiem, zwłaszcza polskim. A dodatkowo nad wszystkim, a szczególnie nad Bralczykiem i Ogórkiem, pastwi się rysunkowo Jacek Gawłowski.
Kiełbasa i sznurekpełny opis produktu
Nieoficjalnie
SPRZEDAŻ OD 26-10-2012!
Książka jest zapisem rozmowy Anity Werner z Włodzimierzem Cimoszewiczem, utrzymanej w tonie dziennikarskiego wywiadu.

Główny bohater zdejmuje oficjalną maskę i opowiada, nigdy wcześniej nieujawniane, historie z życia osobistego i długiej, politycznej kariery.

Odsłania kulisy wielkiej polityki i wydarzeń, które przeszły do historii. Kreśli „nieoficjalne” sylwetki znanych osobistości. Z humorem wspomina dyplomatyczne przygody, własne wpadki i gafy.

Rozmowa ujawnia nieznane powszechnie oblicze Premiera. Ten poważny, zawsze oficjalny i profesjonalny w każdym calu polityk, okazuje się być człowiekiem z rozbrajającym poczuciem humoru i z dużym dystansem do świata.

Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami.
Cimoszewicz znany i nieznany. Ze świetnym poczuciem humoru. Rewelacyjnie analizujący politykę. Przeczytałam jednym tchem.
Monika Olejnik, dziennikarka TVN24 i Radia Zet
Nieoficjalniepełny opis produktu
owcy milionów. Dekalog przedsiębiorcy
Z ilu podstawówek Pana wyrzucili? Ośmiu czy dziesięciu?
- Chyba z ośmiu.
Potem wywalono pana z czterech liceów i czterech uczelni.
- A jak.

To Tadeusz Winkowski jeden z dziesięciu zwycięzców konkursu Ernst and Young Przedsiębiorca Roku. Człowiek, który pod koniec lat 80. ściągał z kolegami pecety z Singapuru i Hongkongu, zakładał jedno z pierwszych biur maklerskich w kraju i Giełdę Papierów Wartościowych, a z niczego stworzył jedną z największych firm drukarskich w Europie

10 zwycięzców - wybranych spośród pół tysiąca największych polskich firm.
10 łowców. Nie udzielali do tej pory podobnych wywiadów. Ich lektura to praktyczna szkoła biznesu, która w kilka godzin pozwala zrozumieć jak myślą ci którzy odnieśli sukces. Co ich łączy? Jakie popełnili błędy? Co może napędzać człowieka gdy ma już na koncie miliony jeśli nie setki milionów

