Losowy produkt
Notebook SONY SVE1712L1E
Notebook SONY SVE1712L1E
Opowieści Belzebuba dla wnuka
G. I. Gurdżijew (ok. 1870-1949) jest uznawany za autora jednego z najbardziej oryginalnych nauczań duchowych naszych czasów, choć jednocześnie jego nazwisko otoczone jest fantastyczną legendą. W rzeczywistości poświęcił on wiele lat swego życia na poszukiwanie zapomnianej wiedzy, a następnie niełatwe zadanie przekazania jej ludziom współczesnym. Wprawdzie stosował różne formy przekazu - w tym wykłady, tańce i muzykę - szczególną wagę przykładał jednak do publikacji \\"Opowieści Belzebuba dla wnuka\\", pierwszego z trzech cykli swoich pism zatytułowanych wspólnie \\"Wszystko i rzecz wszelka\\".
Gurdżijew przedstawia w nim swoje idee w formie opowieści mitycznej, obejmującej wydarzenia na skalę całego wszechświata, ale jednocześnie nigdy nie odchodzi od kwestii podstawowej: znaczenia ludzkiego życia. Ta alegoryczna powieść, imponująca, jeśli chodzi o zakres, traktuje o powstaniu kosmosu i wszelkich form życia, opisuje dzieje różnych cywilizacji, a zarazem obfituje w szereg barwnych wątków i postaci. Opowieści Belzebuba zawierają wnikliwą krytykę kondycji ludzkiej, zawsze jednak łagodzoną pełnym empatii poczuciem humoru autora.
Gurdżijew używa niezwykle bogatego i jedynego w swym rodzaju języka, który opiera się wszelkim próbom klasyfikacji.
Opowieści Belzebuba ukazały się po raz pierwszy w tłumaczeniu angielskim w 1950 roku, a oryginalny tekst rosyjski został opublikowany dopiero w 2000 roku. Niniejsze, pierwsze polskie wydanie jest przekładem z języka rosyjskiego i zostało porównane z rękopisami, jak również edycją angielską i francuską.
Opowieści Belzebuba dla wnukapełny opis produktu
Przystanek Alaska cz. 1
Najpierw wywołał burzę za oceanem - "Przystanek Alaska" po raz pierwszy wyemitowany12 lipca 1990 roku szybko zyskał miano kultowej produkcji: rzesze fanów, licznenagrody na prestiżowych imprezach filmowych. O sukcesie serialu zadecydowało wiele czynników. "Przystanek" wprowadził na małe ekrany nową jakość - widz znużony dotychczasową produkcją realizowaną według wzorów hollywoodzkich z wielkim zaangażowaniem zaczął się przyglądać mieszkańcom małego wielokulturowego miasteczka.
Przystanek Alaska cz. 1pełny opis produktu
Pogrzeb po polsku
Nowa wersja tragifarsy, rzadko grywanej na deskach teatru, obchodzącego 90. urodziny Tadeusza Różewicza.
Pogrzeb po polskupełny opis produktu
W pustyni i w puszczy (seria Kanon filmów polskich) (Książka + DVD)
Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza. Historia porwania i ucieczki 7-letniej Angielki o imieniu Nel i 16-letniego Polaka, Stasia.
W pustyni i w puszczy (seria Kanon filmów polskich) (Książka + DVD)pełny opis produktu
Szczęście małych rybek. Listy z Antypodów. O literaturze i nie tylko
Niezwykły spacer po świecie literatury i sztuki, pozwalający niemal zajrzeć na chwilę do okien sławnych pisarzy i artystów. Podglądamy burzliwe relacje pisarz-wydawca, zabawne dziwactwa i zaskakujące upodobania, obsesje i odwieczny lęk przed pustą kartką. Simon Leys w pięknym stylu pokazuje nam barwną rzeczywistość twórców.

Książki są boskie, a kto żyje bez nich, ten nie jest godzien życia - przekonuje każda ze stron tej niewielkiej i pięknej pochwały czytania.
Książka Simona Leysa jest jak szampan z truskawkami przy słynnym Place du Tertre paryskiego Montmartre`u. Czytam z ołówkiem w ręku, podkreślam zdania, które chcę zapamiętać. Tę książkę muszę wykuć na pamięć. Omal każde ze zdań odurza.
Remigiusz Grzela
Szczęście małych rybek. Listy z Antypodów. O literaturze i nie tylkopełny opis produktu
E-biznes po godzinach. Jak zarabiać w sieci bez rzucania pracy na etacie. Wydanie kieszonkowe
Własny biznes bez ryzyka
 • Jak możesz zarabiać w internecie?
