Film IMPERIAL CINEPIX Jeździec znikąd Shane
Jeździec znikąd to western amerykańskiej produkcji z 1953 roku. Jego reżyserem jest George Stevens. Główne role zagrali Alan Ladd, Jean Arthur, Van Heflin.
Film IMPERIAL CINEPIX Jeździec znikąd Shanepełny opis produktu
Plac Zbawiciela
Najnowszy film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze to historia o winie i jej odkupieniu. Z pozoru zwyczajna rodzina… Mąż żona, dzieci i teściowa - w mieszkaniu z oknami wychodzącymi na słoneczny Plac Zbawiciela - ludzie tacy, jak my i ich prawdziwa historia, w której złośliwość losu splata się z przypadkami i chybionymi intencjami i kruchą naturą człowieka. Przejmujący obraz ludzkich pragnień, marzeń, opowieść o człowieku, jego samotności pośród innych i potrzebie bliskości. To także opowieść o miłości we wszystkich jej przejawach.
Plac Zbawicielapełny opis produktu
Film BEST FILM Życie rodzinne Życie rodzinne
Życie rodzinne to dramat psychologiczny wyreżyserowany przez Krzysztofa Zanussiego w 1970 roku. W filmie wystąpili Daniel Olbrychski, Jan Kreczmar, Halina Mikołajska, Maja Komorowska, Jan Nowicki, Anna Milewska.
Film BEST FILM Życie rodzinne Życie rodzinnepełny opis produktu
Film DEMEL Z piekła do zwycięstwa Contro 4 bandiere
Z piekła do zwycięstwa to film wojenny z 1979 roku, którego reżyserem jest Umberto Lenzi. W rolach głównych wystąpili: George Peppard, George Hamilton i Horst Buchholz.
Film DEMEL Z piekła do zwycięstwa Contro 4 bandierepełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Marilyn Monroe kolekcja filmowa część 1
Zestaw trzech amerykańskich filmów fabularnych z udziałem Marilyn Monroe: Słomiany Wdowiec (1955), Pół Żartem, Pół Serio (1959), Nie Ma Jak Show (1954).
Film IMPERIAL CINEPIX Marilyn Monroe kolekcja filmowa część 1pełny opis produktu
Film CDP.PL Niezwykłe życie Timothy Greena The Odd Life of Timothy Green
Niezwykłe życie Timothy Greena to film obyczajowy produkcji amerykańskiej z 2012 roku. Reżyseria i scenariusz Peter Hedges, a w rolach głównych występują Jennifer Garner, Joel Edgerton, CJ Adams.
Film CDP.PL Niezwykłe życie Timothy Greena The Odd Life of Timothy Greenpełny opis produktu
Jan Paweł Wielki
Film zabiera widza w niezwykłe życie jednego z największych ludzi XX wieku. Karol Józef Wojtyła urodził się w podkrakowskich Wadowicach 18 maja 1920 roku. W czasie II wojny światowej, aby przeżyć i nie zostać deportowanym do Niemiec musiał pracować dla Nazistów. W 1942 uświadomiwszy sobie powołanie na księdza, zaczął tajne kursy seminaryjne w Krakowie prowadzone przez Kardynała Adama Stefana Sapiechę, późniejszego arcybiskupa Krakowa. Został wyświęcony 1 listopada 1946 roku. Był księdzem pod stałą obserwacją reżimu komunistycznego.
Kardynałowie w Watykanie wybrali Wojtyłę na Papieża w czasie konklawe w październiku 1978 roku, przyjął wtedy imię Jana Pawła II. Ten wybór natchnął nadzieją jego rodaków. Jego pontyfikat, jeden z dłuższych w historii kościoła, trwał 27 lat. W tym czasie obraz papiestwa zmienił się na zawsze.
Jan Paweł Wielkipełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Rio Grande (Legendy Hollywood)
Rio Grande to western wojenny amerykańskiej produkcji z 1950 roku. Jego reżyserem jest John Ford. Główne role zagrali: John Wayne, Maureen O'Hara, Ben Johnson.
