Oblicza wojny (pakiet 3 filmów)
W zestawie znajdują się trzy filmy:
Wiatr buszujący w jęczmieniu
Damien porzuca karierę i w ślad za bratem Teddym wstępuje do partyzantki IRA. Nie jest to dla niego łatwy wybór. Jest lekarzem, a będzie musiał zabijać ludzi. Teddy jest urodzonym przywódcą. Władza, którą mu powierzono utwierdza go w słuszności przekonań i dokonanych wyborów. Za wszelką cenę będzie jej bronił. Ken Loach pokazuje historię dwóch braci, którzy w imię wielkich idei i walki o niepodległość i sprawiedliwość zostają zmuszeni, żeby stanąć przeciwko sobie.

Krwawa Niedziela
To realistycznie opowiedziana rekonstrukcja tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce 30 stycznia 1972r. w północno-irlandzkim mieście Derry, a które uwiecznił w swej piosence "Sunday Bloody Sunday" zespół U2. Film opowiada o jednym z kluczowych epizodów konfliktu w Irlandii Północnej.

Underground Próba zbilansowania historii Jugosławii od czasów II wojny światowej po rok 1991, kiedy wybuchają walki w Słoweni i komunistyczna Jugosławia przestaje istnieć. Niezwykłe dzieje małej społeczności, która chroni się przed niebezpieczeństwami wojny w podziemiach i produkuje tam broń dla partyzantów. Marko, który jest łącznikiem pomiędzy dwoma światami, świetnie się czuje w tej roli. Do tego stopnia, że kiedy wojna się kończy nie informuje o tym mieszkańców podziemia. Dopiero po pięćdziesięciu latach udaje im się wyjść na wolność, gdzie, jak się okazuje, wojna trwa nadal.
Oblicza wojny (pakiet 3 filmów)pełny opis produktu
Proces
Proces uważany za jedną z najważniejszych powieści dwudziestowiecznych doczekał się licznych adaptacji filmowych i teatralnych. W ujęciu Laco Adamika i Agnieszki Holland zachowuje swoją tajemniczość i wieloznaczność. Józef K. jest dobrze prosperującym urzędnikiem bankowym, z nadziejami na dalsze awanse. Mieszka samotnie w kamienicy, prowadzi ustabilizowany tryb życia. Jednak pewnego ranka dwaj nieznajomi mężczyźni oświadczają mu, że jest aresztowany. Zachowują się przy tym dość bezczelnie. Nie pozwalają mu opuścić pokoju, zjadają jego śniadanie, zabierają ubrania, nic zarazem nie mówiąc przez kogo i o co jest oskarżony. K. jednak to człowiek o dużym poczuciu godności. Udaje się do nadzorcy z żądaniem wyjaśnienia całej sprawy. Jednak i tu zostaje zbyty ogólnikami. Nadzorca działa bowiem na polecenie władz wyższych, nie znając szczegółów procesu. Zaleca Józefowi spokojne poddanie się procedurze sądowej, tym bardziej, że aresztowany może przecież żyć jak dawniej, jedynie co pewien czas stawiając się na przesłuchania. Przekonany o własnej niewinności K. postanawia ignorować proces. Jednak kiedy przychodzi wezwanie na pierwsze przesłuchanie, idzie pod wskazany adres. Z pewnym zdziwieniem przekonuje się, że sędzia śledczy urzęduje w obskurnym, zatłoczonym pokoju, wynajętym u stolarza Lanza. W gniewnej tyradzie K. dyskredytuje sąd i panujące w nim obyczaje, lecz w ciągu kolejnych tygodni coraz bardziej podporządkowuje swoje życie procesowi. Dzięki stosunkom wuja powierza swą sprawę znanemu mecenasowi Huldowi, nawiązując przy okazji romans z jego pokojówką Lenni. Pomimo energicznych działań Józefa, jego sprawa niemal stoi w miejscu, choć osoby wtajemniczone w arkana działalności sądu przekonują K., że jest wręcz przeciwnie. Józefa powoli opuszcza pewność siebie, staje się coraz bardziej nerwowy, roztargniony, bliski histerii. Narasta w nim rozpaczliwie poczucie bezradności wobec osaczających go nieznanych, potężnych sił.