Marcin Iwiński współzałożyciel firmy CD Projekt Group: "Motywacją na pewno nie są pieniądze. Mógłbym nie pracować. Myślę, że tak naprawdę odpowiedź jest banalna - chodzi o chęć robienia nowych, fajnych rzeczy".
Tłumaczą że trzeba uwielbia to co się robi, bo inaczej będzie się to robić źle. Dariusz Miłek twórca imperium butów CCC ma trzy dni wakacji w roku. Więcej go denerwuje. "Mój komfort polega na tym, że robię to, kiedy chcę. Bo kiedy nie chcę, nie tyram. Częściej jednak pracuję, bo chce mi się pracować, chociaż mógłbym już odpocząć".
Tłumaczą że przy budowie dzieła życia trzeba jednak twardo stać na ziemi. Krzysztof Pawłowski założyciel Wyższej Szkoły Biznesu - National - Louis University, uznawanej przez długie lata za jedną z najlepszych uczelni biznesowych w kraju: "Owszem, zbudowałem instytucję, która przynosiła kilkumilionowe zyski. Ale w pewnym momencie był potrzebny zimny menedżer, postępujący bez emocji, bez marzeń".
Bo realizacja marzeń nie może być oddzielona od rachunku ekonomicznego. Zbigniew Sosnowski założyciel firmy Kross jednego z największych producentów rowerów w Europie:"Powtarzam swoim synom: moje i wasze pokolenie nie powinno wydawać zarobionych pieniędzy. Pieniądze są potrzebne do tego, żeby zrobić coś większego".
A Krzysztof Pawiński prezes i współwłaściciel Grupy Maspex Wadowice wyjaśnia :Znam przypadki, kiedy pierwsze pieniądze poszły na samochód, drugie na mieszkanie, a trzecie już się nigdy nie pojawiły"
Ale z kłopotów też można wyjść. Bo jak przekonuje Maciej Duda szef PKM Duda: - Zawsze trzeba negocjować. Nie wolno uciekać przed rozmową z bankiem. W ogóle nie wolno uciekać przed wierzycielami. Z bankami można się dogadać, ale jakiegoś asa w rękawie warto mieć. Potrzebny jest też upór. Piotr Mikrut prezes Śnieżki: "Nie jestem tchórzliwy. Jeśli jestem przekonany o własnej racji, mogę dyskutować, próbować znaleźć mądry kompromis, ale nie skapituluję".
A czasem jeśli trzeba nawet poświęcić pół firmy aby uratować całą i zbudować ją na nowo silniejszą. Pamiętając przy tym, że biznes to nie tylko cyfry. To ludzie. Jak powiedział nam Ryszard Florek współtwórca firmy Fakro drugiego co do wielkości producenta okien dachowych na świecie: "Prowadzenie biznesu to nie tylko zarabianie kasy. To wyzwanie, sport, element konkurencji. A przede wszystkim ludzie. Firmę tworzyli moi koledzy, współpracownicy. Miałbym patrzeć, jak ktoś ich zwalnia?"
owcy milionów. Dekalog przedsiębiorcypełny opis produktu
Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńską
Teresa Torańska nie miała żadnego lęku przez postaciami, które na ogół budzą respekt. Już po autoryzacji słynnego wywiadu z generałem Wojciechem Jaruzelskim jej rozmówca wciąż miał jakieś wątpliwości. Targi o każde zdanie trwały jeszcze przez telefon w redakcji. Staraliśmy się być w dziale cicho. I nagle słyszymy, jak Teresa mówi do Jaruzelskiego:
- Co? Dygocik!? Dygocik się pojawił? Myślę, że ta rozmowa dlatego stała się tak ważna, a nawet historyczna, że Teresa była w niej sobą i traktowała generała tak, jak może go nikt od dziesięcioleci nie traktował: wyrozumiale i zwyczajnie.
Mam nadzieję, że rozmowa Małgorzaty Purzyńskiej wyjaśni czytelnikom fenomen Teresy Torańskiej. Fenomen człowieka i dziennikarki.
Jest w tej rozmowie mnóstwo zaskoczeń. Mnie najbardziej zaskoczyła pointa. Teresa po raz pierwszy wyznaje, kto był w jej zawodzie idolem absolutnym. A ponieważ to też mój idol absolutny, zatelefonowałem, by spytać, co idol mówi o Teresie.
A mówi tak: Reporterzy potrafią poświęcić bohatera dla trafnego słowa, dla udanego tekstu. Jeśli rezygnują, to z bólem serca. Teresa rezygnowała bez żalu. Ponieważ była równie dobrym człowiekiem jak reporterką".
Polecam Państwu ten jeden z ostatnich wywiadów Teresy Torańskiej.
Nie ma znaczenia, że to nie ona go przeprowadzała." Ze wstępu Mariusza Szczygła

"Gdy idzie się rozmawiać, - trzeba być szczerym, nie oszukiwać. Powiedzieć: "Ale ja się z panem nie zgadzam". "Czy pan myśli, że ma rację?". Nie możesz udawać, że masz takie same poglądy. Ale cały czas pilnujesz, jaka jest temperatura rozmowy.
Berman w którymś momencie powiedział: "To komu mieliśmy oddać władzę? Mikołajczykowi?". Przytaknęłam: "No". "Co za "no"?", krzyknął. Myślałam, że mnie wyrzuci. Dostał piany. Na stole leżały mandarynki, chwyciłam jedną: "Może zjemy na połowę?".
Teresa Torańska
Ja, My, Oni. Teresa Torańska w rozmowie z Małgorzatą Purzyńskąpełny opis produktu
Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie
Dlaczego kompromis jest złą rzeczą?
Kto jest mistrzem w strzelaniu fochów?
Dlaczego wszystko, co trwałe, jest chwiejne?
Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie to wciągający poradnik na temat typowych zachowań w związkach, stworzony w intrygującej formie dialogu między Katarzyną Grocholą i Andrzejem Wiśniewskim, terapeutą rodzinnym warszawskiego Laboratorium Psychoedukacji.

