Tajemnice Leonarda da Vinci
Leonardo da Vinci był jedną z najwybytniejszych postaci Renesansu. Mimo to wiemy o nim bardzo niewiele, a o jego życiu krąży wiele legend. Leonardo artysta pozostawił nam Mona Lisę, jako naukowiec przeprowadzał sekcje zwłok i badał skamienialiny, w roli inżyniera zaś budował katedrę i zawracał bieg rzek. Ten 2-odcinkowy fabularyzowany film odsłania tajemnice życia Leonarda, przybliżając jego odkrycia, pasje. Zobaczymy także czy grupie zapaleńców uda się skonstruowanie wynalazków Leonarda wg jego własnych instrukcji i zapisków…
Tajemnice Leonarda da Vincipełny opis produktu
Śmiercionośny jad. Łowcy i ofiary
Rekiny białe wypływają na łowy parami - ich ofiarami są pływacy i surferzy. W Indiach pojawiły się tygrysy-ludojady. Coraz częściej zdarzają się przypadki nieuzasadnionych ataków zwierząt na ludzi, które do złudzenia przypominają polowanie... Czy z łowców stajemy się ofiarami? Odpowiedź znajdziesz w filmach National Geographic z serii "Łowcy i ofiary". Seria liczy 6 odcinków.
Śmiercionośny jad. Łowcy i ofiarypełny opis produktu
Winnetou i Old Firenhand (kolekcja Karola Maya)
Bohater filmu, szlachetny Apacz Winnetou, wraz z białym pionierem zwanym Old Firehand walczą o pokój na ziemiach odebranych Indianom. Banda Sillersa napada ludność zamieszkującą obszar na granicy między Teksasem a Nowym Meksykiem. Atakują czerwonoskórych, dla rozrywki zabijając kilku z nich. Aby zapobiec krwawym zabawom i ukarać bandę, Winnetou wraz z siostrą Nscho-tschi i Old Firehandem jadą do miasta, aby tam szukać sprawiedliwości.
Winnetou i Old Firenhand (kolekcja Karola Maya)pełny opis produktu
Kroki w chmurach
Sahiba mieszka wraz ze swoją konserwatywną rodziną, która uważa, że dziewczyna jest już w odpowiednim wieku i powinna wyjść za mąż. Sahiba nie zgadza się z tym i ucieka z domu. Jednak wcale nie odnajduje szczęścia. Jest świadkiem morderstwa i bojąc się o własne życie postanawia wrócić do rodzinnego domu. W podróży towarzyszy jej młody oficer Karan, którego Sahiba prosi o pomoc. Kiedy docierają na miejsce, rodzina Sahiby jest pewna, że chłopak przyjechał, aby ją poślubić i traktują go jak członka rodziny. Tylko Sahiba wie, że Karan ma narzeczoną, która na niego czeka.
Kroki w chmurachpełny opis produktu
Wim Wenders 2004-2005 (zestaw 4 filmów)
Przedstawiamy wyjątkową kolekcję filmów jednego z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych twórców współczesnego kina. Zasłynął jako reżyser, scenarzysta, producent, bywa też aktorem, operatorem i fotografem. Retrospektywa obejmuje 22 filmy fabularne i dokumentalne wyreżyserowane lub wyprodukowane przez Wima Wendersa w latach 1973 - 2005.

Czwarty pakiet zawiera następujące pozycje:

Kraina obfitości
Ameryka po 9/11. Paul to weteran wojny wietnamskiej, którego prześladują wydarzenia wrześniowe. Jeździ po ulicach Los Angeles w poszukiwaniu terrorystów. Lana pracuje na rzecz bezdomnych. Obydwoje uważają, że ich czyny spowodują, że Ameryka będzie lepsza. Jaka jest prawdziwa Ameryka?

Nie wracaj w te strony
Historia podstarzałego gwiazdora westernów, który lata świetności ma za sobą. Przy życiu utrzymują go zakazane używki. Ich nadmiar omal nie doprowadza go do nagłego zejścia z tego świata. Przerażony postanawia uciec z planu filmowego i ze swojego życia.

Notatki o strojach i miastach
Dokumentalny film o synestezji sztuk. Dwóch artystów, dwa miasta, dwie gałęzie sztuki. Yohji Yamamoto i Wim Wenders w jednej z ważniejszych współczesnych dyskusji o tożsamości dwóch kultur - europejskiej i japońskiej.