Procespełny opis produktu
Martyna Wojciechowska: Misja Antarktyda
Biały kontynent. Najmniej zbadany, niedostępny, najbardziej nieprzyjazny dla człowieka. Najzimniejsze miejsce na ziemi – latem temperatura spada poniżej -50 stopni Celsjusza.
Temperatura panująca wtedy wewnątrz namiotu to -30 stopni.
W takich warunkach Martyna Wojciechowska spędziła okres pomiędzy Bożym Narodzeniem 2009 a sylwestrem. W trakcie miesięcznej wyprawy zmierzyła się nie tylko z potęgą natury i samym Masywem Vinsona (4897 m n.p.m), ale przede wszystkim z tęsknotą za córką i z samotnością. Martyna uważa tę podróż za najważniejszą w swoim dotychczasowym życiu i twierdzi, że niesamowita biała przestrzeń Antarktydy hipnotyzuje tak bardzo, że zamierza tam wrócić...
Masyn Vinsona był dla podróżniczki szóstą, przedostatnią górą w trwającym 7 lat projekcie Korona Ziemi.
Martyna Wojciechowska: Misja Antarktydapełny opis produktu
Air Force One. Prezydencka forteca
Wejdź do świata pełnego piękna, tajemnic i niebezpieczeństw. Zobacz, jak nieujarzmione i potężne bywają siły natury. Poznaj sekrety egipskich faraonów i tajemnicę wraku osławionego Titanica. Dowiedz się, jak pracują fotografowie National Geographic. Sięgnij po klejnoty Morza Karaibskiego i wybierz się w podróż samolotem amerykańskich prezydentów. Przemierzaj Saharę z koczowniczym ludem Tuaregów. Odkryj, jakie szanse i zagrożenia stwarza klonowanie. Przedstawiamy serię zróżnicowanych tematycznie filmów DVD wydanych przez National Geographic.
Air Force One. Prezydencka fortecapełny opis produktu
Szerszenie. Zabójcze żądła
Wejdź do świata pełnego piękna, tajemnic i niebezpieczeństw. Zobacz, jak nieujarzmione i potężne bywają siły natury. Poznaj sekrety egipskich faraonów i tajemnicę wraku osławionego Titanica. Dowiedz się, jak pracują fotografowie National Geographic. Sięgnij po klejnoty Morza Karaibskiego i wybierz się w podróż samolotem amerykańskich prezydentów. Przemierzaj Saharę z koczowniczym ludem Tuaregów. Odkryj, jakie szanse i zagrożenia stwarza klonowanie. Przedstawiamy serię zróżnicowanych tematycznie filmów DVD wydanych przez National Geographic.
Szerszenie. Zabójcze żądłapełny opis produktu
Złota setka teatru cz. 3 (zestaw 5 płyt)
W ponad pięćdziesięcioletniej historii Teatru Telewizji powstało dla tej sceny kilka tysięcy przedstawień. Większość z nich zachowała się w telewizyjnym archiwum, stanowiąc niepowtarzalną w skali światowej kolekcję. Na liście "Złotej Setki" znalazły się realizacje dzieł klasyków polskich i obcych, utwory współczesnych autorów rodzimych i obcojęzycznych, lekkie komedie i wielkie narodowe dramaty.

1. Kartoteka
Telewizyjna realizacja dramatu Tadeusza Różewicza, który na stałe wszedł do kanonu literatury światowej. Bezimienny - a właściwie obdarzony wieloma imionami – bohater przerzuca kartotekę własnego życia, zagląda raz w dalszą raz w bliższą przeszłość. Luźno powiązane ze sobą sceny, epizody i pojawiające się osoby tworzą jego biografię, która jest świadectwem zapisu doświadczeń i stanu świadomości całego pokolenia "Kolumbów".

