Kwiecień (seria Klasyka polskiego kina wojennego)
Ostatnie dni wojny. Oddział II Armii Wojska Polskiego przygotowuje się do sforsowania Nysy. Jego dowódca, pułkownik Czapran, sposobi i prowadzi żołnierzy do ryzykownej akcji. W czasie sporu uderza w twarz swego zastępcę, chorążego Szumibora. Ten składa raport prokuratorowi, kapitanowi Hyrnemu, i wyzywa swego dowódcę na pojedynek. Hyrny stara się załagodzić sprawę. Niedługo potem do Hyrnego wpływa raport pułkownika Czaprana na szeregowca Anklewicza, który nie wykonał rozkazu w czasie ataku. Prokurator stara się powstrzymać niepotrzebny przelew krwi i złagodzić konflikty. W czasie brawurowego wypadu ginie pułkownik Czapran i szeregowiec Anklewicz. Po ciało swego dowódcy wyrusza cały oddział.
Kwiecień (seria Klasyka polskiego kina wojennego)pełny opis produktu
Opera żebracza (seria Złote lata filmu czeskiego)
Jeden z najsłynniejszych reżyserów czeskich Jiri Menzel przenosi na ekran dramat Vaclava Havla. W epizodzie - sam Jeremy Irons. Motywy słynnej opery Johny`ego Gaya wykorzystał Bertolt Brecht w "Operze za trzy grosze", a w 1972 roku Vaclav Havel. Ze względu na zapis cenzury - dzieło Havla nie miało szans ukazać się na żadnej oficjalnej scenie. Możliwe stało się to dopiero w 1990 roku.

Wybitny reżyser, autor m.in.: "Pociągów pod specjalnym nadzorem", "Kapryśnego lata" i "Postrzyżyn", Jiri Menzel wyreżyserował spektakl, a następnie w prawie niezmienionej formie zrealizował film. Opowieść o bezwzględnej walce cynicznych bossów przestępczego podziemia, w istocie zaś marionetek w rękach super bandziora, szefa miejscowej policji.
Opera żebracza (seria Złote lata filmu czeskiego)pełny opis produktu
Feeling Minnesota
Małe miasteczko w Minnesocie. Hazardowa klika, nielegalne interesy i prane pieniądze. W tym wszystkim jedna tylko kobieta Freddie, przez którą zawala się cały ten światek. Ona chce tylko spełnić swój sen o pracy w Las Vegas i stara się zdobyć pieniądze umożliwiające ucieczkę z zabitej dechami mieściny. Na drodze stoi jej pracodawca, któremu ma spłacić dług, nie doszły mąż i maczający ręce w brudnych miejscowych interesach glina. Jest jeszcze Jjaks, który raczej pomaga jej w realizacji planów.
Feeling Minnesotapełny opis produktu
Gry wojenne
Film opowiada o życiu pułkownika Kuklińskiego - próbuje odpowiedzieć na pytanie o to kim naprawdę był pułkownik Kukliński a jednocześnie odkrywa tajemnice Zimnej Wojny, zagląda za kulisy grożącego światu konfliktu na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.
Gry wojennepełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Fenomen (Lektor)
Fenomen to dramat fantastyczny amerykańskiej produkcji z 1996 roku, którego reżyserem jest Jon Turteltaub. Główne role zagrali: John Travolta, Kyra Sedgwick, Forest Whitaker.
Film IMPERIAL CINEPIX Fenomen (Lektor)pełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Anonimus Anonymous
Anonimus to dramat angielsko-niemieckiej produkcji z 2011 roku. Jego reżyserem jest Roland Emmerich. W rolach głównych wystąpili: Vanessa Redgrave, Sebastian Armesto i Rhys Ifans.
Film IMPERIAL CINEPIX Anonimus Anonymouspełny opis produktu
Film GALAPAGOS Zaklęci w czasie (Zakochane kino) The Time Traveler's Wife
Zaklęci w czasie to dramat produkcji amerykańskiej z 2009 roku. Reżyserem filmu jest Robert Schwentke, twórcą scenariusza Bruce Joel Rubin, a w rolach głównych występują Rachel McAdams, Eric Bana i Alex Ferris.
Film GALAPAGOS Zaklęci w czasie (Zakochane kino) The Time Traveler's Wifepełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Cotton Club (Kino światowe)
Cotton Club to dramat amerykańskiej produkcji z 1984 roku, którego reżyserem jest Francis Ford Coppola. W rolach głównych wystąpili: Nicholas Cage, Allen Garfield, Richard Gere, Gregory Hines, Diane Lane.
Film KINO ŚWIAT Cotton Club  (Kino światowe)pełny opis produktu
Das Boot
II wojna światowa, rok 1941. Walka na okręcie podwodnym Niemieckiej Marynarki Wojennej. W filmie pokazane są akcje zatapiania okrętów wrogich dla Niemców oraz stawianie oporu i obrona przed atakiem. Ekranizacja ta pozwala nam spojrzeć na Niemieckich żołnierzy jak na zwykłych ludzi, którzy w brutalnej, wojennej rzeczywistości przeżywali swoje tragedie i klęski.
