Film DEMEL Bitwa o ujście rzeki The Battle of the River Plate
Bitwa o ujście rzeki to brytyjski dramat wojenny z 1956 roku, którego reżyserami są Michael Powell i Emeric Pressburger. W filmie wystąpili między innymi: John Gregson, Anthony Quayle, Ian Hunter, Jack Gwillim, Bernard Lee.
Film DEMEL Bitwa o ujście rzeki The Battle of the River Platepełny opis produktu
Film TIM FILM STUDIO Czeski błąd Kawasakiho ruze
Czeski błąd to dramat obyczajowy z 2009 roku w reżyserii Jana Hrebejka. W filmie wystąpili: Daniela Kolarova, Milan Mikulcik, Anna Simonova, Lenka Vlasakova, Martin Huba.
Film TIM FILM STUDIO Czeski błąd Kawasakiho ruzepełny opis produktu
Jowita Daniel Olbrychski - Kolekcja Mistrzowie Polskiego Kina. Tom 19
Postać Daniela Olbrychskiego – aktora uważanego przez wielu za następcę Zbyszka Cybulskiego – przybliża dziennikarz prasowy Paweł T. Felis. Przedstawia on w swoim szkicu niezwykle barwną osobowość artysty i omawia dzieła, które składają się na jego wspaniałą twórczość.Na planie filmowym Olbrychski znalazł się wkrótce po rozpoczęciu studiów w warszawskiej PWST. W „Popiołach” Andrzeja Wajdy grał główną rolę, chociaż wcześniej pojawił się na dużym ekranie zaledwie raz. Od tego obrazu zaczęła się też jego prywatna i zawodowa przyjaźń z reżyserem. W „Weselu”, „Ziemi obiecanej” i „Wszystkim na sprzedaż” stworzył wybitne kreacje. Nieśmiertelność przyniosły mu jednak role w „Panu Wołodyjowskim” i „Potopie” Jerzego Hoffmana. Nikt przecież nie zagrałby lepiej Kmicica – zawadiaki i romantyka w jednej osobie. Aktor sprawdza się też w teatrze. Adam Hanuszkiewicz widział w nim zarówno Gustawa w „Ślubach panieńskich”, jak i Hamleta.

Daniel Olbrychski to także jeden z niewielu polskich aktorów, którym wielokrotnie dane było pracować u boku światowych gwiazd kina. Spotkał się na planie filmowym m.in. z Michealem Yorkiem, Benem Kingsleyem, Jeanem-Paulem Belmondo i Maksem von Sydowem. Ostatnio zaś z Angeliną Jolie w „Salt”.Drugą część tomu stanowi filmografia artysty. Ilustrują ją liczne zdjęcia z planu opatrzone szczegółowymi komentarzami.

Album dopełnia płyta DVD z filmem Janusza Morgensterna „Jowita” w odświeżonej cyfrowo wersji. Wyobraźnię młodego architekta i lekkoatlety Marka Arensa (Daniel Olbrychski) zaprząta tajemnicza dziewczyna o imieniu Jowita, którą spotkał kiedyś na balu. Nie przeszkadza mu to jednak romansować ze studentką ASP Agnieszką (Barbara Kwiatkowska) i żoną trenera Heleną (Kalina Jędrusik). Czy jedna z nich okaże się kobietą z jego marzeń?
Jowita Daniel Olbrychski - Kolekcja Mistrzowie Polskiego Kina. Tom 19pełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Niewidzialny znak An Invisible Sign
Niewidzialny znak to dramat komediowy amerykańskiej produkcji z 2010 roku, którego reżyserką jest Marilyn Agrelo. W rolach głównych wystąpili: Jessica Alba, Chris Messina, Bailee Madison, J.K.Simmons i Sonia Braga.
Film MONOLITH VIDEO Niewidzialny znak An Invisible Signpełny opis produktu
Film TELEWIZJA POLSKA S.A. Ogniem i mieczem (2 DVD)
Ogniem i mieczem to dramat historyczny polskiej produkcji z 1999 roku. Jego reżyserem jest Jerzy Hoffman. W rolach głównych wystąpili: Michał Żebrowski, Izabella Scorupco, Aleksandr Domogarow, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Kowalewski i Wiktor Zborowski.
Film TELEWIZJA POLSKA S.A. Ogniem i mieczem (2 DVD)pełny opis produktu
Film TONGARIRO RELEASING Sexy Boys. Kolekcja LGBT (3 DVD)
Zestaw trzech filmów z nurtu LGBT: Shortbus, The Living End oraz Dom chłopców.