2. Igraszki z diabłem
Jedno z najzabawniejszych przedstawień w całej historii Teatru TV, zrealizowane pomysłowo, w świetnej obsadzie, perfekcyjnie wykorzystujące wszelki dostępne wówczas telewizyjne środki techniczne. Z długiej wojaczki powraca w rodzinne strony nieustraszony żołnierz, Marcin Kabat. Wędruje borem, lasem, aż do Czarciego Młyna, gdzie mieszkają diabły czyhające na ludzkie dusze. Wojak zatrzymuje się koło chaty Sarki-Farki, rozbójnika napadającego na podróżnych. Dzielny weteran i opryszek przypadają sobie do serca i postanawiają ramię w ramię zmierzyć się z piekielnymi mocami.

3. Miłość na Krymie
Pierwsza w dorobku Sławomira Mrożka sztuka epicka rozgrywa się w różnych latach i w syntetycznym skrócie pokazuje, co stało się z ludźmi i rzeczywistością, w której żyją od początku ubiegłego wieku. Akt pierwszy toczy się w roku 1910, drugi - w 1928, trzeci około 1990 roku, przy czym upływ czasu pomiędzy aktami jest selektywny - jedne postaci starzeją się, inne nie. Co ciekawe nie starzeją się ci, którzy naprawdę kochają.

4. Proces
"Proces" uważany jest za jedną z najważniejszych powieści dwudziestowiecznych. Doczekał się licznych adaptacji filmowych i teatralnych. W ujęciu Laco Adamika i Agnieszki Holland zachowuje swoją tajemniczość i wieloznaczność. Józef K. jest dobrze prosperującym urzędnikiem bankowym, z nadziejami na dalsze awanse. Mieszka samotnie w kamienicy, prowadzi ustabilizowany tryb życia. Jednak pewnego ranka dwaj nieznajomi oświadczają mu, że jest aresztowany.

5. Trzy siostry
Opowieść o życiu, które przecieka ludziom przez palce, o niespełnionych nadziejach i kalekich charakterach, o świecie, gdzie królestwem płaci się nie za konia, lecz za szklankę herbaty. Reżyser w swojej inscenizacji pozostał wierny Czechowowi. Nie udziwniał, nie skracał zbytnio tekstu. Postawił naprawdę psychologiczną, ukazał dramaty bez nadmiernej teatralizacji i pustych gestów.
Złota setka teatru cz. 3 (zestaw 5  płyt)pełny opis produktu
Gejsza
Bestsellerowa powieść Arthur`a Golden`a `Wspomnienia Gejszy` odkryła dla zachodniego świata fascynującą kulturę wyjątkowej grupy kobiet. Dzięki filmowi, zrealizowanemu na podstwie tej książki, mamy okazję przyjrzeć się kulisom tej niezwykłej profesji. Ujrzeć, że za kamiennymi rysami pokrytych makijażem twarzy, kryją się także romanse, śmiech, przyjaźnie oraz tragedie. Słuchając relacji Lizy Dalby - jedynej przedstawicielki świata zachodniego, która przystąpiła do tej profesji - dowiemy się jak długa i pełna poświęceń jest droga, by zostać prawdziwą perłą egzotycznego świata - gejszą.
Gejszapełny opis produktu
Pod ostrzałem (kolekcja Karola Maya)
wiat podziwia jego bohaterskie czyny, a Arabowie drżą w namiotach słysząc jego imię. To Kara ben Nemsi wraz ze swymi trzema towarzyszami kontynuuje wyprawę przez Bałkany, dążąc do krainy dzikich Skipetarów. Ich tropem podążają groźni przestępcy, Barud el Amasad i Manach el Barsza, oraz okrutni bracia Aladżi. Przeciwko Kara bin Nemsi sprzysięgli się również rozbójnicy, którym przewodzi nieuchwytny Szut.
