Film IMPERIAL CINEPIX Hanna i jej siostry
Hanna i jej siostry to dramat komediowy amerykańskiej produkcji z 11986 roku, której reżyserem jest Woody Allen. Główne role zagrali: Michael Caine, Barbara Hershey, Carrie Fisher, Mia Farrow, Dianne Wiest, Woody Allen.
Film IMPERIAL CINEPIX Hanna i jej siostrypełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Lekcja przetrwania The Edge
Lekcja przetrwania to dramat przygodowy amerykańskiej produkcji z 1997 roku. Jego reżyserem jest Lee Tamahori. Główne role zagrali: Anthony Hopkins, Alec Baldwin, Elle MacPherson.
Film IMPERIAL CINEPIX Lekcja przetrwania The Edgepełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Moby Dick
Moby Dick to dramat przygodowy amerykańskiej produkcji z 1956 roku. Jego reżyserem jest John Huston. Główne role zagrali: Gregory Peck, Richard Basehart, Leo Genn.
Film IMPERIAL CINEPIX Moby Dickpełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Nightwatching
Nightwatching to dramat biograficzny francusko-niemiecko-holendersko-polsko-brytyjsko-kanadyjskiej produkcji z 2007 roku. Reżyserem oraz autorem scenariusza jest Peter Greenaway. Główne role zagrali: Martin Freeman, Emily Holmes, Michael Teigen, Agata Buzek.
Film MONOLITH VIDEO Nightwatchingpełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Skrzydlate cienie Winged Creatures
Skrzydlate cienie to dramat kryminalny amerykańskiej produkcji z 2008 roku. Jego reżyserem jest Rowan Woods. Główne role zagrali: Kate Beckinsale, Dakota Fanning, Guy Pearce.
Film MONOLITH VIDEO Skrzydlate cienie Winged Creaturespełny opis produktu
Kto szuka złotego dna (seria Złote lata filmu czeskiego)
Głównym bohaterem filmu jest młody chłopak, który odnajduje swoje miejsce w społeczeństwie na budowie elektrowni. Tam spotyka prawdziwych przyjaciół- silnych facetów, którzy żadnej pracy się nie boją i dzięki którym w końcu zdobywa się na odwagę, aby ograniczyć dosyć natarczywe kontakty z rodzicami swojej narzeczonej. Reżyser Jiri Menzel nakręcił ten dramat osadzony w środowisku robotniczym po to, aby władze socjalistyczne znów pozwoliły mu tworzyć.
Kto szuka złotego dna (seria Złote lata filmu czeskiego)pełny opis produktu
Tajny współpracownik
Wstrząsająca historia cennego dla UB agenta, który doprowadził do wielu aresztowań, wyroków śmierci i osobistej tragedii, nie wahając się nawet wydać własnego brata. Opowieść o tajnym współpracowniku, który dzięki doskonałemu kamuflażowi pozostawał przez wiele lat nierozpoznanym przez otoczenie donosicielem bezpieki. Na początku 1950 roku uczeń płockiego gimnazjum, szantażowany odpowiedzialnością karną za kontakty z bratem, żołnierzem 6. Brygady Wileńskiej, podpisał deklarację współpracy. Już pierwsza akcja młodego agenta, działającego na Podlasiu, przyniosła resortowi sukces. Pod pozorem spotkania z bratem "Małachowski" - ukryty później pod pseudonimem "Michał" - zlokalizował miejsce obozowania partyzantów i wskazał je UB, powodując obławę i likwidację pododdziału porucznika "Brzaska". Jego informacje umożliwiły też rozpracowanie całej siatki współpracowników oddziału "Huzara" i "Brzaska" w rejonie Jabłonny Lackiej, w wyniku czego aresztowano 64 osoby. Spektakl pokazuje też, jak aparat bezpieczeństwa dbał o agentów, obciążając innych ich winami dla uwiarygodnienia swoich ludzi w środowisku, w którym działali. Późniejszy los tajnego współpracownika nadal wyznaczali jego przełożeni. W PRL zrobił karierę partyjną i został wicedyrektorem wrocławskiej szkoły średniej. Był także cenionym w dolnośląskim środowisku poetą, którego tragicznie realna twórczość, cytowana w spektaklu, miała swoje źródło w agenturalnej przeszłości. Zmarł kilka dni po wprowadzeniu stanu wojennego, uznany za "zasłużonego pedagoga i wychowawcę młodzieży".
