Losowy produkt
Notebook SAMSUNG NP350E7C
Notebook SAMSUNG NP350E7C
Ludojady
Lwy z Njombe Przez osiem lat lwy-ludojady trzymały mieszkańców afrykańskiej wioski Njombe w strachu i niepewności. Nikt nie był pewny czy przeżyje kolejną noc. Jednak za sprawą lokalnego szamana, tubylcy nie odważyli się przeciwstawić okrutnej rzeczywistości. Zginęło ponad 1500 osób. Mimo tego, gdy Brytyjczyk - George Rushby - postanowił z bronią wyruszyć na agresywne zwierzęta, jego wysiłki nie znalazły zrozumienia, ale wręcz niechęć i wrogość ze strony tubylców. On jednak był zdeterminowany, by wyjaśnić co lub kto stoi za tajemniczymi atakami… Wilki z Gysinge W 1820 roku stado agresywnych wilków okrążyło i oblegało odległą wioskę w Szwecji. Historii znane są przypadki ataku wilków na ludzi, ale ten przypadek był o wiele bardziej drastyczny, gdyż ofiarami były dzieci. Dwoje ludzi: Malmberg Nilsson – doświadczony myśliwy oraz Catharina Beloire - matka dwojga dzieci z wioski – znaleźli rozwiązanie tej przerażającej zagadki…
Ludojadypełny opis produktu
Fifa - mistrzowie fulbolu (zestaw 3 płyt)
Fifa Fever:
Najwspanialsze chwile w historii futbolu. Jako część obchodów setnej rocznicy powstania FIFA, Gorączka FIFA zabierze Cię na szybką i niesamowitą przejażdżkę kolejką wysokogórską przez 100 lat najwspanialszych piłkarskich akcji świata. FIFA Fever to niezwykle szybki, dynamiczny świat footballu, w którym ujrzymy najlepsze gole świata, fascynujące mecze, spektakularne interwencje bramkarzy, historyczne rzuty wolne... Tutaj poznamy bliżej bohaterów oraz "czarne charaktery" współczesnej piłki nożnej, a także przekrój 17 Mistrzostw Świata, 4 Mistrzostw Świata Kobiet oraz najważniejsze wydarzenia z rozgrywek młodzieżowych.

Ronaldinho:
Gwiazda FC Barcelony i brazylijskiej reprezentacji w piłce nożnej. Jeszcze jako młody chłopak zdobył swoje pierwsze trofeum - mistrzostwo świata do lat 17, i został królem strzelców tej imprezy. Swój pierwszy mecz w dorosłej kadrze Brazylii rozegrał 26 czerwca 1999 roku w meczu z Łotwą. Również w 1999 roku brał udział w turnieju Copa America. Od początku zachwycał wszystkich swoją grą i nie musiał długo czekać na propozycje z największych klubów świata. Zdecydował się na FC Barcelonę, która wyłożyła 25 milionów euro za swoją dzisiejszą gwiazdę. Ronaldinho ma swoim koncie wiele sukcesów - w 2000 roku został królem strzelców Pucharu Konfederacji, dwukrotnie został Piłkarzem Roku FIFA (2004,2005) i UEFA (2006). W 2005 roku zdobył Złota Piłkę France Football. Film ukazuje jeden dzień z życia gwiazdy. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak lubi spędzać wolny czas, pomiędzy przygotowaniami do występów na boisku.