Film TONGARIRO RELEASING Sexy Boys. Kolekcja LGBT (3 DVD)pełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Dom dusz The House of the Spirits
Dom dusz to dramat z 1993 roku, którego reżyserem i scenarzystą jest Bille August. W rolach głównych wystąpili: Jeremy Irons, Glenn Close, Winona Ryder, Meryl Streep, Antonio Banderas.
Film MONOLITH VIDEO Dom dusz The House of the Spiritspełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Cząstki elementarne
Cząstki elementarne to melodramat niemieckiej produkcji z 2006 roku, którego reżyserem jest Oskar Roehler. Główne role zagrali: Moritz Bleibtreu, Franka Potente, Christian Ulmen.
Film KINO ŚWIAT Cząstki elementarnepełny opis produktu
Film VITRAFILM Lidice
Lidice to dramat wojenny czesko-słowackiej produkcji z 2011 roku, którego reżyserem jest Petr Nikolaev. W rolach glównych wystąpili: Karel Roden, Zuzana Fialova, Veronika Kubarova, Marek Adamczyk.
Film VITRAFILM Lidicepełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Dom z kart House of Cards
Dom z kart to amerykański dramat obyczajowy z 1993 roku, którego reżyserem i scenarzystą jest Michael Lessac. W rolach głównych wystąpili Kathleen Turner, Tommy Lee Jones oraz Asha Menina.
Film MONOLITH VIDEO Dom z kart House of Cardspełny opis produktu
Film HAGI Żony Hollywood: Nowe pokolenie Hollywood Wives: The New Generation
Żony Hollywood: Nowe pokolenie to amerykańsko-kanadyjski dramat obyczajowy z 2003 roku, którego reżyserem jest Joyce Chopra. W rolach głównych wystąpiły Farrah Fawcett, Melissa Gilbert oraz Robin Givens.
Film HAGI Żony Hollywood: Nowe pokolenie Hollywood Wives: The New Generationpełny opis produktu
Film GUTEK FILM Tokijska opowieść Tokyo monogatari
Tokijska opowieść to dramat japońskiej produkcji z 1953 roku, którego reżyserem jest Yasujiro Ozu. W rolach głównych wystąpili Chishu Ryu oraz Chieko Higashiyama.
Film GUTEK FILM Tokijska opowieść Tokyo monogataripełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Dirty dancing 2 Dirty Dancing: Havana Nights
Dirty dancing 2 to amerykański melodramat muzyczny z 2004 roku, którego reżyserem jest Guy Ferland. W filmie wystąpili Mika Boorem, Sela Ward, Jonathan Jackson, January Jones, Diego Luna. Autorami scenariusza są Boaz Yakin i Victoria Arch, a muzykę skomponował Heitor Pereira.
Film KINO ŚWIAT Dirty dancing 2 Dirty Dancing: Havana Nightspełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Tytani
Tytani to dramat sportowy wyreżyserowany przez Boaza Yakina. W filmie wystąpili Denzel Washington, Will Patton, Wood Harris, Ryan Hurst, Donald Faison.
Film IMPERIAL CINEPIX Tytanipełny opis produktu
Film BEST FILM Do widzenia, do jutra (Mistrzowie Polskiego Kina)
Do widzenia, do jutra to dramat psychologiczny w reżyserii Janusza Morgensterna. W filmie wystąpili: Zbigniew Cybulski, Teresa Tuszyńska, Grażyna Muszyńska, Roman Polański, Jacek Fedorowicz.
Film BEST FILM Do widzenia, do jutra (Mistrzowie Polskiego Kina)pełny opis produktu
Film BEST FILM Kwiat mego sekretu
Kwiat mego sekretu to dramat francusko-hiszpańskiej produkcji z 1995 roku. Jego reżyserem oraz współtwórcą scenariusza jest Pedro Almodovar. Główne role zagrali: Marisa Paredes, Juan Echanove, Carmen Elias.
Film BEST FILM Kwiat mego sekretupełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Wpływ księżyca
Wpływ księżyca to dramat obyczajowy w reżyserii Normana Jewisona. W filmie wystąpili: Cher, Nicolas Cage, John Mahoney, Olympia Dukakis.
Film IMPERIAL CINEPIX Wpływ księżycapełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Zaginiony horyzont (Legendy Hollywood) Lost Horizon
Zaginiony horyzont to dramat przygodowy amerykańskiej produkcji z 1937 roku. Jego reżyserem jest Frank Capra. Główne role zagrali: Ronald Colman, Jane Wyatt, Edward Everett Horton.