Z rodziny gadów oraz Wyspa
Dwa krótkometrażowe filmy, razem stanowiące zamkniętą całość. Ośmioletnia Ute nie lubi przebywać ani z własnymi rodzicami, ani z rówieśnikami, ani z nauczycielami. Dzień w dzień, stosując dość sprytne podstępy, ucieka w to samo miejsce - do zoo, gdzie godzinami wpatruje się w sadzawkę pełną krokodyli. Jej życie jest coraz mocniej zdominowane przez te zwierzęta. Opiekunka z ośrodka dla dzieci próbuje dostać się do zamkniętego świata dziewczynki. Wyczuwa, że dziwne zachowanie Ute nie świadczy o jej podłym i oszukańczym charakterze, ale jest próbą ucieczki od nie radzących sobie w swej roli, wiecznie skłóconych rodziców. Okazuje się jednak, że pomóc dziewczynce nie będzie łatwo.
Wim Wenders 2004-2005 (zestaw 4 filmów)pełny opis produktu
Dzień, w którym Ziemie zamarła
Setki ogromnych międzygalaktycznych robotów pojawiają się we wszystkich najważniejszych stolicach świata. Do mieszkańców Ziemi skierowane zostaje ultimatum: Wykazać wartość ludzkiej cywilizacji lub ulegnie ona zniszczeniu. Agent rządowy, Josh Myron, podejmuje walkę z czasem, aby udowodnić najeźdźcom wartość ludzkiego życia na Ziemi.
Dzień, w którym Ziemie zamarłapełny opis produktu
Ostatni ze sprawiedliwych
Od wieków, dwie tajemnicze armie prowadzą ze sobą sekretną wojnę opartą na przekonaniu, że strażnicy Apokalipsy - Sprawiedliwi - istnieją,a nadejście Dnia Sądu Ostatecznego zależy od tego czy Sprawiedliwi przeżyją. Obie organizacje działają w imię Boga, ale ich cele są zupełnie inne. Jedna z nich pragnie chronić Sprawiedliwych dla dobra ludzkości, druga zaś z niecierpliwością oczekuje ich zniszczenia, aby mogła dokonać się regeneracja ludzkiej natury. Po wielu latach walk i bitew na Ziemi pozostał tylko jeden: ostatni Sprawiedliwy.