Zespół Brazylii:
Reprezentacja Brazylii to wspaniała tradycja i historia piłki nożnej. Jest najlepszą drużyną na świecie. Jako jedyna występowała na wszystkich rozgrywanych dotychczas Mistrzostwach Świata i pięciokrotnie wygrała czempionat. Ponadto osiem razy zwyciężyła rozgrywki o Copa America. To drużyna, z której zrodziły się największe sławy futbolu, poczynając od Pele, przez Romario, Ronaldo, Kakę, Cafu, Robinio, po Ronaldinho. Ten niezwykły film dokumantalny pokaże Wam kulisy najsłynniejszej drużyny. Będziecie mogli zoabczyć najbardziej ekscytujące momenty w historii reprezentacji - przygotowania do finału Mistrzostw Świata 2002, droga do zwycięstwa w Pucharze Konfederacji 2005 i zmagania w kwalifikacjach do Mundialu 2006. Będziecie towarzyszyć pikarzom nie tylko podczas meczów, ale także na treningach, w szatni, w hotelach i kiedy spędzają wolny czas.
Fifa - mistrzowie fulbolu (zestaw 3 płyt)pełny opis produktu
Wielka wyprawa: Tropem antylopy gnu
Przedstawiamy jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń na Ziemi. Każdego roku antylopa gnu wyrusza w podróż poprzez równinę Serengeti, pokonując ponad 3000 kilometrów. W tej wędrówce uczestniczy ponad milion zwierząt i stanowi ona najtrudniejszy test przetrwania tak dla młodych, jak i starszych osobników. Po raz pierwszy w historii to wielkie wydarzenie udało się sfilmować za pomocą ukrytych kamer, dzięki czemu znajdziemy się w samym centrum wydarzeń, pokonując kolejne etapy morderczej wędrówki i uczestnicząc w mrożących krew w żyłach wydarzeniach.
Wielka wyprawa: Tropem antylopy gnupełny opis produktu
Tygodnik Moralnego Niepokoju (cz. 3)
Każdy ma prawo popełnić artystyczne samobójstwo - powiedziała Nina Terentiew, wówczas dyrektor programu 2 TVP, zgadzając się tym samym na kręcenie przez nas Tygodnika Moralnego Niepokoju. Miał być rok, w końcu przez trzy lata co tydzień ukazywał się premierowy niemal półgodzinny odcinek. Zrobiło się ich ponad 70, ale sami dokładnie nie wiemy ile, bo byliśmy tak zajęci, że nie mieliśmy czasu liczyć. Ponieważ materiału jest bardzo dużo, żeby państwa nie katować, wybraliśmy co lepsze naszym zdaniem rzeczy. Aby obejrzeć te co gorsze trzeba je odnaleźć samemu. Życzymy miłego oglądania w imieniu Spikerki, Pana Karola, Dyrektora, Mrównicy, Smółki, Taty i Mariusza, Gwidona i Romka, Psychoanalityka oraz całej masy imiennych i bezimiennych Postaci.

"Wszystko co firmuje "Kabaret Moralnego Niepokoju" polecam z czystym sumieniem i bez wahania. Zachwyciłem się oglądając ich debiut wiele lat temu i stan ten trwa. Robert Górski jest autorem, który - wraz z Całą Resztą kabaretu - już kilka razy rozśmieszył mnie do łez. Ponieważ nie jestem egoistą, życzę, żeby państwa też. Jestem pewien, że im się uda." - Jacek Fedorowicz.

"Nie widziałem jeszcze tej płyty. Można powiedzieć, że dawno czegoś tak dobrego nie widziałem" - Maciej Stuhr.
Tygodnik Moralnego Niepokoju (cz. 3)pełny opis produktu
Walentynki
Wydarzenia opowiedziane w filmie ukazane są z perspektywy wielu postaci, znajdujących się w różnych momentach życia i na różne sposoby zaangażowanych w bycie z drugą osobą - jedni są na etapie pierwszych randek, a inni w długich związkach. Jedni dopiero ulegają zauroczeniu, a innych łączą uczucia niewygasające od lat. Niektórzy są zdeklarowanymi singlami, a pozostali cierpią z powodu nieodwzajemnionej miłości.
Walentynkipełny opis produktu
Wojciech Cejrowski. Boso przez świat: Wyspy (zestaw 3 płyt)
Wojciech Cejrowski - trzeci w historii Polak przyjety do Royal Geographical Society (Królewski Towarzystwo Geograficzne) w londynie. Od dwudziestu lat organizuje wyprawy w najdziksze zakatki kuli ziemskiej. W serii programów telewizyjnych "Boso przez swiat" z fanntazją i niezwykłym poczuciem humoru oprowadza po egzotycznych zakamarkach świata.
  Spis odcinków: Madagaskar
 • Polacy na Madagaskar
 • Recykling
 • Szafir
 • Wanilia
 • Wyprawa na Madagaskar
 • Vanuatu
 • Vanuatu
 • Ludożercy
 • Kava a nie kawa
 • Tabu
 • Świnia
 • Wyspy szczęśliwe
 • Wyspy szczęśliwe
 • Kokos
 • Cyganie morza
 • Łódź
 • Areszt
Wojciech Cejrowski. Boso przez świat: Wyspy (zestaw 3 płyt)pełny opis produktu
Złota setka teatru cz. 2 (zestaw 5 płyt)
W ponad pięćdziesięcioletniej historii Teatru Telewizji powstało dla tej sceny kilka tysiecy przedstawień. Wiekszość z nich zachowała się w telewizyjnym archiwum, stanowiąc niepowtarzalną w skali światowej kolekcję. Na liście "Złotej Setki" znalazły się realizacje dzieł klasyków polskich i obcych, utwory współczesnych autorów rodzimych i obcojęzycznych, lekkie komedie i wielkie narodowe dramaty.
  Spis odcinków:
 • Olga Lipińska Damy i huzary
 • Kazimierz Kutz Kolacja na cztery ręce
 • Kazimierz Kutz Emigranci
 • Jerzy Gruza Mieszczanin szlachcicem
 • Maciej Wojtyszko Ławeczka
Złota setka teatru cz. 2 (zestaw 5 płyt)pełny opis produktu
Borys Szyc (pakiet 2 filmów na DVD)
Borys Szyc w dwóch, wyjątkowych dla jego twórczości, rolach.