 • Gdzie są (dodatkowe) pieniądze?
 • Jak pogodzić pracę i e-pracę?

Biznes czy etat? A gdyby tak jedno i drugie?

Ile razy ostatnio sobie powtarzałeś: "Mam dość życia od pierwszego do pierwszego! Rzucam tę robotę! Rozkręcę własną firmę!"? I co? Zwolniłeś się? Masz już własne wizytówki? Twój notes jest wypełniony terminami spotkań z klientami? Jeśli tak - przyjmij gratulacje za odwagę i determinację. Jeśli jednak skończyło się tylko na obiecywaniu samemu sobie, nie przejmuj się. Istnieje rozwiązanie w sam raz dla Ciebie. To e-biznes... na etacie!Zwolnić się z pracy i założyć własną firmę: łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Jezioro problemów, morze formalności, ocean niepewności. Na szczęście pod ręką masz koło ratunkowe - biznes w sieci! Bez poświęcania całego wolnego czasu i bez ryzyka. Na własny rachunek (bankowy). Jeśli dobrze to rozegrasz, nadejdzie moment, w którym dodatkowe dochody staną się głównymi! Maciej Dutko podpowie Ci, jak prowadzić własny "E-biznes po godzinach":
 • E-biznes a etat - to da się pogodzić
 • Serwisy aukcyjne - idealne miejsce na start
 • Sklep internetowy dla początkujących - nawet nie wiesz, jakie to łatwe
 • E-usługi - marże w wysokości 500% i wyższe
 • Badania skuteczności - jak szybko sprawdzić, co działa, a co nie
 • Marketing w sieci - najlepsze i najprostsze sposoby
 • Przyszłość e-biznesu - czyli co będzie na topie
 • Przydatne adresy WWW

Dr Maciej Dutko - e-przedsiębiorca, właściciel firmy szkoleniowej Dutkon.pl, autor kilku książek (w tym dwóch bestsellerów: "Twoja pierwsza strona WWW" oraz "E-biznes. Poradnik praktyka"). Certyfikowany Wykładowca Allegro, który (w oparciu o sprawdzone w praktyce metody) przeszkolił kilka tysięcy sprzedawców internetowych, także za granicą. Przedmioty związane z e-biznesem wykłada na uczelniach wyższych w całej Polsce prowadzi blog ekspercki Akademia-Internetu.pl. Więcej informacji znajdziesz na stronie Dutko.pl.
E-biznes po godzinach. Jak zarabiać w sieci bez rzucania pracy na etacie. Wydanie kieszonkowepełny opis produktu
Książka DREAM MUSIC Moje lata na Downing Street The Downing Street Years
Moje lata na Downing Street to pierwsza część autobiografii Margaret Thatcher opisująca okres jej rządów jako premier Wielkiej Brytanii. Oryginalny tytuł książki to The Downing Street Years.
Książka DREAM MUSIC Moje lata na Downing Street The Downing Street Yearspełny opis produktu
Świadectwo + DVD
Świadectwo to filmowa opowieść o życiu Jana Pawła II. Opowieść wieloletniego sekretarza i przyjaciela Papieża, najbliższego świadka najważniejszych wydarzeń Wielkiego Pontyfikatu - księdza kardynała Stanisława Dziwisza. "Świadectwo" zaistniało najpierw, w 2007 roku, jako książka - zapis rozmów, jakie odbył z ks. kard. Dziwiszem włoski dziennikarz watykanista Gian Franco Svidercoschi. Przetłumaczona na kilkanaście języków, tylko w Polsce osiągnęła nakład ponad miliona egzemplarzy. Teraz ta niezwykła opowieść trafia na ekrany, bogatsza od książki o wiele nowych faktów - między innymi z lat młodzieńczych Karola Wojtyły. Ukazuje także przejmujące, a nieznane chwile z prywatnego życia Papieża, jest uzupełniona o kolejne interpretacje. Film zbudowany jest z materiałów dokumentalnych, a także fabularyzowanych rekonstrukcji wydarzeń. Oba plany spaja postać narratora, po mistrzowsku zagrana przez wybitnego aktora Michaela Yorka (m.in. "Kabaret", "Jezus z Nazaretu").