Film IMPERIAL CINEPIX Rio Grande (Legendy Hollywood)pełny opis produktu
Winnetou i król nafty (kolekcja Karola Maya)
Król Nafty, podstepny i rządny władzy człowiek, niszczy i oszukuje innych ludzi w celu wzbogacenia się. Najbardziej zależy mu na złożach ropy, które znajdują się nad samym jeziorem, przy którym osiedli nowi osadnicy. By nie doszło do rozlania krwi, z pomocą nadchodzą Old Surehand i jego czerwony brat Winnetou. Razem stawią czoło bandycie.
Winnetou i król nafty (kolekcja Karola Maya)pełny opis produktu
Bajki dla dorosłych cz. 5
Cykl niezapomnianych programów satyrycznych, nadawany w latach 70, emitowany w niedzielne wieczory po Dzienniku Telewizyjnym
Narratorem tego popularnego cyklu był Jan Kobuszewski, który siedząc w dużym, wygodnym fotelu przedstawiał widzom prolog i epilog, każdą bajkę kończąc zaskakującą pointą - morałem, po której żegnał się z widzami zawsze w ten sam sposób - "Dobranoc Państwu".
   1. Król się żeni 2. O prawdziwych dSentelmenach 3. O rybakównej, która chciała mieć 7 krasnoludków 4. Odwiedziny 5. Oślepiająca piękność 6. Parę funtów szczęścia cz. 1 7. Parę funtów szczęścia cz. 2 8. Podrzutek 9. Rodzinna pamiątka 10. Skrzydła cz. 1 11. Skrzydła cz. 2 12. Sposób na królewny 13. Szczęśliwe przypadki 14. Wisełka
  12. O księSnej pani i sierotce Marysi 13. O pani Saszkowej 14. Rozpieszczone bóstwo
Bajki dla dorosłych cz. 5pełny opis produktu
Film TELEWIZJA POLSKA S.A. Ciemno
Ciemno to spektakl Teatru Telewizji, komedia obyczajowa utrzymana w konwencji czarnego humoru w reżyserii Janusza Majewskiego. Obsada: Jan Kobuszewski, Paweł Wawrzecki, Hanna Zembrzuska, Magdalena Wójcik, Marek Kondrat, Lech Ordon, Krystyna Feldman, Wiktor Zborowski, Andrzej Mastalerz, Anna Maj.
Film TELEWIZJA POLSKA S.A. Ciemnopełny opis produktu
Pamiętnik z Powstania Warszawskiego
Miron Białoszewski napisał Pamiętnik z Powstania Warszawskiego pod koniec lat sześćdziesiątych, przyjmując perspektywę "człowieka prywatnego", pragnącego zachować niezależność wobec zamętu wielkiego teatru świata. Naturalny, potoczny, "mówiony" język poety znakomicie korespondował z zapisem codziennego życia w walczącym mieście. W telewizyjnym spektaklu narrator, odtwarzając przebieg powstania, przywołuje z pamięci zapamiętane rozmowy, obrazy, odczucia, przemyślenia. Reżyser wypełnia je materiałami archiwalnymi oraz konfrontuje z obrazem współczesnej Warszawy.