Wojna polsko-ruska
Autorem scenariusza i reżyserem jest Xawery Żuławski, laureat nagrody za filmowy debiut na FPFF w Gdyni 2008. Filmowa "Wojna polsko-ruska" to pełna adrenaliny, bezkompromisowa opowieść o młodych ludziach głodnych emocji i przeżyć i o nieokiełznanej sile ich wyobraźni.To filmowy rollercoaster o łapczywej miłości, która totalnie potrafi odmienić zwyczajne życie.Film jest opowieścią o sile uczuć, które sprawiają, że chcemy w życiu spróbować wszystkiego oraz zderzyć oczekiwania z własną wyobraźnią. Film zrealizowano z niesamowitą dynamiką wykorzystując rewelacyjne efekty specjalne, popisy kaskaderów, dynamiczną muzykę i montaż. Niezapomniane dialogi czynią film odważnym krokiem w rozwoju filmowego języka mówiącego o młodych dla młodych.
Silnemu nie układa się z Magdą, bo miłość to ciągła walka. Pełen złości Silny niczym bolid przejedzie z zawrotną prędkością przez kilka dni swojego życia w poszukiwaniu recepty na szczęście. Na jego wyboistej drodze staną niezwykłe kobiety: Angela - pełna odjechanych marzeń wrażliwa dziewica, Nata - stara przyjaciółka, miłośniczka wąchania zupek w proszku, Ola z pozoru nieśmiała, bezwzględna uwodzicielka, której imponuje prostoduszność Silnego oraz... Dorota - nastolatka, w której głowie dzieje się cały ten film.