Das Bootpełny opis produktu
Podwójne życie Weroniki
Jedna z najbardziej tajemniczych opowieści w dorobku polskich filmowców. Łączy rzeczywistość z fantazją, prozę życia z poezją, to, co zwyczajne, z tym, co niewytłumaczalne.

23 listopada 1966 roku przychodzą na świat dwie identyczne dziewczynki - jedna w Polsce, druga we Francji. Choć dzielą je tysiące kilometrów przez całe późniejsze życie czują ze sobą dziwną więź pomimo, że nigdy tak naprawdę się ze sobą nie spotkały. Są do siebie podobne jak dwie krople wody, obie mają problemy zdrowotne, obie kochają muzykę i obie mają takie same imię Weronika i Veronique (w obydwu rolach - Irene Jacob). W pewnym momencie swego życia Weronika decyduje poświęcić się pracy artystycznej, którą raptownie przerywa śmierć. Veronique podświadomie odczuwa stratę kogoś bardzo bliskiego… W niewytłumaczalny, mistyczny sposób wyciąga wnioski z wydarzeń, które miały miejsce w Polsce. Wybiera miłość zamiast pasji.
"To opowieść o życiu, które kończy się, aby znaleźć dalszy ciąg w innym ciele i duszy".
Podwójne życie Weronikipełny opis produktu
Moje cynkowe łoże
Oparty na urzekającej sztuce sławnego pisarza Davida Hare, My Zinc Bed to dogłębna analiza namiętności, obsesji i poszukiwania odkupienia. Głównymi bohaterami tego intymnego filmu są młody poeta Paul, wychodzący z nałogu alkoholik zaangażowany w spotkania AA bogaty biznesman Victor, który wyciąga do Paula pomocną dłoń i oferuje pracę oraz Elsie, młoda żona Victora, która żywi przekonanie, iż tylko wiara we własne siły pomoże jej przezwyciężyć uzależnienie. Historia nabiera rozpędu pewnego lata, kiedy Victor wystawia Paula na szereg pokus, które zmienią obraną przez niego drogę, a Paul i Elsa wpadają w romantyczną matnię, która odsłoni drzemiące w nich demony i zachwieje ich wiarą. Z humorem, dramatyzmem i patosem, My Zinc Bed zgłębia kwestie wiary, przyjaźni i wierności z głębokim ładunkiem emocjonalnym, który potęguje się od pierwszej sceny i nie słabnie aż do końca historii.
Moje cynkowe łożepełny opis produktu
Film CDP.PL Zaklinacz koni (Kolekcja Filmowe Przeboje) The Horse Whisperer
Zaklinacz koni to melodramat produkcji amerykańskiej z 1998 roku w reżyserii Roberta Redforda. W filmie wystąpili: Robert Redford, Kristin Scott Thomas, Scarlett Johansson, Neill Sam.
Film CDP.PL Zaklinacz koni (Kolekcja Filmowe Przeboje) The Horse Whispererpełny opis produktu
Film BEST FILM Pianistka (Filmowe Strony Świata)
Pianistka to dramat psychologiczny australijsko-niemiecko-francusko-polskiej produkcji z 2001 roku, którego reżyserem jest Michael Haneke. Główne role zagrali: Isabelle Huppert, Annie Girardot, Benoit Magimel.
Film BEST FILM Pianistka (Filmowe Strony Świata)pełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Magiczne lato The Magic of Belle Isle
Magiczne lato to amerykański dramat komediowy z 2012 roku, którego reżyserem jest Rob Reiner. W rolach głównych wystąpili Morgan Freeman oraz Virginia Madsen.
Film MONOLITH VIDEO Magiczne lato The Magic of Belle Islepełny opis produktu
Film SPI INTERNATIONAL POLSKA Angielski pacjent The English Patient
Angielski pacjent to melodramat wojenny amerykańsko-brytyjskiej produkcji z 1996 roku, którego reżyserem jest Anthony Minghella. Główne role zagrali: Ralph Fiennes, Juliette Binoche, Willem Dafoe, Kristin Scott Thomas.
Film SPI INTERNATIONAL POLSKA Angielski pacjent The English Patientpełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Tylko teraz Boot Tracks
Tylko teraz to amerykański film dramatyczny zawierający elementy thrillera. Jego reżyserem jest David Jacobson. W rolach głównych wystąpili Willem Dafoe, Stephen Dorff oraz Michelle Monaghan.
Film MONOLITH VIDEO Tylko teraz Boot Trackspełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Łowca talentów Talent for the Game
Łowca talentów to dramat produkcji amerykańskiej z 1991 roku. Reżyserem filmu jest Robert M. Young, twórcami scenariusza są Larry Ferguson, Thomas Michael Donnelly i Keith Brian Burns, a w rolach głównych występują Edward James Olmos, Lorraine Bracco oraz Jamey Sheridan.