Nieświadomy niczego Teo, po zamachu na swoje życie ukrywa się w rodzinnym mieście. Poszukiwany przez policję i służby specjalne spotyka Miriam. Wspólnie, poszukując odpowiedzi, trafiają do starego kapłana, który wydaje się być kluczem do tajemnicy. Czy jednak aby na pewno Teo może komukolwiek zaufać?
Ostatni ze sprawiedliwychpełny opis produktu
Film GALAPAGOS MegaHIT 1: Duchy moich byłych / Nie wszystko złoto, co się świeci / Arthur [BOX] Ghosts of Girlfriends Past Arthur Fool's Gold
MegaHIT 1 to pakiet megahitów produkcji amerykańskiej z lat 2008, 2009 i 2011. Reżyseria Andy Tennant, Jason Winer i Mark Waters, scenariusz Andy Tennant, Peter Baynham, Scott Moore i Jon Lucas, a w rolach głównych występują Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Russell Brand, Kate Hudson oraz Donald Sutherland.
Film GALAPAGOS MegaHIT 1: Duchy moich byłych / Nie wszystko złoto, co się świeci / Arthur [BOX] Ghosts of Girlfriends Past  Arthur  Fool's Goldpełny opis produktu
Film GALAPAGOS MegaHIT 5: Oszukać przeznaczenie 4 / Straceni chłopcy 3 / Koszmar z ulicy Wiązów [BOX] The Final Destination Lost Boys: The Thirst A Nightmare on Elm Street
MegaHIT 5 to pakiet megahitów produkcji amerykańskiej z lat 2009 i 2010. Reżyseria David R. Ellis, Samuel Bayer i Dario Piana, scenariusz Eric Heisserer, Wesley Strick, Evan Charnov i Eric Bress, a w rolach głównych występują Nick Zano, Bobby Campo, Corey Feldman oraz Rooney Mara.
Film GALAPAGOS MegaHIT 5: Oszukać przeznaczenie 4 / Straceni chłopcy 3 / Koszmar z ulicy Wiązów [BOX] The Final Destination  Lost Boys: The Thirst  A Nightmare on Elm Streetpełny opis produktu
Film GALAPAGOS MegaHIT 8: Dziewczyna w czerwonej pelerynie / Feeling Minnesota / Stosunki międzymiastowe [BOX] Red Riding Hood Feeling Minnesota Going the Distance
MegaHIT 8 to pakiet 3 megahitów produkcji amerykańskiej z lat 1996, 2010 i 2011. Reżyseria Catherine Hardwicke, Steven Baigelman i Nanette Burstein, scenariusz David Johnson, Steven Baigelman oraz Geoff LaTulippe, a w rolach głównych występują Cameron Diaz, Drew Barrymore, Keanu Reeves i Gary Oldman.
Film GALAPAGOS MegaHIT 8: Dziewczyna w czerwonej pelerynie / Feeling Minnesota / Stosunki międzymiastowe [BOX] Red Riding Hood  Feeling Minnesota  Going the Distancepełny opis produktu
Film CASS FILM Kolekcja Cindy Crawford (3 DVD)
Kolekcja Cindy Crawford to trzy płyty DVD zawierające program ćwiczeń ułożony przez osobistego trenera modelki.
Film CASS FILM Kolekcja Cindy Crawford (3 DVD)pełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Człowiek zwany Koniem A Man Called Horse
Człowiek zwany Koniem to western amerykańskiej produkcji z 1970 roku, którego reżyserem jest Elliot Silverstein. W rolach głównych wystąpili: Richard Harris, Judith Anderson i Jean Gascon.
Film IMPERIAL CINEPIX Człowiek zwany Koniem A Man Called Horsepełny opis produktu
Film GALAPAGOS Poszukiwacze (2 DVD) The Searchers
Poszukiwacze to western dramatyczny amerykańskiej produkcji z 1956 roku. Jego reżyserem jest John Ford. Scenariusz napisał Frank S. Nugent. Muzykę do filmu skomponował Max Steiner. Główne role zagrali: John Wayne, Jeffrey Hunter, Vera Miles.
Film GALAPAGOS Poszukiwacze (2 DVD) The Searcherspełny opis produktu
Film GALAPAGOS Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda to western z 2007 roku, którego reżyserem jest Andrew Dominik. W filmie wystąpili Brad Pitt, Casey Affleck, Sam Shepard, Mary-Louise Parker, Jeremy Renner.
Film GALAPAGOS Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Fordapełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Z dala od frontu
Z dala od frontu to amerykański dramat wojenny z 1973 roku, którego reżyserem jest David Lowell Rich. W filmie wystąpili Lloyd Bridges, Roy Thinnes, Eric Braeden, Doug McClure, Brendon Boone.
Film MONOLITH VIDEO Z dala od frontupełny opis produktu
Film VISION FILM Yamato
Yamato to japoński dramat wojenny z 2005 roku, którego reżyserem jest Junya Sato. W filmie wystąpili Shido Nakamura, Takashi Sorimachi, Yu Aoi, Ryo Hashidume, Sosuke Ikematsu.
Film VISION FILM Yamatopełny opis produktu
Film EMI MUSIC POLAND 10 Lat Kabaretu Ani Mru-Mru
Kabaret Ani Mru-Mru: 10 Lat Kabaretu Ani Mru-Mru to płyta zawierająca zapis jubileuszowego koncertu jednej z najpopularniejszych grup kabaretowych w Polsce, który odbył się w Sali Opery Wrocławskiej w dniu 15 kwietnia 2009 roku.
Film EMI MUSIC POLAND 10 Lat Kabaretu Ani Mru-Mrupełny opis produktu
Film PROPAGANDA FILM Diabły, diabły
Diabły, diabły to polski film psychologiczny z 1991 roku, którego reżyserką i scenarzystką jest Dorota Kędzierzawska. W filmie wystąpili Aniela Mikucka, Grzegorz Karabin, Paweł Chwedoruk, Jerzy Łapiński, Danuta Szaflarska. Muzykę skomponował Andrzej Sielski.
Film PROPAGANDA FILM Diabły, diabłypełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Ostatnie dni Pattona (wersja reżyserska) The Last Days of Patton
Ostatnie dni Pattona to film biograficzny produkcji USA z 1986 roku. Reżyserem filmu jest Delbert Mann, scenarzystą William Luce, a w rolach głównych występują George C. Scott, Frank Dux, Ian Tyler i Nancy Crane.
Film MONOLITH VIDEO Ostatnie dni Pattona (wersja reżyserska) The Last Days of Pattonpełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Północno-zachodnie przejście Northwest Passage
Północno-zachodnie przejście to western amerykańskiej produkcji z 1940 roku. Jego reżyserem jest King Vidor. Scenariusz napisali Laurence Stallings oraz Talbot Jennings. Główne role zagrali: Spencer Tracy, Robert Young, Walter Brennan.
Film MONOLITH VIDEO Północno-zachodnie przejście Northwest Passagepełny opis produktu
Film DEMEL Cichy Wróg The Silent Enemy
Cichy Wróg to brytyjski film wojenny z 1958 roku, którego reżyserem jest William Fairchild. W rolach głównych wystąpili: Laurence Harvey, David Addams, Michael Craig.
Film DEMEL Cichy Wróg The Silent Enemypełny opis produktu
Film GALAPAGOS Zielone berety The Green Berets
Zielone berety to amerykański dramat wojenny z 1968 roku, którego reżyserami są Ray Kellogg, John Wayne i Mervyn LeRoy. W filmie wystąpili John Wayne, David Janssen, Jim Hutton, Aldo Ray, Raymond St. Jacques.
Film GALAPAGOS Zielone berety The Green Beretspełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Gang z boiska
Gang z boiska to sportowy film obyczajowy amerykańskiej produkcji z 2996 roku, którego reżyserem jest Phil Joanou. Główne role zagrali: Dwayne Johnson, Xzibit, L. Scott Caldwell.
Film IMPERIAL CINEPIX Gang z boiskapełny opis produktu
Apartament
Max jest urzędnikiem w prężnie rozwijającej się firmie komputerowej. Niebawem ma poślubić siostrę swego szefa, Muriel. Ale wcześniej czeka go podróż służbowa do Tokio. Tuż przed wyjazdem niespodziewanie spotyka kobietę, która wydaje mu się jego dawną miłością, Lisą. Kobieta przypadkowa zostawia klucz do apartamentu. Max postanawia odnaleźć kobietę.
Apartamentpełny opis produktu
Nine - Dziewięć
Guido, światowej sławy egocentryczny reżyser filmowy, próbuje uporządkować swoje relacje z kobietami jego życia, a są nimi: zdradzana żona Luisa, kochanka Carla, platoniczna miłość Claudia, kusząca dziennikarka modowa Stephanie, pierwsza przewodniczka po świecie seksu, prostytutka Saraghina, przyjaciółka Lily, i jego matka.