Świadectwo + DVDpełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 19. Krzysztof Komeda (książka + CD)
Muzyka była jego powietrzem, a jazz religią - mówiła o Krzysiu Zosia Komedowa. "Studiował laryngologię, aby do końca zgłębić tajemnicę dźwięków" - wspomina Ireana Orłowska, ukochana siostra Krzysztofa Komedy.
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 19. Krzysztof Komeda (książka + CD)pełny opis produktu
Giganci jazzu. Tom 1. Miles Davis (książka + CD)
Czym jest jazz? Choć wszystkie encyklopedie i leksykony podają różne definicje jazzu, to większość autorów podkreśla, że definicje te są niepełne. Wybitny niemiecki znawca jazzu Joachim Berendt napisał: Jazz można poznać tylko poprzez zrozumienie jego istoty, o której muzycy jazzowi wiedzą zazwyczaj więcej niż teoretycy". Chciałoby się dodać, że nie tylko muzycy jazzowi, lecz także fani, wielbiciele jazzu wiedzą o nim więcej niż encyklopedyści, którzy próbują tworzyć mniej lub bardziej zgrabne definicje. Jazzu nie da się opisać - trzeba go poczuć. A poczuć go można, słuchając muzyki.
Od czego zacząć? Na przykład od naszej serii "Giganci jazzu", w której zaprezentujemy Państwu najwybitniejszych wykonawców, ich najlepsze i najsłynniejsze nagrania." - Dionizy Piątkowski i Ryszard Wojciul
Giganci jazzu. Tom 1. Miles Davis (książka + CD)pełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 3. Waldemar Kazanecki (książka + CD)
Waldemar Kazanecki należy do grona najznakomitszych kompozytorów muzyki filmowej w historii polskiego kina i telewizji. Urodził się 29 kwietnia 1929 w Warszawie, ukończył PWSM w Warszawie, kompozycję studiował u Stefana Kisielewskiego. Był kierownikiem muzycznym Teatru Powszechnego w Łodzi. Współpracował z rozgłośnią Polskiego Radia w Katowicach, a po śmierci Jerzego Haralda (1965) prowadził orkiestrę taneczną. Był wiceprezesem ZG ZAKR, uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Nowej Muzyki w Darmstadt. Skomponował muzykę do ponad 40 filmów fabularnych, miedzy innymi: "Hrabina Cosel", "Profesor Tutka", "Weekend z dziewczyną", "Wystrzał", 20 oświatowych i prawie 500 krótkometrażowych), seriali telewizyjnych "Czarne chmury" (1973), "Dom" (1980), dziecięcych filmów animowanych ("Przygody Bolka i Lolka").
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 3. Waldemar Kazanecki (książka + CD)pełny opis produktu
Martyna Jakubowicz (książka + 3CD + DVD)
Album "Martyna Jakubowicz" to nie tylko opowieść o znakomitej artystce, ale także opowieść o całym pokoleniu artystów swoją twórczością sprzeciwiających się rzeczywistości, odrzucających narzucony porządek, próbujących ubarwić chwile spędzane "w domach z betonu".

Album zawiera wspomnienia Martyny Jakubowicz oraz jej najbliższych współpracowników, a także wcześniej niepublikowane zdjęcia z prywatnego archiwum artystki. Na czterech dołączonych płytach znajdują się piosenki z albumów "Bardzo groźna księżniczka i ja", "Wschodnia wioska", ekskluzywne nagrania archiwalne, a także koncert Martyny Jakubowicz "Kołysz mnie" z 1992 roku na DVD.
Martyna Jakubowicz (książka + 3CD + DVD)pełny opis produktu
Wynalazki. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki"
13-tomowa kolekcja hitów Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z lat 2007-2011 - kontynuacja serii wydanej na 25-lecie Listy.
Kolekcja jest uzupełnieniem tej, która została wydana na 25-lecie i obejmuje lata 2007-2011.
5 albumów ułożonych jest i omówionych przez Marka Niedźwieckiego, a 5 przez Piotra Barona. Pozostałe 3 zawierają niespodzianki dla fanów trójkowej listy przebojów, których jest niemało.
Wynalazki. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki"pełny opis produktu
The Best Of. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki"
13-tomowa kolekcja hitów Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia z lat 2007-2011 - kontynuacja serii wydanej na 25-lecie Listy.
Kolekcja jest uzupełnieniem tej, która została wydana na 25-lecie i obejmuje lata 2007-2011.