Pamiętnik z Powstania Warszawskiegopełny opis produktu
Szaleństwo Majki Skowron
Telewizyjna adaptacja powieści Aleksandra Minkowskiego. "Szaleństwo Majki Skowron" opowiada o konflikcie pokoleniowym między rodzicami i dziećmi. Stanisław Jędryka pokazał go w dwu wariantach. Między córką i ojcem - dyrektorem Zakładu Chemicznego, oraz synem i ojcem - komendantem posterunku MO. Przyczyny konfliktów są różne. Majka ucieka z domu na znak protestu przeciwko konformistycznej postawie ojca. Jako dyrektor zakładu boi się on zawodowego ryzyka, choć w życiu prywatnym nieraz wykazywał się bohaterstwem. Z kolei Ariel - nastolatek, który pomaga Majce ukrywać się na Mazurach, ma ojcu za złe, że sympatyzuje z miejscową lekarką. Chłopcu o tyle trudniej to zaakceptować, że nie ma matki. Konflikt pogłębia się, kiedy ojciec wszczyna śledztwo przeciwko kierownikowi miejscowej Spółdzielni Rybackiej, którego Ariel uważa za uczciwego człowieka. Podobna sytuacja rodzinna obojga bohaterów zbliża ich do siebie. Rodzi się między nimi uczucie. Nagle świat przestaje być tak prosty, jak im się dotąd zdawało. Uświadamiają sobie jego skomplikowanie i to, że nie zawsze przecież muszą mieć rację. Wbrew tytułowi główną postacią serialu jest Ariel. Jego portret psychologiczny był dla reżysera sprawą zasadniczą. Wszystkie zdarzenia widziane są z jego perspektywy. Oprócz psychologii nie zabrakło w serialu również wątków kryminalnych, elementów komedii i melodramatu.
Szaleństwo Majki Skowronpełny opis produktu
Walka o Polskę w XX wieku (zestaw 4 filmów)
Musieli zwycieżyć
Bitwa Warszawska w 1920 roku miała decydujący wpływ na losy Europy i świata. Odparcie najazdu bolszewików przez polską armię było przełomowym momentem w historii europejskiej początku XX wieku. Na przedpolach Warszawy polska armia pod dowództwem Józefa Piłsudskiego obroniła nie tylko niepodłegłość Polski, ale także zapobiegła bolszewizacji Europy.

Powród Paderewskiego
Ignacy Jan Paderewski - wielki patriota, artysta, obywatel świata. Zawsze służy całym sercem sprawie Polski. W filmie możemy zobaczyć i posłuchać wspomnień tych, którzy mistrza widzieli, spotykali, byli świadkami tamtych uroczystych chwil, zapadających w pamięć na zawsze.

Ułani, ułani...
Kawaleria polska, owiana chwałą w minionych wiekach. W 1939 roku stoczyła swoje ostatnie walki o Polskę. Bohaterskie, brawurowe szarże ułańskie (Mokra, Kock, Krojanty, Wólka Węglowa) pamiętane i podziwiane nawet przez wrogów.

Zwycięztwo
Rok 1945 - zakończenie II wojny światowej. Czym dla Polski było wkroczenie "wyzwoleńczej" Armii Czerwonej i narzuconej władzy (powstanie PKWN w Moskwie)? Cały świat świętował zakończenie wojny, a co się wówczas działo w Polsce, w środku Europy?
Walka o Polskę w XX wieku (zestaw 4 filmów)pełny opis produktu
Film GALAPAGOS Pat Garrett i Billy Kid (2 DVD) Pat Garrett and Billy the Kid
Pat Garrett i Billy Kid to western amerykańskiej produkcji z 1973 roku. Jego reżyserem jest Sam Peckinpah. Główne role zagrali: James Coburn, Kris Kristofferson, Bob Dylan.
Film GALAPAGOS Pat Garrett i Billy Kid (2 DVD) Pat Garrett and Billy the Kidpełny opis produktu
Film IMPERIAL CINEPIX Szybcy i martwi The Quick and the Dead
Szybcy i martwi to western amerykańskiej produkcji z 1995 roku. Jego reżyserem jest Sam Raimi. Główne role zagrali: Sharon Stone, Gene Hackman, Russell Crowe.
Film IMPERIAL CINEPIX Szybcy i martwi The Quick and the Deadpełny opis produktu
Film TIM FILM STUDIO Władcy wojny Tau ming chong
Władcy wojny to chiński film wojenny z 2007 roku wyreżyserowany przez Petera Chana. W rolach głównych wystąpili: Jet Li, Andy Lau, Takeshi Kaneshiro i Jinglei Xu.