Tajny współpracownikpełny opis produktu
Miasteczko Twin Peaks (sezon 2, edycja 3-płytowa)
Polowanie na zabójcę Laury Palmer zwraca się przeciwko agentowi Dale`owi Cooperowi. Postrzelony przez tajemniczego napastnika w drodze do Great Northern Hotel, uchodzi z życiem i otrzymuje przedziwne wskazówki dotyczące morderstwa Laury. Informacje przekazuje mu olbrzym, który niespodziewanie pojawia się w trakcie leczenia Dale’a. Za sprawą pożaru w więzieniu, znika kilku penitencjariuszy - potencjalnych podejrzanych. Odnaleziony zostaje pamiętnik Laury Palmer zawierający szczegóły, które najlepiej czytać przy kubku gorącej kawy.
Miasteczko Twin Peaks (sezon 2, edycja 3-płytowa)pełny opis produktu
Film CDP.PL Koktajl (Długie wieczory)
Koktajl to dramat obyczajowy amerykańskiej produkcji z 1988 roku. Jego reżyserem jest Roger Donaldson. Główne role zagrali: Tom Cruise, Bryan Brown, Elisabeth Shue.
Film CDP.PL Koktajl (Długie wieczory)pełny opis produktu
8 i pół kobiety
Wbrew tytułowi, głównymi bohaterami filmu są dwaj mężczyźni, Philip Emmenthal i Storey Emmenthal. Ojciec, biznesmen, wpada w depresję po śmierci ukochanej żony. Syn, wraca z Japonii do Genewy, żeby pocieszyć zmartwionego ojca. W tym celu zaprasza do wielkiego pustego domu piękne kobiety, które stają się kochankami ich obu. Dom-harem powoli się wypełnia, aż w końcu pojawi się w nim lubiąca dominować nad otoczeniem Palmira, która zechce przyćmić inne panie.

Chociaż film Greenawaya opowiada o erotycznych przygodach, wydaje się być nieomal zupełnie pozbawiony zmysłowości. Kolejne kobiety pojawiają się na ekranie jedynie jako ucieleśnienie męskich fantazji, katalog erotycznych podniet. Podobno inspiracją dla reżysera stały się archetypiczne modele kobiecości, jakie można odnaleźć w zachodniej sztuce. Na ekranie zjawiają się więc m.in. japońska gejsza, bezwstydna zakonnica, a nawet kobieta w ciąży. Podobnie jak w "The Pillow Book" dochodzi do głosu fascynacjaGreenawaya Wschodem, który uosabiają japońskie kochanki.
8 i pół kobietypełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Forrest Gump
Forrest Gump to komedio-dramat w reżyserii Roberta Zemeckisa. W filmie wystąpili: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson, Sally Field.
Film IMPERIAL CINEPIX Forrest Gumppełny opis produktu
Nie potrafię inaczej
Energiczna chrześcijanka Tala i nieśmiała muzułmanka Leyla różnią się od siebie, jak ogień i woda. Mimo to, ich wzajemna relacja przeradza się w uczucie głębsze niż przyjaźń. Skrywana miłość i lęk przed ujawnieniem wywołują między kobietami konflikt, który potęguje zbliżający się dzień ślubu jednej z nich.
Nie potrafię inaczejpełny opis produktu
Sputnik ekskluzywnie (zestaw 3 filmów)
Człowiek z kamerą
Eksperymentalny niemy film dokumentalny Dżigi Wiertowa ukazujący jeden dzień z życia wielkiego miasta. Od świtu do zmierzchu Wiertow ukazuje mieszkańców miast Związku Radzieckiego. Pokazuje ich podczas porannej pobudki, codziennej pracy i zabawy oraz w zderzeniu z maszynerią nowoczesnego życia. Obrazy te zestawione są z autotematycznymi fragmentami, które ukazują procesy towarzyszące tworzeniu dzieła filmowego.