Handlarz cudów
Film opowiada o nielegalnej podróży przez Europę Polaka i dwójki dagestańskich dzieci-uchodźców.Bohaterów dzieli wszystko: wiek, doświadczenie, religia, kultura, krąg cywilizacyjny - a jednak dla każdej z tych postaci wzajemne spotkanie okazuje się kluczowe. Przynosi im doświadczenia, które zadecydują o ich dalszym życiu - droga do samego siebie wiedzie przez drugiego człowieka.
To opowieść o podróży, która odmienia bohaterów. Co wyniknie ze spotkania tej trójki? Czego każde z nich nauczy się o sobie i o świecie? Udajmy się w tę filmową podróż przez pół Europy. Może i nas odmieni.
Borys Szyc (pakiet 2 filmów na DVD)pełny opis produktu
Powrót na ziemię (Platynowa kolekcja polskiego kina)
Po przeżyciach wojennych Stefan nie potrafi wrócić do normalnego życia. Wciąż wspomina okupację, kiedy wraz z żoną uciekł z transportu. Oboje, skrajnie wyczerpani, postanowili popełnić samobójstwo. Kiedy Wanda skoczyła do rzeki jemu zabrakło odwagi. Teraz żyje z poczuciem winy za jej śmierć. Pewnego dnia spotyka na ulicy żonę, którą uratowali wtedy przypadkowi ludzie. Rozstają się jednak, kiedy Wanda dowiaduje się prawdy. Nie umie pogodzić się z tchórzostwem swego męża. Mimo podjęcia jeszcze jednej próby wspólnego życia nie potrafią zapomnieć o przeszłości. Wanda odchodzi, a Stefan wraca do codziennej pracy, mając jednak nadzieję, że kiedyś znów się spotkają. Kameralny dramat będący jeszcze jednym oskarżeniem wojny, która rujnując uczucia dwojga ludzi, pozostawiła w ich psychice trwały ślad i pozbawiła zdolności do normalnego życia.
Powrót na ziemię (Platynowa kolekcja polskiego kina)pełny opis produktu
Ruchome słowa
Film przygodowo-obyczajowy portugalskiego reżysera wielokrotnie nagradzanego na wszystkich międzynarodowych festiwalach filmowych obraz konkursowy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2003 Latem 2001 roku siedmioletnia Maria Joana wraz z matką, Rosą Marią, wyrusza w podróż, aby spotkać się z ojcem. Pełna przygód wyprawa z Lizbony do Bombaju, przez Ceutę, Marsylię, ruiny w Pompejach, piramidy w Egipcie, Istanbuł, staje się dla dziewczynki niezapomnianym przeżyciem, a dla jej matki, 33-letniej nauczycielki historii, niebywałą okazją do zobaczenia na własne oczy miejsc, które znała tylko z książek.
Ruchome słowapełny opis produktu
Kuracja
Kuracja opowiada dzieje pewnego eksperymentu. Młody lekarz psychiatra postanawia – dla pogłębienia swej wiedzy - dobrowolnie stać się pacjentem zamkniętego szpitala psychiatrycznego. Ma symulować chorobę. O eksperymencie wiedzą poza nim tylko dwie osoby: profesor i ordynator szpitala. W karcie choroby nowego pacjenta pojawia się zapis o schizofrenii i wtedy zaczyna się koszmar.
Kuracjapełny opis produktu
Zbrodnia w żeńskiej szkole (seria Złote lata filmu czeskiego)
Opowiadanie I - Śmierć na Jehle
Troje alpinistów wspina się na ścianę góry zwaną Igła. Podczas trudnej wspinaczki jedno z nich zostaje zasztyletowane na szczycie góry. Detektyw Boruvka jest zaskoczony. Dlaczego i jak morderca zadziałał? Podczas rekonstrukcji wydarzeń wspinaczki, staje się ewidentne, że Bartos, który przeżył nie mógł być zaangażowany w morderstwo. Dzięki pomocy Stowarzyszenia Alpejskich Kryminologów prawdziwy morderca zostaje wyśledzony.

Opowiadanie II - Jak się kąpie kobieta?
Tancerz z nocnego klubu w Pradze znajduje swoją przyjaciółkę Ester zamordowaną pod prysznicem. Została postrzelona w głowę. Skąd strzelał morderca? W łazience nie było okien i nikt nie wchodził przez drzwi. Detektyw Boruvka odkrywa związek między śmiercią kobiety i śpiewaka Tossi, ale to nie jest właściwa poszlaka. Jest zmęczony tym skomplikowanym przypadkiem, że sam idzie zażyć kąpieli. Wówczas spogląda przez otwór w sąsiadującej kabinie gdzie kąpie się kobieta. Widzi nachylenie jej szyi podczas gdy myje głowę i wpada na pomysł, który okazuje się być właściwym rozwiązaniem zbrodni w nocnym klubie.