Film TIM FILM STUDIO Władcy wojny Tau ming chongpełny opis produktu
Twarzą w twarz
Ważka vel Wiktor Waszak jest cenionym w światku przestępczym specem od napadów i włamań. Podczas jednej z akcji policyjnych zostaje postrzelony w twarz. W czasie akcji ginie policjant. Głównym podejrzanym staje się Ważka. Ścigany przez policję ucieka z kraju. Dzięki pomocy przyjaciela, Piekarza, trafia do szwajcarskiej kliniki chirurgii plastycznej prowadzonej przez profesora Michalskiego. Operacji Ważki podejmuje się córka profesora, utalentowany chirurg plastyczny, Marta Michalska. W ciągu dwóch lat przeprowadza cykl operacji, które zmieniają jego twarz. Marta nic nie wie o prawdziwej przeszłości swojego pacjenta i zakochuje się w nim z wzajemnością. Ważka chce zacząć nowe, uczciwe życie z ukochaną kobietą. Okazuje się jednak, że jego sprawy sprzed lat krzyżują wspólne plany. Musi wrócić do kraju i oczyścić z zarzutu morderstwa policjanta. Marta dowiaduje się o przestępczej przeszłości człowieka, którego kocha. Zaczyna wątpić w jego niewinność. Twarzą w twarz to serial o sile uczuć, które wystawione zostaną na bolesną próbę. Czy Marta zdecyduje się jeszcze raz zaufać Wiktorowi i pomóc mu w udowodnieniu prawdy? Czy Wiktorowi uda się ochronić Martę przed zagrożeniem, na które została przez niego narażona? Czy wbrew wszystkiemu i wszystkim ich miłość przetrwa? Ważnym wątkiem serialu są także skomplikowane związki łączące wszystkich bohaterów. Jedne rozpadną się, inne wzmocnią, a jeszcze inne nabiorą nowego znaczenia. Powoli wszyscy bohaterowie zrzucają swoje maski i odsłaniają drugą twarz.
Twarzą w twarzpełny opis produktu
W krainie Srebrnego Lwa (kolekcja Karola Maya)
Kara Ben Nemsi, przyjaciel Kurdów, wyrusza z przyjaciółmi oraz swym wiernym psem Dojanem na górę Medię, aby ostrzec Maradulime - strażniczkę skarbów. Jego odwieczny wróg, Maharadża Mosulu, wraz z Ojcem Sewesów mają zamiar zrabować skarby chrześcijan. Z pomocą, osamotnionym obrońcom góry, przybywają Arabowie poprowadzeni do boju przez Ahmeda El-Kordę. W bitwie o Medię przez przypadek bierze udział angielski Milord, który wraz ze służącym niestrudzenie poszukuje Arki Przymierza.
W krainie Srebrnego Lwa (kolekcja Karola Maya)pełny opis produktu
Mieczysław Fogg: Starszy pan I`m sorry
Widowisko muzyczne z utworami w wykonaniu Mieczysława Fogga, legendarnego piosenkarza, odtwórcy wielu niezapomnianych sentymentalnych przebojów, jak: Co nam zostało z tamtych lat, Jesienne róże, W małym kinie, Tango Milonga, Francois, Już nigdy oraz program wspomnieniowy z okazji 75-tych urodzin i 50-lecia pracy artysty, w którym jubilat opowiada historię swojej kariery.
Mieczysław Fogg: Starszy pan I`m sorrypełny opis produktu
Studio Ghibli: Rodzinka Yamadów / Szopy w natarciu / Szkarłatny pilot
Rodzinka Yamadów
Poznajmy rodzinę Yamadów: Takashi (głowa rodziny typowy przedstawiciel klasy średniej), Matsuko (zwariowana pani domu, która nie do końca radzi sobie z prowadzeniem tegoż domu), Shige (babcia o niewyparzonym języku), Noboru (syn, który chciałby, żeby jego rodzice byli bardziej ``cool``), Nonoko (córka - mała dziewczynka o dużym głosie) oraz Pochi (dość kłopotliwy piesek). Yamadowie mieszkają w Tokio i starają się dzielnie stawiać czoła problemom życia codziennego w wielkim mieście. Ranga tych problemów jest zróżnicowana, a chwile komiczne przeplatają się z dramatycznymi. Zacięta walka o telewizyjnego pilota, pierwszy telefon od dziewczyny Noboru, konfrontacja taty z groźnym motocyklowym gangiem. Ta ciepła i pełna humoru opowieść sprawi, że Yamadowie zostaną Waszą ulubiona rodzinką.