5 albumów ułożonych jest i omówionych przez Marka Niedźwieckiego, a 5 przez Piotra Barona. Pozostałe 3 zawierają niespodzianki dla fanów trójkowej listy przebojów, których jest niemało.
The Best Of. Kolekcja "30 Lat Listy Przebojów Trójki"pełny opis produktu
Andrzej Zaucha (książka + 3 CD + DVD)
Unikatowe wydawnictwo podsumowujące karierę znakomitego i wszechstronnego artysty, wokalisty i muzyka, jednej z najwybitniejszych postaci polskiej piosenki.
Książka prezentuje jego muzyczną biografię, znajdziemy w niej fragmenty wywiadów oraz wypowiedzi przyjaciół, dzięki czemu dokładnie opisuje ona życie prywatne i dorobek artystyczny. Album jest bogato ilustrowany archiwalnymi zdjęciami.
Na trzech płytach audio towarzyszących wydawnictwu znalazły największe przeboje artysty, utwory wykonywane przez Andrzeja Zauchę z zespołami Dżamble oraz piosenki poetyckie. Na płycie DVD znajdziemy archiwalne nagrania telewizyjne i teledyski do najpopularniejszych utworów Andrzeja Zauchy.
Andrzej Zaucha (książka + 3 CD + DVD)pełny opis produktu
Plan miesięczny Wiewiórki 2013. Marzipan
Organizer dla każdego na notatki, ważne daty. Zawiera adresownik, indeks świąt i specjalnych okazji. Każdy miesiąc opatrzony jest specjalnym kolorowym zdjęciem jednego z marcepankowych bohaterów. Dużo miejsca na notatki. Kalendarz zawiera święta państwowe, ustawowe oraz wszystkie inne bardzo ważne wydarzenia: Dzień budyniu, Dzień Mycia Brudnych Samochodów, Dzień Żółwia, Dzień Kaszanki.... a reszty poszukaj sam.
Plan miesięczny Wiewiórki 2013. Marzipanpełny opis produktu
Niczego nie żałuję (Filmowe strony świata) (Książka + DVD)
Filmowe strony świata to prawdziwe perełki światowej kinematografii. nagradzane wieloma prestiżowymi nagrodami. Reżyserzy o niebanalnym spojrzeniu na świat, tematyka, której nie znajdziesz w komercyjnym kinie i klimat miejsc, który uwodzi widza. To cykl wybitnych filmów z różnych zakątków ziemi - od bliskich nam Wielkiej Brytanii, Francji przez egzotyczne RPA i Chiny, aż po tajemniczą Islandię.
Kameralne i z szerokiej perspektywy - tutaj to także miejsce opowiada historię, i jest jej kluczowym składnikiem.
Elegancki i kulturalny Wiedeń potrafi być duszny, klaustrofobiczny, surowy i brutalny, a fascynujące fiordy Islandii okazują się być śnieżnobiałym więzieniem. Podróż przez bezkresy Stanów Zjednoczonych jest podróżą do przeszłości, spacerem przez życie, a orientalne Chiny lat 20-tych nawet jeśli ograniczają się do małego wycinka rzeczywistości zaskakują swą tajemniczością i odmiennością.
Kolekcjonerską serię DVD w charakterystycznej szacie graficznej uzupełniają specjalne dodatki w postaci niedostępnych dotychczas materiałów filmowych i publikacji.
Niczego nie żałuję (Filmowe strony świata) (Książka + DVD)pełny opis produktu
Wielka Księga Sekretów + DVD
Wielka księga sekretów zaprasza nas do tego, byśmy pełniej doświadczali życia dzięki uświadamianiu sobie swoich myśli, zachowań i doznań zmysłowych. Osho przedstawia 112 technik medytacyjnych pochodzących ze starożytnego tekstu Tantra Widźńana Bhairawa (tytuł angielski: Vigyan Bhairav Tantra) oraz odpowiada na ponad 100 związanych z nimi pytań. Obszerne komentarze umożliwiają Czytelnikowi wypróbowanie tych technik i wybranie jednej lub kilku do stosowania na co dzień. Osho nie ogranicza doświadczenia medytacji do jakiegokolwiek konkretnego kontekstu religijnego ani duchowego, lecz opisuje podstawy radosnej, uważnej egzystencji tu i teraz.
Do książki dołączona jest płyta DVD z oryginalnym nagraniem wykładów Osho, w których odpowiada on na pytanie: "Czym jest medytacja?", wygłoszonych przez Osho do słuchaczy z całego niemal świata.