Człowiek z kamerą jest jednym z najbardziej wpływowych filmów epoki kina niemego. Wiertow użył w tym dziele wielu nowatorskich technik filmowych takich jak przyspieszenie i zwolnienie obrazu, podwójna ekspozycja, przeskoki i zatrzymania klatek. W ten sposób reżyser nie tylko sfilmował współczesne mu wielkie miasto, ale także stworzył własną, indywidualną wypowiedź na temat życia w nowoczesnym świecie oraz możliwości i zadań kinemtografii.
Film znalazł się na liście stu najlepszych filmów w historii kina stworzonej przez magazyn Times w 2005 roku.

Ja, Kuba
Film reżysera "Lecą żurawie", zapomniany na 30 lat, wydobyty z niebytu przez Martina Scorsese i Francisa Forda Coppolę, zafascynowanych filmową podróżą radzieckiego reżysera na wrzącą Kubę, będącą u progu rewolucji i obalenia dyktatury proamerykańskiego dyktatora Fulgencio Batisty.
Kilka czarno-białych nowel ukazuje pełne kontrastów społeczeństwo. Młody sprzedawca owoców zakochuje się w swojej sąsiadce, skromnej dziewczynie, która walcząc z biedą sprzedaje się amerykańskim turystom, oszalały z rozpaczy farmer podpala cały zbiór trzciny cukrowej, postawiony przed faktem dokonanym - jego pole zostało sprzedane wszechwładnemu United Fruit. Studenci spiskują chcąc obalić potwora na tronie, a w dalekich górach Sierra Maestra zaczyna się prawdziwa walka na śmierć i życie.
Zachwyt amerykańskich filmowców wzbudziła nowatorska technika filmowa. Operator, Siergiej Urusiewskij, większość ujęć nakręcił kamerą ręczną wykorzystując specjalny szerokokątny obiektyw. Silny kontrast, znak rozpoznawczy filmu, został uzyskany dzięki wykorzystaniu światłoczułej taśmy, prezentu od Armii Czerwonej. Dlatego drzewa i trzcina cukrowa stały się niemal białe, a niebo bardzo ciemne, choć wciąż sprawiające wrażenie słonecznego. Zaskakująca płynność jest zasługą wewnątrzkadrowego montażu - jedna z otwierających scen została nakręcona w jednym ujęciu - operator chodzi po sali, zjeżdża windą i wchodzi do basenu.
Niecodzienne połączenie dokumentu i fabuły, zmysłowe, zaskakujące, melancholijne i pełne życia jednocześnie - trochę jak sama Kuba.

Sala nr 6
Adaptacja opowiadania Antoniego Czechowa. Akcja została przeniesiona w polskie realia początku XX wieku. Głównym bohaterem filmu jest stary lekarz, dyrektor miejscowego szpitala psychiatrycznego. Na jego stanowisko dybie od dawna młodszy kolega. Stary Bloch jest samotnikiem, człowiekiem pełnym dobroci, wrażliwym na cierpienie, traktującym swych podopiecznych jak pełnowartościowe istoty ludzkie. Nie udziela się towarzysko, na myśl o miejscowych "salonach" czuje niemal pogardę. Wszystko to nie prysparza mu zwolenników. W efekcie pada ofiarą wymierzonych w siebie intryg. W ich wyniku Bloch traci stanowisko, zostaje zamknięty w zakładzie psychiatrycznym, a wreszcie umiera.
Sputnik ekskluzywnie (zestaw 3 filmów)pełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Spisek w New Hope Conspiracy
Spisek w New Hope to dramat amerykańskiej produkcji z 2008 roku. Jego reżyserem jest Adam Marcus. Główne role zagrali: Val Kilmer, Gary Cole, Jennifer Esposito.
Film IMPERIAL CINEPIX Spisek w New Hope Conspiracypełny opis produktu
Film GALAPAGOS Dawno Temu W Ameryce (Premium Collection, 2 DVD) Once Upon a Time in America
Dawno temu w Ameryce to dramat kryminalny amerykańskiej produkcji z 1984 roku. Jego reżyserem jest Sergio Leone. W rolach głównych wystąpili: Robert De Niro, James Woods i Elizabeth McGovern.