Katarzyna Grochola – najpopularniejsza polska współczesna pisarska literatury kobiecej. Jej książki sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy. Autorka felietonów i współscenarzystka popularnych seriali telewizyjnych. Autorka bestsellerowych powieści. Dwukrotna laureatka nagrody AS EMPIK-u oraz nagrody Bestseller Empiku w kategorii literatura polska za rok 2010.

Andrzej Wiśniewski - doktor filozofii, superwizor treningu psychologicznego i psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uczył się psychoterapii w Poradni Synapsis. Aktualnie jest kierownikiem Studium Terapii Rodzin w warszawskim Laboratorium Psychoedukacji.
Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskiepełny opis produktu
Rozmowy o dzieciństwie
Ta książka powstała z tęsknoty za dzieciństwem - tym z książką przy lampce naftowej i tym podwórkowym, z grą w klasy, hulajnogą i kluczem na szyi. Za formami i sposobami przeżywania dzieciństwa , które - jak wiele na to wskazuje - już pewnie nie wrócą. Jesteśmy "pokoleniem plecowym" - mawia Sylwia Chutnik - już od najmłodszych lat obcujemy ze sobą odwróceni do siebie plecami i wpatrzeni w ekrany monitorów komputerowych. Znikają pewne formy bycia razem, także te, które zawsze były w tej najmniejszej wspólnocie jaką jest rodzina. Rzadko czytamy sobie na głos książki, rzadko razem muzykujemy, śpiewamy, odchodzą w przeszłość gry i zabawy, zmieniają się emocje, wrażliwość, zmienia się dzieciństwo. Zbiór rozmów o dzieciństwie "Raz, dwa, trzy, za siebie!", za pomocą kilkunastu indywidualnych perspektyw, ocala przeszłość i tworzy panoramę dzieciństwa dwudziestego wieku. Wybitni współcześni twórcy opowiadają autorce rozmów, Joannie Rolińskiej, o swoich najmłodszych latach. Naprawdę, warto ich posłuchać!
Książka jest pięknie wydana i ilustrowana pocztówkami z kolekcji Małgorzaty Baranowskiej.
O swoim dzieciństwie opowiadają: Józef Hen, Józef Wilkoń, Wanda Chotomska, Marek Nowakowski, Joanna Papuzińska, Janusz Szuber, Zbigniew Mentzel, Joanna Szczepkowska, Agata Miklaszewska, Anna Piwkowska, Maurycy Gomulicki, Sylwia Chutnik, Bohdan Butenko i Małgorzata Baranowska.
Rozmowy o dzieciństwiepełny opis produktu
Świat musi mieć jakiś sens. Przerwana rozmowa arcybiskupa Józefa Życińskiego i Aleksandry Klich
Ta książka to zapis dwuletnich rozmów redaktor "Gazety Wyborczej" Aleksandry Klich z arcybiskupem Józefem Życińskim.
Pytała go, czy kościoły opustoszeją. – Tak. Ale to wyzwanie, a nie powód do biadolenia – odpowiedział.
Pytała o feminizm. – Parytet to najprostszy sposób uciszenia męskich sumień. Pytała o in vitro, eutanazję, seks, przyjaźń i kontakty z SB. Chciała jeszcze zapytać, czy możliwe jest zbawienie poza Kościołem, po co nadstawiać drugi policzek i czy piekło jest puste... Miała jeszcze wiele pytań. Nie zdążyła ich zadać.
Zmarł 10 lutego 2011 roku.