Szopy w natarciu
Piękny, usytuowany na wzgórzu las zamieszkany jest przez dość pokaźną społeczność szopów. Pomijając drobne sąsiedzkie waśnie, wiodą one życie spokojne i beztroskie - aż do chwili, kiedy w okolicy rozlega się warkot koparek i buldożerów. Okazuje się, że ludzie chcą zrównać las z ziemią i na tym miejscu wybudować osiedle mieszkaniowe. Szopy nie mogą do tego dopuścić. Postanawiają zastosować sabotaż: dzięki umiejętności transformacji, która umożliwia wcielenie się w dowolną postać, będą wszelkimi możliwymi sposobami utrudniać postęp prac budowlanych.

Szkarłatny pilot
Włochy, lata 30. ubiegłego wieku. Za sterami czerwonego samolotu siedzi mężczyzna z głową świni. To słynny as przestworzy, znany jako Porco Rosso czyli Szkarłatny Pirat. Doskonały pilot i otoczony powszechnym szacunkiem bohater, który niezwykle skutecznie zwalcza powietrznych piratów, rabujących i porywających ludzi dla okupu. Ci jednak nie pozostają bezczynni. Wynajmują równie utalentowanego pilota, Amerykanina Donalda Curtisa, aby zlikwidował problem, jakim jest Szkarłatny Pilot. Bezlitosny Curtis nie cofnie się przed niczym, żeby wygrać z naszym bohaterem nie tylko pojedynek w przestworzach, ale też rywalizację o względy pewnej pięknej kobiety.
Studio Ghibli: Rodzinka Yamadów / Szopy w natarciu / Szkarłatny pilotpełny opis produktu
Happiness
30-letnia Joy Jordan wciąż mieszka w podmiejskim domu swych rodziców w New Jersey. Rodzice dawno już opuścili go, by spędzać swoją nieszczęśliwą emeryturę na słonecznej Florydzie, gdzie mocno nadszarpnięte wdzięki sąsiadki, Diane, zaczynają zagrażać ich długoletniemu, pozbawionemu miłości małżeństwu. Joy wciąż ma nadzieję, że powodzenie w miłości i karierze zawodowej są tuż tuż. Traci swoją aktualną sympatię, Andiego, wdając się w romans ze swym uczniem imieniem Vlad, uczestnikiem kursów dla dorosłych, rosyjskim imigrantem, który jest złodziejem.
Happinesspełny opis produktu
Stygmatyczka
Spektakl Sceny Faktu Teatru TV opowiada o losach polskiej stygmatyczki, siostry zakonnej Wandy Broniszewskiej, która w 1950 roku została aresztowana na Wileńszczyźnie, poddana śledztwu i zesłana do więzienia na Uralu, gdzie spędziła sześć lat, okresowo przetrzymywana też w szpitalu psychiatrycznym. Brutalnie traktowana, modliła się za innych, także za swoich prześladowców. Doświadczyła niezasłużonych cierpień, ale i ludzkich nawróceń. W szczególny sposób prowadzona przez Boga, dawała świadectwo wiary, pod wpływem którego zmieniali się nawet oprawcy. W 1956 roku, razem z transportem więźniów, powróciła do Polski. Jej los jest przykładem gehenny, jaka była udziałem Polaków, którzy znaleźli się w rękach sowieckiej władzy.