Pod ostrzałem (kolekcja Karola Maya)pełny opis produktu
Śmierć dziecioroba (seria Propaganda kina polskiego)
Polska prowincja, lata osiemdziesiąte. Januszek - miasteczkowy Casanova, wraca z wojska. W domu czeka na niego Blada, matka jego przyszłego dziecka, córka szefa miejscowej bezpieki, który załatwił kandydatowi na zięcia skrócenie służby wojskowej. Januszek, mający na sumieniu niejedno złamane serce niewieście, nie pali się do ożenku. Unika jak może wrzaskliwej narzeczonej i jej wpływowego tatusia. Jak zwykle, mimo ostrej kontroli Bladej, nie przepuszcza żadnej "spódniczce". Ląduje nawet w łóżku Lali - ciotki dziewczyny, zamożnej producentki nagrobków. Trochę kradnie, trochę rozrabia, a przede wszystkim broni się przed małżeńskimi więzami. W końcu jednak w odświętnym garniturze staje u boku przyodzianej w biel Bladej. Czy jednak pozwoli założyć sobie ślubną obrączkę?
Śmierć dziecioroba (seria Propaganda kina polskiego)pełny opis produktu
Tygodnik Moralnego Niepokoju (cz. 2)
Każdy ma prawo popełnić artystyczne samobójstwo - powiedziała Nina Terentiew, wówczas dyrektor programu 2 TVP, zgadzając się tym samym na kręcenie przez nas Tygodnika Moralnego Niepokoju. Miał być rok, w końcu przez trzy lata co tydzień ukazywał się premierowy niemal półgodzinny odcinek. Zrobiło się ich ponad 70, ale sami dokładnie nie wiemy ile, bo byliśmy tak zajęci, że nie mieliśmy czasu liczyć. Ponieważ materiału jest bardzo dużo, żeby państwa nie katować, wybraliśmy co lepsze naszym zdaniem rzeczy. Aby obejrzeć te co gorsze trzeba je odnaleźć samemu. Życzymy miłego oglądania w imieniu Spikerki, Pana Karola, Dyrektora, Mrównicy, Smółki, Taty i Mariusza, Gwidona i Romka, Psychoanalityka oraz całej masy imiennych i bezimiennych Postaci.

"Wszystko co firmuje "Kabaret Moralnego Niepokoju" polecam z czystym sumieniem i bez wahania. Zachwyciłem się oglądając ich debiut wiele lat temu i stan ten trwa. Robert Górski jest autorem, który - wraz z Całą Resztą kabaretu - już kilka razy rozśmieszył mnie do łez. Ponieważ nie jestem egoistą, życzę, żeby państwa też. Jestem pewien, że im się uda." - Jacek Fedorowicz.

"Nie widziałem jeszcze tej płyty. Można powiedzieć, że dawno czegoś tak dobrego nie widziałem" - Maciej Stuhr.
Tygodnik Moralnego Niepokoju (cz. 2)pełny opis produktu
Woodstock: 3 dni pokoju i muzyki, wersja reżyserska (blu-ray, 2-płytowa edycja)
Poruszający śpiew Janis Joplin, przeszywające dźwięki gitary Jimiego Hendrixa oraz zaangażowane teksty utworów Jefferson Airplane czy Canned Heat miały uczynić świat lepszym. Nawet jeśli to się nie udało, ich muzyka przemawia do kolejnego już pokolenia słuchaczy. Ona jest główną bohaterką filmu o festiwalu, który przeszedł do legendy.

Dwudyskowa edycja blu-ray zawiera wyszukane w archiwach, liczne występy festiwalowe, które nigdy wcześniej nie były pokazywane, oraz zremasterowaną na nowo, 4-godzinną wersję reżyserską filmu.