Film GALAPAGOS Dawno Temu W Ameryce (Premium Collection, 2 DVD) Once Upon a Time in Americapełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Wielki błękit (Kolekcja Luc Besson) Le grand bleu
Wielki błękit to francusko-amerykańsko-włoski dramat wyreżyserowany przez Luca Bessona. W rolach głównych wystąpili: Jean-Marc Barr, Jean Reno i Rosanna Arquette.
Film MONOLITH VIDEO Wielki błękit (Kolekcja Luc Besson) Le grand bleupełny opis produktu
Film GALAPAGOS Clint Eastwood Kolekcja (Medium, Gran Torino, Invictus)
Zestaw trzech filmów fabularnych w reżyserii Clinta Eastwooda: Medium, Gran Torino, Invictus - Niepokonany.
Film GALAPAGOS Clint Eastwood Kolekcja (Medium, Gran Torino, Invictus)pełny opis produktu
Film TIM FILM STUDIO American Gangster (DVD + Książka)
American Gangster to dramat kryminalny amerykańskiej produkcji z 2007 roku, którego reżyserem jest Ridley Scott. W rolach głównych wystąpili: Denzel Washington, Russell Crowe i Chiwetel Ejiofor. Film ukazuje się w kolekcji Miliony wspomnień wydanej z okazji jubileuszu Universal Pictures.
Film TIM FILM STUDIO American Gangster (DVD + Książka)pełny opis produktu
O prawo głosu
Historia ucieczki Stanisława Mikołajczyka z okupowanej przez sowietów Polski na tle jego losów w ostatnich trzech latach jego działalności politycznej- jako premiera rządu polskiego w Londynie, przywódcy PSL-u i wicepremiera powojennego rządu. W maju 1945 roku, po rozmowach z Churchillem i Andersem, wbrew stanowisku polskiego środowiska emigracyjnego, Mikołajczyk podjął dramatyczną decyzję o powrocie do kraju i kierując się postanowieniami konferencji jałtańskiej przybył do Polski. Wierzył, że nawet w warunkach sowieckiej dominacji są szanse przeciwdziałania jej i zapewnienia ludziom w Polsce odrobiny godności.
O prawo głosupełny opis produktu
Londyńczyk
Wspaniały, trzymający w napięciu dreszczowiec zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Po pogrzebie ojca Adam, młody chłopak z Gdańska, wyrusza do Londynu w poszukiwaniu swego starszego brata Jana, który dawno nie kontaktował się z rodziną. Po męczącej i trudnej podróży, Adam odnajduje Jana wśród ludzi, którzy zajmują się dostarczaniem na budowy pracowników zatrudnianych na czarno. Chłopak wprowadza Adama w tajniki działania swojej firmy. Londyn działa jak magnes na tych, którzy szukają lepszego jutra, ale pod powłoka liberalizmu skrywa mroki nietolerancji, chciwości i wyzysku.
Londyńczykpełny opis produktu
Kobieta z prowincji (Platynowa kolekcja polskiego kina)
Sześćdziesięcioletnia Andzia od urodzenia mieszka w małym miasteczku. Pochodzi z ubogiej rodziny, a jej życie jest ciągłą walką o byt. Dzieje Andzi poznajemy od końca do początku. W kolejnych epizodach ukazuje swój charakter i określa stosunek do świata. Teraz jest żoną właściciela kamienicy i nie dokucza jej bieda. Poślubia go mając już pięćdziesiąt lat. Przedtem samotnie wychowała dwoje dzieci. Andzia żyje jakby na powierzchni wydarzeń. Jest prostą kobietą i nie dostrzega banalności swojej codziennej egzystencji. W latach pięćdziesiątych jest pomywaczką w restauracji. Pragnie wydać córkę za mąż i stara się, aby dorastający syn zdobył zawód. Drobne oszczędności sprawiają jej największą satysfakcję. W czasie okupacji pracuje u Niemców w żołnierskiej kuchni. Ważnym doświadczeniem było dla Andzi wysiedlenie Żydów z rodzinnego miasteczka. Musiała wówczas rozstać się na zawsze ze swoją najlepszą przyjaciółką. W połowie lat trzydziestych Andzia po raz pierwszy wychodzi za mąż. Odrzuca prawdziwą miłość i ulegając namowom poślubia nie kochanego człowieka. Wkrótce mąż tonie w rzece. Andzia jest małą dziewczynką. Wychowana w ubogim domu wie, że świat nie zapewni jej żadnego oparcia. Zarabia susząc i sprzedając zioła. Film zamyka obraz dziecka stawiającego pierwsze kroki. To Andzia. `Trudniej jest opisać wnętrze ludzkie, odtworzyć je w tym jednym, prawdziwym dla niego świetle, oddać te wszystkie drobne gesty, melodię mowy, a nawet poszczególne słowa, które świadczą o tym, co moi bohaterowie myślą, jak reagują, kim są. Uważam, że pisanie ludzkich życiorysów takim językiem filmowym podnosi szarych uczestników życia do rango bohaterów.` - Andrzej Barański
Kobieta z prowincji (Platynowa kolekcja polskiego kina)pełny opis produktu
Film GALAPAGOS Śmiertelna Głębia Dark Tide
Śmiertelna Głębia to amerykański dramat przygodowy zawierający elementy thrillera. Jego reżyserem jest John Stockwell. W rolach głównych wystąpili Halle Berry, Olivier Martinez oraz Ralph Brown.