"Jednym chodzi o karierę, a innym o prawdę – miał powiedzieć Leszek Kołakowski do księdza Józefa Życińskiego. Życińskiemu chodziło o prawdę. Był wybitną osobowością, człowiekiem wielkiej inteligencji, odwagi i talentu pisarskiego. Jego „Listy do Nikodema” czytaliśmy w latach stanu wojennego z wypiekami na twarzy. Mówiono o nim, że jest człowiekiem cnót ewangelicznych i Kościoła posoborowego. Dla wielu z nas był kapłanem niepokornych, dusz rogatych. Potrafił być ostry i precyzyjny w swych diagnozach, ale potrafił też zmieniać zdanie. Wolny był od fanatyzmu. Po prostu był człowiekiem dialogu. I taki też właśnie jest w pasjonujących rozmowach z Olą Klich.Wyłania się z nich wielce rozumna i dobra twarz polskiego katolicyzmu."
Adam Michnik
Świat musi mieć jakiś sens. Przerwana rozmowa arcybiskupa Józefa Życińskiego i Aleksandry Klichpełny opis produktu
Spowiedź heretyka. Sacrum Profanum
Wywiad - rzeka z jednym z najwybitniejszych polskich muzyków i jedną z najbardziej kontrowersyjnych, a jednocześnie inspirujących, postaci show biznesu. Lider Behemotha odkrywa wszystkie karty, szczerze i bezkompromisowo mówi o dzieciństwie, dojrzewaniu, pierwszych miłościach czy fascynacjach muzycznych. Wspomina zarówno początki Behemotha, jak i burzliwe romanse czy znacznie poważniejsze związki.
Rozmówcy Darskiego wiele czasu poświęcają poglądom muzyka na kwestie związane z religią, kościołem, historią, miejscem człowieka w społeczeństwie i rodzinie. Nie brakuje też refleksji na temat zakończonej sukcesem walki z białaczką.
Wyłaniający się z wywiadu Nergal to nie tylko skandalista i sceniczny demon, ale przede wszystkim człowiek o rozległych zainteresowaniach, niezwykle oczytany, świadomy swojej siły i siły swoich poglądów erudyta. Człowiek niezależny i tę wolność ponad wszystko kochający. Czasem wrażliwiec i romantyk.
Spowiedź heretyka. Sacrum Profanumpełny opis produktu
Glemp. Pod okiem Opatrzności
Prymas mówił do niego per Stasiu. I zawsze im się świetnie rozmawiało. Przez 22 lata kardynał Józef Glemp udzielił Karnacewiczowi, dziennikarzowi Polskiej Agencji Prasowej relacjonującemu sprawy Kościoła, kilkudziesięciu wywiadów i wypowiedzi. Te rozmowy ułożyły się w fascynującą opowieść o życiu i posłudze kard. Glempa, w książkę "Glemp - Pod okiem Opatrzności". Ten, kto przez lata żył w przekonaniu, że prymas to człowiek nieprzystępny, chłodny, bojaźliwy i zachowawczy, po przeczytaniu tej książki zdecydowanie zmieni zdanie na jego temat. Z wywiadu wyłania się bowiem nie tylko obraz intelektualisty, teologa i politycznego stratega ale także człowieka z poczuciem humoru, towarzyskiego i z otwartą głową. A przede wszystkim księdza, dla którego drugi człowiek, każdy człowiek był ważny.

Zawsze rozmawiali szczerze. O sprawach trudnych i wrażliwych. Karnacewicz potrafił wydobyć z prymasa opinie na najtrudniejsze tematy. Rozmawiali nie tylko o Janie Pawle II, Benedykcie XVI i Prymasie Tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim, ale także o trudnych decyzjach związanych z działalnością błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, o polityce i politykach, m.in. Aleksandrze Kwaśniewskim i Lechu Kaczyńskim, o Solidarności i stanie wojennym. Nigdy nie unikał dyskusji o Unii Europejskiej, ekumenizmie, lustracji i trudnej przeszłości, konkordacie a nawet in vitro i karze śmierci. Z biegiem lat niektóre jego poglądy ewoluowały m.in. na temat Radia Maryja.