Opowiadanie III - Zbrodnia w żeńskiej szkole
Trzeci przypadek detektywa Borówki ma miejsce w szkole, do której uczęszcza jego córka. Ginie koperta z pewną ilością pieniędzy należących do szkoły, ginie też niezbyt popularny profesor Kitten i niewiarygodne rzeczy dzieją się w sali gimnastycznej. Podejrzenie pada na grupę ślicznych dziewcząt w czerni. Nagle profesor Kitten powraca z pieniędzmi. W tym samym czasie detektyw Boruvka znajduje czarną podwiązkę w sali gimnastycznej, ale poszukiwanie jej właścicielki daje całkiem inny punkt widzenia całej historii.
Zbrodnia w żeńskiej szkole (seria Złote lata filmu czeskiego)pełny opis produktu
Doktor Żywago (edycja 4-płytowa)
Jurij zostaje osierocony w wieku ośmiu lat. Chłopca przygarniają przyjaciele nieżyjących rodziców i wychowują razem ze swoją córką Tanią. Kiedy młodzi dorastają zakochują się w sobie i postanawiają pobrać. Kiedy młody Żywago zaczyna studiować medycynę, pewnego dnia spotyka Łarę, o której odtąd nie potrafi zapomnieć. Tymczasem w Rosji zbliża się rewolucja, która odmieni życie bohaterów. Młody lekarz zostaje wcielony do wojska, gdzie ponownie spotyka piękną Łarę.
Doktor Żywago (edycja 4-płytowa)pełny opis produktu
Prezent dla towarzysza Edwarda G.
Spektakl Sceny Faktu opowiada o prezencie przygotowywanym z okazji Barbórki 1977 roku dla I Sekretarza KC PZPR. Aby uczcić górnicze święto i ożywić ideę socjalistycznego współzawodnictwa pracy, towarzysze z bliskiego otoczenia Gierka, oprócz odsłonięcia pomnika legendarnego polskiego stachanowca Wincentego Pstrowskiego, postanowili zrobić I Sekretarzowi niespodziankę. W rekordowym tempie trzech miesięcy, z pomocą wojska i w wielkiej tajemnicy, powstawał film o Pstrowskim.

Towarzysze doszukiwali się podobieństw obu biografii, zakładając że Pstrowski i Gierek znali się w młodości - obaj byli repatriantami z Belgii, górnikami i członkami partii komunistycznej. Nikt jednak nie miał pojęcia, jakie naprawdę łączyły ich relacje. Tymczasem kiedy Pierwszy dowiedział się o prezencie, wpadł w szał. Przygotowywana w tajemnicy niespodzianka okazała się niewypałem. Emisję filmu odłożono, uroczystość odsłonięcia pomnika przesunięto, przepadła też obiecana przez Prezesa TVP nagroda dla reżysera filmu. Zastanawiano się tylko nad powodami niechęci do Pstrowskiego. W ostatniej scenie spektaklu próbuje je wyjaśnić jeden z ówczesnych pisarzy. Odsłania kulisy funkcjonowania państwa i specyfikę telewizji, na korytarzach i w gabinetach której rozgrywa się część akcji.
Prezent dla towarzysza Edwarda G.pełny opis produktu
Abhishek Bachchan cz. 2 (zestaw 6 płyt)
Dhoom 2 (edycja 2-płytowa)
Policjant Jai Dixit ściga sławnego złodzieja Aryana. Jest on znany ze swojego zamiłowania do sztuki, ponieważ jego łupem padają zawsze niezwykłe przedmioty o ogromnej wartości. Oprócz dzieł sztuki, kradnie również drogocenną biżuterię. Jego znak rozpoznawczy to litera A, którą zawsze pozostawia na miejscu przestępstwa. Policjant i jego pomocnik mają trudne zadanie, gdyż Aryan potrafi znakomicie zmieniać swój wygląd. Gdy odkrywają, że kolejne jego napady układają się w symbol litery A na mapie świata, znajdują trop i ruszają w pościg za nieuchwytnym dotąd złodziejem.

Podróż kobiety (edycja 2-płytowa)
Historia o miłości, samotności, obłudzie i zakłamaniu, która otacza wszystkich i wypacza nawet najczystsze uczucia. Pozbawia złudzeń, ale też pozbawia marzeń. Na szczęście film udowadnia, że prawdziwa miłość i przyjaźń przetrwają to wszystko. Bohaterkami są siostry – Badki i Chutki. Wraz z rodzicami wiodą spokojne i uporządkowane życie. Mieszkają na brzegu rzeki Ganga w Banaras. Są biedni, lecz uczciwi i szczęśliwi w swoim prostym życiu. Starsza z sióstr, Badki, czuje się odpowiedzialna za całą rodzinę i swoją młodszą siostrę. Dba zatem o edukację Chutki, a gdy już nie ma innej możliwości wspomożenia rodziny, decyduje się na wyjazd do Mumbaju, by tam znaleźć pracę.

Kroki w chmurach
Sahiba jest młodą, piękną dziewczyną, która pragnie poświęcić się nauce. Mimo sprzeciwu ojca, który chce ją jak najszybciej wydać za mąż, opuszcza dom i wyjeżdża na studia. Jednak szybko okazuje się, że życie w wielkim mieście jest pełne okrucieństwa. Sahiba jest świadkiem morderstwa i bojąc się o własne życie postanawia wrócić do rodzinnego domu. W podróży towarzyszy jej młody oficer Karan, którego Sahiba prosi o pomoc. Kiedy docierają na miejsce, rodzina dziewczyny jest pewna, że przyjechała ona z mężem i traktują chłopaka jak członka rodziny. Tylko Sahiba wie, że Karan ma narzeczoną, która na niego czeka.