Film IMPERIAL CINEPIX Zaginiony horyzont (Legendy Hollywood) Lost Horizonpełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Zgaga
Zgaga to komediodramat w reżyserii Mike'a Nicholsa. W filmie wystąpili: Jack Nicholson, Meryl Streep, Jeff Daniels, Maureen Stapleton, Kevin Spacey, Milos Forman.
Film IMPERIAL CINEPIX Zgagapełny opis produktu
Film TIM FILM STUDIO Zakochany Szekspir (Kolekcja festiwalowa) Shakespeare in Love
Zakochany Szekspir to melodramat kostiumowy amerykańsko-brytyjskiej produkcji z 1998 roku, którego reżyserem jest John Madden. Główne role zagrali: Joseph Fiennes, Gwyneth Paltrow, Judi Dench.
Film TIM FILM STUDIO Zakochany Szekspir (Kolekcja festiwalowa) Shakespeare in Lovepełny opis produktu
Film VISION FILM Balanga
Balanga to dramat w reżyserii Łukasza Wylężałka. W filmie wystąpili: Paweł Fesołowicz, Jacek Pałucha, Maciej Kozłowski, Piotr Gąsowski, Marcin Troński, Cezary Pazura, Zofia Merle, Krzysztof Globisz.
Film VISION FILM Balangapełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Flyboys
Flyboys to dramat wojenny wyreżyserowany przez Tony'ego Billa. W filmie wystąpili: James Franco, Jean Reno, Jennifer Decker, David Ellison i Martin Henderson.
Film KINO ŚWIAT Flyboyspełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Good Night and Good Luck
Good Night and Good Luck to dramat amerykańskiej produkcji z 2005 roku, którego reżyserem jest George Clooney. Główne role zagrali: David Strathairn, Robert Downey Jr., Patricia Clarkson.
Film KINO ŚWIAT Good Night and Good Luckpełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Henryk IV. Król Nawarry Henri IV
Henryk IV. Król Nawarry to dramat historyczny z 2010 roku. Jego reżyserem jest Jo Baier. W filmie wystąpili: Julien Boisselier, Armelle Deutsch, Aida Folch i Andreas Schmidt.
Film KINO ŚWIAT Henryk IV. Król Nawarry Henri IVpełny opis produktu
Film GUTEK FILM Porozmawiaj z nią Hable con ella
Porozmawiaj z nią to dramat obyczajowy hiszpańskiej produkcji z 2002 roku, którego reżyserem jest Pedro Almodóvar. Główne role zagrali: Javier Camara, Dario Grandinetti, Rosario Flores.
Film GUTEK FILM Porozmawiaj z nią Hable con ellapełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Recepta na szczęście Smart People
Recepta na szczęście to dramat komediowy amerykańskiej produkcji z 2008 roku. Jego reżyserem jest Noam Murro. Główne role zagrali: Dennis Quaid, Sarah Jessica Parker, Thomas Haden Church.
Film KINO ŚWIAT Recepta na szczęście Smart Peoplepełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Stary człowiek i pies
Stary człowiek i pies to dramat polskiej produkcji z 2008 roku. Jego reżyserami są Witold Leszczyński oraz Andrzej Kostenko. Główne role zagrali: Jerzy Grałek, Ewa Dałkowska, Dorota Ignatjew.
Film KINO ŚWIAT Stary człowiek i piespełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Wskrzeszenie mistrza
Wskrzeszenie mistrza to amerykański dramat z 2007 roku, którego reżyserem jest Rod Lurie. W filmie wystąpili Samuel L. Jackson, Josh Hartnett, Kathryn Morrison, Dakota Goyo, Teri Hatcher.
Film KINO ŚWIAT Wskrzeszenie mistrzapełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT Z odzysku
Z odzysku to dramat polskiej produkcji z 2006 roku. Jego reżyserem jest Sławomir Fabicki. Główne role zagrali: Antoni Pawlicki, Natalya Vdovina, Jacek Braciak.
Film KINO ŚWIAT Z odzyskupełny opis produktu
Film BEST FILM Córka botanika
Córka botanika to dramat francusko-kanadyjskiej produkcji 2007 roku, którego reżyserem jest Dai Sijie. Główne role zagrali: Mylene Jampanoi, Xiao Ran Li, Ling Dong Fu.
Film BEST FILM Córka botanikapełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292]