Film IMPERIAL CINEPIX Łowca talentów Talent for the Gamepełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Toksyczna miłość Pelican Blood
Toksyczna miłość to dramat brytyjskiej produkcji z 2010 roku, którego reżyserem jest Karl Golden. W rolach głównych wystąpili Harry Treadaway, Emma Both i Arthur Darvill.
Film MONOLITH VIDEO Toksyczna miłość Pelican Bloodpełny opis produktu
Film TIM FILM STUDIO Dziwka Yo puta
Dziwka to hiszpański dramat z 2004 roku, którego reżyserką jest Maria Lidon. W filmie wystąpili Daryl Hannah, Denise Richards, Joaquim de Almeida, Maria Jimenez, Monica Naranjo. Autorkami scenariusza są Adela Ibanez i Isabel Pisano, a muzykę skomponował Javier Navarrete.
Film TIM FILM STUDIO Dziwka Yo putapełny opis produktu
Film SPI INTERNATIONAL POLSKA 21 gramów
21 gramów to dramat amerykańskiej produkcji z 2003 roku. Reżyserem filmu jest Alejandro Gonzalez Inarritu. W rolach głównych wystąpili Sean Penn, Benicio Del Toro, Naomi Watts.
Film SPI INTERNATIONAL POLSKA 21 gramówpełny opis produktu
Film TIM FILM STUDIO Komornik (Mocne kino polskie)
Komornik to dramat polskiej produkcji z 2005 roku, którego reżyserem jest Feliks Falk. Główne role zagrali: Andrzej Chyra, Małgorzata Kożuchowska, Kinga Preis, Grzegorz Wojdon, Jan Frycz.
Film TIM FILM STUDIO Komornik (Mocne kino polskie)pełny opis produktu
Film GALAPAGOS Kolor purpury - Edycja Specjalna (2 DVD) The Color Purple
Kolor purpury to amerykański dramat obyczajowy z 1985 roku, którego reżyserem jest Steven Spielberg. W rolach głównych wystąpili Danny Glover, Whoopi Goldberg, Oprah Winfrey.
Film GALAPAGOS Kolor purpury - Edycja Specjalna (2 DVD) The Color Purplepełny opis produktu
Film SPI INTERNATIONAL POLSKA Fala Die Welle
Fala to dramat niemieckiej produkcji z 2008 roku, którego reżyserem jest Dennis Gansel. W rolach głównych wystąpili: Jurgen Vogel, Frederick Lau, Max Riemelt, Jennifer Ulrich.
Film SPI INTERNATIONAL POLSKA Fala Die Wellepełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Ucieczka z Alcatraz Escape from Alcatraz
Ucieczka z Alcatraz to dramat produkcji amerykańskiej z 1979 roku. Reżyserem filmu jest Don Siegel, twórcą scenariusza Richard Tuggle, a w rolach głównych występują Clint Eastwood, Patrick McGoohan i Roberts Blossom.
Film IMPERIAL CINEPIX Ucieczka z Alcatraz Escape from Alcatrazpełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX W zakolu rzeki River's Edge
W zakolu rzeki to dramat kryminalny produkcji amerykańskiej z 1986 roku. Reżyserem filmu jest Tim Hunter, twórcą scenariusza Neal Jimenez, a w rolach głównych występują Dennis Hopper, Keanu Reeves i Crispin Glover.
Film IMPERIAL CINEPIX W zakolu rzeki River's Edgepełny opis produktu
Film GM DISTRIBIUTION Cezar i Kleopatra
Cezar i Kleopatra to komediodramat kostiumowy w reżyserii Gabriela Pascala. W filmie wystąpili: Vivien Leigh, Claude Rains, Esme Percy, Cecil Parker, Basil Sydney, Francis L. Sullivan.
Film GM DISTRIBIUTION Cezar i Kleopatrapełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Sen na jawie
Sen na jawie to dramat amerykańskiej produkcji z 2008 roku. Jego reżyserem jest Bill Maher. Główne role zagrali: Nick Stahl, Anna Sophia Robb, Charlize Theron.
Film MONOLITH VIDEO Sen na jawiepełny opis produktu
Film BEST FILM Synekdocha, Nowy Jork Synecdoche, New York
Synekdocha, Nowy Jork to dramat komediowy amerykańskiej produkcji z 2008 roku, którego reżyserem i scenarzystą jest Charlie Kaufman. W rolach głównych wystąpili: Philip Seymour Hoffman, Catherine Keener, Sadie Goldstein i Tom Noonan.
Film BEST FILM Synekdocha, Nowy Jork Synecdoche, New Yorkpełny opis produktu
Film GALAPAGOS Bernard i Doris Bernard and Doris
Bernard i Doris to zainspirowany prawdziwą historią komediodramat z 2006 roku w reżyserii Boba Balabana. W rolach głównych wystąpili Susan Sarandon i Ralph Fiennes.
Film GALAPAGOS Bernard i Doris Bernard and Dorispełny opis produktu
Film GALAPAGOS City Hall
City Hall to amerykański film fabularny z 1996 roku, którego reżyserem jest Harold Becker. W rolach głównych wystąpili Al Pacino, John Cusack oraz Bridget Fonda.
Film GALAPAGOS City Hallpełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292]