Sarkar
Subash Nagre, znany jako Sarkar, jest głową rodziny mafijnej. Od lat wzbudza szacunek i respekt wśród mieszkańców Bombaju. Jego młodszy syn, Shankar, wraca skończył właśnie studia i wraca do domu. Staje się więc oczkiem w głowie tatusia, co nie podoba się starszemu synowi Sarkara. Vishnu marzy o objęciu "tronu" po ojcu, jednak nic nie wskazuje na to, żeby ten przekazał mu władzę. Konflikt pomiędzy ojcem i synem kończy się wyrzuceniem tego drugiego z domu. Sytuację wykorzystuje wróg mafii Sarkara, Swami.
Abhishek Bachchan cz. 2 (zestaw 6 płyt)pełny opis produktu
Liv Tyler (zestaw 3 filmów)
 • Ukryte pragnienia
 • Dziewiętnastoletnia Amerykanka Lucy przybywa do Toskanii, by spędzić lato u przyjaciół matki. Kiedyś, jako piętnastolatka całowała się tu po raz pierwszy. Ciągle wspomina ten pierwszy pocałunek i swojego pierwszego chłopca.
  Teraz dziewczyna chce także rozwiązać pewną zagadkę. Pamiętnik nieżyjącej juz matki sugeruje, że ktoś spośród domowników pięknej toskańskiej willi może być jej ojcem. Lucy poszukuje miłości, a pozostali domownicy upajają się jej świeżością. Niewinność, a zarazem zmysłowość dziewczyny stanowią ożywcze wspomnienie młodości.

 • Samotny Jim
 • Bohaterem filmu jest 27-letni Jim - pisarz bez większych literackich sukcesów. Sytuacja życiowa zmusza go do porzucenia Nowego Jorku i powrotu do rodzinnego domu w Indianie. Matka przyjmuje marnotrawnego syna z radością, podczas gdy ojciec najchętniej wyrzuciłby go za drzwi. Początkowo Jim jest zagubiony i nie bardzo wie, co ze sobą dalej robić. Rodzina go dołuje, przyszłość rysuje się w ciemnych barwach i nic nie zapowiada zmian na lepsze.
  Problemów przybywa, gdy starszy brat Jima Tim po nieudanej próbie samobójczej trafia do szpitala w stanie śpiączki i chłopak, chcąc nie chcąc, musi podjąć pracę w rodzinnej firmie. Na szczęście spotyka też piękną pielęgniarkę Anikę, z którą nawiązuje bliższą znajomość.