To niesamowite widowisko łączące zapierające dech w piersiach sceny taneczne ze wspaniałą oprawą muzyczną, pełną takich pereł, jak przebój „Be Italian” w wykonaniu Fergie. Ten film to jedna z najdroższych produkcji filmowych, z niezwykłą scenografią i wspaniałymi, skrzącymi się milionem kryształów znanej firmy Svarowski kostiumami, ale też prawdziwa uczta dla kinomanów.
Nine - Dziewięćpełny opis produktu
Erratum
ona, syn, dobra posada - w życiu Michała wszystko jest poukładane. Pewnego dnia odwiedza swoje rodzinne miasto, żeby załatwić sprawę, o którą prosi go szef. Ma odebrać sprowadzone ze Stanów auto i od razu wracać. Sprawy przybierają jednak inny obrót. Michał musi pozostać kilka dni dłużej w miejscu, z którego kiedyś tak bardzo chciał uciec. Powracają wspomnienia, kumple z zespołu, marzenia, o których dawno zapomniał i zdarzenia z przeszłości, które zmieniły jego życie. A może są rzeczy, które można jeszcze odwrócić?
Erratumpełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Dobry, zły i brzydki (Złota kolekcja) Il buono, il brutto, il cattivo
Dobry, zły i brzydki to western włosko-hiszpańskiej produkcji z 1966 roku, którego reżyserem jest Sergio Leone. Główne role zagrali: Clint Eastwood, Lee Van Cleef, Eli Wallach.
Film IMPERIAL CINEPIX Dobry, zły i brzydki (Złota kolekcja) Il buono, il brutto, il cattivopełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Garść dynamitu Giu la testa
Garść dynamitu to western włoskiej produkcji z 1971 roku. Jego reżyserem jest Sergio Leone. Główne role zagrali: James Coburn, Rod Steiger, Maria Monti.
Film IMPERIAL CINEPIX Garść dynamitu Giu la testapełny opis produktu
Miss Potter
Anglia, przełom XIX i XX wieku. Młoda Beatrix Potter opiera się presji konserwatywnych rodziców przywiązanych do wiktoriańskich obyczajów. Nie spieszy się z zamążpójściem, nie goni za stabilizacją wciąż snuje fantazje, a wolny czas spędza na rysowaniu słodkich leśnych zwierzątek, takich jak Królik Piotr i przyjaciele. Nikt nie przypuszcza, że stanie się ona wkrótce jedną z najbardziej znanych autorek książek dla dzieci. A największy rozkwit jej talentu nastąpi w czasie burzliwego romansu z przystojnym wydawcą.
Miss Potterpełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292]