Woodstock: 3 dni pokoju i muzyki, wersja reżyserska (blu-ray, 2-płytowa edycja)pełny opis produktu
Film TELEWIZJA POLSKA S.A. Spotkanie z balladą: Wizyta w Kopydłowie
Spotkanie z balladą: Wizyta w Kopydłowie to widowisko kabaretowe z 2003 roku. Reżyserem jest Michał Bobrowski, a w rolach głównych występują Leszek Benke, Alina Kamińska i Marta Bizoń.
Film TELEWIZJA POLSKA S.A. Spotkanie z balladą: Wizyta w Kopydłowiepełny opis produktu
Film GALAPAGOS MegaHIT 7: Piekielna zemsta / Zamieć / Observe & Report - Złap, zakapuj, zabłyśnij [BOX] Drive Angry Whiteout Observe and Report
MegaHIT 7 to pakiet filmów produkcji amerykańskiej z lat 2009 i 2011. Reżyseria Dominic Sena, Patrick Lussier i Jody Hill, scenariusz Patrick Lussier, Todd Farmer, Jody Hill, Erich Hoeber i Jon Hoeber, a w rolach głównych występują Nicolas Cage, Kate Beckinsale, Ray Liotta oraz Seth Rogen.
Film GALAPAGOS MegaHIT 7: Piekielna zemsta / Zamieć / Observe & Report - Złap, zakapuj, zabłyśnij [BOX] Drive Angry  Whiteout  Observe and Reportpełny opis produktu
Film TELEWIZJA POLSKA S.A. Teatr Sensacji Kobra III
Pakiet trzech płyt DVD zawierających spektakle telewizyjne z cyklu Teatr Sensacji. W zestawie znalazły się następujące tytuły: Brydż, Śmierć w samochodzie oraz Znowu "Łut szczęścia".
Film TELEWIZJA POLSKA S.A. Teatr Sensacji Kobra IIIpełny opis produktu
Film KINO ŚWIAT VI Batalion The Great Raid
VI Batalion to amerykański dramat wojenny z 2005 roku, którego reżyserem jest John Dahl. W rolach glównych wystąpili: Benjamin Bratt, Joseph Fiennes, James Franco, Connie Nielsen, Nicholas Bell.
Film KINO ŚWIAT VI Batalion The Great Raidpełny opis produktu
Film CDP.PL Con Air - lot skazańców
Con Air - lot skazańców to film akcji w reżyserii Simona Westa. W rolach głównych wystąpili: Nicolas Cage, John Cusack, John Malkovich.
Film CDP.PL Con Air - lot skazańcówpełny opis produktu
Film GALAPAGOS Piekielna Zemsta Drive angry
Piekielna zemsta jest to film fabularny zaliczany do gatunku akcja. Został wyreżyserowany przez Patricka Lussiera. Główne role zagrali: Nicolas Cage, Amber Heard, William Fichtner, Billy Burke i David Morse.
Film GALAPAGOS Piekielna Zemsta Drive angrypełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX 007 James Bond: Dr. No
Dr. No to film sensacyjny z roku 1962 wyreżyserowany przez Terence Young, w którym główną rolę odegrał Sean Connery. W pozostałych rolach zagrali: Ursula Andress, Jack Lord oraz Joseph Wiseman. Film trwa 105 min.
Film IMPERIAL CINEPIX 007 James Bond: Dr. Nopełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX 007 James Bond: Moonraker
Moonraker to film sensacyjny francusko-amerykańsko-brytyjskiej produkcji z 1979. Jej reżyserem jest Lewis Gilbert. Główne role zagrali: Roger Moore, Lois Chiles, Michael Lonsdale.
Film IMPERIAL CINEPIX 007 James Bond: Moonrakerpełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Kill Bill 2 Kill Bill II
Kill Bill 2 to film akcji amerykańskiej produkcji z 2004 roku, którego reżyserem jest Quentin Tarantino. Główne role zagrali: Uma Thurman, Lucy Liu, Vivica A. Fox.