 • Oniegin
 • Adaptacja poematu Aleksandra Puszkina. Eugeniusz Oniegin dziedziczy po swoim wuju majątek ziemski na prowincji. Wyjeżdza tam by uporzadkować wszystkie formalności. Jego najlepszy przyjaciel Lensky przedstawia mu siostrę swojej narzeczonej Tatianę. Ta zakochuje sie w nim bez pamięci, lecz on odrzuca jej miłośc i wraca do Petersburga. Kiedy po latach spotykają się ponownie, Tatiana jest już mężatką co nie przeszkadza Eugeniuszowi zapałać do niej obsesyjnym uczuciem.
  Liv Tyler (zestaw 3 filmów)pełny opis produktu
  Thais (Platynowa kolekcja polskiego kina)
  Schyłek cesarstwa rzymskiego, IV wiek naszej ery. Mnich Pafnucy odwiedza Aleksandrię, aby nakłonić piękną kurtyzanę Thais do przyjęcia wiary chrześcijańskiej. Uważa, że jeśli słynna aktorka i zarazem najpiękniejsza kurtyzana zostanie chrześcijanką, to zadziwi tym rozpustne miasto. Thais jest kochanką jego przyjaciela Nikiasa. Rozbawiony Nikias dobrotliwie wyśmiewa zamiary Pafnucego. Ma pewność, że Thais nigdy nie posłucha fanatycznego mnicha. Pafnucemu udaje się poznać Thais. Oświadcza dziewczynie, że kocha ją miłością prawdziwą i pozbawioną erotyzmu. Potępia jej lekkomyślne życie i straszy bliskością śmierci. Stopniowo Thais ogarnia niepokój. Któregoś wieczoru tłum uliczników atakuje bohaterkę. Pafnucy pomaga jej uciec. Prowadzi do katakumb i tam piękna kurtyzana ogląda obrządek chrztu. Wywiera to na niej wielkie wrażenie. Thais występuje na uczcie u bogatego Lucjusza. Widzi, jak mędrzec Eukridos popełnia samobójstwo. W jego życiu brakowało szczytnych celów. Śmierć Eukridosa wstrząsa Thais. Wykorzystuje to Pafnucy i skutecznie namawia aktorkę, aby wstąpiła do klasztoru. Sam idzie na pustynię. Na wysokiej skale przebywa przez długie miesiące modląc się do Boga. Wokół skały gromadzą się tłumy chorych z Aleksandrii, gdyż Pafnucy nagle zyskał uzdrowicielską moc. Po roku mnich doznaje iluminacji. Wie już, ze kochał Thais także zmysłową miłością. Uświadamia sobie, że była kobietą jego życia. Podąża do klasztoru. Zastaje tam Thais na łożu śmierci. Na próżno czyni jej miłosne wyznania. Dziewczyna umiera. Obłąkany Pafnucy wyrusza w samotną wędrówkę. Pierwszy film erotyczny w Polsce. Cała akcja jest właściwie pretekstem do pokazania pięknych ciał kobiecych w antycznej scenerii.
  Thais (Platynowa kolekcja polskiego kina)pełny opis produktu
  Okręt podwodny I-52. Legendarne wraki
  Zatopione statki fenickie sprzed tysięcy lat, łodzie podwodne rosyjskiej i amerykańskiej marynarki wojennej, niemiecki pancernik Bismarck oraz parowiec SS Republic z czasów wojny secesyjnej. National Geographic zaprasza na wyprawę w mroczne głębiny, dzięki której odkryjesz najlepiej strzeżone tajemnice "Legendarnych wraków". Seria liczy 9 tytułów.
  Okręt podwodny I-52. Legendarne wrakipełny opis produktu
  Film EPELPOL ENTERTAINMENT W samo południe (Nora Roberts Kolekcja)
  W samo południe to amerykański film obyczajowy z 2009 roku, którego reżyserem jest Peter Markle. w produkcji wystąpili Emilie de Ravin, Ivan Sergei, Brian Markinson, Ty Olsson, Cybill Shepherd.
  Film EPELPOL ENTERTAINMENT W samo południe (Nora Roberts Kolekcja)pełny opis produktu
  Film GALAPAGOS MegaHIT 9: Młode wilki / Girl guide / Nowy York 4 rano
  Pakiet trzech polskich filmów fabularnych: Młode wilki, Girl guide i Nowy York 4 rano.
  Film GALAPAGOS MegaHIT 9: Młode wilki / Girl guide / Nowy York 4 ranopełny opis produktu
  Film GALAPAGOS Pakiet Intrygujące i romantyczne: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Noce w Rodanthe, Życie od kuchni
  Pakiet trzech filmów fabularnych: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Noce w Rodanthe oraz Życie od kuchni.
  Film GALAPAGOS Pakiet Intrygujące i romantyczne: Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Noce w Rodanthe, Życie od kuchnipełny opis produktu
  Film GALAPAGOS Bronco Billy
  Bronco Billy to western amerykańskiej produkcji z 1980 roku, którego reżyserem i odtwórcą głównej roli jest Clint Eastwood. W pozostałych rolach wystąpili między innymi Sondra Locke, Geoffrey Lewis i Scatman Crothers.
  Film GALAPAGOS Bronco Billypełny opis produktu
  Pakiet rodzinny 2 (zestaw 3 filmów)
  Nie kłam kochanie
  Marcin traci w pewnym momencie intratną posadę w banku, co z kolei powoduje finansowe tarapaty. Nie mogąc utrzymać dotychczasowego stylu życia, powoli zaczynają topnieć jego najbliższe "przyjaźnie". Ze strony kobiet, z którymi był związany, spotykają go jedynie afronty. Dzieje się tak dlatego, że nie należał do tych, którzy swoje znajomości kończyli "w białych rękawiczkach", więc dziś dawne "narzeczone" rewanżują mu się pięknym za nadobne.