Wielka Księga Sekretów + DVDpełny opis produktu
Butelki zwrotne. Literatura czeska. Tom 8 + film DVD
Ten film i książka (nowela to literacka wersja scenariusza) mówią, że nic nie jest tragedią i zawsze istnieją inne wyjścia. Pożytek można mieć nawet z własnej śmierci.
W jednym wypracowaniu na temat Butelek… czeska uczennica napisała, że to książka, w której „roi się od śmiesznych scen, ale śmiać się może tylko straszny cynik”.

W 17 tomach znalazły się dzieła uznanych czeskich pisarzy m.in. Haška, Čapka, Hrabala, Havla, Škvorecky’ego w najlepszych polskich przekładach. Tę listę uzupełniają nazwiska niemniej sławnych reżyserów m.in. Formana, Menzla, Kachyni, Svěráka itp. Ich filmy bowiem, zrealizowane na podstawie dzieł tworzących serię, zostały dołączone w formie DVD do każdego z tomów.
Butelki zwrotne. Literatura czeska. Tom 8 + film DVDpełny opis produktu
Wesele (seria Kanon filmów polskich) (Książka + DVD)
Mistrzowska adaptacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego, dokonana przez Andrzeja Wajdę. Odpowiedni klimat epoki został stworzony poprzez kolorystykę, scenografię, kostiumy ale również, a może przede wszystkim przez muzykę. Mistrz Wajda w doskonały sposób obsadził w rolach aktorów, którzy stworzyli niezapomniane, wręcz życiowe kreacje. Obraz jest przesiąknięty charakterystyczną dla Wyspiańskiego symboliką, tajemniczością i niejednoznacznymi postaciami. "Wesele" to lektura obowiązkowa dla każdego Polaka.
Wesele (seria Kanon filmów polskich) (Książka + DVD)pełny opis produktu
Mój Film (książka+CD+DVD)
To płyta szczególna i bardzo osobista. W śpiewanych na niej historiach, każdy znajdzie kawałek swojego życia, Piotr opowiada w niej o sobie. To jego biografia i tydzień z życia dojrzałego mężczyzny.
Piosenki zostały uszyte na miarę i to w dodatku przez najlepszych krawców - takich, którzy biorąc ołówek do ręki wiedzą, co zapisują - mówi Polk. O warstwę tekstową zadbali: Jan Wołek, Wojciech Kejne, Marek Dutkiewicz, a o muzyczną znakomici polscy kompozytorzy: Seweryn Krajewski, Krzesimir Dębski, Włodzimierz Korcz, Jarosław Kukulski i wielu innych. To kompozytorzy, dla których muzyka jest podstawą tego, co w piosence najważniejsze - uczucia.
Polk nie odbiega na tej płycie od stylu, który jest mu najbliższy. Płyta nasycona jest swingiem i jazzem, smyczkowym brzmieniem, choć tym razem bardziej lirycznym, balladowym. Osobą odpowiedzialną za muzyczną produkcję albumu jest Jan Smoczyński - niezwykle utalentowany pianista, kompozytor, aranżer.
Książeczka do której dołączona jest płyta CD oraz DVD z koncertem Piotra Polka zarejestrowanym w Sandomierzu, zawiera rozmowę Małgorzaty Terleckiej-Reksnis z wykonawcą, teksty piosenek, a wszystko to opatrzone zdjęciami.
(Agora)
Mój Film (książka+CD+DVD)pełny opis produktu
Giganci jazzu. Tom 16. Pat Metheny (książka + CD)
Pat Metheny jest chyba jedynym jazzmanem, który popularnością dorównuje gwiazdom muzyki pop. Koncertuje w salach filharmonii, klubach jazzowych, olbrzymich halach sportowych, na najważniejszych festiwalach.
Czerpie inspiracje zarówno z Beatlesów i Stonsów, jak i B.B. Kinga, Muddy`ego Watersa a przede wszystkim z jazzowej tradycji – Milesa Davisa, Sonny`ego Rollinsa i Johna Coltrane`a.
Giganci jazzu. Tom 16. Pat Metheny (książka + CD)pełny opis produktu
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 4. Hans Zimmer (książka + CD)
Mogę pisać muzykę do filmów akcji i do komedii romantycznych. I jestem dobrym współpracownikiem, co znaczy, że jestem kłótliwy i zawzięty. Komponuję zgodnie z własnym zdaniem. Własne zdanie jest najważniejsze i niekoniecznie musi być zdaniem reżysera. W istocie, wielcy reżyserzy lubią różnice zdań. Przede wszystkim staram się służyć filmowi tak, jak stara się to robić reżyser. Gotowy film zaczyna żyć własnym życiem, a każdy troszczy się o drogie sobie życie. W końcu film ci się odwdzięcza. To dziwny proces.