Stygmatyczkapełny opis produktu
Kawaleria powietrzna cz. 1
Wszystko tu się dzieje naprawdę i spontanicznie. Kim są i jak znoszą specjalistyczne szkolenie wojskowe rekruci wcieleni do 25. Brygady Kawalerii Powietrznej? Kamera dokumentalistów towarzyszy im od dnia przybycia do jednostki do chwili przydziału w szwardonie. Zasadnicza służba wojskowa od kulis i realistyczny obraz polskiej formacji powietrzno-desantowej, wchodzącej w skład sił szybkiego reagowania NATO.
  Płyty zawierają następujące części:
 • Bilet, czyli karta powołania
 • Wcielenie, czyli ścieżka poborowego
 • Pobudka, czyli pierwsze kroki
 • Sprawdzian, czyli siła rekruta
 • Pierwsza broń, czyli kałach został moją panią
 • Taktyka, czyli będę słuchał swojego dowódcy
 • Niedziela, czyli nie ma ludzi na kompanii
 • Floryda, czyli marsz na glinnik
 • Wczoraj wiedziałem, czyli pytanie zrozumiałem, odpowiadam
 • Wypłata, czyli prawa strona gwiżdże
 • Przysięga, czyli dzień mężczyzny
 • Przepustka, czyli krótka piłka
 • Smutny żołnierz, czyli pożegnanie z bronią
Kawaleria powietrzna cz. 1pełny opis produktu
Slumdog. Milioner z ulicy (blu-ray)
Osiemnastoletni mieszkaniec Bombaju, Jamal, bierze udział w indyjskiej wersji "Milionerów". Nieśmiały, ale bardzo zdeterminowany chłopak odpowiada na kolejne, coraz trudniejsze pytania, a z każdą poprawną odpowiedzią z ust prowadzącego teleturniej znika ironiczny uśmieszek. Nikt nie spodziewał się, że niewykształcony, pochodzący ze slumsów chłopak zajdzie tak daleko. Również policja nie chce w to uwierzyć - tuż przed ostatnią rundą Jamal zostaje aresztowany pod zarzutem oszustwa. Podczas przesłuchania chłopak opowiada niezwykłą historię swojego życia, w której chwile tragiczne przeplatają się ze szczęśliwymi, a najpotężniejszą siłą, która pozwoli przetrwać złe chwile okaże się miłość.

Zdobywca 8 Oscarów (w tym za Najlepszy Film Roku), 4 Złotych Globów oraz kilkunastu innych nagród. Elektryzująco dynamiczny, przyjmowany z ogromnym aplauzem zarówno przez widzów, jak i krytyków na całym świecie. Magiczna historia, po mistrzowsku opowiedziana przez Danny’ego Boyle’a, reżysera kultowego "Trainspotting" oraz scenarzystę "Goło i wesoło" Simona Beaufoy.
Slumdog. Milioner z ulicy (blu-ray)pełny opis produktu
Romantyczna kolekcja (zestaw 5 filmów)
 • Ukryte pragnienia
 • Dziewiętnastoletnia Amerykanka Lucy przybywa do Toskanii, by spędzić lato u przyjaciół matki. Kiedyś, jako piętnastolatka całowała się tu po raz pierwszy. Ciągle wspomina ten pierwszy pocałunek i swojego pierwszego chłopca.
  Teraz dziewczyna chce także rozwiązać pewną zagadkę. Pamiętnik nieżyjącej juz matki sugeruje, że ktoś spośród domowników pięknej toskańskiej willi może być jej ojcem. Lucy poszukuje miłości, a pozostali domownicy upajają się jej świeżością. Niewinność, a zarazem zmysłowość dziewczyny stanowią ożywcze wspomnienie młodości.

 • Anioł przy moim stole
 • Historia życia Janet Frame. Już w dzieciństwie uznawana była za outsiderkę, w rodzinnym domu panowała nędza. Janet stworzyła swój własny świat dzięki któremu może żyć. Po przerwaniu studiów i próbie samobójstwa Janet trafia do kliniki dla osób nerwowo chorych. Po ośmiu latach opuszcza to miejsce i wyjeżdża do Europy.