Dodatkowym atutem publikacji jest kilkadziesiąt mało znanych zdjęć Prymasa.
"To książka rzetelnego dziennikarza z dużym doświadczeniem, a zarazem osoby bardzo bliskiej Księdzu Prymasowi. Sądzę, że wszyscy z niej skorzystamy. Jest tu wiele ciekawostek o Księdzu Prymasie, pokazujących Go jako człowieka zwyczajnego i ciepłego."
- Kazimierz Kardynał Nycz, Metropolita Warszawski


"Kardynał Glemp zawsze dostrzegał w człowieku dobro, nawet przytłoczone niedoskonałością czy grzechem. W rozmowach ze Stanisławem Karnacewiczem dotykał szerokiego spektrum tematów, nie unikając problematyki newralgicznej i trudnej."
- Biskup Andrzej F. Dziuba, były osobisty sekretarz kard. Glempa

Książka przygotowana przez Press Club Polska we współpracy z Polską Agencją Prasową i Narodowym Centrum Kultury. Patronami medialnymi wydania są TVP Info, Wprost, Do Rzeczy, Gość Niedzielny oraz opoka.org.pl.
Glemp. Pod okiem Opatrznościpełny opis produktu
Lew-Starowicz o kobiecie
Kim jest dziś polska kobieta? Jak zmieniła się przez ostatnie lata i czego oczekuje w od mężczyzny? A może w ogóle go nie potrzebuje, bo nadchodzi era silnych, niezależnych kobiet? I w końcu co na to mężczyźni?
Profesor Zbigniew Lew Starowicz w rozmowie z Barbarą Kasprzycką odkrywa, co naprawdę dzieje się w relacjach pań i panów w zależności od ich osobowości, wymagań, przyzwyczajeń, ukrytych i nieznanych sobie pragnień, a także jak na to wszystko wpływają nasza kultura, obyczaje i religia. Normy społeczne, opinia innych i gorset tradycji. Czy w takim skomplikowanym świecie w ogóle jeszcze nasze emocje dają się jakoś wytłumaczyć? Czy z związku lub małżeństwie potrafimy być jeszcze prawdziwi?
Lew-Starowicz o kobieciepełny opis produktu
12 rozmów o miłości. Rok po katastrofie
Dwanaście portretów dwunastu Mężczyzn. Tak jak dwanaście miesięcy w życiu Bliskich każdego z Nich. Dwanaście pożegnań w dniu 10 kwietnia 2010 roku i tyle samo sposobów na oswojenie tego, co nieodwracalne.
OSWOJENIE...

W przypadku żadnej z bohaterem tej czas nie jest sprzymierzeńcem. Nie leczy, nie zabliźnia ran. Nie zaciera wspomnień i nie sprawia, że nieobecność boli coraz mniej. NIEOBECNOŚĆ...

Minęło dwanaście miesięcy od dnia, gdy Pasażerowie prezydenckiego tupolewa wczesnym rankiem wychodzili z domów. Każdy z nich miał wrócić wieczorem. Rok od tego dnia... Tyle trwa żałoba. Cykl, gdy wszystko co dotąd razem, trzeba zrobić w samotności. Pierwsze święta, pierwsze urodziny, pierwsza nasza rocznica. Bez Niego... Bez Męża, bez Ojca, bez Syna, Brata...