Hans Zimmer
Wielcy Kompozytorzy Filmowi. Tom 4. Hans Zimmer (książka + CD)pełny opis produktu
Tom 24. Return Of The Champions. Vol. 2 (książka + CD)
Wspaniały wzruszający koncert. Dwupłytowy album Return Of The Champions został nagrany 9 maja 2005 roku w Sheffeld (Anglia), podczas trasy Queen i Paula Rodgersa po Europie. Grupa wykonała wówczas głównie własny materiał, ale sięgnęła również po kilka utworów z przeszłości Paula oraz jego zespołów Free i Bad Company, w tym "Wishing Well", "Free Like Makin` Love", "Can`t Get Enough" oraz wielki przebój "All Right Now". W programie nie było prawie wcale nowych piosenek, ponieważ do tamtej pory trójka muzyków niczego jeszcze razem nie nagrała.
Tom 24. Return Of The Champions. Vol. 2 (książka + CD)pełny opis produktu
Męska muzyka. Koncert w Fabryce Trzciny (książka + DVD)
Książka zawiera m. in. rozmowy z artystami i teksty piosenek. Autorem oprawy graficznej wydawnictwa jest Fisz i Krzysztof Rumowski, autorem zdjęć - Tomek Sikora. Będzie to drugie wydawnictwo w serii "Inne brzmienia", wydawanej wspólnie przez Agorę i Kiton Art Records (pierwsze to wspólna płyta Voo Voo i Trebuni Tutków z tekstami księdza Tischnera).
Męska muzyka. Koncert w Fabryce Trzciny (książka + DVD)pełny opis produktu
Najmniejszy Koncert Świata (książka + DVD)
Ze słowem punk" młody Zygmunt zetknął się już w 1977 roku, kiedy w rubryce muzycznej tygodnika "Panorama Śląska" przeczytał artykuł o. . . zdegenerowanej młodzieży angielskiej. Ówczesne media uwielbiały krytykować państwa należące do "wrogiego systemu imperialistycznego", dlatego pojawienie się punków na ulicach największych miast Wielkiej Brytanii próbowały wykorzystać ideologicznie. (. . . ) W polskim radiu zespoły punkowe puszczano jednak bardzo rzadko. Muniek trafił na "Pretty Vacant" Sex Pistols. "To było jak bomba atomowa" - mówi. "
Najmniejszy Koncert Świata (książka + DVD)pełny opis produktu
Wisława Szymborska (książka + 3CD/DVD)
Wisława Szymborska nie znosi udzielać wywiadów i występować publicznie. Pełną rekompensatą jej nieobecności jest czteropłytowy album pt. Wisława Szymborska, przygotowany przez wydawnictwo Agora. Pierwsza i druga płyta mają formę audiobooków i są prawdziwą rewelacją: Noblistka sama czyta na nich swoje wiersze z tomików "Chwila" i "Dwukropek".
Na płycie trzeciej usłyszymy najpiękniejsze wiersze Szymborskiej jako piosenki w nowych i archiwalnych aranżacjach. Śpiewają je Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Łucja Prus, Michał Bajor, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Maanam i Skaldowie.
Płyta czwarta - DVD - to dokument pt. "Chwilami życie bywa znośne - przewrotny portret Wisławy Szymborskiej", zrealizowany przez Katarzynę Kolendę-Zaleską. Ten niezwykły, prawie dwugodzinny film jest fascynującą podróżą z Poetką po jej świecie: mieście Limerick, Amsterdamie, Włoszech to odkrywanie jej przepastnego archiwum z setkami własnoręcznie zrobionych kolaży i poszukiwaniem zagubionego nobla z 1996 r. to spotkania z ludźmi zafascynowanymi Szymborską: Woody Allenem, Umberto Eco, Jerzym Pilchem, Vaclavem Havlem i wielu innymi. Dopełnieniem czterech płyt jest biograficzna opowieść, spisana przez niestrudzone badaczki życia i twórczości Wisławy Szymborskiej - Annę Bikont i Joannę Szczęsną, uzupełniona kalendarium i niepublikowanymi zdjęciami archiwalnymi.
Wisława Szymborska (książka + 3CD/DVD)pełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404]