Film GALAPAGOS Śmiertelna Głębia Dark Tidepełny opis produktu
Film BEST FILM Rzecz o mych smutnych dziwkach Memoria de mis putas tristes
Rzecz o mych smutnych dziwkach to dramat z 2011 roku w reżyserii Henninga Carlsena, który powstał na podstawie powieści Gabriela Garcii Marqueza. W filmie wystąpili: Geraldine Chaplin, Emilio Echevarría, Luis Miguel Lombana, Paola Medina.
Film BEST FILM Rzecz o mych smutnych dziwkach Memoria de mis putas tristespełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Titanic 2DVD Titanic
Titanic to dramat produkcji amerykańskiej z 1997 roku. Reżyserem i scenarzystą filmu jest James Cameron, a w rolach głównych występują Leonardo DiCaprio, Kate Winslet oraz Billy Zane.
Film IMPERIAL CINEPIX Titanic 2DVD Titanicpełny opis produktu
Film SPI INTERNATIONAL POLSKA Coco Chanel
Coco Chanel to dramat francuskiej produkcji z 2009 roku w reżyserii Anne Fontaine. Główne role zagrali: Audrey Tautou, Alessandro Nivola, Marie Gillain.
Film SPI INTERNATIONAL POLSKA Coco Chanelpełny opis produktu
Film AGAINST GRAVITY Wiedźma wojny Rebelle
Wiedźma wojny to dramat wojenny kanadyjskiej produkcji z 2012 roku, którego reżyserem oraz autorem scenariusza jest Kim Nguyen. W filmie wystąpili: Rachel Mwanza, Alain Lino, Mic Bastien, Serge Kanyinda, Ralph Prosper, Mizinga Mwinga, Jean Kabuya.
Film AGAINST GRAVITY Wiedźma wojny Rebellepełny opis produktu
Film AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Elegia (Klasyka Polskiego Kina Wojennego)
Elegia to polski dramat wojenny z 1979 roku w reżyserii Pawła Komorowskiego. W filmie wystąpili między innymi: Tomasz Lulek, Jan Bógdoł, Bogdan Lęcznar, Jan Młodawski, Bernard Krawczyk, Magda Teresa Wójcik.
Film AGENCJA ARTYSTYCZNA MTJ Elegia (Klasyka Polskiego Kina Wojennego)pełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Trzynaście dni
Trzynaście dni to amerykański dramat historyczny z 2000 roku, którego reżyserem jest Roger Donaldson. W rolach głównych wystąpili Kevin Costner, Bruce Greenwood oraz Steven Culp.
Film KINO ŚWIAT Trzynaście dnipełny opis produktu
Film BEST FILM Trzy kolory. Niebieski
Trzy kolory. Niebieski to dramat psychologiczny wyreżyserowany przez Krzysztofa Kieślowskiego. W filmie wystąpili Juliette Binoche, Benoit Regent, Florence Pernel, Charlotte Very, Helen Vincent.
Film BEST FILM Trzy kolory. Niebieskipełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292]