 • Zwiąż mnie!
 • Po opuszczeniu szpitala dla umysłowo chorych Ricky zaczyna śledzić Marinę, prostytutkę, z którą kiedyś uprawiał seks. Ricky postanawia namówić ją żeby została jego żoną.

 • Tango
 • Mario Suarez, utalentowany reżyser, został opuszczony przez żonę. By pokonać żal, rzuca się w wir realizacji filmu o tangu. Pewnego wieczora, kompletując doń obsadę, poznaje Elenę Flores, piękną młodą kobietę, która na nieszczęście okazuje się kochanką głównego sponsora filmu, Angela Larroca. podczas zdjęć, Mario i Elena zakochują się w sobie bez pamięci. W czasie prób w atmosferze narastającego napięcia, jeden z ludzi Angela wbija Elenie nóż w piersi.

 • A Good Woman
 • Stella Erlynne, bezwstydna intrygantka o ponurej sławie, zostaje po cichu wygnana z Nowego Jorku przez tamtejszą śmietankę towarzyską. Natychmiast udaje się na włoskie wybrzeże, a konkretnie do Amalfi. Krótko po jej przybyciu, wszyscy w miasteczku szepczą, że romansuje z Robertem Windermere. Taki obrót sprawy daje Lordowi Darlingonowi doskonałą okazję do zdobycia bezbronnej i niczego nie podejrzewającej żony Windermera. Tymczasem jowialny milioner Tuppy decyduje się przymknąć oko na przeszłość Stelli i prosi ją o rękę.
  Romantyczna kolekcja (zestaw 5 filmów)pełny opis produktu
  W milczeniu
  Katastrofa oczami rodzin ofiar.
  Chciałabym, by ten film był głosem wszystkich rodzin, swego rodzaju rzecznikiem ich praw, cierpienia, opinii – mówi autorka Ewa Ewart.

  10 kwietnia 2010 zapisał się w pamięci Polaków jako dzień narodowego dramatu, ale dla bohaterów filmu to dzień ich największego dramatu osobistego. Wraz z parą prezydencką odeszli w szokujących okolicznościach ich najbliżsi. Większości czas upływający od smoleńskiej katastrofy nie przynosi ulgi. Do tej pory stali z boku, nie występowali przed kamerami, nie brali udziału w publicznej dyskusji.

  Ewart wraz z ekipą filmową towarzyszyła rodzinom na rożnych etapach ich zmagań z trudnymi emocjami. Dokument zawiera sekwencje i zdjęcia, które nigdzie wcześniej nie zostały wykorzystane. Wśród bohaterów są: Wanda Buk (córka generała Tadeusza Buka, Dowódcy Wojsk Lądowych), Lucyna Gągor (żona generała Franciszka Gągora, Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego) czy Krystyna Łuczak - Surówka, (żona oficera BOR Jacka Surówki).
  W milczeniupełny opis produktu
  Bajki dla dorosłych cz. 4
  Cykl niezapomnianych programów satyrycznych, nadawany w latach 70, emitowany w niedzielne wieczory po Dzienniku Telewizyjnym
  Narratorem tego popularnego cyklu był Jan Kobuszewski, który siedząc w dużym, wygodnym fotelu przedstawiał widzom prolog i epilog, każdą bajkę kończąc zaskakującą pointą - morałem, po której żegnał się z widzami zawsze w ten sam sposób - "Dobranoc Państwu".
   1. Dziwny pustelnik 2. Królewskie wakacje cz.1 3. Królewskie wakacje cz.2 4. Królewskie wakacje cz.3 5. Królewskie znamię 6. Krwawy Alonzo 7. Nagłe zastępstwo 8. NajświeSsze wiadomości 9. Nie ma się czego wstydzić 10. Niesamowita historia 11. Niezawodna broń 12. O księSnej pani i sierotce Marysi 13. O pani Saszkowej 14. Rozpieszczone bóstwo
  Bajki dla dorosłych cz. 4pełny opis produktu
  Strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292]