Joanna Racewicz w rozmowach z kobietami, których bliscy zginęli w katastrofie smoleńskiej: Lucyna Gągor, Halina Jankowska i Elżbieta Łuczyńska, Barbara Kazana, Joanna Krupska, Beata Lubińska, Małgorzata Michalak, Magdalena Protasiuk, Jolanta Przewoźnik, Izabella Sariusz-Skąpska, Krystyna Łuczak-Surówka, Barbara Stasiak, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.
12 rozmów o miłości. Rok po katastrofiepełny opis produktu
Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller + DVD
Książka wraz z płytą DVD zawierającą film "Ryszard Kapuściński".
Wiosną 1987 r. grupa dziennikarzy i studentów skupionych w Pracowni Reportażu zorganizowała przeprowadzenie wywiadu z Ryszardem Kapuścińskim w studiu filmowym w Łodzi. Kilkudniową rozmowę z najsłynniejszym polskim reporterem poprowadził Marek Miller. Zrealizowane wówczas nagranie, uzupełnione zdjęciami wykonanymi przez Ryszarda Kapuścińskiego podczas podróży w Trzecim Świecie, stanowi treść filmu.
Dyskusje, które na temat pisania reportażu Marek Miller prowadził wielokrotnie z Ryszardem Kapuścińskim, tworzą też oś książki. Jej treść dopełniają fragmenty innych wywiadów, artykułów i książek Ryszarda Kapuścińskiego na temat sztuki reportażu, uporządkowane tematycznie przez Marka Millera. Autor Cesarza, Szachinszacha, Imperium, Hebanu opowiada o całym procesie twórczym - od wymyślenia tematu, poprzez zbieranie informacji, opracowanie materiału, po żmudny trud samego pisania. Zwraca uwagę na niezwykle istotne szczegóły, jak tytuł czy pierwsze zdanie tekstu. Chociaż z założenia mówi o ogólnych zasadach powstawania reportażu, to jesteśmy też pewni, że przede wszystkim zwierza się ze swojej metody pracy, zwłaszcza że ilustruje opowieść wspomnieniami i anegdotami ze swego życia, podróży reporterskich, spotkań ze studentami dziennikarstwa.
Książka powinna zainteresować zarówno wiernych czytelników dzieł Ryszarda Kapuścińskiego, jak i osoby pasjonujące się dziennikarstwem, chcące je studiować i uprawiać.
Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller + DVDpełny opis produktu
Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko
Niezwykłe życie buddyjskiej mistrzyni.
Książka "Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko" to rozmowa z ikoną polskiego kina i nauczycielką buddyjską Małgorzatą Braunek. Z poczuciem humoru i dystansem opowiada o tym, jak widzi i pamięta własne życie, jaki był świat jej dzieciństwa, pierwsze ważne wybory, decyzje, miłości, macierzyństwo... Wreszcie droga do upragnionego zawodu - aktorstwa - i porzucenie go. Braunek u szczytu sławy zrezygnowała z dalszej kariery filmowej, by szukać odpowiedzi na dręczące ją pytanie: kim jestem? I tak odnalazła swoją drogę - medytację i buddyzm zen.
Jak potoczyły się losy buddyjskiej mistrzyni? Dlaczego wróciła na ekrany i jak dzisiaj rozumie aktorstwo? Czy czuje się szczęśliwa i spełniona w codzienności? O tym i wielu innych aspektach życia opowiada w pasjonującej rozmowie przeprowadzonej przez Artura Cieślara.
Jabłoń w ogrodzie, morze jest bliskopełny opis produktu
Prezenterki
Seria portretów i rozmów z legendarnymi spikerkami, układających się w opowieść o Telewizji Polskiej od roku 1957, telewizji jakiej już nie ma.
W ekskluzywnych wywiadach Edyta Wojtczak, Krystyna Loska, Bożena Walter, Bogumiła Wander i Katarzyna Dowbor opowiadają o swej pracy i życiu prywatnym. Skąd wzięły się w telewizji? Czy rzeczywiście zarabiały "kokosy" i czy polityka miała wpływ na ich pracę? Jak przygotowywały się do prowadzenia festiwali w Opolu i w Sopocie? Na czym polegały ich "wpadki"? Co obecnie robią i co myślą o dzisiejszej telewizji? Czy chciałyby do niej wrócić? Nieznane fakty, anegdoty, trochę nostalgii i celnych uwag o różnicach między dawną "harcerską" pracą a dzisiejszym, zimnym profesjonalizmem, zdominowanym przez technikę i reklamy.

Aleksandra Szarłat - polonistka z wykształcenia, dziennikarka z zawodu. Pracowała m.in. w "Sztandarze Młodych" (od 1991 roku), przez siedem lat była szefem działu kultury w miesięczniku "Twój Styl", a od 2007 roku przeprowadza wywiady z artystami w dwutygodniku "Gala".
Prezenterkipełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]