  Wyprawa na księżyc
  Nat, IQ i Scooter to trzy dorastające, dość niesforne, acz przesympatyczne muchy. Ich wielkim marzeniem jest nie tylko latanie, ale także podbój kosmosu. Pewnego dnia rodzice rozbrykanych urwisów orientują się, że ich pociech nie ma w domu. Mogą być jedynie na przylądku Canaveral, skąd startują amerykańskie rakiety kosmiczne. Rozpocznie się emocjonująca podróż w kosmos, która dla małych członków załogi okaże się nie tylko czystą rozrywką.

  Przebudzenie
  Clay wiedzie dostatnie życie u boku swojej pięknej i oddanej narzeczonej Sam. Jego doskonale rozwijająca się kariera zawodowa pozwala obojgu z entuzjazmem patrzeć w przyszłość. Sielankę tę burzy ciężka choroba serca Clay’a. Jedynym dla niego ratunkiem okazuje się przeszczep. Nad skomplikowanym zabiegiem czuwać ma serdeczny przyjaciel i znany chirurg Jack Harper. Spokój i ufność pacjenta znikną jednak tuż przed zabiegiem. Clay zorientuje się, że nie został całkowicie uśpiony, a lekarze za chwilę przystąpią do transplantacji. Uwięziony w swoim ciele bohater przeżyje piekło.
  Pakiet rodzinny 2 (zestaw 3 filmów)pełny opis produktu
  Film IMPERIAL CINEPIX Mały wielki człowiek Little Big Man
  Mały wielki człowiek to western amerykańskiej produkcji z 1970 roku. Jego reżyserem jest Arthur Penn. Główne role zagrali: Dustin Hoffman, Faye Dunaway, Chief Dan George.
  Film IMPERIAL CINEPIX Mały wielki człowiek Little Big Manpełny opis produktu
  Film KINO ŚWIAT Max Manus
  Max Manus to film wojenny wyreżyserowany przez Espena Sandberga i Joachima Roenninga. W rolach głównych wystąpili: Aksel Hennie, Nicolai Cleve Broch i Ken Duken.
  Film KINO ŚWIAT Max Manuspełny opis produktu
  Film EPELPOL ENTERTAINMENT Triumf pamięci (Nora Roberts Kolekcja)
  Triumf pamięci to romans z elementami kryminału wyreżyserowany przez Marthe Coolidge. W rolach głównych wystąpili Brittany Murphy, Jason Lewis, Tippi Hedren, Diana Scarwid.
  Film EPELPOL ENTERTAINMENT Triumf pamięci (Nora Roberts Kolekcja)pełny opis produktu
  Film TIM FILM STUDIO Wożąc Panią Daisy (Wielka Kolekcja Filmowa)
  Wożąc panią Daisy to amerykański film obyczajowy z 1989 roku, którego reżyserem jest Bruce Beresford. W filmie wystąpili Jessica Tandy, Morgan Freeman, Dan Aykroyd, Patti LuPone, Esther Rolle.
  Film TIM FILM STUDIO Wożąc Panią Daisy (Wielka Kolekcja Filmowa)pełny opis produktu
  Film PROPAGANDA FILM Żywot Mateusza Żywot Mateusza
  Żywot Mateusza to poetycki dramat psychologiczny z 1967 roku, którego reżyserem jest Witold Leszczyński. W filmie wystąpili Franciszek Pieczka, Anna Milewska, Wirgiliusz Gryń, Aleksander Fogiel, Hanna Skarżanka, Małgorzata Braunek.
  Film PROPAGANDA FILM Żywot Mateusza Żywot Mateuszapełny opis produktu
  Film GALAPAGOS Niesamowity jeździec (Clint Eastwood Kolekcja) Pale Rider
  Niesamowity jeździec to western amerykańskiej produkcji z 1985 roku. Jego reżyserem jest Clint Eastwood. Scenariusz napisali: Michael Butler, Dennis Shryack. Główne role zagrali: Clint Eastwood, Michael Moriarty, Carrie Snodgress.
  Film GALAPAGOS Niesamowity jeździec (Clint Eastwood Kolekcja) Pale Riderpełny opis produktu
  Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292]