Film MONOLITH VIDEO Kill Bill 2 Kill Bill IIpełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Centurion
Centurion to wojenny film przygodowy brytyjskiej produkcji z 2010 roku. Jego reżyserem oraz autorem scenariusza jest Neil Marshall. Główne role zagrali: Michael Fassbender, Dominic West, Olga Kurylenko.
Film MONOLITH VIDEO Centurionpełny opis produktu
Film GALAPAGOS Bodyguard (Premium Collection) The Bodyguard
Bodyguard to film akcji produkcji amerykańskiej z 1992 roku. Reżyserem filmu jest Mick Jackson, twórcą scenariusza Lawrence Kasdan, a w rolach głównych występują Kevin Costner, Whitney Houston i Bill Cobbs.
Film GALAPAGOS Bodyguard (Premium Collection) The Bodyguardpełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX A więc wojna This Means War
A więc wojna to komediowy film akcji amerykańskiej produkcji z 2012 roku, którego reżyserem jest McG. W rolach głównych wystąpili Reese Witherspoon, Chris Pine i Tom Hardy.
Film IMPERIAL CINEPIX A więc wojna This Means Warpełny opis produktu
Film MONOLITH VIDEO Niezniszczalni 1+2
Zestaw dwóch amerykańskich filmów sensacyjnych: Niezniszczalni z 2010 roku oraz Niezniszczalni 2 z 2012.
Film MONOLITH VIDEO Niezniszczalni 1+2pełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Policja zastępcza The Other Guys
Policja zastępcza to amerykański film akcji wyreżyserowany przez Adama McKay'a. W rolach głównych wystąpili: Mark Wahlberg, Will Ferrell i Samuel L. Jackson.
Film IMPERIAL CINEPIX Policja zastępcza The Other Guyspełny opis produktu
Film CDP.PL Tombstone Tombstone
Tombstone to film akcji produkcji amerykańskiej z 1993 roku. Reżyserem filmu jest George P. Cosmatos, twórcą scenariusza Kevin Jarre, a w rolach głównych występują Kurt Russell, Val Kilmer oraz Bill Paxton.
Film CDP.PL Tombstone Tombstonepełny opis produktu
Film GALAPAGOS Ostatni sprawiedliwy Last Man Standing
Ostatni sprawiedliwy to film sensacyjny amerykańskiej produkcji z 1996 roku, którego reżyserem jest Walter Hill. Główne role zagrali: Bruce Willis, Christopher Walken, Alexandra Powers.
Film GALAPAGOS Ostatni sprawiedliwy Last Man Standingpełny opis produktu
Film GALAPAGOS Wejście smoka Enter The Dragon
Wejście smoka to film akcji z 1973 roku, którego reżyserem jest Robert Clouse. Główne role zagrali: Bruce Lee, John Saxon, Kien Shih.
Film GALAPAGOS Wejście smoka Enter The Dragonpełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Punisher: Strefa wojny Punisher: War Zone
Punisher: Strefa wojny to film sensacyjny amerykańsko-kanadyjsko-niemieckiej produkcji z 2008 roku. Jego reżyserem jest Lexi Alexander. Scenariusz napisali: Matt Holloway oraz Art Marcum. Główne role zagrali: Ray Stevenson, Dominic West, Doug Hutchison.
Film IMPERIAL CINEPIX Punisher: Strefa wojny Punisher: War Zonepełny opis produktu
Film PRO-MOTION Jackie Brown Jackie Brown
Jackie Brown to film sensacyjny produkcji USA z 1997 roku. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Quentin Tarantino. W rolach głównych występują Bridget Fonda, Pam Grier, Samuel Jackson i Robert De Niro.
Film PRO-MOTION Jackie Brown Jackie Brownpełny opis produktu
Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292]